Skocz do zawartości

Mini Przesyłka


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez HotKey .,

Polecane posty

13 godzin temu, Bartek B napisał:

"Problem z nadaniem przesyłki. Skontaktuj się z nami. Pomożemy jak najszybciej"

Pole telefon nadawcy musi być uzupełnione telefonem komórkowym

zaś w PACZCE w Sello jeśli masz numer telefonu stacjonarny to ja go usuwam.

 

Po wykonaniu tych dwóch tricków idzie bez problemu. Nadałem już kilkadziesiąt minimaczek.

  • Lubię to 1
Link to postu

Zmień Paczka na Koperta

Dobrze jest też czasem usunąć paczkę i utworzyć ją od nowa zamiast próbować ciągle wysłać tą samą
bo na pewno rozmiary i waga są wysyłane takie jak była konfiguracja w momencie utworzenia paczki w Sello
a nie takie jakie podaje się / zmienia w parametrach do wysłania

Edytowane przez etc .
  • Dziękuję 2
Link to postu

A ta metoda nie wystarcza? Po czerwonym błędzie trzeba usunąć z Sello 'wysyłanie' tej pozycji (o której WzA nic nie wie).

image.png.915268c72468b64caeec2126b2665c82.png

Paczkę usuwam jedynie jak w InPost jest 'zawieszona' (nie pamiętam nazwy statusu). W innych przypadkach działa powyższe.

(tak się dzieje najczęsciej jak z 1 transakcji tworzone jest kilka paczek gdy allegro dało tylko jedną)

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 9.09.2023 o 21:56, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A ta metoda nie wystarcza? Po czerwonym błędzie trzeba usunąć z Sello 'wysyłanie' tej pozycji (o której WzA nic nie wie).

image.png.915268c72468b64caeec2126b2665c82.png

Paczkę usuwam jedynie jak w InPost jest 'zawieszona' (nie pamiętam nazwy statusu). W innych przypadkach działa powyższe.

(tak się dzieje najczęsciej jak z 1 transakcji tworzone jest kilka paczek gdy allegro dało tylko jedną)

Bardzo często wystarcza, ale jak sam napisałeś, czasami potrafią się przesyłki zawiesić, do tego jak zmieniam modyfikatory to one chyba też się nie aktualizują, stąd programistycznym nawykiem usuwam przesyłkę, ale zgoda często wysarczy wysłać od nowa dane do Serwisu WzA.

Link to postu
W dniu 9.09.2023 o 21:56, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A ta metoda nie wystarcza? Po czerwonym błędzie trzeba usunąć z Sello 'wysyłanie' tej pozycji (o której WzA nic nie wie).

image.png.915268c72468b64caeec2126b2665c82.png

Nawet Ci sprawdziłem. Przy przeróbce modyfikatorów dzisiejszej awarii samo "Utwórz ponownie w serwisie kuriera" niestety nie zaktualizowało zawartości modyfikatora w polu image.png.83ffc18ead456f3cdfe89e7bd57738cc.png

 

 

Stąd najprościej zawsze usuwać pakę, ale jak ktoś lubi to można też użyć w wielu przypadkach Twojej metody.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Szacowni... dziś ja walczę z Allegro Mini Przesyłka.

Czy da się drukować etykiety z Sello? Póki co przebrnęłam przez eksport (trwa to trochę, zdecydowanie dłużej niż Inpost), Kombinowałam z konfiguracją WzA i poszło po wielu błędach na czerwono dopiero po sztywnym ustawieniu wielu pól. Niestety z wydrukiem etykiety z Sello jest problem, drukuje pustą. Jedyne co dziś osiągnęłam to druk etykiety z poziomu Allegro z WzA. Trzeba zdefiniować nowy wzór wydruku? Skąd to pobrać? Ktoś wspomoże radą? 

 

Zrzut ekranu 2023-10-02 232949.png

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
8 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Szacowni... dziś ja walczę z Allegro Mini Przesyłka.

Czy da się drukować etykiety z Sello? Póki co przebrnęłam przez eksport (trwa to trochę, zdecydowanie dłużej niż Inpost), Kombinowałam z konfiguracją WzA i poszło po wielu błędach na czerwono dopiero po sztywnym ustawieniu wielu pól. Niestety z wydrukiem etykiety z Sello jest problem, drukuje pustą. Jedyne co dziś osiągnęłam to druk etykiety z poziomu Allegro z WzA. Trzeba zdefiniować nowy wzór wydruku? Skąd to pobrać? Ktoś wspomoże radą? 

 

 

Cześć!

 

Spróbuj wpisać wymiary w taki sposób:

image.png.b790e568b046235726cdc76555fd2a2f.png

 

to jedyna różnica względem moich ustawień, którą widzę, a u mnie drukuje się bez problema...

  • Dziękuję 1
Link to postu
1 minutę temu, Anna Smolarska napisał:

Dzięki, faktycznie te wymiary miałam źle. Masę ustawiam na sztywno, bo czasem trafi się coś cięższego 😉 z wyliczenia. Wolę na sztywno te 0,5 kg. 

Masz zdefiniowany wzór etykiety czy używasz jakiejś gotowej? Skąd masz taką definicję etykiety? Sam w edytorze zrobiłeś? 

Naklejkę pobiera mi Sello z WzA. Co do wagi to nie wiem, bardziej zwróciłem uwagę na to, że miałaś wysokośc listu 32 cm a może być max 2 cm.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...