Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

Chodzi o numer GUID przesyłki. Źle  napisałem wcześniej. Kosz już opróżniony.

 

Stosowałem już rozwiązanie z nadaniem nowego GUID opisane wcześniej ale to nic nie zmienia.

Właśnie opróżnienie kosza zazwyczaj pomaga (oczywiście wtedy gdy dodajemy te same przesyłki drugi raz). A masz może kilka kont w EN? W każdym trzeba opróżnić kosz.

Link to postu

Numer (jakis tam) przesyłki nie jest unikalny.

 

Taki otrzymuję komunikat po dodaniu róznego typu transformat. listy paczki 48 pocztexy.

 

Co może być niwłaściwie ustawione?

 

Sprawdź w pliku xml, który wygenerowało Sello czy każda przesyłka w pliku ma inny GUID.

 

Najłatwiej otworzyć ten plik w przeglądarce internetowej.

Link to postu

Jak już walczę z tym to do końca:

 

Transformata EN832 po eksporcie wyskakuje błąd że nie ma go w mojej umowie a przecież wysyłam Pocztex Express od roku. Do zbioru dodaje mi się jakiś dziwny zbiór o podnazwie "Pocztex 2013"

 

Może nie ta transformata? Ale pobrałem ją ze strony wskazanej przez Bartka

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6309.msg41357#msg41357

 

W ustawieniach e-nadawcy mam takie pole Opłata zryczałtowana przesyłki Pocztex i nie posiada ono haczyka? Czy to będzie przyczyna?

Link to postu

Jak już walczę z tym to do końca:

 

Transformata EN832 po eksporcie wyskakuje błąd że nie ma go w mojej umowie a przecież wysyłam Pocztex Express od roku. Do zbioru dodaje mi się jakiś dziwny zbiór o podnazwie "Pocztex 2013"

 

Może nie ta transformata? Ale pobrałem ją ze strony wskazanej przez Bartka

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6309.msg41357#msg41357

 

W ustawieniach e-nadawcy mam takie pole Opłata zryczałtowana przesyłki Pocztex i nie posiada ono haczyka? Czy to będzie przyczyna?

A nie powinno być 834? Pewnie sięgnąłeś po transformatę już nieaktualną. Sprawdź w umowie na jaką przesyłkę ją masz i porównaj z danymi Poczty:

https://e-nadawca.poczta-polska.pl/download/iwd-o-przesylce-1-14-11-umowny-.pdf

Ten "ptaszek" nie ma znaczenia.

Link to postu

Plusik dla wszystkich co pomogli.

 

Uruchomiłem transformatę ProPanBan  zbiorczą dla listów i dla Pocztex 48 działa perfekcyjnie - tylko odbiorów w punkcie muszę szukać na mejlu bo sello nie chce dodawać ich jako notatkę :/

 

Niestety na Pocztex Express brakło miejsca w sello (za długi kod).

 

Robiąc etykiety ręcznie wpisywałem numer telefonu i adres mejlowy w system. Klient otrzymywał 2 powiadomienia.

Niestety w żadnej z tych tansformat nie znalazłem wpisywania adresu mejlowego? Nikt tego nie używa?

 

 

Link to postu

Plusik dla wszystkich co pomogli.

 

Uruchomiłem transformatę ProPanBan  zbiorczą dla listów i dla Pocztex 48 działa perfekcyjnie - tylko odbiorów w punkcie muszę szukać na mejlu bo sello nie chce dodawać ich jako notatkę :/

 

Niestety na Pocztex Express brakło miejsca w sello (za długi kod).

 

Robiąc etykiety ręcznie wpisywałem numer telefonu i adres mejlowy w system. Klient otrzymywał 2 powiadomienia.

Niestety w żadnej z tych tansformat nie znalazłem wpisywania adresu mejlowego? Nikt tego nie używa?

 

 

 

 

Jeśli chodzi o podwójne powiadomienia, to w większości przesyłek w przypadku importu danych poczta zezwala na podanie tylko jednego kontaktu.

 

Link to postu

Uruchomiłem transformatę ProPanBan  zbiorczą dla listów i dla Pocztex 48 działa perfekcyjnie - tylko odbiorów w punkcie muszę szukać na mejlu bo sello nie chce dodawać ich jako notatkę :/

Punkty odbiorów dla odbiorów w punkcie masz tutaj (zawsze aktualne):

http://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/pliki.php?t=xml

Nr PNI wpisujesz w NIP adresu do wysyłki i w EN jest jako OwP.

 

Dla Pocztexa Express24 musisz zrobić osobną transformatę.

Link to postu

Uruchomiłem transformatę ProPanBan  zbiorczą dla listów i dla Pocztex 48 działa perfekcyjnie - tylko odbiorów w punkcie muszę szukać na mejlu bo sello nie chce dodawać ich jako notatkę :/

Punkty odbiorów dla odbiorów w punkcie masz tutaj (zawsze aktualne):

http://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/pliki.php?t=xml

Nr PNI wpisujesz w NIP adresu do wysyłki i w EN jest jako OwP.

 

Dla Pocztexa Express24 musisz zrobić osobną transformatę.

Mam ten plik z numerami PNI i wpisuję je w numer NIP podczas księgowania zamówień. Tylko żeby poznać wybrany punkt przez klienta trzeba zajrzeć do FOD  bo nigdzie wcześniej tego nie widać. Tak jak wspomniałem wcześniej u mnie Sello nie dodaje wybranego odbioru w punkcie do Paczki/Notatki - rzadko się zdarza żeby było to wpisane.

Link to postu

Uruchomiłem transformatę ProPanBan  zbiorczą dla listów i dla Pocztex 48 działa perfekcyjnie - tylko odbiorów w punkcie muszę szukać na mejlu bo sello nie chce dodawać ich jako notatkę :/

Punkty odbiorów dla odbiorów w punkcie masz tutaj (zawsze aktualne):

http://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/pliki.php?t=xml

Nr PNI wpisujesz w NIP adresu do wysyłki i w EN jest jako OwP.

 

Dla Pocztexa Express24 musisz zrobić osobną transformatę.

Mam ten plik z numerami PNI i wpisuję je w numer NIP podczas księgowania zamówień. Tylko żeby poznać wybrany punkt przez klienta trzeba zajrzeć do FOD  bo nigdzie wcześniej tego nie widać. Tak jak wspomniałem wcześniej u mnie Sello nie dodaje wybranego odbioru w punkcie do Paczki/Notatki - rzadko się zdarza żeby było to wpisane.

Dodaje, tylko musisz w takich paczkach kliknąć - w zakładce 'formularze' - żeby adres wysyłki przenieść z lewej na prawą (nawet jak się wszystko zgadza). Też mi się kiedyś wydawało, że nie dodaje... :)

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie paczki dodaje wg kolejności na liście wysyłkowej, korzystam z transformaty ProPanBan.

 

Dzisiaj jest inny problem.

 

Poczta coś zmieniła i nie działa eksport Listów ekonomiczny (firmowych)

 

Wyskakuje błąd "Nie można ustalić obszaru oddawczego moasto/wieś.

 

Miejscowa i zamiejscowa rozpoznawana jest automatycznie ale po cholere ktoś stworzył jeszcze podział na miasto i wieś?

Link to postu

U mnie paczki dodaje wg kolejności na liście wysyłkowej, korzystam z transformaty ProPanBan.

 

Dzisiaj jest inny problem.

 

Poczta coś zmieniła i nie działa eksport Listów ekonomiczny (firmowych)

 

Wyskakuje błąd "Nie można ustalić obszaru oddawczego moasto/wieś.

 

Miejscowa i zamiejscowa rozpoznawana jest automatycznie ale po cholere ktoś stworzył jeszcze podział na miasto i wieś?

U nas dzisiaj przesyłki wyszły normalnie. My posyłamy listy na umowę na przesyłki firmowe.

 

Sprawdź sobie czy w którejś paczce nie był podany zły lub źle wpisany kod pocztowy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...