Skocz do zawartości

deklaracje ZUS Portal Biura

Polecane posty

Mam taką sytuację, lata temu klient opodatkowany był podatkiem liniowym. Miał założone konto w Rachmistrzu i Gratyfikancie. Zmienił w 2021r. formę opodatkowania na ryczałt, w związku z tym powstał w Rachmistrzu nowy podmiot, kadry natomiast dalej rozliczane są na starym koncie (powstałym przy liniówce). Aktualnie w momencie generowania deklaracji ZUS w Gratyfikancie nie zaciąga mi danych przedsiębiorcy do RCA, w związku z czym nie mam możliwości wygenerowania przelewu do ZUS, tak aby właściwa kwota widniała na Portalu Klienta. Jak rozwiązać taką sytuację? 

Link to postu

Dzień dobry, 

abyśmy mogli bliżej przyjrzeć się zgłoszeniu, będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania: 

 

  • W jaki sposób tworzony był nowy podmiot Rachmistrza - poprzez Program serwisowy za pomocą operacji "Usuń dane Rachmistrza"?
  • Jakie są ustawienia na wspólniku? (Kartoteki -> Wspólnicy -> zakładka Deklaracje ZUS -> sekcja Generuj deklaracjęimage.thumb.png.1f5d0521aee53b8325c6b9568ec6cec2.png
  • Czy taki sam problem występuje, jak deklaracja ZUS jest generowana w Rachmistrzu?
  • Od kiedy problem występuje? Czy wcześniej było dobrze? Na której wersji programu było dobrze, a od której wersji występuje błąd?
Link to postu

Dzień dobry, wątek został przeniesiony do działu związanego z programem Gratyfikant GT z racji tego, że podejrzewamy, że źródło problemu leży w programie, a nie w Portalu.

Proszę powiedzieć czy w przypadku tego klienta korzystała Pani z dwóch baz danych? Np. Gratyfikant z Rachmistrzem ze starą formą księgowości i druga baza z Rachmistrzem z aktualną formą księgowości.

Link to postu
10 minut temu, Kinga Brylińska napisał:

To co konkretnie powinniśmy zrobić w momencie gdy klient jest np. na KPIR i została też na nim utworzona baza na Gratyfikancie i w którymś momencie zmienia formę opodatkowania na ryczałt? 

To co mówi instrukcja: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1802,rachmistrz-gt-–-jak-zmienic-forme-ksiegowosci-z-kpir-na-ryczalt.html?token=IjIwMjEvMDgvMTMsIDIwOjM2OjI4LS0-LCAi.2PM36QKlsXRiSYXYGqP7heKHwyc#

a następnie pracować na Gratyfikancie na tej nowej, skopiowanej bazie, a nie na starej.

Skąd pomysł w ogóle żeby pracować trochę na tej bazie, a trochę na tamtej? 😲

Link to postu
4 godziny temu, Kinga Brylińska napisał:

A zmiana formy opodatkowania w ten sposób nie powoduje, że tracę dane z poprzedniej formy? Czasem potrzebny jest wgląd do poprzedniego roku, klient potrzebuje np. kpir z lat poprzednich. W jaki sposób mam Mu to wygenerować usuwając dane Rachmistrza przy zmianie formy? 

Na wszystkie pytania odpowiada instrukcja wskazana przez Andrzeja, cytat z punktu drugiego:

Cytat

 UWAGA! Przed usunięciem danych Rachmistrza GT należy wykonać archiwizację podmiotu. Informację, jak ją wykonać można znaleźć tutaj.

 

Link to postu

A Panu przypadkiem się coś nie pomyliło jeśli chodzi o sposób i ton konwersacji? Instrukcję przeczytałam, całe 6(słownie: sześć) zdań i do mojego pytania nie ma w niej odpowiedzi. Ja nie chce archiwizować podmiotu na kpir, robić z niego ryczałtu, a potem w razie potrzeby wglądu w kpir szukać go, wyciągać, dearchiwizować bo nie mam na to zwyczajnie czasu. Chcę mieć dostęp na bieżąco do podmiotu, który prowadzę, zarówno na obecnej jak i poprzedniej formie opodatkowania, co jest niezbędne chociażby na przełomie lat, w których klient zmienia formę więc od stycznia potrzebuję bazy ryczałt, a w kwietniu bazy kpir, żeby zrobić zeznanie za poprzedni rok...

Link to postu
33 minuty temu, Kinga Brylińska napisał:

A Panu przypadkiem się coś nie pomyliło jeśli chodzi o sposób i ton konwersacji?

Nie, nie pomyliło mi się.

33 minuty temu, Kinga Brylińska napisał:

Ja nie chce archiwizować podmiotu na kpir, robić z niego ryczałtu, a potem w razie potrzeby wglądu w kpir szukać go, wyciągać, dearchiwizować bo nie mam na to zwyczajnie czasu. Chcę mieć dostęp na bieżąco do podmiotu, który prowadzę, zarówno na obecnej jak i poprzedniej formie opodatkowania, co jest niezbędne chociażby na przełomie lat,

Nikt Pani nie zmusza, ani nawet nie sugeruje odtwarzania archiwum za każdym razem, kiedy chce Pani zajrzeć do starych danych.

To Pani decyduje co robi z danymi archiwalnymi.

Może Pani odtworzyć dane z archiwum jeden raz i mieć je dostępne cały czas, jako osobny podmiot (będą 2 podmioty XXXX i np XXXX_KPIR)

 

Link to postu
3 godziny temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie, nie pomyliło mi się.

Nikt Pani nie zmusza, ani nawet nie sugeruje odtwarzania archiwum za każdym razem, kiedy chce Pani zajrzeć do starych danych.

To Pani decyduje co robi z danymi archiwalnymi.

Może Pani odtworzyć dane z archiwum jeden raz i mieć je dostępne cały czas, jako osobny podmiot (będą 2 podmioty XXXX i np XXXX_KPIR)

 

No i nie można było od razu odpowiedzieć na pytanie i wytłumaczyć coś na czym Pan się zna (a ja nie muszę) tylko trzeba było zachowywać się jakby Pan tam po drugiej stronie siedział za karę? Więcej zrozumienia i życzliwości, a mniej jadu polecam, łatwiej się żyje. Udanego weekendu! 

Link to postu
2 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie mam zdolności telepatycznych i nie wiem czego rozmówca nie rozumie.
Piszę w wolnej chwili, nie jestem na etacie w Insercie, nikt mi za to nie płaci.

Na razie wygląda mi na to że ja Pani pomogłem, a Pani mni mnie w rewanżu obdarowała pouczeniem.

Taka to zapłata,

Dziękuję Panu bardzo za pomoc. I za sympatyczną rozmowę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...