Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

PS

 

Już wiem gdzie jest problem:

w transformacie mam ustawiona 'miejscowa' a w umowie na pr mam tylko zamiejscowa - więc EN nie rozumie, że może być miejscowa / firmowa / priorytetowa.

 

Przy zamiejscowych jest ok.

 

Chyba muszę zrobić osobny plik do eksportu - dla firmowej, eko/prio - zamiejscowa i będzie działać. A dla firmowe eko miejscowa/zamiejscowa zostawić jak było.

To firmowa priorytetowa może być tylko zamiejscowa?

Jak tak to ręczne rozróżnianie na miejscowa-zamiejscowa będzie kłopotliwe.

 

Bodajże gawcio udostępniał swoją transformatę do rozróżniania miejscowych od zamiejscowych...

 

Chyba to zależy od umowy. Ceny podobno też są indywidualne... Niektórzy sprzedawcy (o których wiem) mają info od PH, że takiej przesyłki w ogóle nie ma...

 

Miałem ustawione miejscowe i w EN zaznaczone, żeby sam zmieniał na właściwe. I działało. W tej opcji niestety jest problem...

Link to postu

Po którejś aktualizacji EN chyba sam ustawia czy przesyłka jest miejscowa.

Możesz spróbować ustawić miejscowa na: "N" i sprawdzić czy zaimportuje miejscową poprawnie jako FM

 

Jeżeli nie to poniżej jak to można rozwiązać, trzeba tylko znać kody pocztowe, które zaliczają się do miejscowej. Handlowiec ma do tego dostęp:

 

<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ"/>
<xsl:attribute name="Nazwa">Miejscowa</xsl:attribute>
<xsl:choose>
<xsl:when test="starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-0') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-8') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-9') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-0') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-8') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-9') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-0') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-8') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '33-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '33-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '33-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '38-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '39-2') ">T</xsl:when>
<xsl:otherwise>N</xsl:otherwise>
</xsl:choose>
</xsl:element>

Link to postu

Po którejś aktualizacji EN chyba sam ustawia czy przesyłka jest miejscowa.

Możesz spróbować ustawić miejscowa na: "N" i sprawdzić czy zaimportuje miejscową poprawnie jako FM

 

Jeżeli nie to poniżej jak to można rozwiązać, trzeba tylko znać kody pocztowe, które zaliczają się do miejscowej. Handlowiec ma do tego dostęp:

 

<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ"/>
<xsl:attribute name="Nazwa">Miejscowa</xsl:attribute>
<xsl:choose>
<xsl:when test="starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-0') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-8') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '30-9') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-0') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-8') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '31-9') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-0') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '32-8') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '33-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '33-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '33-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-1') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-2') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-4') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-5') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-6') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '34-7') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '38-3') or starts-with(s:DeliveryAddress/s:ZipCode, '39-2') ">T</xsl:when>
<xsl:otherwise>N</xsl:otherwise>
</xsl:choose>
</xsl:element>

 

Dzięki. A czy Ty masz w umowie firmowe priorytetowe miejscowe/zamiejscowe czy tylko zamiejscowe jak u mnie?

Link to postu

Ja tak to miałem zrobione od samego początku dlatego też nie musiałem nic modyfikować po dodaniu opcji priorytetowej. W każdym razie wygląda to tak jak piszesz jeżeli jest problem z automatycznym wykrywaniem.

 

Dowiedziałem się, że dla mnie miejscowe to '4' z przodu, czy wystarczyło by więc wpisać: jedną pozycję '4' zamiast różnych, np. '30-0' ?

Link to postu

Jeżeli wszystkie możliwe opcje z 4 na przodzie to tak.

 

Działa (wyłączyłem w EN rozpoznawanie miejscowej, ustawiłem transf. na Zamiejscowe + kod do rozpoznawania miejscowych / oraz nowy blok Firmowa Priorytetowa z automatem na zamiejscowa).

 

Dzięki za sugestie i poświęcony czas.

Link to postu

Słuchajcie, widzę, że wielu z Was używa intensywnie poleconych, powiedzcie mi jak jest w przypadku odszkodowania ?

Jak przesyłka zaginie.

 

Poczta wypłaca tylko do 10x za nadanie czyli góra kilkadziesiąt złotych ?

Czy nic, bo oficjalnie może tam być tylko korespondencja ?

 

Ja nie używam wcale poleconych, tylko paczki mini.

Link to postu

Słuchajcie, widzę, że wielu z Was używa intensywnie poleconych, powiedzcie mi jak jest w przypadku odszkodowania ?

Jak przesyłka zaginie.

 

Poczta wypłaca tylko do 10x za nadanie czyli góra kilkadziesiąt złotych ?

Czy nic, bo oficjalnie może tam być tylko korespondencja ?

 

Ja nie używam wcale poleconych, tylko paczki mini.

 

Nie miałem zagubienia od 2007 roku...

 

Jak szybko jest doręczana / traktowana przez pocztę owa 'mini'?

Link to postu
Poczta wypłaca tylko do 10x za nadanie czyli góra kilkadziesiąt złotych ?

Skąd taka informacja? Kilka razy już reklamowałem i nic podobnego mi nie mówili ani nic takiego nie mam w umowie.

 

Czy nic, bo oficjalnie może tam być tylko korespondencja ?

Tutaj też pierwsze słyszę, przecież te przesyłki mają standardowo gabaryt B czyli bardzo duży. W umowie również nie ma słowa na ten temat więc nie ma mowy o wysyłaniu tylko korespondencji.

 

Link to postu

§ 5

1.  W ramach usługi mogą być nadawane przesyłki:

1)  o masie do 2 000 g,

2)  o wymiarach:

b)   maksimum   –   suma   długości,   szerokości   i   wysokości   900mm,   przy   czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.

 

$ 11

2.   Nie są przyjmowane do przemieszczenia i doręczenia przesyłki zawierające: 

1)  płyny,  gazy,  rzeczy  łamliwe  i  kruche, żywe  rośliny  i  zwierzęta,  rzeczy  wymagające   specjalnego  traktowania  podczas  przemieszczania,  a także  rzeczy  niebezpieczne lub mogące wyrządzić szkodę osobom, mieniu lub środowisku naturalnemu, 

2)  monety,  banknoty,  papiery  wartościowe,  wartości  dewizowe,  platynę,  złoto,  srebro, wyroby jubilerskie, kamienie szlachetne i inne rzeczy wartościowe,

3)  wyłącznie materiały reklamowe.

 

http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2012/08/Regulamin_przesylka_firmowa.pdf?84cd58

 

W załączniku fragment ulotki pocztowej, z czasów jak wchodziła 'firmówka'.

firmowa.thumb.png.fc2b6d1ba6e19b7134120941c5fd3382.png

Link to postu

Być może kiedyś tak było.

Ale teraz już tak dobrze nie ma.

Polecone i Firmowe mają prawie taki sam regulamin

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCcQFjABahUKEwjOn8OtierGAhXEDSwKHXU8D08&url=http%3A%2F%2Fwww.poczta-polska.pl%2Fhermes%2Fuploads%2F2012%2F08%2F20130628_JA_Regulamin-przesylka-firmowa3.pdf%3F84cd58&ei=PhqtVc6IEcSbsAH1-Lz4BA&usg=AFQjCNFz6DoXNajqi5JpAQePgodYklWsrQ&sig2=1-pSqGvaL0lUtqj_0itbLg&bvm=bv.98197061,d.bGg&cad=rja

 

Można wysyłać:

 

"

1. Zwartość przesyłki mogą stanowić wyłącznie materiały własne nadawcy.

2. W ramach usługi mogą być nadawane druki, których zwykła wartość nie przekracza 10 złotych

(dziesięciu złotych)."

 

 

Odszkodowanie (odwołanie do prawa pocztowego dotyczącego poleconych):

 

"za utratę przesyłki poleconej – w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż pięćdziesięciokrotność opłaty pobranej przez operatora wyznaczonego za traktowanie przesyłki pocztowej jako przesyłki poleconej;"

 

 

Opłata ta wynosi 2,90 zł.

Więc odszkodowanie to maksymalnie 145 zł.

 

No to już coś.

Pod warunkiem, że nasze druki są tyle warte  ;D

 

Link to postu
Można wysyłać:

 

"

1. Zwartość przesyłki mogą stanowić wyłącznie materiały własne nadawcy.

2. W ramach usługi mogą być nadawane druki, których zwykła wartość nie przekracza 10 złotych

(dziesięciu złotych)."

 

Ni jak się to ma do rzeczywistości, z reklamacją też nie było problemu, zawsze na podstawie dowodu sprzedaży, na którym rzecz jasna nie było ryzy papieru..

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Jeśli baza była uruchomiona w wersji z danymi demo, to może być to właśnie przyczyna pojawiania się tego błędu. Proszę spróbować założyć nową bazę bez danych demo i powinno wszystko działać dobrze.

Zgadza się na 100% - utworzyłem nową bazę w której od razu podałem dane z Allegro. Zapis w słowniku się powiódł.

Edit: jakie zmienne z Sello należy przekazać aby w utworzonym xml-u znajdowała się opcja Ostrożnie.

Dokładnie chodzi mi o to jak w tym przykładzie:

<xsl:element name="Atrybut">

        <xsl:attribute name="Typ">Adresat</xsl:attribute>

        <xsl:attribute name="Nazwa">Miejscowosc</xsl:attribute>

        <xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:City"/>

      </xsl:element>

Gdzie mogę znaleźć cały słownik danych przekazywanych do xml?

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kurcze zabrakło mi poleconych e-commerce więc na gwałt potrzebuje uruchomić przesyłkę firmową poleconą.

Na kontakt z handlowcem już za późno, więc może pomożecie?

Mam stałą stawkę bez podziału na miejscowe/zamiejscowe - rozumiem, że wszystkie listy w takim wypadku mogę traktować jako zamiejscowe ?

Jak wygląda oklejanie takich przesyłek ? Drukuję z e-nadawcy etykietę adresową wraz z numerem R i wkładam do kangurka ?

Poratujecie sprawdzoną transformatą dla firmowych ? - przeglądam ten wątek od końca i coraz więcej mam znaków zapytania ;)

 

 

 

Link to postu

Kurcze zabrakło mi poleconych e-commerce więc na gwałt potrzebuje uruchomić przesyłkę firmową poleconą.

Na kontakt z handlowcem już za późno, więc może pomożecie?

Mam stałą stawkę bez podziału na miejscowe/zamiejscowe - rozumiem, że wszystkie listy w takim wypadku mogę traktować jako zamiejscowe ?

Jak wygląda oklejanie takich przesyłek ? Drukuję z e-nadawcy etykietę adresową wraz z numerem R i wkładam do kangurka ?

Poratujecie sprawdzoną transformatą dla firmowych ? - przeglądam ten wątek od końca i coraz więcej mam znaków zapytania ;)

 

 

 

 

Drukujesz z enadawcy i etykieta jak polecony tylko z literką "F".

 

Podeślij na priv maila - mogę Ci skopiować moją transformatę, myślę, że sobie dostosujesz. Ale mam dla ekonom./prior. i miejscowe/zamiejscowe.

Link to postu

e-kupowanie, dzięki za pomoc.

 

Przerobiłem to czego potrzebowałem i wygląda, że działa.

 

Czy w firmowym komórka jak i email ma znaczenie - przychodzą jakieś powiadomienia czy zostawić te pola puste ?

Proszę bardzo.

 

Szczerze mówiąc nie pamiętam, czy przychodzą powiadomienia. PH kiedyś mówiła, że firmowe nie mają monitoringu online - i rzeczywiście pojawiają się że są wysłane a potem cisza, i na końcu info, że doręczone.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...