Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Czy ktoś może mi podać transformatę do biznesówki (Kurier48) tak aby z sello do EN pobierało numer paragonu i odbiór w punkcie ?

Meczę się z tym i jakoś mi nie wychodzi.

 

Numeru paragonu nie da rady. Co do odbioru w punkcie to chyba w tym wątku było opisane przez PanBanBana, ale jak nie znajdziesz to może on sam się wypowie, bo ja z tego nie korzystam.

 

Z drugiej strony, to potrzebę eksportu dokumentu końcowego zgłaszało już wielu użytkowników, może warto dodać to do eksportowanych danych?

Link to postu

Witam,

Czy ktoś może mi podać transformatę do biznesówki (Kurier48) tak aby z sello do EN pobierało numer paragonu i odbiór w punkcie ?

Meczę się z tym i jakoś mi nie wychodzi.

Numeru paragonu nie da rady. Co do odbioru w punkcie to chyba w tym wątku było opisane przez PanBanBana, ale jak nie znajdziesz to może on sam się wypowie, bo ja z tego nie korzystam.

 

Jedyne rozwiązanie jakie działa dla odbiorów w punkcie i bardzo je sobie chwalimy. Zero błędów. Super szybkość. W tym wątku ten post i dwa posty poniżej:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6309.msg41788#msg41788

 

Dodam tylko, że jak się korzysta z pliku z numerami placówek poczty polskiej to raz na jakiś czas trzeba sobie pobrać aktualny plik żeby mieć aktualne numery placówek.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Linijki, które wpisałeś nie są nowe. To jest wersja tylko dla przesyłki biznesowej. W pozostałych kontakt adresata podaje się w innym miejscu transformaty. Dodany w nich został poniższy fragment:

 <xsl:if test="$FormaPowiadomieniaAdresata!=''">
        <xsl:element name="Atrybut">
          <xsl:attribute name="Typ"/>
          <xsl:attribute name="Nazwa">FormaPowiadomieniaAdresata</xsl:attribute>
          <xsl:value-of select="$FormaPowiadomieniaAdresata"/>
        </xsl:element>
        <xsl:element name="Atrybut">
          <xsl:attribute name="Typ"/>
          <xsl:attribute name="Nazwa">KontaktPowiadomieniaAdresata</xsl:attribute>
          <xsl:choose>
            <xsl:when test="$FormaPowiadomieniaAdresata='M'">
              <xsl:variable name="phone" select="translate(s:DeliveryAddress/s:PhoneNumber,'- ()/','')"/>
              <xsl:variable name="phone2" select="format-number(substring($phone,string-length($phone)-8,9),'000000000')"/>
              <xsl:value-of select="$phone2"/>
            </xsl:when>
            <xsl:when test="$FormaPowiadomieniaAdresata='E'">
              <xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:Email"/>
            </xsl:when>
          </xsl:choose>
        </xsl:element>
      </xsl:if>

oraz wyżej w parametrach

<xsl:variable name="FormaPowiadomieniaAdresata"></xsl:variable>

Jeśli nie chcesz podmieniać całej transformaty (np. dlatego, że dostosowałeś ją samodzielnie do własnych potrzeb), to możesz poszukać powyższych fragmentów i podejrzeć jak są umieszczone. Jendak najprościej po prostu nadpisać starą transformatę nową i pamiętać o zmianie parametrów w jej górnej części.

 

Gdzie to trzeba umiescic zeby eksportowalo i telefon i email.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie odnośnie eksportu do EN. Od niedawna korzystam z sello, i chciałbym sobie jak najbardziej zautomatyzować pracę. Dziennie wysyłam ok 100 przesyłek (pocztex48, pocztex24)

Czy jest na obecną chwile możliwe skonfigurowanie wszystkie w sposób by po utworzeniu dokumentu końcowego do danej transakcji, klikając "Utwórz paczkę" automatycznie od razu tworzyła i drukowała się etykieta nadawcza na przesyłkę, zwracając do sello numer nadania?

Link to postu

Z samego Sello nie.

 

Koleżanka tworzy program, który to umie

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7219.0

 

ale jest on osobno płatny.

 

Największy problem to brak numerów nadawczych w Sello, które trzeba potem kopiować.

 

Jednak jeśli pogadasz ze swoim przedstawicielem handlowym z poczty, to może on Ci udostępnić pulę numerów nadawczych, które wprowadza się do Sello i to Sello eksportuje do EN gotowy numer. Nie trzeba wtedy nic przepisywać.

Link to postu

Witam,

 

Jestem co prawda po lekturze i wątek coś tam połechtał szare komórki ale w dalszym ciągu jest to dla mnie poziom hard, żeby już nie mówić, że Sello to krzyżówka czarnych szlaków ale ok, nie poddajemy się :)

 

No więc korzystam z transformaty PanaBanBana chociaz sam już nie wiem z której :D Chciałbym poprosić kogoś o transformate, w której:

 

ekonom -> l.firmowy nierejestrowany

ekonom polecony -> l.firmowy polecony

 

priorytet zwykły i priorytet polecony -> zgodnie z nazwą

 

wszystkie paczki ekonom i priorytet/ ekonom pobranie/ priorytet pobranie -> kurier 48(przesyłka biznesowa) + ubezpieczenie u1

 

(w sello nie zmieniałem żadnych nazw)

 

Jakby ktoś miał gotowca albo był tak uprzejmy pokleić taką transformatę będę mu bardzo wdzięczny.

 

P.S. Nie wiem czy odbiór w punkcie nie jest zbyt kłopotliwy dlatego go nie wymiałem wyżej

 

 

Link to postu

Nie ma takiej możliwości. Hotfix zawiera minimum zmian koniecznych. Z wypuszczeniem każdego hotfixa wiążą się testy, które muszą obejmować większy obszar programu jeśli zmian jest więcej. Za chwilę ktoś napisze, że moglibyśmy dorzucić jeszcze to i tamto.

I kolejna wersja jest przesuwana... już na 10 listopada...

 

Ech... Bartek miałeś rację jak pisałeś to :)

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7346.msg45918#msg45918

I dlatego w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi z linkowanego wątku - obiecuję, że postaram się już nigdy nie być w szoku ;):D :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...