Skocz do zawartości

Allegro International Kurier Czechy

Polecane posty

@Bartosz Rosa Mam już 111 aktywnych sposobów wysyłki. Każdy sposób jest inny. Każdy ma swoją specyfikę, Ciężko to już powoli ogarnąć, a lista sposobów wysyłki szybko ostatnio rośnie. Prośba o przemyślenie sytemu notatek, które można by dodawać do sposobów wysyłki tak, aby te notatki były widoczne w Transakcjach.

Jako uzasadnienie podam, że np niektóre przesyłki wymagają specjalnej obsług np dodawania znacznika WSTO-EE, inne wymagają specjalnego wymiaru, jeszcze inne ręcznego dodawania znacznika ubezpieczenia (np DHL nie obsługuje poprawnie znacznika ubezpieczenia z SELLO, które dodawane jest dwukrotnie i dwukrotnie byśmy za nie musieli płacić, stąd ręcznie włączamy/wyłączamy). Inne komplikacje to zamawianie kuriera o nietypowej porze.

Niebawem różnorodność tych opcji przekroczy możliwość ogarnięcia ich przez pakującego.

Prośba do ST o wsparcie programowe. Dziękujemy.

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu

U mnie paczki się tworzą, dane paczki wysyłają do zamówienia - widać je w Allegro, wali jednak takimi błędami:

Cytat

 

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 123456 z konta xXx na Allegro.pl: Nazwa przewoźnika nie może być pusta, kiedy CarrierId jest ustawiony na OTHER

Kod błędu: 400 Bad Request

[CarrierNameCannotBeEmptyException]: Nazwa przewoźnika nie może być pusta, kiedy CarrierId jest ustawiony na OTHER
ścieżka: carrierName

 

Niby nie problem ale to wkurza bo w raporcie cały czas błędy...

 

EDIT:

W sumie chyba znalazłem - w dostawcach miałem wybrany jako przewoźnik "Inny", przestawiłem na Allegro (InPost też waliło błędem) - zobaczymy.

Edytowane przez Tomek - massur
możliwe rozwiązanie
  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 15.09.2023 o 12:17, Tomek - massur napisał:

U mnie paczki się tworzą, dane paczki wysyłają do zamówienia - widać je w Allegro, wali jednak takimi błędami:

Niby nie problem ale to wkurza bo w raporcie cały czas błędy...

 

EDIT:

W sumie chyba znalazłem - w dostawcach miałem wybrany jako przewoźnik "Inny", przestawiłem na Allegro (InPost też waliło błędem) - zobaczymy.

Też źle ustawiłem dostawcę dla paczek, ale ja źle wybrałem dla tych wysyłanych do Czech, bo myślałem, że skoro Poczta Polska je zabiera, to dostawcą jest Poczta.

Czy da się zmienić dostawcę nie tworząc nowego sposobu wysyłki w słowniku Sello?

Link to postu
W dniu 18.09.2023 o 07:02, Rafał B. napisał:

Też źle ustawiłem dostawcę dla paczek, ale ja źle wybrałem dla tych wysyłanych do Czech, bo myślałem, że skoro Poczta Polska je zabiera, to dostawcą jest Poczta.

Czy da się zmienić dostawcę nie tworząc nowego sposobu wysyłki w słowniku Sello?

No właśnie się nie da. Natomiast nawet jakby się dało to mogłoby generować kolejne problemy bo sama wyświetlana nazwa to nie wszystko. Jak chcesz mieć spokój z błędami to pousuwaj to i przypisz odpowiednio.

 

Czyli mamy tak:

- nie ważne kto zabiera, dostawa to w tym przypadku Allegro (dotyczy wszystkich Allegro International ble, ble)

- powiązujemy to z dostawami Allegro International itd.

- konfiguracja serwisu kurierskiego to: wysyłam z Allegro (i przypisać odpowiednią dla dostawy usługę)

- ustawienie jako dostawcy przewoźnika który odbiera paczki będzie skutkowało błędami przy wysyłaniu numeru paczki do serwisu (niezgodność numerów paczek z przewoźnikiem)

- w konfiguracji paczek pobraniowych pole na numer rachunku powinno być puste - bo będzie zwracać błąd, że ów numer niepotrzebny a środki trafią na subkonto

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam, a automaty paczkowe czechy działają przez Sello? Wyskakują błędy ze względu na problem z punktami odbioru, jakie zmienne macie wpisane w pole punkt odbioru ?

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "37693/2023" na koncie "xxx" (22583077): musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+

Kod błędu: 0

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wyrażenia [A-Za-z0-9-_]+
ścieżka: receiver.pointId
detale: Invalid value: Retail park Most

Edytowane przez Artur B
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...