Skocz do zawartości

jak usunąć dekretacje

Polecane posty

19 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

kurde ale to troche bez sensu

To Pan wybrał ten sposób pracy i jego konsekwencje.

 

20 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

trzeba w nim tylko poprawić WDT na OSS i mam caly dokument usunąć?

Dlaczego pyta Pan o usunięcie kiedy chce go tylko poprawić ? W ostateczności może Pan ująć ten dokument w księgowości tak, jak potrzebuje, a nie tak, ja wynika to z obrazu księgowego.

Link to postu
17 godzin temu, Mateusz Pyka napisał:

to jak prawidłowo ująć go w księgowości,

Pyta Pan jak ujmuje się dokument OSS w księgowości ?

 

17 godzin temu, Mateusz Pyka napisał:

aby móc poprawić go w subiekcie?:)

W swojej propozycji rozwiązania przecież nic nie wspominałem o poprawie dokumentu w Subiekcie... Program księgowy posiada funkcjonalność dekretacji z potwierdzeniem, która umożliwia wprowadzenie dowolnych zmian przez zapisem dokumentów księgowych. Oczywiście zakładam, że dokument ma poprawne wartości (vat we właściwej stawce), a została pomylona transakcja VAT. 

Link to postu

Jeśli dokument został zadekretowany, to proszę wycofać dekretację w programie księgowym. Następnie w programie księgowym z poziomu Dekretacja dokumentów – Komunikacja wybrać opcję Wyślij on-line dane księgowe. Następnie w programie Subiekt nexo, przejść do modułu Dekretacja dokumentów – Komunikacja i kliknąć opcję Odbierz z księgowości. Wtedy Subiekt pewien pozwolić na edycję dokumentu. Po dokonanej edycji dokumentu, należy ponownie przesłać paczkę dokumentów.

Link to postu
40 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

tak, oczywiście

Jak widać to nie jest oczywiste, gdyż nie podał Pan ten informacji wcześniej, ani nie sprostował naszych odpowiedzi (Pana Arka i moich), które odnosiły się do pracy online.

 

35 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

on, tak jakby jeszcze nie był zadekretowany tylko w przygotowaniu... 

Co to niby znaczy "jakby jeszcze nie był zadekretowany" ? W programie nie ma takiego statusu dokumentu, albo dokument jest zadekretowany, albo nie jest (co najwyżej dekret może być w przygotowaniu lub zatwierdzony), nie ma pośredniego statusu.

 

Proszę posługiwać się nazewnictwem programu oraz pokazywać wszystko, co Pan widzi.

 

38 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

najłatwiej byłoby go usunąć

Sugeruję również pisać pełnymi zdaniami... Nie mam pewności o jakim dokumencie Pan pisze - o fakturze, jej obrazie księgowym, dekrecie / dokumencie VAT ? Dokumentów OK pochodzących z księgowości lokalnej NIE da się usunąć, zostanie on usunięty po usunięciu dokumentu źródłowego.

 

40 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

i zadekretować ponownie

Na razie wszystko wskazuje, że dokument NIE został zadekretowany, jeśli jest inaczej to proszę to pokazać - na przykład dokumenty powiązane z OK.

 

41 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

tylko jak go usunąć?

Proszę zacząć od początku stosując się do powyższych informacji.

Link to postu

czasami trzeba coś poprawić na fv - dorzymy do tego, aby mieć taką możliwość

dopóki nie mieliśmy rewizora - wszystko było OK, teraz używamy rewizora, księgowe dekretują dokumenty i w subiekcie już nie możemy poprawić

 

dlatego pytam jak poprawić zadekretowany dokument albo jak usunąć taki dokument i wysłać go do dekretacji ponownie, lub inny sposób?

 

image.thumb.png.b9ee19326e8d2b4329083404283d58b9.png

 

image.thumb.png.e3f6c582b58993930d20a85747ad6272.png

 

image.png.a63f816783ff4176fc844e1ffda0755f.png

 

 

 

Link to postu
23 minuty temu, Mateusz Pyka napisał:

czasami trzeba coś poprawić na fv - dorzymy do tego, aby mieć taką możliwość

Oczywiście jest taka możliwość.

 

24 minuty temu, Mateusz Pyka napisał:

dopóki nie mieliśmy rewizora - wszystko było OK, teraz używamy rewizora, księgowe dekretują dokumenty i w subiekcie już nie możemy poprawić

Należało się przygotować pełnej księgowości, poznać postawy obsługi programów oraz ustalić z księgowością obieg dokumentów, aby każdy wiedział co robić... Chyba się zgodzimy, że powinno tak być, że dokumenty przekazane do księgowości nie mogą być poprawiane, aby nie doszło do rozbieżności między ewidencjami (handlową i księgową) i program chroni użytkowników przed popełnianiem takich błędów.

 

26 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

dlatego pytam jak poprawić zadekretowany dokument

Ja przy wdrożeniach stosuję jedną, prostą procedurę - należy poprosić księgowość, aby wycofała dekretację takiego dokumentu z księgowości.

 

27 minut temu, Mateusz Pyka napisał:

albo jak usunąć taki dokument i wysłać go do dekretacji ponownie, lub inny sposób?

Już to tłumaczyłem, nie napisał Pan, że czegoś nie zrozumiał:

1 godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Sugeruję również pisać pełnymi zdaniami... Nie mam pewności o jakim dokumencie Pan pisze - o fakturze, jej obrazie księgowym, dekrecie / dokumencie VAT ? Dokumentów OK pochodzących z księgowości lokalnej NIE da się usunąć, zostanie on usunięty po usunięciu dokumentu źródłowego.

Wersja obrazkowa:

image.png.b0ff761de7da5f1df7ac1d754df77e3c.png

 

Link to postu

Panie Danielu z całym szacunkiem, ale nie ma Pan pojęcia jakie mamy ustalenia z księgową, a jakie nie... więc te docinki są nie na miejscu.

 

 

nie chcę usuwać dokumentu z poziomu subiekta, lecz usunąć z poziomu dekretacji, aby go po prostu poprawić lub przecież czasami może być inny dokument do poprawy np. faktura zakupu... to Pan też chce usunąć 1000 dokumentów? czy lepiej odwołać skutek, poprawić fv zakupu, wywołać skutek...

 

 

po co usuwać cały dokument źródłowy?

Link to postu
3 godziny temu, Mateusz Pyka napisał:

on, tak jakby jeszcze nie był zadekretowany tylko w przygotowaniu... 

Dokument "w przygotowaniu" jest zadekretowany.

43 minuty temu, Mateusz Pyka napisał:

nie chcę usuwać dokumentu z poziomu subiekta, lecz usunąć z poziomu dekretacji

Na czym polega problem z usuwaniem? Ma Pan co najmniej 2 drogi do tego celu, która nie działa?

image.png.ec3db2c00c2684a119648a998eaaa271.pngimage.png.8fe5c3779d4aacb6b19f38169b680084.png


 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...