Skocz do zawartości

Sello 1.14 BETA1 - dyskusja

Polecane posty

Panowie, Bartku!

Piszesz o poślizgu wersji RTM, oraz informacji zwrotnej od osób używających integracje KEX, pewnie miałeś na myśli między innymi nas, bo to my prowadziliśmy

wymianę na tym forum w tym temacie: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6563.0

i wiesz, że nie było szans przeprowadzić jakichkolwiek testów bo na wstępie był błąd po Waszej stronie z samom komunikacją z firmą KEX po API. Więc wypuszczacie wersje RTM dalej z błędami o których pisze kolega: "robcis"

U nas występuje ten sam błąd opisany powyżej, mało tego do testów przerzuciliśmy tylko jedną transakcje do "Paczek", jakież było moje zdziwienie kiedy zadzwonił do nas kurier z KEX z pytaniem czy my dziś mamy taki duży odbiór (ok.50 paczek).

Co do tego, że nie widać paczek w KEX to raczej ich nie będzie widać na stronie  po zalogowaniu. Mam racje Bartku? Tylko teraz jest pytanie jak to wszystko kontrolować i ewentualnie jak będzie potrzeba wycofania jakiejś przesyłki z systemu KEX, w jaki sposób tego dokonać?

 

 

 

Link to postu
Problem występuje w wersji RTM

Sprawdzimy to.

 

-system nadał przesyłki kurierskie ale nie widać ich w kexie

Skąd wiadomo, że je nadał? Jaki jest status tych przesyłek w kolumnie status w paczkach?

 

-nadane zostały również już oznaczone jako wysłane( nie pobranie)

Rozumiem, że chodzi o znacznik wysłania takiej paczki, nie zaś o status w serwisie k-ex.

 

-adres nadawcy do odbioru paczek inny niż domyślny w kexie

Tu bym prosił o dodatkowe wyjaśnienia.

 

W jaki sposób przy imporcie zamówień z subiekta system rozpoznaje czy jest to pobranie ?

Proszę w oknie parametrów importu nacisnąć przycisk POMOC lub klawisz F1 - pod koniec tematu jest wszystko opisane.

 

i wiesz, że nie było szans przeprowadzić jakichkolwiek testów bo na wstępie był błąd po Waszej stronie z samom komunikacją z firmą KEX po API.

Tak, i ten właśnie błąd został poprawiony po zgłoszeniu na forum.

Problem ze starymi paczkami postaramy się rozwiązać w przyszłym tygodniu.

Sprawę z widocznością paczek w systemie postaram się w najbliższym czasie ustalić z firmą K-EX.

 

Link to postu

Najważniejsze pytanie, to jaki jest mechanizm wysyłania oraz synchronizacji z kurierem KEX. Chodzi mi o to w którym momencie i z jakiego modułu Sello wysyła paczki do Kex-a. Przypuszczam, że z modułu "Paczki>Do wysłania"? Tylko co się stanie jak np: przezucimy transakcje do paczek a w miedzy czasie nastąpi automatyczne "wysyłanie/pobieranie", a nam się przypomni że ta paczka była jednak błędnie przerzucona do "paczek".

Link to postu

Witam

Mam problem z synchronizacja paczek z serwisem K-EX

treść błędu: Podczas próby importu przesyłek wystąpiły błędy. Żadna z przesyłek nie została dodana do systemu.1Usługa pobrania wymaga wybrania usługi ubezpieczenia1Usługa ubezpieczenia wymaga podania kwoty ubezpieczenia (0x80004005)

 

Ustawiłem wartość paczki równą kwoty pobrań i problem znikł, jak ustawić aby sello automatycznie wpisywało wartość paczki np z kwoty pobrania.

 

Drugi problem z synchronizacja pojawia się gdy paczka zostanie wysłana do KEX status przechodzi w utworzona dochodzi potwierdzenie od KEX emailem o dodanej przesyłce ale czemu nie widać przesyłki po zalogowaniu na kex.pl? 

 

Trzeci problem który pojawił się dzisiaj rano po wysłaniu przesyłek do KEX w sello jest ciągle status oczekuje na akceptację i tak ciągle pomimo że dostałem już dawno informacje od KEX na emaila - zlecenie zostało utworzone.

Link to postu

Witam,

 

Moim największy rozczarowaniem tej wersji jest to, że tylko w TOWARACH jest dodany filtr o stanie niezerowym z rezerwacją.

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że przy sprzedaży przez internet ważniejszą kolumną w Subiekcie w kartotece TOWARY jest Dostępne niż Stan.

Dlaczego Sello nie może wykorzystywać tej informacji w zakładce AUKCJE?

Teraz mam w Aukcjach 2 kolumny: Ilość magazynowa i Zarezerwowane zamiast 1 - Dostępne.

Wystawiając nową aukcję zamiast mieć gotowca o ilości produktu do sprzedaży muszę odejmować wartość jednej kolumny od drugiej. Rozumiem, że to dla mojego dobra - zawsze to jakieś ćwiczenie mózgu :(

 

Zaskoczył mnie również wybór firmy kurierskiej do integracji z Sello. Zastanawiam się jaki procent sprzedawców korzysta z K-EX a jaki z inny, bardziej solidnych dostawców.

Dlaczego nie DPD, dlaczego nie GLS, dlaczego nie każda inna firma.

Mam nadzieję, że teraz do integracji czekają w kolejce kolejne firmy kurierskie.

 

Drugą ważna kwestią - ale to już moja propozycja życzeniowa - to automatyczne zamykanie aukcji.

Odpowiednia metoda WebApi jest - tylko ją wykorzystać.

Wyobrażam to sobie tak, że przy wystawieniu aukcji zaznaczam znacznik, czy dostępność ma być kontrolowana czy nie (nie każdy towar trzeba pilnować).

Do tego w takiej aukcji powinna być również kontrolowana wartość Dostępne w Subiekcie i w locie (w trakcie trwania aukcji) zmieniana ilość wystawionych sztuk na Allegro.

Przy modelu sprzedaży: sklep stacjonarny + sklep internetowy (1 lub więcej) + Allegro ostatnia sztuka produktu może być sprzedana w wielu miejscach i tylko Allegro zostaje problemem, tylko Allegro trzeba ręcznie pilnować :(

 

Na dziś to tyle.

 

--

Pozdrawiam.

Link to postu

W kwestii drugiej to od paru lat toczy się już dyskusja, obecnie tylko obietnice, przypisywanie do kolejnych wersji, podnoszenie priorytetów itp. https://forum.sello.pl/index.php?topic=6584.0

 

Z K-EX mam złe doświadczenia, w internecie dużo można poczytać na temat tej firmy, przeważnie negatywnych... ale jak to Bartek napisał "polityka" czyli ktoś nasmarował gdzie trzeba, sypnął groszem no i mamy. Szkoda tylko, że Insert nie widzi potencjału we własnym oprogramowaniu.

 

Oby takie integracje nie zrobiły nam z Sello przerośniętej kobyły.

Link to postu

Witam

Mam problem z synchronizacja paczek z serwisem K-EX

treść błędu: Podczas próby importu przesyłek wystąpiły błędy. Żadna z przesyłek nie została dodana do systemu.1Usługa pobrania wymaga wybrania usługi ubezpieczenia1Usługa ubezpieczenia wymaga podania kwoty ubezpieczenia (0x80004005)

 

Ustawiłem wartość paczki równą kwoty pobrań i problem znikł, jak ustawić aby sello automatycznie wpisywało wartość paczki np z kwoty pobrania.

 

Drugi problem z synchronizacja pojawia się gdy paczka zostanie wysłana do KEX status przechodzi w utworzona dochodzi potwierdzenie od KEX emailem o dodanej przesyłce ale czemu nie widać przesyłki po zalogowaniu na kex.pl?  

 

Trzeci problem który pojawił się dzisiaj rano po wysłaniu przesyłek do KEX w sello jest ciągle status oczekuje na akceptację i tak ciągle pomimo że dostałem już dawno informacje od KEX na emaila - zlecenie zostało utworzone.

 

Zainteresuje sie ktoś tą sprawą? Specjalnie nie pobierałem wersji beta i czekałem na gotowa wersje żeby wszystko chodziło prawidłowo ;/

Link to postu
w którym momencie i z jakiego modułu Sello wysyła paczki do Kex-a. Przypuszczam, że z modułu "Paczki>Do wysłania"? Tylko co się stanie jak np: przezucimy transakcje do paczek a w miedzy czasie nastąpi automatyczne "wysyłanie/pobieranie", a nam się przypomni że ta paczka była jednak błędnie przerzucona do "paczek".

Nie ma takiego modułu jak paczki do wysłania - to jest filtr nałożony na wszystkie paczki.

Automatycznej synchronizacji z serwisami w Sello nie ma, trzeba ją wywołać ręcznie z menu wyślij/odbierz, więc do takiej sytuacji nie dojdzie.

 

Ustawiłem wartość paczki równą kwoty pobrań i problem znikł, jak ustawić aby sello automatycznie wpisywało wartość paczki np z kwoty pobrania

W tej chwili nie ma takiej możliwości. Możemy taką opcję dodać, np w konfiguracji dostawy, aby wartość pobrania była przenoszona do wartości paczki dla pobrań po zaznaczeniu ubezpieczenia.

 

Drugi problem z synchronizacja pojawia się gdy paczka zostanie wysłana do KEX status przechodzi w utworzona dochodzi potwierdzenie od KEX emailem o dodanej przesyłce ale czemu nie widać przesyłki po zalogowaniu na kex.pl?  

Paczki utworzone przez API nie pojawiają się aktualnie na stronie kex.pl. Rozwiązanie takie jest aktualnie testowane przez firmę KEX.

 

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z wersji BETA tego rozwiązania to proszę o przesłanie do nas na sello@insert.com.pl numerów CK lub NIP konta na kex.pl. W ciągu kilku dni firma KEX może uruchomić wyświetlanie paczek utworzonych przez API na stronie kex.pl.

 

Trzeci problem który pojawił się dzisiaj rano po wysłaniu przesyłek do KEX w sello jest ciągle status oczekuje na akceptację i tak ciągle pomimo że dostałem już dawno informacje od KEX na emaila - zlecenie zostało utworzone.

 

Czy po wybraniu opcji Wyślij/Odbierz > dostawcy paczek > odbierz status nadal jest niepoprawny? Przypominam, że nie ma automatycznej synchronizacji z dostawcami paczek - trzeba ją wykonywać obecnie ręcznie.

Druga sprawa jest taka, że statusy zmieniają się z kilkuminutowym opóźnieniem w stosunku do tego co się dzieje na serwisie.

 

Dlaczego Sello nie może wykorzystywać tej informacji w zakładce AUKCJE?

Może, jednak zgłoszenie dotyczyło towarów i takie też zostało zrealizowane. Dopiszę sugestię aby dodać to również do aukcji.

 

Dlaczego nie DPD, dlaczego nie GLS, dlaczego nie każda inna firma.

Mam nadzieję, że teraz do integracji czekają w kolejce kolejne firmy kurierskie.

W decyzje o integracji zamieszana jest polityka, umowy itp. więc nie jest to kwestia tylko i wyłącznie zapotrzebowania.

 

 

Co do zakańczania aukcji bo jest przewidziane do realizacji. Natomiast pojawiają się tutaj pytania, odnośnie tego czy aukcja powinna się kończyć od razu gdy liczba dostępnych spadnie do 0. Bo co jeśli spodziewamy się dostawy gdy towaru jest mało i ktoś w sklepie wykupi pozostałe sztuki. Zamknięcie takiej aukcji i ponowne jej wystawienie za chwilę wiąże się z kosztami. Jeśli macie pomysły to chętnie wysłuchamy.

 

w internecie dużo można poczytać na temat tej firmy, przeważnie negatywnych.

Ale to wynika raczej z faktu, że mało kto chwali cokolwiek w Internecie, natomiast pisze się zawsze o tych negatywnych rzeczach, żeby dać upust swojemu niezadowoleniu lub z chęci otrzymania pomocy od kogoś.

Wystarczy jako przykład wziąć forum Sello - ile jest na nim pozytywnych opinii a ile zgłoszeń problemów ;). Można też po sobie popatrzyć, ile opinii ostatnio napisanych w Internecie na jakiś temat było pozytywnych i zachwalających a ile negatywnych, związanych z jakimiś problemami. Tak to niestety działa. Chociaż pochwały z Waszej strony pod adresem teamu Sello też się zdarzają i jesteśmy za nie wdzięczni. Programista to proste zwierzę, jak się go pochwali to od razu pracuje dwa razy szybciej :).

 

Oby takie integracje nie zrobiły nam z Sello przerośniętej kobyły.
Integracje raczej nie wpływają specjalnie na wydajność ani nie zabierają dodatkowego miejsca w interfejsie, wiec jeśli ktoś nie korzysta to nie powinny mu specjalnie przeszkadzać.

 

Na panleu mam wystawione około 300 akukcji natomiast na sello 600

Proszę pobrać aukcje trwające (pozostałe znacznik odznaczyć). Czy problem wtedy nadal występuje? Kiedy te aukcje się zakończyły?

Link to postu
Co do zakańczania aukcji bo jest przewidziane do realizacji. Natomiast pojawiają się tutaj pytania, odnośnie tego czy aukcja powinna się kończyć od razu gdy liczba dostępnych spadnie do 0. Bo co jeśli spodziewamy się dostawy gdy towaru jest mało i ktoś w sklepie wykupi pozostałe sztuki. Zamknięcie takiej aukcji i ponowne jej wystawienie za chwilę wiąże się z kosztami. Jeśli macie pomysły to chętnie wysłuchamy.

 

Jeżeli mamy już o tym poważnie rozmawiać, to może założyć oddzielny wątek ? (tak jak to było w przypadku importu zamówień).

Link to postu

Obrazki te trzymane są w pliku Schematy/Schemat.chm w folderze instalacyjnym Sello. Proszę sprawdzić czy ten plik się tam znajduje oraz czy jego wielkość to około 104KB.

 

Tak znajduje się ten plik w tym folderze, jego wielkość to 104 KB.

Te grafiki są mniejszym zmartwieniem ponieważ nie widać również zdjęć towarów.

Link to postu
Ustawiłem wartość paczki równą kwoty pobrań i problem znikł, jak ustawić aby sello automatycznie wpisywało wartość paczki np z kwoty pobrania

W tej chwili nie ma takiej możliwości. Możemy taką opcję dodać, np w konfiguracji dostawy, aby wartość pobrania była przenoszona do wartości paczki dla pobrań po zaznaczeniu ubezpieczenia.

 

I takiego rozwiązania właśnie oczekuje, od razu zaznaczyłem ubezpieczenie w dostawie pobraniowej ale nic to nie pomogło, ta funkcja to dla mnie priorytet taka opcja powinna być wprowadzona od razu, wysyłam większość pobrań i przeklepywanie wartości kwoty pobrania do wartości paczki jest czasochłonne. Na kiedy będzie dostępna poprawka ?

Link to postu
Tak znajduje się ten plik w tym folderze, jego wielkość to 104 KB.

Te grafiki są mniejszym zmartwieniem ponieważ nie widać również zdjęć towarów.

Podejrzewam, że to wynika nie z aktualizacji Sello, tylko z jakiegoś problemu z przeglądarką Internet Explorer, a konkretnie z działaniem szkodliwego oprogramowania, które często nadpisuje ustawienia przeglądarek w systemie przekierowując użytkownika na podejrzane strony. Ewentualnie może była jakaś zmiana wprowadzona przez użytkownika komputera związana z IE. Proszę spróbować zresetować ustawienia przeglądarki w opcjach internetowych.

 

I takiego rozwiązania właśnie oczekuje, od razu zaznaczyłem ubezpieczenie w dostawie pobraniowej ale nic to nie pomogło, ta funkcja to dla mnie priorytet taka opcja powinna być wprowadzona od razu, wysyłam większość pobrań i przeklepywanie wartości kwoty pobrania do wartości paczki jest czasochłonne. Na kiedy będzie dostępna poprawka ?

Możliwie szybko, dziś lub jutro.

 

Nie udało się przygotować konta do  zmian

Czy restart komputera z serwerem był zrobiony?

Link to postu
Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!

Jest to standardowy błąd zwracany przez Allegro po tym jak na serwisie zmienią się kategorie lub parametry - Sello wtedy rozpoczyna synchronizację tych parametrów, należy poczekać na ukończenie tego procesu. Może potrwać kilkanaście minut.

Link to postu

Cytuj

I takiego rozwiązania właśnie oczekuje, od razu zaznaczyłem ubezpieczenie w dostawie pobraniowej ale nic to nie pomogło, ta funkcja to dla mnie priorytet taka opcja powinna być wprowadzona od razu, wysyłam większość pobrań i przeklepywanie wartości kwoty pobrania do wartości paczki jest czasochłonne. Na kiedy będzie dostępna poprawka ?

Możliwie szybko, dziś lub jutro.

 

Ok. Czekam na aktualizacje :)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...