Skocz do zawartości

Sello 1.15 BETA1 - dyskusja

Polecane posty

We wiadomości w menu górnym Edycja > Sprawdzaj pisownię.

 

Tajemnicza nowość wiąże się z dosyć dużą przebudową fragmentu Sello (bardziej pod spodem) i nie została jeszcze ukończona. Z punktu widzenia użytkownika nie będzie to duży wodotrysk, bardziej konieczna zmiana, którą musimy wprowadzić. Niestety nic więcej napisać w tej chwili nie mogę.

Link to postu

Witam serdecznie

 

Opisywaną przez Pana sytuację można sprawdzić w następujący sposób.

 

- Proszę utworzyć nową transakcję lub przejść do edycji istniejącej.

- Następnie kliknąć w pole grida "Nazwa Towaru" na zakładce "Podstawowe"

- Teraz po naciśnięciu klawisza F2 wyświetli się Panu lista dostępnych towarów.

 

Pozdrawiam: RzeKin - Sello Team.

Link to postu
- [bETA] Dodano możliwość ustawienia stałego opisu przesyłek dla KEX (w parametrach zewnętrznego serwisu)

- [bETA] Dodano sortowanie wydruków KEX po numerze nadania.

- [bETA] Poprawiono problem zduplikowanych wydruków dla KEX

- [bETA] Poprawka wyboru typu wydruku dla drukarki Zebra

 

Bartku jestem mile zaskoczony, daje plusa. Moje wszystkie prośby wyżej wymienione zostały wprowadzone z nową wersje sello dzieki czemu synchdronizacja sello - kex zaczyna działać książkowo, jednak pojawił się pierwszy mały błąd, wcześniej podczas szybkiej próby wydruku etykiety kex pojawiał się komunikat: " nie wszystkie paczki zostały zaakceptowane przez dostawce czy chcesz kontynuować wydruk po wciśnieciu tak etykiety drukowały się, a teraz pojawia się komunikat że etykiety nie zostały zaakceptowane przez dostawce nie można wykonać wydruku. Czemu ma służyć ten komunikat nigdy nie zwracam na niego uwagi i nigdy nie zdażyło się tak aby któraś z paczek nie została zaakceptowana po jakimś czasie. Czy jest możliwość zlikwidowania całkowicie tego komunikatu który utrudnia tylko życie???

 

Sortowanie etykiet działa prawidłowo lecz trzeba dzielić etykiety na 2 grupy czyli przelew i pobrania w związku z tym czy jest możliwość wydruku etykiet w jednym pliku pdf.

 

Link to postu

Być może w Sello nie ma aktualnych statusów tych paczek, a komunikat opiera się na statusach widniejących w Sello. Na serwisie kuriera prawdopodobnie te przesyłki zostały już zaakceptowane, więc pobranie danych z serwisu przed wydrukiem zapewne zlikwiduje ten komunikat.

 

Wydruk w jednym pdfie może nie być możliwy ale sprawdzę.

Link to postu

Dokładnie w sello jest status "oczekuje na akceptację" no i trzeba czekać, wcześniej w sello była możliwość zrobienia wydruku jeszcze przed akceptacją, czemu ma służyć ta funkcjonalność która utrudnia tylko życie nawet na KEX.pl można bez problemu robić druk przed akceptacją to też o czymś świadczy. Jak dla mnie w ogóle ta wiadomość nie powinna się pojawiać. Dzisiaj w nocy zaczynałem robić paczki ze względu na dużą ilość, oczywiście żeby zrobić wydruk musiałem czekać do rana aż zmieni się szanowny status.

 

Proszę również o sprawdzenie czy będzie możliwość wydruku etykiet w jednym PDF (przelew, pobrania) w tedy było by idealnie.

Link to postu

Zmany zaproponowane w wersji 1.15 rozczarowują. Minęły dwa miesiące od ostatniej wersji a lista zmian skromniutka.

 

Tradycyjnie więc pytam o zmiany tj.:

 

 

1.  Grupowe zamykanie wybranych aukcji

2.  Formatowanie transakcji/towarów/aukcji wg cech, paramentów (np. formularz z zaznaczoną FV wywalałoby na jakiś kolor bo zdarza nam się przeoczyć)

3.  Import transakcji ze sklepu internetowego

4.  Export xml do elektronicznego nadawcy Jest ale przydałoby się dopracować algorytm telefonów bo przy każdym eksporcie są błędy w telefonach

5.  Szablony wiadomości na poszczególne konta

6.  Pełna synchronizacja z subiektem (zmiany zbiorcze w towarach poprawiają nieco tę sytuację ale ciągle nie ma możliwości synchrnizacji zdjęć)

7.  MOżliwość wyłączenia pasków podświtlania (miało to być już dawno a nadal nie ma a te paski podświtlania są tak irytujące bo potrafią nawet "przebijać" przez okna innych otwartych aplikacji)

8.  Eksport do Sendit

Link to postu

Dokładnie w sello jest status "oczekuje na akceptację" no i trzeba czekać, wcześniej w sello była możliwość zrobienia wydruku jeszcze przed akceptacją, czemu ma służyć ta funkcjonalność która utrudnia tylko życie nawet na KEX.pl można bez problemu robić druk przed akceptacją to też o czymś świadczy. Jak dla mnie w ogóle ta wiadomość nie powinna się pojawiać. Dzisiaj w nocy zaczynałem robić paczki ze względu na dużą ilość, oczywiście żeby zrobić wydruk musiałem czekać do rana aż zmieni się szanowny status.

 

Proszę również o sprawdzenie czy będzie możliwość wydruku etykiet w jednym PDF (przelew, pobrania) w tedy było by idealnie.

W takim razie usuniemy komunikat w kolejnej wersji. Co do etykiet na jednym PDF, to dopisałem do listy zadań, ale nic nie mogę obiecać.
Link to postu
Minęły dwa miesiące od ostatniej wersji a lista zmian skromniutka.

Dokładniej to mieliśmy około 4 tygodni na samo programowanie. Proszę wziąć  pod uwagę również wersje 1.14.1 i 1.14.2, które po drodze musieliśmy wypuścić. Dodatkowo tylko część naszych "sił programistycznych" była skierowana do pracy nad tą wersję. Pracujemy również równolegle nad pewnymi zmianami w Sello, które niestety pochłaniają bardzo dużo czasu. Dodatkowo przed wypuszczeniem każdej wersji przechodzi ona ponowne testy w których nie zmieniamy już nic, jedynie wprowadzamy krytyczne poprawki.

 

Obserwuję, że krąży takie mylne wyobrażenie na temat tworzenia oprogramowania, że to wystarczy usiąść, w 5 minut poprawić i wypuścić nową wersję :). Tak może działać pojedynczy programista piszący programik dla siebie i kilku osób. Otóż w większych firmach i projektach są określone procedury na poprawianie błędów, ich kwalifikację do konkretnych wersji, na samo wypuszczanie wersji. Samo znalezienie z pozoru błahego błędu a i nierzadko poprawa zajmuje często bardzo dużo czasu. Potem lista zmian zawiera tylko kilka poprawek, bo niestety nie ma na niej wypisanego czasu poświęconego nad realizacją poszczególnych zadań.

 

Programiści aż takimi magikami nie są, poprawa błędów bardziej wygląda jak praca mechanika samochodowego, który szuka usterki - tylko zamiast 50 śrubek mamy ich tutaj kilka tysięcy. A to tylko dotyczy szukania błędów, o dodawaniu nowych funkcji można by napisać jeszcze więcej ciekawych porównań ;).

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...