Skocz do zawartości

Insert GT - nowy sposób wyliczania abonamentu - czy to kolejny krok w celu "wygaszania" linii GT?

Polecane posty

Szanowni Państwo,

niedawno została opublikowana informacja o nowym sposobie naliczania abonamentu dla biur korzystających z programów linii GT. Koszty użytkowania programów wzrastają wielokrotnie, przy czym w mojej opinii, ich jakość w ostatnich latach wyraźnie pozostawia do życzenia.
Spekulacje na temat tego, że główny nacisk Insert jest kładziony na rozwój linii Nexo, pojawiają się od dawna. Podobne zmiany (tak drastyczna podwyżka) póki co nie dotyczy linii Nexo, gdzie rozszerzenia są w pakietach nie po 5 a po 50 podmiotów.

Jako wieloletni użytkownik czuję się trochę zagubiony. Być może przejście na Nexo jest nieuniknione, ale przy podjęciu tak ważnej decyzji biznesowej, chciałbym mieć pewność co do polityki producenta w tym zakresie. Czy Państwo czują się podobnie?

 

Pozdrawiam

TC

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mnie również przerażają ceny nowych abonamentów.

Aczkolwiek znalazłem poniższą informację:

  1. W przypadku rozszerzeń open, cena będzie wyliczana po kontakcie z Partnerem lub Insertem.

Czy jest szansa na wyjaśnienie jak to się będzie odbywać przy rozszerzeniach open?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Sposób wyliczania abonamentu dla rozszerzeń Open jest identyczny jak w przypadku rozszerzeń z określoną z góry liczbą obsługiwanych podmiotów np. licencja Rewizora GT na 30 podmiotów. Zadeklarowana u Partnera lub w InsERT liczba podmiotów zostanie podzielona przez określoną liczbę paczek co 20 (Rachmistrz GT) lub co 5 podmiotów (Rewizor GT, Gratyfikant GT) i przemnożona przez ich cenę.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
24 minuty temu, Marta Nowacka napisał:

A jeśli ma się aktualnie wykupioną opcję OPEN?

W dniu 25.07.2023 o 09:18, Dariusz Nowak napisał:

Sposób wyliczania abonamentu dla rozszerzeń Open jest identyczny jak w przypadku rozszerzeń z określoną z góry liczbą obsługiwanych podmiotów np. licencja Rewizora GT na 30 podmiotów. Zadeklarowana u Partnera lub w InsERT liczba podmiotów zostanie podzielona przez określoną liczbę paczek co 20 (Rachmistrz GT) lub co 5 podmiotów (Rewizor GT, Gratyfikant GT) i przemnożona przez ich cenę.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj zderzyłam się z abonamentem na gratyfikanta, masakra. Pierwsze 5 podmiotów za 699 zł netto??? Co to za limit dla osoby która prowadzi biuro rachunkowe. Oferta dla biur??? Kupujemy najpierw licencję open, to oczekuję na możliwość abonamentu też open. Podwyżka 300% w stosunku do zeszłego roku??? Firma czuje się tak silna, że nie szanuje klientów którzy są  z nią od 20 lat.

Biura rachunkowe muszą naprawdę się starać aby utrzymać klientów, zazdroszczę takich możliwości Wielkim.

Link to postu

Dzień dobry, rozszerzenie Open daje możliwość uruchomienia obsługi dowolnej ilości podmiotów. Abonament jest wyliczany od realnie obsługiwanych podmiotów, bez rozszerzenia Open mogliby Państwo obsługiwać w programie Gratyfikant GT 5 podmiotów.


Obecnie cena Abonamentu jest wyliczana zgodnie z informacją opublikowanej na naszej stronie w czerwcu tego roku.
Nowy sposób wyliczania cen Abonamentów GT dla biur rachunkowych

 

Szczegółowa wycena prezentowana jest za pomocą kalkulatora:
Kalkulator cen dla biur rachunkowych

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Bardzo jasno widać, że cena jednostkowa podmiotu dla abonamentu NEXO jest tańsza niż GT. Z branży wiem, że sporo osób wybierała produkty Insert z uwagi na sposób licencjonowania, co było atutem firmy - czy tak będzie teraz? Zobaczymy. Zmiana licencjonowania nie została klarownie przedstawiona klientom poza regularnymi zachętami do zakupów promocyjnych NEXO oraz informacji o zakończeniu sprzedazy licencji open. Wzrost kosztów rozumiem, natomiast zmiana zasad licencjonowania bardzo mnie rozczarowała i trudno stwierdzić, że ma jakikolwiek związek. 

 

Dla porównania abonament na zestaw Gt w 2022 (RachmistrzGt + RewizorGt + GratyfikantGt + BiuroGt) wynosił 1616 zł netto + VAT w przedłużeniu przed upływem terminu. Dzisiaj, rok później, taki sam zestaw dla obsługiwanych podmiotów wynosi 4372 zł netto + VAT również w przedłużeniu przed upływem terminu. Wychodzi, że podwyżka w moim przypadku wynosi 270,50% 🤡

Edytowane przez Krzysztof Lipczyk
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Ciekawy sposób wyliczania ?, w związku z tymi zmianami ciekawe czy Firma INSERT teraz zwróci Biurom Rachunkowym PIENIĄDZE za zakupu OPEN bo przecież po to my kupowaliśmy te rozszerzenia by nie dopłacać do interesu, albo powinny być bynajmniej uwzględnione w wycenie najbliższych abonamentów ? ? ?
a tak po za tym 270,50% podwyżki to lekka przesada. Może trzeba będzie od 2024 roku pomyśleć o zmianie firmy na oprogramowanie.

Link to postu
16 godzin temu, Dariusz Kreft napisał:

w związku z tymi zmianami ciekawe czy Firma INSERT teraz zwróci Biurom Rachunkowym PIENIĄDZE za zakupu OPEN bo przecież po to my kupowaliśmy te rozszerzenia by nie dopłacać do interesu, albo powinny być bynajmniej uwzględnione w wycenie najbliższych abonamentów ? ? ?

Dzień dobry, proszę zerknąć na moją wcześniejszą wypowiedź.

W dniu 16.11.2023 o 07:34, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, rozszerzenie Open daje możliwość uruchomienia obsługi dowolnej ilości podmiotów. Abonament jest wyliczany od realnie obsługiwanych podmiotów, bez rozszerzenia Open mogliby Państwo obsługiwać w programie Gratyfikant GT 5 podmiotów.

Link to postu

dziękuje za odpowiedz, ale nasuwa się samoistnie pytanie, " za co następnym razem trzeba będzie dopłacić" by móc korzystać z Państwa programów, mam nadzieje że ściąganie aktualizacji jest w cenie abonamentu. troszkę to smutne bo każdy z nas liczy się z podwyżkami 30-50% ale od razu takie 270%, hmm to nasi klienci nie będą zadowoleni bo w końcu trzeba będzie podnieść ceny by jakoś to się amortyzowało.

Link to postu
2 godziny temu, Dariusz Kreft napisał:

troszkę to smutne bo każdy z nas liczy się z podwyżkami 30-50% ale od razu takie 270%, hmm to nasi klienci nie będą zadowoleni bo w końcu trzeba będzie podnieść ceny by jakoś to się amortyzowało.

Proszę wykonać obliczenia i zamieścić je na forum - ile kwotowo i procentowo wzrośnie koszt programów na jednego klienta biura.

Link to postu

Witam ponownie, w odpowiedzi na Pana zapytanie odpowiadam że przed podwyżką to koszt rzędu 687,57zł. brutto, po podwyżce to koszt rzędu 1.458,78 zł. czyli na jedną firmę to 91,17zł. może to i nie wiele ale jak połowa firm ma tylko 1 pracownika to koszt zwrotu to dopiero po 3-ch miesiącach.

a co do procentowego przelicznika to jakieś 212,16%

Edytowane przez Dariusz Kreft
Link to postu
3 godziny temu, Dariusz Kreft napisał:

po podwyżce to koszt rzędu 1.458,78 zł.

Tak, z ciekawości - wyszło mi że firm jest 16. (1458,78/91,17) i próbuję ogarnąć za jaki pakiet dla 16 firm wychodzi cena abonamenty 1458,78 zł. Nie wiem netto czy brutto, ale i tak nie mogę się doliczyć.

No, chyba ze wrzucił Pan do jednego worka firmy obsługiwane różnymi programami.

 

Link to postu

Dzień dobry, to może ja dołączę się do tematu.

Aktualnie cena za pakiet abonamentu programów rewizor i rachmistrz było to odpowiednio

1147 netto

289 netto

 

Po zmianach będę płacił:

2 142 netto za rewizora

378 netto za rachmistrza

 

Podwyżka o 1084 zł, 75% podwyżki. Przy większej ilości podmiotów wychodzą jeszcze bardziej absurdalne kwoty.

Ogólnie planowałem przeniesienie około 180 podmiotów KPIR i pełnej z innych programów do Państwa ale trzeba poszukać innego rozwiązania. Bo przestajecie być po prostu konkurencyjni.

 

 

Link to postu
4 minuty temu, Andrzej Rebell napisał:

Dzień dobry, to może ja dołączę się do tematu.

Aktualnie cena za pakiet abonamentu programów rewizor i rachmistrz było to odpowiednio

1147 netto

289 netto

 

Po zmianach będę płacił:

2 142 netto za rewizora

378 netto za rachmistrza

 

Podwyżka o 1084 zł, 75% podwyżki. Przy większej ilości podmiotów wychodzą jeszcze bardziej absurdalne kwoty.

Ogólnie planowałem przeniesienie około 180 podmiotów KPIR i pełnej z innych programów do Państwa ale trzeba poszukać innego rozwiązania. Bo przestajecie być po prostu konkurencyjni.

 

 

Człowiek przyzwyczaił się już do pracy z tymi programami i nie chęć do zmian pozwala na tak duże podwyżki abonamentów ale jak widać trzeba się rozglądać za alternatywą.

Link to postu
7 minut temu, Ludomiła Włodarczyk napisał:

Człowiek przyzwyczaił się już do pracy z tymi programami i nie chęć do zmian pozwala na tak duże podwyżki abonamentów ale jak widać trzeba się rozglądać za alternatywą.

Swoją drogą analizowała Pani sposób działania komunikacji z KSEF'em ?:)

Bo jeżeli dobrze zrozumiałem cennik. To aby pobierać dokumenty z KSEF będziemy potrzebować jakichś INSpunktów, pakiet np. 20 000 punktów to koszt 1500 zł netto.

A jeden dokument z ksef to ----- 1 wykorzystany punkt :)

 

Tak więc jeżeli chcemy móc wygodnie korzystać z pobierania poprzez token z bazy KSEF całości dokumentów to będzie trzeba wykorzystywać masę punków...wystarczy aby firma wystawiała od groma faktur sprzedażowych i ceny robią się kosmiczne.

 

Ewentualnie zawsze zostaje opcja po staremu importowania z JPK_FA/ JPK_VAT / dokumentów komunikacji.... ale pytanie czy i tu Insertowi nie "odwali" i nie wprowadzi jakichś śmiesznych punktów za wczytywanie danych z plików...bo czemu nie...
 

Jeżeli coś źle zrozumiałem to prosiłbym o wyprowadzenie z błędu...

Edytowane przez Andrzej Rebell
Link to postu

i nawiązując do powyższych wypowiedzi, fajnie że przewidują cennik specjalny, ale co w takim przypadku jak w czasie roku przejdziemy daną ilość na jaki mamy wykupiony Abonament, też chyba powinna być stosowana cena jak przy zakupie co Rocznym a nie tak jak jest w Rachmistrz cena normalna 129,00netto cena specjalna 89,00zł. netto niby niewiele złotych ale jak przeliczymy na ilość klientów to się robi kwota, a przecież nikt z nas nie posiada 30 klientów.

mam nadzieje że cennik dla Biur Rachunkowych będzie bardziej łaskawy lub będą większe limity niż kolejne 20 sztuk.

Link to postu
53 minuty temu, Andrzej Rebell napisał:

Swoją drogą analizowała Pani sposób działania komunikacji z KSEF'em ?:)

Bo jeżeli dobrze zrozumiałem cennik. To aby pobierać dokumenty z KSEF będziemy potrzebować jakichś INSpunktów, pakiet np. 20 000 punktów to koszt 1500 zł netto.

A jeden dokument z ksef to ----- 1 wykorzystany punkt :)

Za 7,5 grosza netto nikt nie jest w stanie zaksięgować ręcznie dokumentów. Zakładając, że pracownik za 30 zł/h w godzinę zaksięguje 120 dokumentów (a to jest ekspresowe tempo) to koszt jednostkowy to 0,25 zł. Koszt księgowania dokumentu nawet po OCR jest większy bo jeszcze trzeba analizować czy system dobrze rozpoznał.

Link to postu
2 godziny temu, Andrzej Rebell napisał:

Dzień dobry, to może ja dołączę się do tematu.

Aktualnie cena za pakiet abonamentu programów rewizor i rachmistrz było to odpowiednio

1147 netto

289 netto

 

Po zmianach będę płacił:

2 142 netto za rewizora

378 netto za rachmistrza

Z podanych kwot wnioskujemy, że prezentuje Pan ceny abonamentu za obsługę 15 podmiotów w Rewizorze i 30 podmiotów w Rachmistrzu (aktualnie). Pisząc „po zmianach” podaje Pan ceny Abonamentów dla 40 podmiotów obsługiwanych zarówno w Rewizorze jak i w Rachmistrzu. Wynika z tego, że podaje Pan ceny abonamentów dla różnej liczby podmiotów, nie dla tej samej.  

 

2 godziny temu, Andrzej Rebell napisał:

Bo jeżeli dobrze zrozumiałem cennik. To aby pobierać dokumenty z KSEF będziemy potrzebować jakichś INSpunktów, pakiet np. 20 000 punktów to koszt 1500 zł netto.

A jeden dokument z ksef to ----- 1 wykorzystany punkt :)

 

Tak więc jeżeli chcemy móc wygodnie korzystać z pobierania poprzez token z bazy KSEF całości dokumentów to będzie trzeba wykorzystywać masę punków...wystarczy aby firma wystawiała od groma faktur sprzedażowych i ceny robią się kosmiczne.

 

Ewentualnie zawsze zostaje opcja po staremu importowania z JPK_FA/ JPK_VAT / dokumentów komunikacji.... ale pytanie czy i tu Insertowi nie "odwali" i nie wprowadzi jakichś śmiesznych punktów za wczytywanie danych z plików...bo czemu nie...
 

Jeżeli coś źle zrozumiałem to prosiłbym o wyprowadzenie z błędu...

Informacje dotyczące Portfela InsERT dostępne są na stronie internetowej: Portfel InsERT i InsPunkty - system płatności.

Godzinę temu, Dariusz Kreft napisał:

i nawiązując do powyższych wypowiedzi, fajnie że przewidują cennik specjalny, ale co w takim przypadku jak w czasie roku przejdziemy daną ilość na jaki mamy wykupiony Abonament, też chyba powinna być stosowana cena jak przy zakupie co Rocznym a nie tak jak jest w Rachmistrz cena normalna 129,00netto cena specjalna 89,00zł. netto niby niewiele złotych ale jak przeliczymy na ilość klientów to się robi kwota, a przecież nikt z nas nie posiada 30 klientów.

mam nadzieje że cennik dla Biur Rachunkowych będzie bardziej łaskawy lub będą większe limity niż kolejne 20 sztuk.

Podane kwoty dotyczą odwieszenia paczek 20 podmiotów, nie pojedynczego podmiotu. W przypadku zakupu rozszerzenia umożliwiającego obsługę większej liczby podmiotów, w trakcie trwania abonamentu, opłata za te kolejne podmioty pobierana dopiero przy zakupie abonamentu na kolejny okres.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

nawiązując do tematu odwieszania następnych Pakietów, dla sprostowania, jeżeli na przykład zakupi Pakiet załóżmy na obsługę 70 podmiotów czyli 30+20+20  i przekroczy w czasie roku ten limit 70 sztuk klientów to nie płaci teraz za zwiększenie Pakietu tylko dopiero przy następnej aktualizacji ? ? ?
wie Pan my tylko jesteśmy księgowi i lubimy wiedzieć coś merytorycznie.

Link to postu
1 godzinę temu, Marek Francuz napisał:

Za 7,5 grosza netto nikt nie jest w stanie zaksięgować ręcznie dokumentów. Zakładając, że pracownik za 30 zł/h w godzinę zaksięguje 120 dokumentów (a to jest ekspresowe tempo) to koszt jednostkowy to 0,25 zł. Koszt księgowania dokumentu nawet po OCR jest większy bo jeszcze trzeba analizować czy system dobrze rozpoznał.

Nie rozumie Pan problemu.

 

Są oprogramowania, firmy które oferują to w cenie lub za darmo. A jak w cenie to nie ograniczają tego ilością dokumentów. Zdaje sobie Pan sprawę, że są podmioty operujące tysiącami dokumentów?

 

Jak mi klient wyśle JPK czy po prostu dokument .epp to też to wgrywam za darmo. Ale przy takiej polityce pewnie już niedługo.

 

Przy Państwa rozwiązaniu pozostaje mi podnieść cenę dla klienta lub mieszać importy np. koszty w ksef, sprzedaż z jpk. Bez sensu-po coś ten ksef jest aby korzystać.... A księgowej tak czy siak muszę zapłacić...nie przeliczam jej na "maszynę do wprowadzania" bo nie od tego jest, nie tylko. Jest od merytorycznego rozpatrzenia dokumentów. A tak ją Pan potraktował.

Link to postu

Im więcej podmiotów obsługiwanych, tym wzrost ceny abonamentu jest większy. Wychodzi na to, że bardzo dużo osób korzysta z tej linii programów i jest to jedyna szansa na zwiększenie przychodów Insertu. Poza tym zasady naliczania opłat za abonament przypominają mi początkowe rozwiązania Polskiego Ładu związane z naliczaniem wynagrodzeń...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...