Skocz do zawartości

Usługa dokumenty

Polecane posty

Za każdym pytaniem jest odwołanie do innego wątku. A mnie interesują fakty i odpowiedź na moje pytanie:

1. czy muszę coś jeszcze dokupić, aby korzystać z pobierania faktur z KSeF jeśli obecnie mam cały pakiet Nexo Pro?

2. jaki jest koszt tego 1 punktu jeśli tylko ma kosztować pobranie 1 faktury.

 

U klientów, którzy miesięcznie mają około 700-800 faktur mogą to się okazać bardzo istotne informacje i przesądzić o tym, że od stycznia zmieniamy dostawcę oprogramowania!

Link to postu
Teraz, Patrycja Majzner napisał:

1. czy muszę coś jeszcze dokupić, aby korzystać z pobierania faktur z KSeF jeśli obecnie mam cały pakiet Nexo Pro?

 

3 minuty temu, Patrycja Majzner napisał:

2. jaki jest koszt tego 1 punktu jeśli tylko ma kosztować pobranie 1 faktury.

 

Zgodnie z regulaminem forum przed założeniem nowego wątku, należy korzystać z forumowej wyszukiwarki, aby nie dublować istniejących wątków.

 

Tak, opłaty za pobieranie dokumentów z KSeF będą opłacane InsPunkatmi.

 

Posiadając Abonament na dodatkowe podmioty otrzymają Państwo bezpłatne InsPunkty proporcjonalnie do ceny Abonamentu na rozszerzenia.

 

Więcej informacji na temat InsPunktów i Portfela InsERT znajdzie Pani tutaj.

Link to postu
27 minut temu, Robert Schmidt napisał:

Przepraszam, bo nie rozumiem i teraz zgłupiałem. Czy to znaczy, że prowadząc firmę na Subiekcie Nexo Pro będziemy musieli płaćić za to, że pobieramy faktury z Ksef?

Zgadza się. Za każdy pobrany dokument z KSeF, pobierany będzie 1 InsPunkt. W przypadku wysyłania dokumentów do KSeF również pobierany będzie 1 InsPunkt. Warto zaznaczyć, że użytkownicy otrzymują 100 bezpłatnych InsPunktów za każdy posiadany program, do którego mają wykupiony Abonament, a który oferuje usługi opłacane InsPunktami. Dodatkowo bezpłatne InsPunkty można uzyskać również w ramach Abonamentu na dodatkowe stanowiska, pracowników lub podmioty - ich liczba będzie proporcjonalna do ceny Abonamentu na rozszerzenia. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie: Portfel InsERT - poznaj nowy sposób płatności.

  • Haha 1
Link to postu
14 minut temu, Patrycja Majzner napisał:

Nikt z konkurencyjnych firm nie będzie pobierał opłat za pobranie faktur z KSeF!

Hm... Radykalne stwierdzenie. Sprawdziła to Pani jakoś?

Bo ja rzuciłem okiem do tej istotniejszej konkurencji i wygląda mi na to że jednak niekoniecznie nikt.

W jednej firmie znalazłem informację że "bezpłatny okres próbny komunikacji z KSeF w systemach xxx został przedłużony do 31 mara 2024 roku!", a w drugiej gotowy cennik z cenami od 99,- do 10079,- netto rocznie, w zależności od liczby dokumentów.

Tak że ten...

Link to postu

To bardzo przykra informacja. Uwielbiamy Wasze programy. W obu naszych firmach używaliśmy chyba wszystkich. Namówiliście nas przejście z GT na Nexo Pro. Fantastyczna linia. Obecnie mamy Subiekta, Gestora, Rewizora i Rachmistrza. Ale widzę, że nie tylko ja zaczynam odczuwać pewien dyskomfort w związku z firmą Insert. 

Mieliśmy kilka subskrybcji na usługi streamingowe. Było fajnie, ale jak zaczęli ustalać coraz wyższe abonamenty już z dwóch zrezygnowaliśmy. Od pół roku nie mamy Netflixa i powiem tak; da się żyć. Office 365 przebąkuje o zmianie warunków. Znaleźliśmy darmowe rozwiązanie, które bardzo szybko polubiliśmy. Bardzo sympatyczna ekipa, która ma w ofercie integrator nagle zmieniła sposób sprzedaży z zakupu na subskrybcję. Zero wcześniejszych informacji na ten temat. Znaleźliśmy rozwiązanie, które kosztuje nas od 5 do 7 minut pracy dziennie.

Proszę powiedzieć. Czy to już ten czas, że mamy szukać alternatyw dla Insertu? Rozumiem, że za jakość się płaci, ale kasować klientów za coś co jest obowiązkowe? Trochę słaba zagrywka. Nie chodzi tu o kasę, bo w przypadku tak małych firm jak nasze będzie pewnie niedrogo. Chodzi o podejście do tematu, trochę z partyzanta. :)

 

Link to postu
18 godzin temu, Patrycja Majzner napisał:

Nie wiem kto jest dla was najistotniejszą konkurencją

Dla jakich "nas"? 😉

Podobnie jak Pani też nie jestem pracownikiem InsERTu.

Ale oczywiście może być tak że oglądaliśmy oferty innych firm, albo zaglądaliśmy w inne pozycje cennika.

Zgodnie z zasadami forum nie będę podawał nazw, więc nie wyjaśnimy tych rozbieżności.

Niemniej skoro sprawdzenie 2 konkurencyjnych firm dało mi wynik taki jak napisałem to trudno powiedzieć że "Nikt"

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

A jaki jest w ogóle powód wprowadzenia takiej opłaty poza chęcią zysku ?

Insert poza kosztami wprowadzenia produktu dalej nie uczestniczy w ściąganiu i wysyłaniu faktur przez KSeF. To serwery rządowe są przez to  obciążone a nie Insertu. Jakie koszty ponosi Insert z tego że jakaś firma ściągnie sobie np. 1 milion dokumentów ?

50 groszy w najmniejszym pakiecie za jeden dokument KSeF to brzmi jak rozbój. To tak jakby pobierać 50 groszy za dostarczenie emaila.

Link to postu

Do automatycznego ściągania/wysyłania dokumentów do/z naszych programów niezbędne jest dodatkowe oprogramowanie w postaci serwisu webowego, którego stworzenie i utrzymanie wiąże się z kosztami. To rozwiązanie daje też możliwość szybkiego dostosowania się w razie zmian prawnych, nowych wymagań itp. Analogiczne rozwiązanie przyjęli inni znaczący producenci, a ich cenniki nie odbiegają w dół od naszego.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

 

W dniu 28.11.2023 o 15:06, Patrycja Majzner napisał:

Nie wiem kto jest dla was najistotniejszą konkurencją. Ja mam na mailu oferty 3 wiodących firm. I nie ma przewidzianej opłaty za pobieranie faktur z KseF, a tylko i wyłącznie za OCR dokumentów spoza KSeF. 
Także ten… tamten 😉

Jak można to poprosiłbym o namiary do tych 3 firm. Przyda się :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...