Skocz do zawartości

licencjonowanie

Polecane posty

Teraz, Daniel Salamucha napisał:

Nie nakładamy limitów na ilość kont wobec zakupionego abonamentu. 

W takim razie jeśli mam kilka abonamentów w Sello1 (trwających) to po aktywacji SelloNX będą dodatkowo dodane do licencji SNX (czasowo?)

Załóżmy, że kupię SNX  1 rok i mam np. 1,5 roku abonam. w S1 dla np. 3 kont > jak to będzie przeliczone? (takie przeliczenie, jak już było wspomniane, zdaje się, że będzie wdrożone, tylko nie wiadomo kiedy).

Link to postu
27 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W takim razie jeśli mam kilka abonamentów w Sello1 (trwających) to po aktywacji SelloNX będą dodatkowo dodane do licencji SNX (czasowo?)

Załóżmy, że kupię SNX  1 rok i mam np. 1,5 roku abonam. w S1 dla np. 3 kont > jak to będzie przeliczone? (takie przeliczenie, jak już było wspomniane, zdaje się, że będzie wdrożone, tylko nie wiadomo kiedy).

Jesteśmy już blisko ustalenia modelu przeliczenia S1 do Sello NX. Na pewno należy wykupić abonament na Sello NX, tak żebyśmy mogli "dołożyć" to co zostanie z S1. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
Godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W takim razie jeśli mam kilka abonamentów w Sello1 (trwających) to po aktywacji SelloNX będą dodatkowo dodane do licencji SNX (czasowo?)

Załóżmy, że kupię SNX  1 rok i mam np. 1,5 roku abonam. w S1 dla np. 3 kont > jak to będzie przeliczone? (takie przeliczenie, jak już było wspomniane, zdaje się, że będzie wdrożone, tylko nie wiadomo kiedy).

Tutaj jeszcze Bartek pisał w innym wątku :)

 

Link to postu

Mam takie okienko:

image.png.b7d278cc4ea55bfef0ea89e8792e45a4.png

 

Na jednym z komputerów już się zalogowałem do Konta Insert.

I teraz na innym PC próbuję się zalogować na tego samego użytkownika Sello i po chwili znów wyskakuje powyższy komunikat...

 

 

 

Nie do końca rozumiem intencji autora oprogramowania.

Czy licencja nie jest przypisana do uzytkownika Sello tylko do konkretnego PC?

 

 

Innymi słowy, czy mając 3 licencje będzie można pracować tylko na 3 zawsze tych samych PC i nie da się np podpiąć 7 różnych PC i pracować tylko w jednym momencie na 3 z nich ?

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Dodatkowo nie można pracować z SELLO bez zalogowania się do KONTA INSERT ...

 

image.png.3021c3b81a4e6bef1e864cf58aa2b525.png

 

Niesłychanie restrykcyjne. Regulamin zaakceptowany na innym PC. Ta sama baza danych, to samo konto SELLO tylko inny PC. Na stronach INSERTU ani słowa o tych restrykcjach:

 

 

 

 

image.thumb.png.771b5410a8b3f20653cc936d42dd7a19.png

 

 

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1737.html

 

 

A ja nie mogę tego konta mieć ze względu na korporacyjne ograniczenia SECURITY i mi wyłącza SELLO !!!

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

NOSZ TO NIE MOŻE TAK DZIAŁAĆ

 

Nie zaakceptujesz jakiegoś konta do SELLO NX:

 

image.png.3eac48a71a10e35028ad6087e2790a3e.png

 

to nie skorzystasz z nowiusieńkiego właśnie co opłaconego pakietu NEXO zakupionego w BLACKWEEK w promce -80%:

 

 

 

Zara reklamację napiszemy:

 

 

image.png.4977819f5596394b98d5e966e32f65a2.png

 

 

I dalej:

 

 

image.png.3021c3b81a4e6bef1e864cf58aa2b525.png

 

Dodam, że zamyka nie tylko SELLO NX ale i cały pakiet NEXO.

 

 

To miało działać tak:

 

 

 

image.thumb.png.771b5410a8b3f20653cc936d42dd7a19.png

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
Godzinę temu, HotKey . napisał:

Dodam, że zamyka nie tylko SELLO NX ale i cały pakiet NEXO.

Bo ma Pan włączony "multiprogram" co oznacza że przy starcie zużywana jest od razu licencja na wszystkie połączone programy i jeśli którykolwiek z nich nie może wystartować to nie wystartuje nic.

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
9 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

Bo ma Pan włączony "multiprogram"

Pełna zgoda. Ale spodziewałem się, że nie będzie działać tylko to co w deklaracji producenta:

 

image.thumb.png.771b5410a8b3f20653cc936d42dd7a19.png

 

 

 

Nawet jeśli wyłączę multiprogram, to wciąż nie można korzystać z SELLO NX:

 

 

image.png.3eac48a71a10e35028ad6087e2790a3e.png

 

 

 

Nie chcę tego konta INSERT w SELLO NX - to jest za bardzo restrykcyjne żeby wymagać wszędzie i zawsze.

 

No już rozumiem na jednym PC się zalogować, na dwóch PC się zalogować - niech będzie tak zrobiłem, ale na każdym ? Ja nie mam dostępu do wszystkich komputerów ! Błagam.

Nawet nie da się tego obejść, podpiąłem to konto na jednej końcówce - no niech już będzie i zalogowałem się na innym PC na tym użytkowniku który już ma to konto podpięta na innej końcówce i kicha, znów pyta o to logowanie.

Podpiąłem to konto na jednym PC, zaakteptowałem raz regulamin, loguję się na drugim PC ...

... i znów pyta o to konto co już przed chwilą podpiąłęm na innym PC i wszystko zaakceptowałem ...

... to nie może tak działać.

 

 

 

Proszę o zaadresowanie mojego problemu.

 

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
23 godziny temu, HotKey . napisał:

Na jednym z komputerów już się zalogowałem do Konta Insert.

I teraz na innym PC próbuję się zalogować na tego samego użytkownika Sello i po chwili znów wyskakuje powyższy komunikat...

 

 

 

Nie do końca rozumiem intencji autora oprogramowania.

Czy licencja nie jest przypisana do uzytkownika Sello tylko do konkretnego PC?

Baza musi być połączona z Kontem InsERT. Czy ten drugi komputer i użytkownik logują się do tej samej bazy?

 

23 godziny temu, HotKey . napisał:

Niesłychanie restrykcyjne. Regulamin zaakceptowany na innym PC. Ta sama baza danych, to samo konto SELLO tylko inny PC. Na stronach INSERTU ani słowa o tych restrykcjach:

 

Ok, już odpowiedziałeś. To jest jakiś problem raczej z odpięciem się konta, albo baza jest inna. Zdecydowanie to nie jest celowe działanie i zweryfikujemy 

 

23 godziny temu, HotKey . napisał:

A ja nie mogę tego konta mieć ze względu na korporacyjne ograniczenia SECURITY i mi wyłącza SELLO !!!

Mam przez to rozumieć, że nie podłączyłeś się do tego Konta InsERT?

23 godziny temu, HotKey . napisał:

Proszę o informację, jak mogę włączyć SELLO NX bez tego dziwengo konta:

Sello tego wymaga, bez tego działać nie będzie. Tego nie zmienimy i taki wymóg pozostanie, ponieważ Sello NX korzysta z infrastruktury chmurowej, która wymaga Konta InsERT do autoryzacji.

 

23 godziny temu, HotKey . napisał:

NOSZ TO NIE MOŻE TAK DZIAŁAĆ

 

Nie zaakceptujesz jakiegoś konta do SELLO NX:

 

image.png.3eac48a71a10e35028ad6087e2790a3e.png

 

to nie skorzystasz z nowiusieńkiego właśnie co opłaconego pakietu NEXO zakupionego w BLACKWEEK w promce -80%:

 

 

 

Zara reklamację napiszemy:

Odłącz Sello NX od Subiekta z Multiprogramu to Subiekt będzie działał normalnie. Oba programy uruchamiają się w jednym oknie, więc Sello zamykając się, zamyka całe okno, łącznie z innymi uruchomionymi zakładkami. 

Odkliknij po uruchomieniu Sello NX z menu USTAWIENIA.

image.png.a2fc4b4896552e30a46e9895e5b2e035.png

21 godzin temu, HotKey . napisał:

No już rozumiem na jednym PC się zalogować, na dwóch PC się zalogować - niech będzie tak zrobiłem, ale na każdym ? Ja nie mam dostępu do wszystkich komputerów ! Błagam.

Nawet nie da się tego obejść, podpiąłem to konto na jednej końcówce - no niech już będzie i zalogowałem się na innym PC na tym użytkowniku który już ma to konto podpięta na innej końcówce i kicha, znów pyta o to logowanie.

Podpiąłem to konto na jednym PC, zaakteptowałem raz regulamin, loguję się na drugim PC ...

... i znów pyta o to konto co już przed chwilą podpiąłęm na innym PC i wszystko zaakceptowałem ...

... to nie może tak działać.

Na pewno logujesz się do tej samej bazy danych? Wystarczy zalogować się z jakiegokolwiek komputera ale na jednej bazie danych. Wtedy cały podmiot nexo jest podłączony do Konta InsERT i to wystarczy do działania Sello NX.

11 godzin temu, HotKey . napisał:

Dodam, że problem występuje mi tylko na Windows 7 SP1 64bit:

Minimalne wymagania systemowe

  • system operacyjny Windows 10 w wersji Anniversary Update (1607) lub nowszy, Windows 11, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022;

No to już wiemy, dlaczego masz problem z logowaniem się. Nieobsługiwany system Windows.

 

 

Link to postu
W dniu 1.12.2023 o 14:37, Bartosz Rosa napisał:

Ok, już odpowiedziałeś. To jest jakiś problem raczej z odpięciem się konta, albo baza jest inna. Zdecydowanie to nie jest celowe działanie i zweryfikujemy 

 

Konto to samo. Baza ta sama. Podpięte jest i to pokazuje na screenach, po czym SELLO NX znów prosi o podpięcie konta. WIndows 7.

 

W dniu 1.12.2023 o 14:37, Bartosz Rosa napisał:

Minimalne wymagania systemowe

  • system operacyjny Windows 10 w wersji Anniversary Update (1607) lub nowszy, Windows 11, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022;

No to już wiemy, dlaczego masz problem z logowaniem się. Nieobsługiwany system Windows.

Tak oczywiście, jest to dla nas zobowiązujące, mimo to temat jest rozwojowy. Może za chwilkę będzie problem na jednostkach spełniających wymagania systemowe. Generalnie jestem zalogowany do konta na Windows 11 i WIndows 10 i po co Windows 7 pyta o zalogowanie do konta?

:

Sekewncja jest następująca (konto podpięte na Win11)

To jest screen w Windows 7:

 

image.thumb.png.8809b16404ffb29d52c85ac5571c8994.png

 

Jak widać konto podpięte. Po kilknuastu sekundach otrzymuję monito o ... podpięcie konta:

image.png.b7d278cc4ea55bfef0ea89e8792e45a4.png

 

I jak klikam AKTYWUJ SELLO NX to mam błąd:

 

image.png.3eac48a71a10e35028ad6087e2790a3e.png

 

I to jest koniec pracy z SELLO NX, a przy włączonej multiprogramowości z całym pakietem NEXO.

 

 

 

Przepraszam jeszcze raz za tą dużą czcionkę, dzisiaj pracuję na mniejszym screenie faktycznie i wpis wygląda osobliwie. Widać to też po dużych printscreenach które wrzucam. Proszę o wyrozumiałość dodatkowo prośba aby docenić, że w okresie przedświątecznym (mamy na prawdę pełne ręce roboty nie ma chwili na oddech) zdecydowałem się tutaj wrzucić trochę uwag. Uważam je za twórcze, a nie negatywistyczne. Przy nowym roku dużo użytkownikow GT myśli o migracji do NX. Dodam, że do 4 rano byłem aktywny na forum rano nad SELLO NX, myslę, że wszyscy będą za jakiś czas mieli z tego znaczny pożytek, zachęcam też do aktywności innych użytkowników. Razem tworzymy społeczność odpowiedzialną za stworzenie najlepszej  ❤️  ❤️  ❤️  ❤️ aplikacji do obsługi naszych sklepów :D

 

 

 

Proszę o pisanie w tym wątku jak ktoś ma ten sam problem na niewspieranych oficjalnie przez Producenta systemach operacyjnych:

Windows 7

Windows 8

Windows Vista

Windows Server 2008

Windows Server 2008 R2

Windows Server 2012 R2

Windows Server 2012

Dotyczy SELLO NX a także całego pakietu NEXO.

Pracujemy nad rozwiązaniem problemu innymi metodami (np. DOCKER w połączeniu z heurystyką, logiką rozmytą, sztuczną inteligencją oraz algorytmami genetycznymi i obliczeniami kwantowymi w momencie eksploitowania podatności ZERO-DAY) oczywiście tylko legalne, bez naruszenia warunków licencji NX / NEXO ani licencji systemu oparcyjnego.

 

Tylko po co to po raz n-ty logować?

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello tego wymaga, bez tego działać nie będzie. Tego nie zmienimy i taki wymóg pozostanie, ponieważ Sello NX korzysta z infrastruktury chmurowej, która wymaga Konta InsERT do autoryzacji.

Czyli z Windows 7 nie będzie możliwości uruchomienia? Rozumiem, że jest niewspierany i nie udzielacie wsparcia.

Nawet jak zalogowałem się na Windows 11 i aktywowałem regulamin, licencje - to i tak muszę na WIndows 7 jeszcze raz się zalogować, czego nie da sie zrobić (nawet jak jestem już zalogowany z innego PC). To każe mi się jeszcze raz logować. Generalnie to logowanie w całym pakiecie NEXO nie działa na WIndows 7, ale w NEXO mogę się zalogować na WIndows 11 i korzystać z Windows 7. W SELLO NX już tego tricku nie da się zrobić.

Rozumiem, że wspierane są tylko konkretne systemy i nie pomagacie przy innych. Przy czym może problem się pojawić zaraz na wspieranym systemie że nie da się z jakiegoś powodu zalogować do konta INSERT (problemy z internetem u operatora, firewalle, filtrujące PROXY korporacyjne, antywirusy w routerach). To wtedy SELLO NX nie da się używać bez takiego logowania do konta INSERT? Nawet jak już jest zalogowane na innym PC ?

Chodzi bardziej o zasadę, a mniej o ten niewspierany WIndows 7. Nie rozumiem, po co się logować do konta INSERT jak już jestem zalogowany i po paru sekundach mnie wyrzuca z NX, bo zaloguj się, a przecież jestem zalogowany ... Na dodatek w NEXO Win7 problem ten sam, ale mniej restrykcyjny i można obeść logowaniem na innym PC ze wspieranym Windowsem.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
W dniu 1.12.2023 o 17:00, HotKey . napisał:

Generalnie jestem zalogowany do konta na Windows 11 i WIndows 10 i po co Windows 7 pyta o zalogowanie do konta?

Podejrzewam, że nie pyta, tylko ma problem z odczytaniem tej licencji lub powiązania z Kontem InsERT, więc się po prostu wywala po drodze i żąda ponownego zalogowania.

Może to być kwestia np. niewspieranych na tym systemie protokołów TLS 1.2 (może są wyłączone?).

W dniu 1.12.2023 o 17:00, HotKey . napisał:

prośba aby docenić, że w okresie przedświątecznym (mamy na prawdę pełne ręce roboty nie ma chwili na oddech) zdecydowałem się tutaj wrzucić trochę uwag.

Jasne, że doceniamy :). Dajesz wskazówki na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

 

W dniu 1.12.2023 o 17:00, HotKey . napisał:

Dodam, że do 4 rano byłem aktywny na forum rano nad SELLO NX,

🤭

W dniu 1.12.2023 o 17:00, HotKey . napisał:

Razem tworzymy społeczność odpowiedzialną za stworzenie najlepszej  ❤️  ❤️  ❤️  ❤️ aplikacji do obsługi naszych sklepów :D

W grupie siła 💪😀👍 (pewnie nie widzisz ikonek, bo 4K :P) 

W dniu 1.12.2023 o 20:12, HotKey . napisał:

Czyli z Windows 7 nie będzie możliwości uruchomienia? Rozumiem, że jest niewspierany i nie udzielacie wsparcia.

Jeśli Windows 7 został usunięty z listy wspieranych systemów to są ku temu powody. Zazwyczaj jest to zakończenie wsparcia dla danego systemu przez Microsoft. Pomimo tego, często programy działają nadal na tych starszych systemach, ale działają do czasu, aż jakaś nowa funkcja w programie będzie korzystała z funkcji, której Microsoft w tym systemie już nie dodał. Wtedy już tego nie przeskoczymy.

 

W dniu 1.12.2023 o 20:12, HotKey . napisał:

Generalnie to logowanie w całym pakiecie NEXO nie działa na WIndows 7, ale w NEXO mogę się zalogować na WIndows 11 i korzystać z Windows 7. W SELLO NX już tego tricku nie da się zrobić.

Sello NX aktywniej niż inne programy korzysta z Konta InsERT, więc wymaga go już na starcie. Inne programy nexo robią użytek z połączenia dopiero po użyciu konkretnych funkcji w programie.
Tak jak wspomniałem wyżej, czegoś w Windows 7 nie ma/brakuje/jest niedostępne i zrywane jest połączenie z Kontem InsERT, a jako, że jest to system spoza listy wspieranych to nie jest to niestety duży priorytet dla nas - często niektórych rzeczy po prostu się nie da poprawić i trzeba by było je obsługiwać inaczej. Samo zdiagnozowanie tego problemu wymaga dość sporo zachodu - no bo nie mamy takiego systemu developerskiego obecnie.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Jasne, że doceniamy :). Dajesz wskazówki na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

 

❤️❤️❤️❤️

11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W grupie siła 💪😀👍 (pewnie nie widzisz ikonek, bo 4K :P) 

W grupie siła! Ikonki fakt trochę zgaduję i wytrzeszczam oczy. Jeszcze popatrzę na jakimś "normalnym" laptopie czy to jest czytelniejsze.

11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli Windows 7 został usunięty z listy wspieranych systemów to są ku temu powody. Zazwyczaj jest to zakończenie wsparcia dla danego systemu przez Microsoft.

Oczywiście, ja też nie wspieram "niewspieranych" systemów 🤭

11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello NX aktywniej niż inne programy korzysta z Konta InsERT

Toż to sztab ludzie będziecie do tego potrzebować. Jeśli zrozumiałem dane z Allegro przekazywane są poprzez nasz PC do konta INSERT, potem z konta INSERT do WzA, a z WzA do ShipX. No ale nie wiem, moze to i takie już czasy, wszystko w chumrze. Za dekadę może będę testował Sello NEXO PRO ++ CLOUD w chmurze pewnie.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...