Skocz do zawartości

Paczko Punkt

Polecane posty

Godzinę temu, Daniel Salamucha napisał:

Proszę się przelogować w kontach integracji oraz podać dokładnie numery Paczko-punktów (no i pytanie czy wszystkie PP?). Jesteśmy po wstępnych testach w Sello i SelloNX i na środowiskach testowych działa...  Dodatkowe screeny mile widziane :) 

a skąd te paczko punkty wziąć, i jakie konta integracji ? bo tak naprawdę nic dalej z tego nie rozumiem...

  • Lubię to 1
Link to postu

PaczkoPunkty - miałem na mysli np. "(PaczkoPunkt POP-WRO224)" jak wyżej w jednym poście. Natomiast co do kont integracji to ponowne zalogowanie się do serwisu Allegro z poziomu aplikacji. 

Na tę chwilę nie mamy rozwiązania, prawdopodobnie po weekendzie sytuacja się wyjaśni. Niestety okres "świąteczny" przełożył się na nieobecności. 

Edytowane przez Daniel Salamucha
Link to postu

to napisałem w innym poście z 2021.

 

Nie chce ściągnąć zamówienia z allegro do sello. Błąd:

Ponowne pobieranie zamówienia "9a5298f0-796b-11ee-88ad-xyzxyzxyzxyz" użytkownika "Client:4808xyzx" z konta blablalba na Allegro.pl: Dostawa do paczkomatu wymaga podania jego numeru.

Prawdopodobnie wcześniejszy zapis klienta nie powiódł się - sprawdź szczegóły zapisu klienta. Jest on wymagany do zapisania transakcji.

 

Odnośnie drugiego zdania (z tym klientem), to sprawdziłem w klientach jest on , wszystko wygląda OK , nawet go usunąłem (usuwając najpierw wiadomości), zacząłem pobierać na nowo zamówienia i pojawił sie klient ponownie tak samo jak wcześniej z zerową ilością transakcji ale tym razem juz bez wiadomości (tych 3 od alledrogo).

W allegro jest całe zamówienie i w "Dostawa" pod szczegółami zamówienia jest podane:
Allegro Paczkomaty InPost

(PaczkoPunkt POP-WAW262)

Jak usunę ze sposobów wysyłki "Allegro Paczkomaty Inpost" to jest błąd że nie ma dodanej metody wysyłki ... , tak więc sposób wysyłki jest prawidłowy i zgodny z tym co pokazuje Allegro w zamówieniu. Zakładam że jest jakiś błąd z tym numerem PaczkoPunktu którego wybrał klient i sello tego nie POPu nie zalicza jako nr paczkomatu. W allegro zmienić tego nie mogę niestety , jedynie poprzez utworzenie paczki w allegro, wtedy (oprócz tego co klient wybrał) są jakieś najbliższe paczkomaty które mogę wybrać z tego co widziałem. Jest to jakieś rozwiązanie by opracować klienta ale czy ten błąd po zrobieniu zamówienia zniknie? A jak wybiorę inny (normalny) paczkomat to czy wtedy zmieni to się w zamówieniach i jako zwykły paczkomat ściągnie to zamówienie?

 

Może pomoże osobie zajmująca się rozwiązaniem błędu.

Pozdrawiam

Link to postu

 

PaczkoPunkt POP-PUK21 - Nie pobiera tego zamówienia z punktem.
Próbowałem z ręki wbić w inne zamówienie jako punkt odbioru, to nie odrzuca tego punktu.
Przelogowałem, zsynchronizowałem i zamówienia jak nie było tak nie ma. Jedyne co mi jeszcze zostało do spróbowania to aktualizacja, bo pracuję na wersji 1.43.0
Trzymam kciuki za rozwiązanie problemu.

 

 

Link to postu
W dniu 3.11.2023 o 13:13, Paweł P. napisał:

Zakładam że jest jakiś błąd z tym numerem PaczkoPunktu którego wybrał klient i sello tego nie POPu nie zalicza jako nr paczkomatu

Sello w przypadku Inpost ShipX rozpoznaje adres paczkomatu po przedrostku Paczkomat - jest to rozwiązanie jeszcze z czasów, gdy nie było  osobnego adresu dla punku nadania i musiało rozpoznawać czy w adresie jest wpisany numer paczkomatu czy adres klienta. 

 

Wydaje się, że na tę chwilę da się obejść problem obsługując wysyłki inpostowe przez WzA a nie przez InPost ShipX. Do ShipXa potrzebna będzie poprawka w kodzie, aby uwzględniał też paczkopunkty, lub w ogóle nie weryfikował co jest wpisane w adresie - zakładając, że w adresie punktu odbioru jest w zasadzie zawsze punkt odbioru.

Inna sprawa, to trzeba jeszcze ustalić, jaka to jest usługa po stronie inpostu i czy trzeba wybierać jakąś inną usługę niż Paczkomaty (parcel_locker). To jeszcze badamy. Niestety sandboxy InPostowe nie ułatwiają pracy ;)

 

 

Link to postu
W dniu 6.11.2023 o 13:22, Bartosz Rosa napisał:

Pobierze się, jeśli podepniecie dostawę skonfigurowaną przez WzA a nie przez InPost ShipX, ewentualnie nieskonfigurowaną z niczym (brak synchronizacji). Można stworzyć sobie np roboczą dostawę do paczkomatów, która nie ma ani WzA ani Shipixa i ją powiązać z Allegro Paczkomaty InPost itp. Po odsianiu tych problematycznych można zbiorczo zmienić dostawę na Paczkomatową (poprzednio ustawioną przez ShipXa), a resztę obsłużyć albo przez Menadżer paczek InPost, albo WzA.

 

Poprawkę przygotowujemy i opublikujemy najprawdopodobniej w środę.

Zrobiłem tak jak pisałeś, ale niestety zamówienia, które posiadają Punkt odbioru: PaczkoPunkt POP-WRO258 (POP-WRO258), nie tworzy się do nich ZK w Subiekcie GT.

 

image.png.74dd12f7ab0608a915815c6ccb72be54.png

Edytowane przez Mariusz Kownacki
  • Smutny 1
Link to postu
19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

No to tego nie przeskoczymy chyba. Przygotowujemy poprawkę ale jeszcze dzisiaj wyszły na jaw nowe okoliczności, które również zostały poprawione. Trwają testy.

Czy w tym tygodniu uda się wypuścić poprawkę? Transakcje się pobrały, ale nie da rady nawet utworzyć do nich paczki. Podczas tworzenia pokazuje się taki sam błąd

 

image.png.6c68256effcb91f7e4d863b5b54f7b71.png

Link to postu

nam po aktualizacji wyświetla błąd:

Uruchamianie systemu sprzedaży: Nie udało się uruchomić systemu sprzedaży.
System.IO.FileNotFoundException: Nie można załadować pliku lub zestawu 'InsERT.Moria.GaleriaZdjec.Configuration, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=8f3ef93a6b458098' lub jednej z jego zależności. Nie można odnaleźć określonego pliku.
Nazwa pliku: 'InsERT.Moria.GaleriaZdjec.Configuration, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=8f3ef93a6b458098'
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.ConfigureSphere(UnityAdapter container, IUnityContainer unity, LaunchMessage launchMessage)
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.ConnectToNexo()
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.PrepareInstanceWithAssemblyResolver()
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.PrepareInstance()
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.SalesSystemHost.ThreadRun()

OSTRZEŻENIE: rejestrowanie informacji o powiązaniach zestawów jest wyłączone.
Aby włączyć rejestrowanie błędów powiązań zestawów, ustaw wartość rejestru [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog] (DWORD) równą 1.
Uwaga: z włączeniem rejestrowania błędów powiązań zestawów wiąże się pewien spadek wydajności.
Aby wyłączyć tę funkcję, usuń wartość rejestru [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog].
 

Link to postu
W dniu 9.11.2023 o 10:38, Grzegorz Skrzypek napisał:

nam po aktualizacji wyświetla błąd:

Uruchamianie systemu sprzedaży: Nie udało się uruchomić systemu sprzedaży.
System.IO.FileNotFoundException: Nie można załadować pliku lub zestawu 'InsERT.Moria.GaleriaZdjec.Configuration, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=8f3ef93a6b458098' lub jednej z jego zależności. Nie można odnaleźć określonego pliku.
Nazwa pliku: 'InsERT.Moria.GaleriaZdjec.Configuration, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=8f3ef93a6b458098'
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.ConfigureSphere(UnityAdapter container, IUnityContainer unity, LaunchMessage launchMessage)
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.ConnectToNexo()
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.PrepareInstanceWithAssemblyResolver()
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.NexoInstance.PrepareInstance()
   w InsERT.Sello.SalesSystemServer.SalesSystemHost.ThreadRun()

OSTRZEŻENIE: rejestrowanie informacji o powiązaniach zestawów jest wyłączone.
Aby włączyć rejestrowanie błędów powiązań zestawów, ustaw wartość rejestru [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog] (DWORD) równą 1.
Uwaga: z włączeniem rejestrowania błędów powiązań zestawów wiąże się pewien spadek wydajności.
Aby wyłączyć tę funkcję, usuń wartość rejestru [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog].

Panie Grzegorzu, poprosiłbym o informacje:
- jaką wersję Sello Pan posiada? 

- z jakiej wersji była ona podnoszona?

- jaką wersję Nexo Pan posiada?

Link to postu

U nas po aktualizacji z 1.43.0 do 1.43.3 nie pobiera dalej zamówień z paczko punktami. Co do zaległych to pobrało tylko część.

image.thumb.png.7e6e544ea34a520a035e77b2b2a17fba.png

EDIT: Jednak wszystko działa. Błędy wygenerował inny komputer ze starym Sello a dziennik otwarty był na nowym Sello. Wszystko ładnie się pobrało.

Edytowane przez Mamut Maniek
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...