Skocz do zawartości

drukowanie Etykiet z Automatu Sello

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie odnośnie drukowania etykiet wysyłkowych, do tej pory robimy to przez prostą paczkę, ale będziemy się rozliczać już z Allegro, więc chcemy zrezygnować z pp2 i drukować wszystko za pomocą Sello, jest taka możliwość zaznaczenia listy wysyłkowej i drukowanie wszystkie do drukarki etykiet?

 

Pozdrawiam

Link to postu
1 godzinę temu, Piotr G napisał:

znaczy paczek :), chce po prostu wziąć utwórz paczki i żeby przekazywało to prosto do drukarki etykiet..

Oczywiście, że jest taka możliwość. Zaznaczasz paczki (wszystkie: ctrl+a), następnie kombinacja ctrl+p, wybierasz drukarkę i drukujesz. Możesz drukować hurtem etykiety różnych przewoźników - jedynie trzeba je zaznaczyć w oknie.

Link to postu
W dniu 29.06.2023 o 17:34, Zdzisław Bal napisał:

jedynie trzeba je zaznaczyć w oknie.

Ewentualnie:

image.png.f5d9fd862ff70af8d9417eca1d4eb1e4.png

O PP2 to się nie wypowiem, bo to jego konfiguracja najpewniej. Natomiast w Sello to tak jak pisałem. Trzeba skonfigurować WzA w dostawach i tam też wybrać wydruk WzA - Etykieta. Wtedy z poziomu paczek po wywołaniu drukowania będzie możliwe stworzenie i wydrukowanie etykiet dla dostaw, które mają ten wydruk podłączony i skonfigurowaną synchronizację z WzA.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Piotr G napisał:

tutaj chodzi o same One Boxy

błędy w raportach:

 

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "929/2023" na koncie "outletfinancial" (101935757): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki.

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "929/2023" na koncie "outletfinancial" (101935757): The ContentDescription field is required.

Kod błędu: 0

[BAD_REQUEST]: The ContentDescription field is required.
ścieżka: Shipment.ContentDescription
[BAD_REQUEST]: The Contact field is required.
ścieżka: Shipment.ShipFrom.Contact

Link to postu
26 minut temu, Piotr G napisał:

 

wza konfig.jpg

Ja mam tak ustawione:

image.png.b11219c943bfe9690daec80764340fa3.png

 

Brakuje Ci "Opis zawartości", ja mam tak pod Symbol paczki - [Paczka::Symbol|replace=`/==-`].

 

Błąd: [BAD_REQUEST]: The Contact field is required.
ścieżka: Shipment.ShipFrom.Contact

 

Może oznaczać brak nr telefonu lub adresu e-mail u ciebie lub u klienta.

 

Z własnego doświadczenia jeśli chodzi o WzA:

- wiersze w Adres nadawcy na etykiecie zostawiam puste

- wiersze w Punkt odbioru wpisuje na sztywno lub ewentualnie zobacz czy masz uzupełnione dane w Ustawienia -> Parametry -> Moja firma

 

Jeśli chodzi o powiązanie Allegro One Box to działa to u Ciebie? Kiedyś można było tak ustawić, ale później Allegro wymagało już podziału na dostawę. Jakby co mam tak u siebie ustawione

 

image.thumb.png.9613d78b927b5a22557592f25ed237cf.png

Link to postu
W dniu 26.07.2023 o 09:13, Piotr G napisał:

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "929/2023" na koncie "outletfinancial" (101935757): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki.

Tego typu błędy tyczą się pobierania etykiet, która to funkcja wymaga najpierw utworzenia tej etykiety (przesyłki) u kuriera. Przy drukowaniu Sello samo zleca takie utworzenie etykiety, czeka chwilę i pobiera wydruk. Jeśli nie powiodło się tworzenie etykiety, to jej wydruk też się nie powiedzie - stąd powyższy błąd.

 

Przyczyny należy zatem szukać w innym błędzie, dotyczącym tworzenia etykiety (przesyłki) u kuriera, ewentualnie w pobieraniu statusu utworzenia, czyli:

 

W dniu 26.07.2023 o 09:13, Piotr G napisał:

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "929/2023" na koncie "outletfinancial" (101935757): The ContentDescription field is required.

Kod błędu: 0

[BAD_REQUEST]: The ContentDescription field is required.
ścieżka: Shipment.ContentDescription
[BAD_REQUEST]: The Contact field is required.
ścieżka: Shipment.ShipFrom.Contact

ContentDescription - to pole opisujące zawartość paczki. Należy wpisać coś w polu Opis zawartości w konfiguracji WzA.

 

Contact - to pola związane z adresem odbioru przesyłki przez kuriera (te po prawej stronie). Są tam wpisane tagi Sello ale najprawdopodobniej zwracają pustą wartość, bo wartości te nie są wypełnione w danych firmy. Trzeba je uzupełnić tam, bądź też wpisać je ręcznie w konfiguracji WzA.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Tego typu błędy tyczą się pobierania etykiet, która to funkcja wymaga najpierw utworzenia tej etykiety (przesyłki) u kuriera. Przy drukowaniu Sello samo zleca takie utworzenie etykiety, czeka chwilę i pobiera wydruk. Jeśli nie powiodło się tworzenie etykiety, to jej wydruk też się nie powiedzie - stąd powyższy błąd.

 

Przyczyny należy zatem szukać w innym błędzie, dotyczącym tworzenia etykiety (przesyłki) u kuriera, ewentualnie w pobieraniu statusu utworzenia, czyli:

 

ContentDescription - to pole opisujące zawartość paczki. Należy wpisać coś w polu Opis zawartości w konfiguracji WzA.

 

Contact - to pola związane z adresem odbioru przesyłki przez kuriera (te po prawej stronie). Są tam wpisane tagi Sello ale najprawdopodobniej zwracają pustą wartość, bo wartości te nie są wypełnione w danych firmy. Trzeba je uzupełnić tam, bądź też wpisać je ręcznie w konfiguracji WzA.

co bym nie ustawił, nie chce to współpracować, co rusz nowe inne błędy, jak ustawiłem innych dostawców, chciałem wziać wydruk etykiet, nic się nie dzieje-dosłownie-podglądu nie ma na drukarce nic, daje drukuj albo podgląd i nic, nie rozumiem tego

1.png

2.jpg

Link to postu

No teraz to są zupełnie inne błędy, czyli zupełnie inny problem. 

Wybrana metoda dostawy nie obsługuje tego zamówienia oznacza z grubsza, że klient wybrał dostawę Allegro X, w Sello dostawa Allegro X jest powiązana z dostawą Sello X, ale w konfiguracji WzA dla tej dostawy Sello X jest wybrana usługa dostawy Y.

 

X i Y do siebie nie pasują i Allegro nie pozwala na utworzenie dostawy Y, skoro klient wybrał X.

 Proszę podesłać zrzut ekranu tej dostawy w Sello, zakładkę podstawową dostawy oraz konfigurację WzA dla tej dostawy Sello.

 

Z kolei Metoda dostawy jest niedostępna, oznacza, że w konfiguracji WzA została wybrana jakaś stara, nieobsługiwana już przez Allegro dostawa. Najlepiej odświeżyć listę dostaw z Allegro aby mieć pewność, że jest ona aktualna. Link wywołujący odświeżenie znajduje się w oknie dostawy Sello.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.07.2023 o 10:51, Bartosz Rosa napisał:

No teraz to są zupełnie inne błędy, czyli zupełnie inny problem. 

Wybrana metoda dostawy nie obsługuje tego zamówienia oznacza z grubsza, że klient wybrał dostawę Allegro X, w Sello dostawa Allegro X jest powiązana z dostawą Sello X, ale w konfiguracji WzA dla tej dostawy Sello X jest wybrana usługa dostawy Y.

 

X i Y do siebie nie pasują i Allegro nie pozwala na utworzenie dostawy Y, skoro klient wybrał X.

 Proszę podesłać zrzut ekranu tej dostawy w Sello, zakładkę podstawową dostawy oraz konfigurację WzA dla tej dostawy Sello.

 

Z kolei Metoda dostawy jest niedostępna, oznacza, że w konfiguracji WzA została wybrana jakaś stara, nieobsługiwana już przez Allegro dostawa. Najlepiej odświeżyć listę dostaw z Allegro aby mieć pewność, że jest ona aktualna. Link wywołujący odświeżenie znajduje się w oknie dostawy Sello.

Dzień Dobry,

Powracam do tematu, dopiero teraz zasiadłem raz jeszcze do tego, jak na jpgach wyskakują błedy, rozumiem że pola muszą byc uzupełnione jak na drugim jpgu?

tylko pytanie jaki ja mam wziąć punkt odbioru ID-co tu konkretnie wpisać ?

1.jpg

2.jpg

Link to postu

etykiety się drukują jeśli:

- wysłałeś je z sello do zewn. serwisu WYŚLIJ/ODBIERZ > DOSTAWCY PACZEK

- po tej operacji w zakładce PACZKI w kolumnie NR NADANIA będzie widoczny ten numer (może sam wrócić, jeśli tak ustawiłeś w Sello albo możesz je pobrać j.w. tylko W/O > D.P. > ODBIERZ

Masz nr w Sello?

Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

etykiety się drukują jeśli:

- wysłałeś je z sello do zewn. serwisu WYŚLIJ/ODBIERZ > DOSTAWCY PACZEK

- po tej operacji w zakładce PACZKI w kolumnie NR NADANIA będzie widoczny ten numer (może sam wrócić, jeśli tak ustawiłeś w Sello albo możesz je pobrać j.w. tylko W/O > D.P. > ODBIERZ

Masz nr w Sello?

nie mam własnie , nic nie chce sie wysłać

4.jpg

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...