Skocz do zawartości

Organizacja wysyłek

Polecane posty

Jest to bardzo ważne bo teraz musimy zapisywać orientacyjną godzinę pakowania na listach magazynowych żeby w razie reklamacji można było sprawdzić na nagraniu czy wszystkie przedmioty trafiły do paczki czy klient ściemnia.

 

Pomysł dość dobry, ale obawiam się że do wykorzystania prawnego raczej trudny.

No chyba, że monitoringiem masz objętą całą ścieżkę zapakowanej paczki, czyli od momentu wkładania do niej, przez przenoszenie do miejsca oczekiwania, a na wkładaniu do samochodu kuriera / listonosza kończąc.

Inaczej zawsze klient może powiedzieć, że zapakowali, a potem otworzyli i wyjęli.

Poza tym druga sprawa, z autopsji mojej jako kupującego. Raz dostałem samo pudełko. Bez zawartości.

Na monitoringu wyszłoby, że przecież wsadzili...

 

 

Link to postu

No ale nagranie jest dla nas, a nie dla klienta. Ja nigdy nagrań nie udostępniam klientom (chociaż są tacy co udostępniają) bo to moja tajemnica jak została spakowana paczka i w jakich warunkach.

 

Ale zdarzyło się nam, że klient dzwonił i mówił, że brakowało czegoś w paczce więc wystarczyło powiedzieć klientowi, że na nagraniu widać dokładnie jak magazynier pakuje przedmioty i umieszcza je w takim pudełku w tym miejscu w przesyłce. Proszę sprawdzić jeszcze raz paczkę.

 

Nie wiem czy klienci nie zauważyli ich rzeczywiście czy chcieli nas naciągnąć.

Ważne, że ja wiem, że magazynier spakował prawidłowo paczkę, a jak klient będzie chciał to niech składa sprawę na policję. Im wtedy udostępnię nagranie.

 

Poza tym na tysiące sprzedanych przedmiotów po co sprzedawca miałby kombinować - to tylko jak kupujesz na Allegro od osoby prywatnej. No chyba że rzeczywiście nastąpiłaby jakaś pomyłka lub nierzetelny sprzedawca.

 

W każdym bądź razie nagrania są dla mnie :) a godzina zmiany statusu zapisania w historii znacznie ułatwi szukanie tych nagrań :)

Link to postu

Wiesz, jak byś sam pakował paczki to oczywiście. Patrzysz na nagranie i wiesz, że spakowałeś.

Ale jak ktoś pakuje dla Ciebie...różnie się zdarza.

Może być jak u mnie - wsadzone, ale puste w środku.

 

Tak czy inaczej z jednym się zgadzam - monitoring może pomóc, a na pewno nie przeszkodzi :)

Więc ta data pakowania mogłaby się znaleźć w formatce paczki. Oczywiście niemożliwa do edycji :)

Link to postu

Wracając do tematu Pakowarki.

 

Myślę, że zaproponowane powyżej zmiany, tj. pełna automatyzacja pakowania z użyciem skanera i automatyczne przechodzenie z zapakowanej paczki do następnej będą dobre dla osób samodzielnie pakujących, jak np. nie chwaląc się ja :)

 

Ale już gdy ktoś ma kilku pakowaczy, może się to okazać problemem.

Dlatego proponuję wariant następujący.

A gdyby tu było przedszkole w przyszło....

o przepraszam, nie ten film.

 

Proponuję, aby każda lista wysyłkowa miała swój kod kreskowy nadawany automatycznie przez Sello, i przechodzenie do nowej paczki, czyli jej wybór następowałby poprzez zeskanowanie kodu z listy wysyłkowej.

Dzięki temu możliwe byłoby pakowanie nie koniecznie paczek w kolejności, co umożliwiłoby rozdanie pakowaczom list wysyłkowych, i każdy robiłby swoje.

 

Taka jest moja koncepcja.

I mogę go jeszcze przepasać.

 

 

Link to postu

co umożliwiłoby rozdanie pakowaczom list wysyłkowych, i każdy robiłby swoje.

 

Ale czy nie uważasz, że idea tego pakowania z obecnego na kartkach na bezpośrednio w Sello nie powinna wymagać drukowania list. Chodzi o to żeby nie drukować już wtedy tego wszystkiego. Co najwyżej listy magazynowej dla zbieraczy bo tego się nie będzie dało obejść bez obsługi kolektorów danych w Sello - ale to spokojnie może być już w wersji Sello PRO :)

 

Więc obsługa tej listy musiałaby być w tym module pakowania żeby nie trzeba było jej drukować.

Link to postu

IMHO - może zamiast wprowadzać tak duże nowości, to powiedzcie swoim szefom, że na razie jest spora (zapewne spora) lista niezrealizowanych postulatów do użytkowników i chcecie wyjść na czysto z tym, a dopiero potem coś grubszego do pracy weźmiecie? Bo chyba nie tak sam z siebie selloTeam sobie narzuca obowiązki? (Nic nie ujmując z atrakcyjności nowych pomysłów oczywiście.)

Link to postu

IMHO - może zamiast wprowadzać tak duże nowości, to powiedzcie swoim szefom, że na razie jest spora (zapewne spora) lista niezrealizowanych postulatów do użytkowników i chcecie wyjść na czysto z tym, a dopiero potem coś grubszego do pracy weźmiecie? Bo chyba nie tak sam z siebie selloTeam sobie narzuca obowiązki? (Nic nie ujmując z atrakcyjności nowych pomysłów oczywiście.)

 

Niestety lista tak długa, że cały Insert musiałby się wziąć do pracy tylko nad Sello żeby nadgonić, a i tak nie byłoby to pewnie do końca możliwe :) Taki już urok rozwoju programu :)

 

Bartek już to pisał na forum - generalnie muszą na bieżąco dostosowywać Sello do bieżących zmian i dodawać nowe funkcje żeby ułatwiać pracę z programem i czynić go bardziej atrakcyjnym na tle konkurencji.

 

Popatrz jak dużo się zmieniło w ciągu ostatnich kilku wersji. Oczywiście nie każdy korzysta z każdego rozwiązania (np. K-EX ale jednak jest to jakaś zmiana do przodu).

 

Poza tym niektóre przeciągające się sprawy wymagają olbrzymich nakładów pracy i testów, a zanim zostaną skończone to okaże się że, np. Allegro coś zmieniło i cała praca do kosza :(

 

I na koniec - wydaje mi się, że to jednak Sello Team i Bartek mają tam najwięcej do powiedzenia i sami sobie układają harmonogramy bo słuchają użytkowników, i to nadzór musi się ich słuchać ;)

Link to postu

A poza tym, to wielki plus, że Bartek i jego team chcą z nami gadać.

Takich programów, gdzie tak wiele uzgadnia się z użytkownikami jest bardzo mało.

 

I za to jestem Bartkowi i jego kolegom bardzo wdzięczny.

 

Weźmy np. Allegro. Tam wręcz im więcej postów na forum, że coś się nie nadaje, tym pewniejsze, że wejdzie.

 

 

Link to postu

A poza tym, to wielki plus, że Bartek i jego team chcą z nami gadać.

Takich programów, gdzie tak wiele uzgadnia się z użytkownikami jest bardzo mało. I za to jestem Bartkowi i jego kolegom bardzo wdzięczny.

To chyba źle mnie zrozumieliście, bo pod tym postem się oczywiście podpisuję, pamiętam początki programu i teraz to dobra maszyna, oszczędza czas i kłopotów. I na razie nie widzę przesiadki na coś innego. Jedynie wiem ze swojego podwórka, że łatwiej coś nowego robić, jak się poprzednie skończy.

Link to postu

Weźmy np. Allegro. Tam wręcz im więcej postów na forum, że coś się nie nadaje, tym pewniejsze, że wejdzie.

 

Całkowita prawda  :D :D :D :D :D

 

Jedynie wiem ze swojego podwórka, że łatwiej coś nowego robić, jak się poprzednie skończy.

 

No też prawda, tylko w tym problem, że nie da się niektórych spraw zakończyć :)

Niektóre sprawy to niekończące się problemy.

A i żeby wprowadzić jakąś nową funkcję to trzeba się przygotowywać już kilka wersji wcześniej.

Muszą po prostu znaleźć jakiś złoty środek pomiędzy dodawaniem nowych funkcji, a naprawianiem ewentualnych błędów.

A jeszcze inne błędy są nienaprawialne lub po prostu nie warto na nie tracić czasu i środków :)

 

Wszyscy jesteśmy wdzięczni, że rozmawiają z nami :)

Ach, gdyby tak Insert chciał ze mną porozmawiać bezpośrednio na temat Subiekta, zamiast tego ich głupiego formularza sugestii... :)

Link to postu
Bo chyba nie tak sam z siebie selloTeam sobie narzuca obowiązki?

Tak się składa, że jestem menadżerem projektu, prócz tego, że programuję, więc wychodzi na to, że to w zasadzie mi przysługuje prawo decydowania o tym co i kiedy będzie zrobione ;). Oczywiście swoich szefów mamy, ale ich nie interesują funkcje programu - to jest zadanie project managera. A że pomagam i udzielam się na forum to inna sprawa.

 

Bartek już to pisał na forum - generalnie muszą na bieżąco dostosowywać Sello do bieżących zmian i dodawać nowe funkcje żeby ułatwiać pracę z programem i czynić go bardziej atrakcyjnym na tle konkurencji.

 

Popatrz jak dużo się zmieniło w ciągu ostatnich kilku wersji. Oczywiście nie każdy korzysta z każdego rozwiązania (np. K-EX ale jednak jest to jakaś zmiana do przodu).

 

Poza tym niektóre przeciągające się sprawy wymagają olbrzymich nakładów pracy i testów, a zanim zostaną skończone to okaże się że, np. Allegro coś zmieniło i cała praca do kosza

Sam bym tego lepiej nie ujął ;)

 

A poza tym, to wielki plus, że Bartek i jego team chcą z nami gadać.

Takich programów, gdzie tak wiele uzgadnia się z użytkownikami jest bardzo mało.

Dzięki, że to doceniłeś :). Takie postępowanie naszego teamu jest dosyć niecodzienne, zwłaszcza biorąc pod uwagę naszą firmę. Dodam również, że prowadzenie takiego forum i rozmowy z Wami są bardzo cenne, ale też i wymagające, co wpływa na pozostały dostępny dla nas czas na rozwój programu. Siłą rzeczy, jeśli odpisuję na forum, nie mogę w tym czasie zająć się innymi rzeczami.

 

Jedynie wiem ze swojego podwórka, że łatwiej coś nowego robić, jak się poprzednie skończy

I tak i nie. Programiści mają to do siebie, że jak mają coś zrobić to będą to robić i robić przez 3 miesiące, a potem jeszcze poprawiać przez kolejne 2. Niestety takie podejście powoduje, że produkt się nie rozwija, tylko kręci w kółko. Jeśli programista zbyt długo pracuje nad jedną funkcją wydajność jego maleje. Jako, że sam też jestem programistą to mnie ten syndrom też dotyczył. Prowadzenie projektu wymaga jednak nabycia umiejętności stanowczego powiedzenia "sorry, pracujemy nad tym za długo i jeszcze nie widać zadowalających efektów, nie zrobimy tego teraz, przesuwamy zatem tą funkcję na później". Czynników wpływających na wybór kolejnych funkcji jest wiele. Forum i głos użytkowników nie jest tutaj niestety decydujący - ale tak jak w zasadzie z każdym oprogramowaniem z jakim się spotkałem. Nawet jeśli autorzy dają użytkownikom narzędzia w stylu UserEcho, aby można było głosować na najważniejsze funkcje, to i tak są to jedynie wskazówki dla menadżerów i zwróćcie uwagę, że często najwyżej punktowane zmiany i nowości wcale nie są realizowane w pierwszej kolejności.

 

Ach, gdyby tak Insert chciał ze mną porozmawiać bezpośrednio na temat Subiekta, zamiast tego ich głupiego formularza sugestii...

Subiekt to inna skala użytkowników, trzeba by mieć kilkunastu bartków do obsługi takiego forum :).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...