Skocz do zawartości

JPK_VAT7M w wygenerowanym pliku brakuje dokumentów FS / PA /ZW

Polecane posty

Witam forumowiczów,

 

Subiekt GT najnowsza aktualizacja: 1.79 HF4 (1.7904.4.5958)

 

Mam następujący problem, przy generowaniu pliku JPK_VAT7M, przechodząc przez jego kolejne etapy, zaznaczając:

 

- Metoda zaawansowana

- Odhaczając tylko Sprzedaż, a dla niej wybierając metodę Memoriałową

- Wybierając okres z przedziału za dany miesiąc ( w opisanym przykładzie za 02.2024, czyli od 01.02.2024 do 29.02.2024 )

- Wciskając Wylicz ( F5 )

 

W wygenerowanej tabeli brakuje pozycji Faktur Sprzedaży ( FS ), Paragonów ( PA ), Zwrotów ( ZW ), które są w tym przedziale czasowym fizycznie wystawione w programie.

 

Próbowałem, kilka razy, i za każdym razem efekt jest taki sam, plik mimo, ze ma strukturę prawidłową jest niekompletny.

 

Sprawdziłem poprzednio wygenerowane pliki JPK_VAT7M i w nich również brakuje pozycji.

 

O co chodzi, w czym tkwi szkopuł, czy ktoś miał, ma podobny problem ?

 

Poniżej screen z ekranu, gdzie widać dla wybranego przedziału za cały miesiąc Faktury Sprzedaży ( FS ) kończą się na dacie 09.02.2024, mimo, że wystawione są do końca miesiąca, Paragony kończą się również na dacie 09.02.2024 mimo, że faktycznie wystawiane były do 29.02.2024, i to samo dotyczy Zwrotów ( ZW ).

 

Dziękuję za pomoc.

 

image.thumb.jpeg.f7c8304e8a252241a0fef34ca8eb05af.jpeg

Link to postu
8 godzin temu, Waldemar Królak napisał:

Poniżej screen z ekranu, gdzie widać dla wybranego przedziału za cały miesiąc Faktury Sprzedaży ( FS ) kończą się na dacie 09.02.2024, mimo, że wystawione są do końca miesiąca, Paragony kończą się również na dacie 09.02.2024 mimo, że faktycznie wystawiane były do 29.02.2024, i to samo dotyczy Zwrotów ( ZW ).

 

Dziękuję za pomoc.

Niestety na zrzucie ekranu nie widać dokumentów z wybranego przedziału, gdyż jest ich więcej zmieścić się na ekranu... Co Pan widzi po przesunięciu paska przewijania ? Co Pan widzi po zmianie sortowania listy po dacie wystawienia malejąco ?

Link to postu

Dziękuję za zainteresowanie, i chęć pomocy.

 

Sprawami błahymi nie zawracałbym głowy, czyli wybraniem sortowania, i brakiem widoczności pozycji przy zaznaczeniu nie odpowiednich filtrów.

 

Poniżej screen'y

 

1. Sortowanie wg. daty obowiązku część pierwsza zrzutu z ekranu

 image.thumb.jpeg.afef0c87dbad23e9d279abd0ff733572.jpeg

 

2. Sortowanie wg. daty obowiązku część druga zrzutu z ekranu, z końcem dokumentów z dniem 09.02.2024

image.thumb.jpeg.90b4790f44e3d7d593dcb61882558769.jpeg

Na potwierdzenie zapisanych dokumentów w programie poniżej kolejno screeny z zakładek Faktury Sprzedaży / Paragonów / Zwrotów Detalicznych

 

1. Faktury sprzedaży

image.thumb.jpeg.83f2e53aa0ee9459cafc2e01d8a115fe.jpeg

 

2. Paragony

 

image.thumb.jpeg.908a653f9eadc392e31858b23b72ae57.jpeg

 

3. Zwroty detaliczne

 

image.thumb.jpeg.c2954bd1da3eb6af29988c06608a6495.jpeg

Przy generowaniu pliku JPK_VAT7M moduł generowania nie pobiera wszystkich danych z programu.

 

Z racji, iż przesyłam plik do biura rachunkowego, i na jego podstawie księgowe robią wyliczenie, chcę pomóc miłym Paniom w pracy, ażeby nie musiały wpisywać / uzupełniać brakujących danych ręcznie. Jak brakuje dwóch / trzech pozycji nie ma problemu, ale już przy braku większej połowy miesiąca to już jest dodatkowa dla nich praca, którą powinien robić program.

 

Dziękuję za pomoc.

 

Link to postu
23 minuty temu, Waldemar Królak napisał:

Dziękuję za zainteresowanie, i chęć pomocy.

 

Sprawami błahymi nie zawracałbym głowy, czyli wybraniem sortowania, i brakiem widoczności pozycji przy zaznaczeniu nie odpowiednich filtrów.

No niestety nie ułatwia Pan...

 

24 minuty temu, Waldemar Królak napisał:

Poniżej screen'y

 

1. Sortowanie wg. daty obowiązku część pierwsza zrzutu z ekranu

Ale nie o to prosiłem, prosiłem o:

 

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Co Pan widzi po zmianie sortowania listy po dacie wystawienia malejąco ?

--

25 minut temu, Waldemar Królak napisał:

Przy generowaniu pliku JPK_VAT7M moduł generowania nie pobiera wszystkich danych z programu.

Profilaktycznie proszę odbudować indeksy i statystyki za pomocą programu serwisowego. Kolejny test to ograniczenie okresu do 29 lutego oraz 26 lutego

 

26 minut temu, Waldemar Królak napisał:

Z racji, iż przesyłam plik do biura rachunkowego, i na jego podstawie księgowe robią wyliczenie, chcę pomóc miłym Paniom w pracy, ażeby nie musiały wpisywać / uzupełniać brakujących danych ręcznie.

Do przekazywania danych do księgowości NIE służą formaty JPK tylko epp/edi++.

 

Link to postu

Nie chciałem nikogo urazić, jeżeli tak się stało przepraszam ,zwracam honor i chyle czoła.

 

Wracając do tematu, screen po dacie wystawienia, odhaczone malejąco ( bez zmian )

 

Wg. sugestii po przeprowadzeniu Programem Serwisowym odbudowy indeksów i statystyk, zamknięciu programu Subiekt i uruchomieniu ponownie, następnie zawężeniu daty wg. wskazówek do 26.02.2024 bez zmian, jak nie pobierał, tak nie pobiera :(

 

Odnośnie przekazywania danych do księgowości, odnośnie formatów epp/edi++ nie wiedziałem, nie byłem świadomy. Księgowa prosi o plik JPK_VAT i taki ode mnie otrzymuje.

 

Oczywiście wdrożę przekazywanie w formacie epp/edi++ według sugestii, ale przede wszystkim musi działać prawidłowo JPK_VAT7M

image.jpeg

image.jpeg

Link to postu
2 minuty temu, Waldemar Królak napisał:

:) przy jabłku tak samo, jak i przy perfumach

A konkretnie Pan tak samo nie czyta tego co piszę 😉

Ja proszę o

Godzinę temu, Andrzej Kubik napisał:

rejestr sprzedaży z ustawieniem Data dokumentu to: data wystawienia

A Pan mi daje

image.png.d3391f0ffc5f9dfceeae6624b2b391b5.png

 

Musiałem użyć niewyraźnej czcionki, ale proszę się przyjrzeć dokładnie:

data obowiązku podatkowego to nie to samo co data wystawienia

Link to postu

Na programie Subiekt GT działam na jednym stanowisku, komputer na tym stanowisku przeznaczony jest tylko i wyłącznie do obsługi programu.

 

Z Subiekta korzystam od chyba początków firmy Insert na rynku, o ile dobrze pamiętam jeszcze lat 90'tych, gdzie pierwsze wersje programu kupowałem chyba jeszcze na dyskietkach 5.25", a na pewno 3.5" mam z lat 90'tych na strychu.

 

Z Subiekta przeszedłem na Subiekta GT jak tylko został wprowadzony przez firmę Insert na rynek, pierwsze faktury zapisane w bazie danych mam z roku 2006.

 

Oczywiście przez te wszystkie lata bywało różnie, a to trafiały się aktualizację na dyskach z jakimś wirusem, czasami trzeba było postawić program od nowa, a i cykliczne wymiany sprzętu też oczywiście miały miejsce. 

 

Od lat odpukać nie miałem z nim problemów do teraz.

 

Na pytanie: Skąd pochodzą dokumenty, jak powstają ? 

 

Wystawiam je w programie, ciągle na tym jednym i tym samym stanowisku, od kiedy JPK_VAT został wprowadzony jako obowiązek, generuję przesyłam dalej jak dotąd nie było problemu.

 

Powstają zawsze w ten sam sposób:

 

Faktury Sprzedaży: Z lewej strony ekranu wybieram piktogram Faktury Sprzedaży - z zakładki rozwijalnej Dodaj wybieram Dodaj Fakturę Sprzedaży, wstawiam wcześniej wprowadzonego Kontrahenta, wybieram pozycje z Towarów i wystawiam Fakturę

 

Paragony: Z lewej strony ekranu wybieram Sprzedaż Detaliczna - z zakładki rozwijalnej Dodaj wybieram Dodaj Paragon Imienny ( bo wszystkich klientów wpisuję do bazy ), wstawiam wcześniej wprowadzonego Kontrahent, wybieram pozycje z Towarów i wystawiam Paragon Imienny drukowany na A4, i rejestrowany na drukarce fiskalnej na papierze termo

 

Zwroty: Z lewego dolnego rogu wybieram piktogram Koszyka opisany jako Detal, następnie z lewej strony piktogram Zwroty Detaliczne - z zakładki rozwijalnej Dodaj Zwrot i edytuje Zwrot do Paragonu

 

itd... normalnie tak jak się to robi w programie. Mój schemat działania jest prosty, jak przystało na jednostanowiskowy, z jednym magazynem, w jednym miejscu.

 

   

Link to postu
10 godzin temu, Waldemar Królak napisał:

Od lat odpukać nie miałem z nim problemów do teraz.

Potwierdził Pan to, o czym wielokrotnie informuję - problemy z programami to tylko kwestia czasu, więc warto mieć się do kogo zwrócić, kiedy się pojawią (na przykład w naszej firmie wystarczy zakupić programy i/lub przedłużać abonamenty, aby mieć zapewnioną taką okazjonalną pomoc).

 

11 godzin temu, Waldemar Królak napisał:

itd... normalnie tak jak się to robi w programie. Mój schemat działania jest prosty, jak przystało na jednostanowiskowy, z jednym magazynem, w jednym miejscu.

Nie znamy się, więc musiałem spytać, aby się dowiedzieć, często rozwiązania dodatkowe są przyczyną nieoczekiwanych problemów z działaniem programów.

 

11 godzin temu, Waldemar Królak napisał:

Z metody Uproszczonej nigdy nie korzystałem

Prosiłem, aby skorzystać, aby odpowiedzieć na moje pytanie jako kolejny test.

 

--

 

Jeśli chodzi o mnie to niestety nie mam innych pomysłów na wyjaśnienie przyczyny problemu poprzez forum, poświęciłem już za dużą ilość czasu na zgadywanie, zalecam analizę problemu w miejscu jego występowania, czyli przesłanie bazy danych do analizy (InsERT) lub serwis zdalna (InsERT, partnerzy InsERT).

Link to postu

Świadomie nie skorzystałem póki co z metody Uproszczonej, bo, jej finał wiąże się z wygenerowaniem pliku jpk, i jeżeli takowy jest z automatu przesyłany do Urzędu Skarbowego ( tego nie wiem ), to nie chciałbym paść ofiarą braku wrażliwości i zrozumienia urzędników skarbowych na dysfunkcję programu, za który przez urzędem skarbowym odpowiadam Ja.

 

Zatem prosiłbym o potwierdzenie, co mam zaznaczyć w ostatnim okienku procesu generowania pliku:

 

- Złożenie JPK po raz pierwszy

- Korekta

 

Drobny szczegół, ale może ciągnąć za sobą konsekwencję.

 

 image.thumb.jpeg.838d7e67e90b575aaef3e04f0f0c7e46.jpeg

Link to postu



Świadomie nie skorzystałem póki co z metody Uproszczonej, bo, jej finał wiąże się z wygenerowaniem pliku jpk, i jeżeli takowy jest z automatu przesyłany do Urzędu Skarbowego ( tego nie wiem )
Wow! To mnie Pan zastrzelił.
Nic nie jest z automatu wysyłane.
Przed wysyłką musi Pan przecież jeszcze co najmniej podpisać plik. Myśli Pan że program tam sam podpisuje za Pana?
Link to postu

Zatem wygląda to następująco, w wygenerowanym pliku znajdują się właśnie te faktury, które nie generują się w metodzie zaawansowanej.

 

Brak paragonów i zwrotów

 

I pytanie poza konkursem, jak usunąć plik za Marzec 03.2024, który wygenerowałem przypadkowo, nie zwracając przy kliknięciu uwagi na miesiąc.

 

 image.thumb.jpeg.ea20fb28ce509792f0432ad1569b29f9.jpeg

Link to postu

Nie dostrzegłem w trakcie pracy z programem, i nie wywołałem czy to zmianami sprzętowymi, czy nieprawidłową obsługą stanowiska przyczyny tego zjawiska.

 

Wszystko robię tak samo od lat.

 

Przy generowaniu pliku jpk aby wysłać go do biura rachunkowego, bo takie ode mnie oczekują, ( może inaczej, oczekują w formacie .xml ) brak wszystkich pozycji PA/ FS / ZW w wygenerowanym pliku wyłapała księgowa, i mnie o tym poinformowała.

 

Profilaktycznie aby ustalić mniej więcej czas, w którym anomalia zaczęła występować sprawdzę poprzednie pliki jpk wygenerowane tym samym sposobem, tą samą metodą.

 

Nie mniej jednak nie miałem wcześniej zgłoszeń od księgowej jakoby czegoś w pliku jpk brakowało.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...