Skocz do zawartości

Pakowanie ze skanowaniem produktów

Polecane posty

U nas sprawdziłaby się procedura kompletacji:

1. Skan kodu zamówienia z wydruku dokumentu wstępnego ZK otwiera okno z zamówieniem.

2. Skanowanie poszczególnych kodów EAN skompletowanych produktów oznacza produkty jako "w paczce" i jeśli któryś z produktów nie został zeskanowany lub zeskanowano produkt, którego nie ma w zamówieniu, to potrzebny jest wyraźny kominikat utrudniający wysłanie tej paczki.

3. potwierdzenie wymiarów paczki i wydruk etykiety kurierskiej

 

Najlepiej, żeby takie stanowisko pakowania było można obsługiewać ekranem dotykowym, bez konieczności używania klawiatury.

Wydaje mi się, że jest możliwość drukowania numeru zamówienia (ZK) w takiej formie kodu kreskowego? Czy się mylę?

 

Edytowane przez Rafał B.
  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 17.07.2023 o 13:28, Rafał B. napisał:

2. Skanowanie poszczególnych kodów EAN skompletowanych produktów oznacza produkty jako "w paczce" i jeśli któryś z produktów nie został zeskanowany lub zeskanowano produkt, którego nie ma w zamówieniu, to potrzebny jest wyraźny kominikat utrudniający wysłanie tej paczki.

To ja dodam - skan nie tylko numerów EAN ale również SYMBOL (z kartoteki asortymentu) może to być w formie konfigurowalnej - czy przy skanowaniu, szukać w:

EAN
EAN + SYMBOL
SYMBOL

...

 

Znam wiele osób, które ze względu na swoją specyfikę mniej używają EANów a częściej właśnie pola SYMBOL.

 

Dodatkowo - jeśli towar ma rozbicie na partie oraz wymagalność kodu - przy skanowaniu takiego produktu - powinno pojawić się okno, które umożliwia wpisanie albo zeskanowanie właśnie numeru partii (sn) danego towaru. Bo inaczej przy rozbiciu na partie traci to sens - pójdzie FIFO czy inną metodą i tak nie ten SN produktu, który został zapakowany ;)

image.png.b64b97983b2e7666278b9b46bad8fe12.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Tu przydałby się chyba dedykowany moduł: pakowanie - i w nim konfigurowalne (każdy ma inne potrzeby) najpotrzebniejsze przyciski i opcje.

 

Z dostępnych dla "pakowacza" danych o produktach mogłyby się jeszcze przydać takie jak zdjęcia produktu (z miniaturki - widząc co mamy spakować szybciej to odnajdziemy nawet w już przygotowanym towarze), notatki od Klienta (czasem są do wyboru wzory czy coś), jakoś wyraźnie zaznaczony przewoźnik. 

Tylko opcja mega uproszczenia tego interfejsu - według "widzimisię".

Przypuszczam, że część by też pewnie chciała aby mogło to wyglądać np. tak, skanujemy etykietę przewozową, otwierają się dane - zawartość paczki i jednocześnie uruchamia kamera umieszczona nad stanowiskiem. Po zamknięciu paczki naciśnięcie przycisku "zapakowana" wyłącza zapis video i nadaje plikowi nazwę jak numer paczki.

 

W tym module też można by dorobić wygodną funkcję nadawania kolejnych paczek, czyli zamówienia o określonych parametrach są brane pod uwagę, jakiś przycisk tupu "nadaj kolejne: 20, 50, 100, etc. - określony przez nas w ustawieniach algorytm dobiera zamówienia), mechanizm wykonuje sekwencję jaką chcemy (np. generuje dokumenty końcowe, wysyła dane do spedycji i pobiera numery paczek, wydruk etykiet, wydruk listy magazynowej), drukarki wypluwają co tam potrzebujemy i można pakować kolejną partię.

Link to postu

Podpinam sie pod temat. Widzę, że jest spore zainteresowanie modułem pakowania. Faktycznie fajnie byłoby, gdyby taki moduł na androida łączył się z Subiektem np. tak Insert Mobile.

 

Magazynier zaciąga zamówienie z Subiekta, przygotowuje je, a po zakończeniu zamówienie synchronizuje się z Subiektem.

 

Chyba będzie sporo zainteresowanych użytkowników.

Link to postu
10 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Magazynier zaciąga zamówienie z Subiekta, przygotowuje je, a po zakończeniu zamówienie synchronizuje się z Subiektem.

 

Chyba będzie sporo zainteresowanych użytkowników.

Mi się wydaje, że ten InsERT mobile to taki zapomniany :)

Na pewno z potencjałem gdyby rozbudować jego funkcje i możliwości do programów partnerów, które aktualnie są dostępne na rynku. 

Link to postu

Nie wydaje mi się, że wersja dla "pakowaczy" (czy też nazwijmy ją "mobilna") i jej komunikacja z Subiektem to byłby dobry pomysł, tym bardziej, że owo brzydkie kaczątko zwane "subiekt mobilny" nigdy na pięknego łabędzia nie wyrosło.

Lepiej jakby to był moduł Sello - taki doczep, mobilny, konfigurowalny, z możliwości instalacji nie tylko na Windowsie.

 

Link to postu

Ja jednak nie porównywałbym tych (ewentualnie) dwóch programów. Insert Mobile jest programem dla handlowców, a ewentualny moduł pakowacza byłby dla magazynierów. To dwa kompletnie różne przeznaczenia.

 

Szkoda, że Insert Mobile nie kontynuuje ideii Subiekta Mobilnego. Mieliśmy go w firmie i naszym zdaniem jak na tamte czasy całkiem dobrze się sprawdzał. Insert Mobile jest w zasadzie "odwiedzaczem", a nie programem dla handlowca.

 

Swoją drogą trochę dziwne jest podejście insertu do dwóch, chyba ważnych programów : Handlu w internecie (Vendero) oraz właśnie programu dla handlowców. Konkurencja szybko ucieka, a Insert stoi. W przeciwieństwie do wielu osób uważam, że handel na allegro wcale nie jest taki cudowny. Pomijając kosmiczne prowizje, tam jest przede wszystkim walka ceną. To nigdy nie kończy się dobrze. Poszukajcie sobie na przykład historii działań firmy Stanley w USA i ich współpracy z siecią Sears. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Do tego wszystkiego dodam, że w trakcie pakowania paczki brakuje nam pola własnego z subiekta obok nazwy produktu, symbolu i EAN-u

Widoczność tego pola jest niezbędna, ponieważ jest w nim u nas zapisana lokalizacja towaru na magazynie.

Bartosz Rosa dodacie to? ewentualnie macie jakiś pomysł na wskazanie lokalizacji towaru?

 

Link to postu
12 minut temu, Dawid Motoprym napisał:

Do tego wszystkiego dodam, że w trakcie pakowania paczki brakuje nam pola własnego z subiekta obok nazwy produktu, symbolu i EAN-u

Myślę, że ogólnie każdy ma jakieś inne potrzeby w tym zakresie i może najlepszym rozwiązaniem było coś na wzór konfiguracji widoku? Gdzie można sobie włączać i wyłączać wg. potrzeb poszczególne elementy widoku.

  • Lubię to 1
Link to postu
21 godzin temu, Dawid Motoprym napisał:

Bartosz Rosa dodacie to? ewentualnie macie jakiś pomysł na wskazanie lokalizacji towaru?

Tak, pola własne towarów są uwzględnione w planie na okno pakowania - będzie dodane w jednej z najbliższych wersji.

 

21 godzin temu, Patryk Kłoda napisał:

Myślę, że ogólnie każdy ma jakieś inne potrzeby w tym zakresie i może najlepszym rozwiązaniem było coś na wzór konfiguracji widoku? Gdzie można sobie włączać i wyłączać wg. potrzeb poszczególne elementy widoku.

Jeśli będą takie potrzeby to dodamy. Na siłę dorabianie całej konfiguracji do tego widoku jest chyba obecnie trochę niepotrzebne (nie mówię o wyborze pól własnych). Pojawi się pewnie, jak elementów będzie już zbyt dużo :).

Link to postu

Witam,nie mam jeszcze zainstalowanej wersji Sello Nx ale z opisów które czytałem,na pewno brakuje aplikacji na androida w celu przyspieszenia pakowania przesyłek.Nie ma również jak w poprzedniej wersji Sello 1 kontroli magazyniera nad tym żeby nie wychodziły za ciężkie i za duże gabarytowo paczki.Powinna być blokada w zależności od wybranej przez kupującego formy dostawy (np. paczkomaty max 25kg i wymiary 64x40x38 UPS max 20kg i wymiary maksymalne ,Dpd 31,5 i wymiary maksymalne  itd.).

Za wszystkie te przekroczone parametry  są naliczenia i to czasem nie małe.Więc jeżeli magazynier ma zakończyć sam proces pakowania to muszą być zabezpieczenia przed źle spakowaną paczką.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni korzystamy również z wysyłek od allegro One Fulfillment. Czy w nowym sello będzie opcja pobrania numeru nadawczego paczki z zamówienia na allegro?

Jak wiadomo paczki będą wysyłane i nadawane przez magazyn allegro, więc numer nadawczy znajdzie się w zamówieniu na allegro lecz nie w sello. Najlepiej aby numer znalazł się również w sello bez ręcznego klepania.

Link to postu

a co z numerami seryjnymi? 

 

co w przypadku gdy mamy wydać 100szt słuchawek i każda ma inny numer seryjny...

narazie tradycyjny excel ale wolałbym mieć możliwość wydawania towaru przy używaniu kodów seryjnych (przyjęcia też powinny mieć taką możliwość)

 

potem to też można rozwinąć na serwis... klient zgłasza słuchawkę na gwarancję i łatwo można namierzyć po numerze seryjnym skąd towar został zakupiony aby zgłosić reklamację do odpowiedniego dostawcy.

Link to postu

@Bartosz Rosa nie mogę się zgodzić :) praca na numerach seryjnych to ponad połowa moich Klientów. Bez obsługi numerów seryjnych przy wydaniach czy pakowaniu będzie lipa :(

 

coś Ala mechanizm ctrl+x gdzie można wziąć po kodzie dostawy

 

mamy listę do spakowania i w momencie zeskanowania kodu dostawy znajduje że to ten produkt X i robi że jest ok. W dokumencie wydania tworzy powiązanie dla konkretnego kodu dostawy.

Link to postu

@Bartosz Rosa jeżeli ktoś handluje proszkiem do prania, karmą dla zwięrząt to racja - nie potrzeba numerów seryjnych

 

ale pamiętajmy że oprogramowanie powinno być dostosowywane do potrzeb wszystkich klientów

 

zwłaszcza że jest moduł kody kreskowe i przyjęcia towaru na partie (ale potrzebne są pewne usprawnienia np. szybkość przeskakiwania do kolejnego okienka gdy zczytujemy kody czytnikiem, lub możliwość wgrania całej partii kodów..)

 

dziękuję

Link to postu
20 godzin temu, Patryk Kłoda napisał:

nie mogę się zgodzić :) praca na numerach seryjnych to ponad połowa moich Klientów. Bez obsługi numerów seryjnych przy wydaniach czy pakowaniu będzie lipa :(

W takim razie zastanowimy się co i jak można tutaj usprawnić, ale będziemy potrzebować kilku scenariuszy pracy zapewne.

 

13 godzin temu, Mateusz Pyka napisał:

ale pamiętajmy że oprogramowanie powinno być dostosowywane do potrzeb wszystkich klientów

Tak dobrze to chyba nigdzie nie ma :). Ale robimy co w naszej mocy, aby nasze.. jakby nie patrzeć, półkowe programy, były elastyczne i dostosowane do różnych zastosowań. Do tej pory nie spotkałem się z taką potrzebą, użytkownicy Sello 1 nie zgłaszali takich sugestii. Jeśli natomiast faktycznie da się to usprawnić i nie jest to niszowe zagadnienie to wyląduje na naszej liście rzeczy do zrobienia.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...