Skocz do zawartości

Sello 1.14 BETA1 - dyskusja

Polecane posty

To już mogę powiedzieć, że dziś jej nie będzie, ponieważ testy trochę trwają a wyszedł jeszcze jeden błąd krytyczny wymagający poprawy. Aktualny plan zakłada zatem czwartek.

 

Jest już dostępna poprawka? Proszę o sprawdzenie problemu ze statusami w sello, przesyłka została doręczona a status przesyłki w sello zawiesił się na "oczekuje na akceptacje". Odświeżałem kilka razy klikając w dostawczy paczek i nic się nie zmienia. Kolejnym problemem jest wydruk etykiet KEX z sello druki otwierają się w PDF ale nie mogę dostosować ich prawidłowo do ZEBRY GK420d. Proszę o wyjaśnienie.

Link to postu

Niestety próbowałem na wszystkie sposoby, ale nie ma możliwości prawidłowego wydruku na zebrze. Sello automatycznie otwiera PDF i nie ma możliwości ustawienia prawidłowego wydruku na zebrze, nie wspominając już wydruku kilku etykiet na raz kiedy każda etykieta jest otwierana w oddzielny dokumencie PDF. Bartku proszę o informacje jak ustawić wydruk

Link to postu

Niestety nie mamy możliwości drukowania tych dokumentów przewozowych samodzielnie poprzez mechanizm wydruków dostępny w Sello, stąd pobieramy plik PDF od kuriera, który należy wydrukować poprzez program odczytujący takie pliki.

 

Co do etykiet dla drukarek typu zebra, poprawka taka znajdzie się w kolejnej wersji.

Link to postu

Mam ,,lepszą" wiadomość dla was, bardziej przestrogę. Dzisiaj otrzymałem pierwsze zestawienie przesyłek od KEX wysłane dzięki integracji sello, jest zaznaczona jakaś wspaniała opcja express pobranie, dzięki której za przesyłkę pobraniową zapłacicie około 3x drożej, mi tak naliczyli, co dziwne szukam tej wspaniałej opcji w sello ale nic takiego nie zaznaczyłem i nie ma takiej opcji,brakuje również podstawowych opcji o awizacji e-mail odbioru i nadania, może ktoś się wypowie w tej sprawie? ;/;/;/

Link to postu

Termin wersji kolejnej jest w mojej sygnaturce.

 

Cały czas wisi jako: Czeka na utworzenie w systemie.

Czy status taki widnieje również po wybraniu opcji Wyślij/Odbierz > dostawcy paczek > odbierz?

 

szukam tej wspaniałej opcji w sello ale nic takiego nie zaznaczyłem i nie ma takiej opcji

Czy w konfiguracji parametrów KEX nie jest zaznaczona przypadkiem opcja Express Plus?

 

Edit: Chyba namierzyliśmy problem. Postaramy się dostarczyć poprawkę możliwie szybko. Do tego czasu proszę nie korzystać z synchronizacji dla przesyłek pobraniowych w przesyłkach KEX, zmieniając np serwis synchronizacji na brak.

 

Link to postu

Podsumowując synchronizacja KEX - SELLO na dzień dzisiejszy brakuje podstawowych funkcjonalności:

- Awizacja dostawy e-mail'em

- Awizacja odbioru e-mail'em

- poprawę zawieszonych statusów (oczekuje na akceptacje)czasami działają poprawnie

- poprawę druków pod Zebre tak aby drukowały się automatycznie po naciśnieciu klawisza drukuj z poziomu sello. bez dodatkowych ustawień w PDF

- poprawa błędu z express pobranie

- poprawę brakującego podglądu przesyłek po zalogowaniu na kex.pl

 

Jeżeli te opcje będą spełnione będe bardzo zadowolony i zaczne synchronizacjie kex-sello ;) Prosze o informacje czy jest szansa i kiedy ?

 

 

Link to postu

Poprawka krytyczna, a więc błąd z pobraniem oraz druki pod Zebrę będą w 1.14.2, która "się testuje" aktualnie. Na zawieszone statusy również zwrócimy uwagę, ale może to nie być wina Sello. Podgląd przesyłek przez stronę kex.pl to jest kwestia firmy KEX, która pracuje nad taką możliwością.

 

Awizację rozpatrzymy w wersji kolejnej.

Link to postu

Poprawka krytyczna, a więc błąd z pobraniem oraz druki pod Zebrę będą w 1.14.2, która "się testuje" aktualnie. Na zawieszone statusy również zwrócimy uwagę, ale może to nie być wina Sello. Podgląd przesyłek przez stronę kex.pl to jest kwestia firmy KEX, która pracuje nad taką możliwością.

 

Awizację rozpatrzymy w wersji kolejnej.

 

Wspaniała wiadomość czekam z niecierpliwością.

Link to postu
Poprawka krytyczna, a więc błąd z pobraniem oraz druki pod Zebrę będą w 1.14.2, która "się testuje" aktualnie. Na zawieszone statusy również zwrócimy uwagę, ale może to nie być wina Sello. Podgląd przesyłek przez stronę kex.pl to jest kwestia firmy KEX, która pracuje nad taką możliwością.

 

Awizację rozpatrzymy w wersji kolejnej.

 

Zrobiłem już pierwsze testy wersji 1.14.2 Po małych ustawienia etykiety drukuje się na Zebrze prawidłowo. Jest tylko jedna wada dla wydruku etykiety KEX bez względu jaką drukarkę bym wybrał w parametrach wydruku etykiety KEX, to i tak etykiety drukowane są na drukarce domyślnej. Jest możliwość rozwiązania tego problemu?

Link to postu

Znalazłem kolejny błąd wydruku etykiet dla KEX. Podczas wydruku etykiet pobraniowych oraz płatnych z góry etykiety drukują się podwójnie czyli łącznie chce wydrukować 6 etykiet płatne z góry, 6 etykiet pobraniowych i zamiast 12 etykiet drukuje 24 i co za tym idzie odpala sie 4x pdf (2xpobranie 2xpłatne z góry). Problem nie pojawia się jak drukuje etykiety tylko płatne z góry lub tylko zapobraniem proszę o pomoc.

 

I jeszcze pytanie zawsze jak drukowałem etykiety na kex.pl mialem ustawione w szablonie nazwę towaru domyślnie np elektronika a teraz sello wyszczególnia każdy towar na etykiecie jest możliwość aby ustawić domyślną nazwę towaru? Nie każdy musi wiedzieć co jest w przesyłce.

Link to postu

Sprawdzimy.

 

Co do zawartości przesyłki to nie da się tego ustawić. Możemy natomiast o tym pomyśleć, ale gdzie taka zawartość miała by być ustawiana? Czy w paczce czy globalnie dla wszystkich paczek? Być może nazwa była by brana z grupy towarowej?

 

Jak dlamnie globalnie dla wszystkich paczek w 100% rozwiąże problem, i tą opcje można zastosować np. w rubryce parametry synchronizacji: K-EX

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...