Skocz do zawartości

Sello 1.14 BETA1 - dyskusja

Polecane posty

Kilka ogólnych kwestii:

 

- nadal nie ma i kiedy ew. będzie dopisana opcja drukowania z poziomu sello 'Potwierdzenia odebrania paczek' dla klientów nadających paczki w oddziale InPost?

 

- na co zmienić [Paczka_Symbol] w etykiecie paczkomatów, żeby w kodzie referencyjnym był nick klienta a nie nr paczki?

 

- przy okazji: można prosić o instrukcję jak dodać do trwających aukcji, które zgubiły powiązanie z towarem a są wznawiane przez allegro, kod potrzebny dla sello?

 

- z zauważonych plusów - świetnie, że jest sortowanie towarów niezerowych z rezerwacją

Link to postu

Temat potwierdzenia nadania (czy o to chodzi?) był już analizowany przez nas, sam wydruk tworzony po stronie Sello budził jednak nasze wątpliwości w odniesieniu do API paczkomatów - temat póki co jest niezakończony. Natomiast z racji pojawienia się w Sello możliwości pobierania wydruków z API kuriera w plikach PDF może uda się podejść do tematu z innej strony.

 

2. Lista dostępnych pól jest widoczna po rozwinięciu ikonki > dołączanie danych oraz w oknie Lista pól. Odpowiednie pole to Klient_Nick.

 

3. Trzeba odszukać towar w bazie Sello w tabeli it__Item i pobrać jego identyfikator it_Id. Ten identyfikator należy wstawić w kod doklejany na końcu opisu. Prócz tego trzeba jeszcze wstawić kod znajdujący się w tabeli pd__Podmiot w kolumnie pd_Guid.

 

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;" data-database="{11111-11111-1111-1111-111111111}" data-item-id="1003" ></div>

 

w atrybucie data-database ma być ten GUID, w data-item-id identyfikator towaru. Aukcję taką trwającą należy z Sello usunąć i pobrać ponownie, gdyś mechanizm podpinania towaru działa tylko dla nowych aukcji nieistniejących w Sello.

 

Link to postu

Temat potwierdzenia nadania (czy o to chodzi?) był już analizowany przez nas, sam wydruk tworzony po stronie Sello budził jednak nasze wątpliwości w odniesieniu do API paczkomatów - temat póki co jest niezakończony. Natomiast z racji pojawienia się w Sello możliwości pobierania wydruków z API kuriera w plikach PDF może uda się podejść do tematu z innej strony.

 

2. Lista dostępnych pól jest widoczna po rozwinięciu ikonki > dołączanie danych oraz w oknie Lista pól. Odpowiednie pole to Klient_Nick.

 

3. Trzeba odszukać towar w bazie Sello w tabeli it__Item i pobrać jego identyfikator it_Id. Ten identyfikator należy wstawić w kod doklejany na końcu opisu. Prócz tego trzeba jeszcze wstawić kod znajdujący się w tabeli pd__Podmiot w kolumnie pd_Guid.

 

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;" data-database="{11111-11111-1111-1111-111111111}" data-item-id="1003" ></div>

 

w atrybucie data-database ma być ten GUID, w data-item-id identyfikator towaru. Aukcję taką trwającą należy z Sello usunąć i pobrać ponownie, gdyś mechanizm podpinania towaru działa tylko dla nowych aukcji nieistniejących w Sello.

 

 

ad. 1 - ok, fajnie by było

ad. 2 - ok, dzieki

ad. 3 - niestety, nie wiem jak się do tego zabrać, co mi odczyta bazę danych? jakie narzędzie? nigdy tego nie robiłem...

 

Link to postu

 

OK, czyli mam ID, a skąd wziąć kod 11111-11111-1111-1111-111111111  ?  dla danego towaru? Czyli potrzebuję pd__Podmiot z danego towaru, tak? Możesz podać zapytanie?

Link to postu
OK, czyli mam ID, a skąd wziąć kod 11111-11111-1111-1111-111111111  ?  dla danego towaru? Czyli potrzebuję pd__Podmiot z danego towaru, tak? Możesz podać zapytanie?

select pd_Guid from pd__Podmiot

Kod ten jest stały dla wszystkich towarów w bazie.

 

Co do formularzy to, jak to zwykle bywa przy wypuszczaniu wersji Sello, występują problemy na Allegro z dziennikiem zdarzeń i funkcja ta może działać z opóźnieniem. Nie ma to związku z nową wersją.

Link to postu

MINIATURI: Super, że już są !

 

Czy jeszcze w tej wersji moglibyście dodać aby po kliknięciu w miniaturkę otwierała się jej powiększona wersja ?

 

Teraz trzeba wchodzić w transakcję --> zakładka zdjęcia --> klikać w miniaturkę aby zobaczyć co to jest albo otwierać link aukcji.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Link to postu

Panie Bartku,

 

Jak zwykle kolejna wersja wprowadza nowe funkcjonalności. I to jest fajne. Dziękuję. Niemniej ciągle brakuje mi nast. funkcjonalności:

 

1.  Grupowe zamykanie wybranych aukcji

2.  Formatowanie transakcji/towarów/aukcji wg cech, paramentów (np. formularz z zaznaczoną FV wywalałoby na jakiś kolor bo zdarza nam się przeoczyć)

3.  Import transakcji ze sklepu internetowego

4.  Export xml do elektronicznego nadawcy Jest ale przydałoby się dopracować algorytm telefonów bo przy każdym eksporcie są błędy w telefonach

5.  Szablony wiadomości na poszczególne konta

6.  Pełna synchronizacja z subiektem (zmiany zbiorcze w towarach poprawiają nieco tę sytuację ale ciągle nie ma możliwości synchrnizacji zdjęć)

7.  MOżliwość wyłączenia pasków podświtlania (miało to być już dawno a nadal nie ma a te paski podświtlania są tak irytujące bo potrafią nawet "przebijać" przez okna innych otwartych aplikacji)

8.  Możliwość wyszukiwania w transakcjach po towarach

 

 

Jaki są realne perspektywy wprowadzenia ww funkcjoanlności.

Link to postu

Wszystkie te sugestie mamy zapisane, część z nich przewidziana jest na najbliższe wersje. Proszę jednak pamiętać, że nie robimy programu na zamówienie i zgłoszenia na forum traktujemy jako sugestie. Im więcej osób zainteresowanych daną funkcją tym większa szansa, że pojawi się ona szybciej.

 

8. Wyszukiwanie takie można już w tej chwili wykonać - w module towarów po wybraniu towaru na dole jest lista transakcji, w których ten towar został użyty.

Link to postu

Wszystkie te sugestie mamy zapisane, część z nich przewidziana jest na najbliższe wersje. Proszę jednak pamiętać, że nie robimy programu na zamówienie i zgłoszenia na forum traktujemy jako sugestie. Im więcej osób zainteresowanych daną funkcją tym większa szansa, że pojawi się ona szybciej.

 

To nie są jedynie moje życzenia. Każde z fukcjonalności o które pytam były zgłaszane w osobnych wątkach z których wynikało, że inne osoby również były zainteresowane ich wprowadzeniem. Teraz są zebrane w punkty ale omawiane były osobno. W każdej z tych spraw uznał Pan, że wprowadzenie jest uzasadnione (właśnie z powodu iż nie tylko ja byłem nimi zainteresowany) informując wielokrotnie o podniesieniu ich priorytetu. Nie dziwi mnie właściwie wcale, że uznał je Pan za moje "prywatne życzenia" bo niektóre z nich omawiane były tak dawno, że może ich Pan nie pamiętać. To jednak nie jest wina Pana a raczej żółwiego tempa w jakim sello się rozwija.

 

Zebrałem je w punkty i przy okazji nowej wersji sello chciałbym wiedzieć jakie są perspektywy ich wprowadzenia, dlatego uprzejmie proszę o konkretne ustosunkowanie się do każdego z punktów.

Link to postu

Zdaję sobie sprawę, że te sugestie się powtarzają i dlatego część z nich jest przeznaczona do realizacji w najbliższym czasie - wszystko to mamy zapisane w naszej bazie błędów i sugestii. Piszą o "prywatnych" życzeniach chciałem jedynie zaznaczyć, że takowych nie realizujemy - żeby ktoś nie odniósł mylnego wrażenia.

 

Proszę jednak pamiętać, że te 8 punktów to nie są wszystkie zgłoszenia jakie mamy, bo tych są setki i codziennie przybywają kolejne. My musimy zatem patrzeć na wszystkie zgłoszenia obiektywnie, podczas gdy użytkownik patrzy na to raczej subiektywnie - bo jego interesują najbardziej funkcje jemu przydatne.

 

Często priorytety też ulegają zmianie, zrobienie niektórych funkcji zajmuje więcej niż czas jaki na to przewidzieliśmy - wtedy musimy niektóre funkcje przesunąć na dalsze wersje. Często również szacowany czas realizacji zadania jest zbyt długi więc zamieniamy go na kilka mniejszych.

Dlatego też podawanie daty wprowadzenia konkretnych funkcji mija się z celem. Zazwyczaj mamy zaplanowaną 1 wersję w przód i staramy się ten plan zrealizować, Kolejna wersja jest "mniej więcej" zaplanowana, ale z kolei funkcje przesunięte z wersji obecnej powodują przesunięcia kolejnych funkcji z wersji kolejnej. Stąd obietnica może nie zostać dotrzymana, dlatego też już takich staram się nie składać (już) na forum, bo to się po prostu nie sprawdza.

Link to postu

Panie Bartku,

 

Jak zwykle kolejna wersja wprowadza nowe funkcjonalności. I to jest fajne. Dziękuję. Niemniej ciągle brakuje mi nast. funkcjonalności:

 

1.   Grupowe zamykanie wybranych aukcji

2.   Formatowanie transakcji/towarów/aukcji wg cech, paramentów (np. formularz z zaznaczoną FV wywalałoby na jakiś kolor bo zdarza nam się przeoczyć)

3.   Import transakcji ze sklepu internetowego

4.   Export xml do elektronicznego nadawcy Jest ale przydałoby się dopracować algorytm telefonów bo przy każdym eksporcie są błędy w telefonach

5.   Szablony wiadomości na poszczególne konta

6.   Pełna synchronizacja z subiektem (zmiany zbiorcze w towarach poprawiają nieco tę sytuację ale ciągle nie ma możliwości synchrnizacji zdjęć)

7.   MOżliwość wyłączenia pasków podświtlania (miało to być już dawno a nadal nie ma a te paski podświtlania są tak irytujące bo potrafią nawet "przebijać" przez okna innych otwartych aplikacji)

8.   Możliwość wyszukiwania w transakcjach po towarach

 

 

Jaki są realne perspektywy wprowadzenia ww funkcjoanlności.

 

Trzeba mieć jasność, że Sello nie robi produktu na zamówienie.

Jeżeli ktoś ma indywidualne potrzeby może się zwrócić do firmy informatycznej o "dorobienie" potrzebnych funkcjonalności do czasu pojawienia się ich w wersji podstawowej

Link to postu

Informacja o nowej wersji pojawia się na stronie startowej Sello - a przynajmniej powinna :), bo w wersji 1.14 będzie poprawka pobierania RSSów z forum.

Poślizg był z racji takiej, że zależało nam na informacji zwrotnej od kogoś, kto już używa K-EX, bo była to główna nowość w wersji. Informacje takie pojawiły się pod koniec zeszłego tygodnia. Przygotowaliśmy zatem odpowiednie poprawki i zmiany, potem kilka dni testów i... "za chwilę" powinno być. Tydzień to jest taki okres wyjściowy, zazwyczaj czas ten wynosi od tygodnia do dwóch tygodni.

Link to postu

Witam

Czy komuś działa K-EX

Mój bład : Synchronizacja paczek z serwisem K-EX.:

Podczas próby importu przesyłek wystąpiły błędy. Żadna z przesyłek nie została dodana do systemu.1Usługa pobrania wymaga wybrania usługi ubezpieczenia1Usługa ubezpieczenia wymaga podania kwoty ubezpieczenia (0x80004005)

 

Nie przesyła nawet zwykłych paczek

Sello pobrało numer paczki ale w Kexie przesyłka nie istnieje

 

:(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...