Skocz do zawartości

Wyświetlanie nowych zamówień w Subiekcie

Polecane posty

W Sello nie ma osobnych pól z imieniem i nazwiskiem (z Allegro przychodzą dane w jednym polu).

 

Wiadomość można przenieść do Subiekta, jeśli oznaczy się wiadomość jako DO DOKUMENTU. Można to zrobić dodając szablon domyślny notatki z włączoną taką opcją. Minus jest taki, że każda nowa wiadomość dodana też ręcznie będzie miała ten znacznik zaznaczony.

 

Link to postu

W parametrach połączenia szablon uwag na dokumencie mam zdefiniowany dokładnie tak:

 

Kwota jaka została zapłacona.: [Transakcja::WplataKwota] Płatność: [Transakcja::Typ] [inne::NowaLinia]Forma dostawy: [Transakcja::Dostawca] [inne::NowaLinia]uwagi: [Transakcja::NotatkiDoDokumentu][Transakcja::Cechy][inne::NowaLinia]Nick allegro: [Klient::Nick]

 

Niestety NotatkiDoDokumentu - nie są przenoszone do Subiekta.

Link to postu

BarteK, ja Was ogromnie proszę, w nowym konektorze do Subiekta dodajcie koniecznie możliwość przeniesienia sposobu płatności do dokumentu wstępnego ZK. Mam nadzieję, że to nie będzie bardzo czasochłonne. Jest funkcja na którą oczekuję z niecierpliwością. Ręczne ustawianie niesie za sobą sporo błędów a co za tym idzie też zbędnych kosztów :(

 

Dajcie też możliwość korzystania z pól własnych z subiekta. Mamy w ZK swoje pola własne, które np określają sposób wysyłkilub czy ma być FV itd. Niestety przy przenoszeniu z Sello do SGT trzeba te pola ustawiać ręcznie. Może udałoby Wam się to jakoś dopisać? W jednym z programów pod zamówienie informatyk stworzył nam coś na zasadzie "Sterowanie polami własnymi" i tam wybieramy do którego dokumentu są pola własne (tutaj ZK) i jaka funkcja, jaki wybór w PW ma wywoływać. Jednym przyciskiem ("pobierz pola własne") są zaciągane pola wlasne z ZK i mamy tabelkę z dwiema kolumnami. Po lewej np funkcja "Sposób i koszt dostawy: Kurier DPD" (z allegro lub raczej juz wtedy z Sello) i po prawej wybór z Pola własnego "Kurier DPD". Gdy utworzymy taki schemat sterowania PW, wtedy tworząc ZK, automatycznie pola własne zostaną ustawione.

 

Dodanie takiej opcji, dla nas to skrócenie czasu przyjmowania zamówień z Allegro o jakieś 40%. Robi sporą różnicę.

Z ww rozwiązań nie zrezygnujemy bo mamy je wdrożone w kilku sklepach własnych.

 

 

Link to postu

@Ks. Robak, nie do końca. Do paczek korzystamy z ProstejPaczki. Teraz przymierzamy się do uruchomienia kompletowania towarów czytnikami kodów, na co pozwala nowsza wersja tego programu. Docelowo chcę stworzyć dla pakowacza prosty interfejs, gdzie jednym przyciskiem i skanowaniem weryfikuje prawidłowość towarów z ZK i drugim przyciskiem realizuje zamówienie. Drugi przycisk wywoływałby wystawienie dokumentu końcowego zgodnie z ustawieniami Pola własnego oraz wystawiał dokumenty wysyłkowe. Chodzi oczywiście o ograniczenie czynnika ludzkiego, a im więcej kliknięć tym więcej błędów.

 

Wiem, że Sello też daje duże możliwości, jednak sello nie zsynchronizuję bezpośrednio ze sklepem, tak jakbym tego chciał. Do SGT mamy wszystkie dodatki wraz ze sferą, więc trochę zmian już zrobiliśmy. Nie wiąże tez z Allegro wielkiej przyszłości i choć staramy się rozwijać ten kanał sprzedaży, to bardziej zależy nam na zwiększaniu sprzedaży przez własne kanały, tak żeby Allegro miało marginalny udział.

Link to postu

@BarteK, myślę, że nie do końca taki specyficzny.

 

Pola własne mamy zablokowane do wprowadzania "z palca". Mają konkretne, określone już wartości, np.: pole "Dokument końcowy" i do wyboru "PA, PAi, FS"; pole "Sposób wysyłki" i do wyboru "Kurier48, Kurier DPD, Kurier DHL, Kurier UPS, Paczkomaty24, Odbiór osobisty" itd.

 

Trzeba byłoby pobrać SGT pola własne wraz z ich zawartością (opcjami do wyboru) i dany "wybór" przypisać do konkretnej opcji z Sello. Coś takiego robiła dla nas lata temu firma od programu do etykiet. BarteK, tylko nie krzycz: zajęło im to tydzień ;)

 

W ustawienia Sello musiałaby być opcja "Pola własne z SGT" lub coś takiego. Tam ostawiamy np:

Opcja Allegro Pola własne SGT
Sposób wysyłki Allegro
Przesyłka kurierska Kurier DPD
Kurier48 Kurier48
Paczkomaty24 Paczkomaty24

 

Po prawej jest opcja z SGT, która zostanie wstawiona po utworzeniu ZK.

Link to postu

@Ks. Robak, do niedawna korzystaliśmy z rozwiązań pisanych pod nas, od roku testujemy shoper na dodatkowym sklepie. Gotowce są OK, bo tanie i wiele opcji jest "od ręki", ale niestety to często zamknięte rozwiązanie i kilka rzeczy w shoperze mi przeszkadza.

 

Z czego Ty korzystasz? Jeśli masz chwilkę to opisz pokrótce swoje rozwiązania. być może złą drogą poszliśmy, choć z jednej strony raczej już jest za daleko, żeby się cofnąć i wybrać inny kierunek :P

Link to postu

@Ks. Robak, do niedawna korzystaliśmy z rozwiązań pisanych pod nas, od roku testujemy shoper na dodatkowym sklepie. Gotowce są OK, bo tanie i wiele opcji jest "od ręki", ale niestety to często zamknięte rozwiązanie i kilka rzeczy w shoperze mi przeszkadza.

 

Z czego Ty korzystasz? Jeśli masz chwilkę to opisz pokrótce swoje rozwiązania. być może złą drogą poszliśmy, choć z jednej strony raczej już jest za daleko, żeby się cofnąć i wybrać inny kierunek :P

 

 

Ja w tej chwili nie używam żadnego sklepu internetowego, myślę nad Prestashop.

Wbrew temu co się wydaje na początku, nie jest to sklep darmowy, bo za wiele rzeczy trzeba dodatkowo zapłacić, jak szablon, modyfikacje funkcjonalności, integracje np. z Subiektem.

Wiem, że wielu użytkowników z dawnych wersji Presty poszło w modyfikacje kodu źródłowego pod ich potrzeby. Objawiało się to brakiem jakiejkolwiek możliwości aktualizacji Presty.

Teraz jest z tym już lepiej, bo Presta ma rozwinięty system wtyczek, które mają możliwości dość głębokiej ingerencji w zachowanie i funkcjonalność sklepu, nie utrudniając aktualizacji Presty, dopóki oczywiście wtyczki są zgodne z najnowszą wersją Presty.

 

A transakcje obsługuję w samym Sello, bo bez sklepu jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Link to postu

A notatki na pewno są oznaczone DO DOKUMENTU?

Tak, masz rację

zdefiniowałem - ustawienia, słowniki, szablony notatek, dodaj domyślną notatką, zaznaczone szablon domyślny oraz dokument,

niby działa ale jest jeden problem - jeśli nabywca kupi 5 produktów i w formularzu pozakupowym doda wiadomość dla sprzedającego - to ta wiadomość dodawana jest 5 razy do ZK taka sama do pola uwagi (tak jakby dla każdego produktu oddzielnie),

coś robię nie tak ?

Link to postu

@BarteK, zrozumiałe. To może choć zerkniecie, czy faktycznie zajmie to tak dużo czasu? Być może ocena sytuacji, to 15 - 20 min. Nie ukrywam, że mógłbym za to zapłacić poza abonamentem, żeby tylko było.

 

;D

 

 

Przychodzi baba do lekarza:

-Panie doktorze, do której Pan dzisiaj przyjmuje ?

-Do lewej.

 

;D ;D ;D ;D

 

Kidl, myślę, że szybciej będzie gdy popytasz o cenę na oferii.

Może ktoś będzie umiał zrobić osobny program, który będzie wpychał odpowiednie dane z Sello do Subiekta.

Link to postu

@Ks. Robak, pewnie że tak można zrobić, ale chciałbym ograniczyć ilość programów i innych rozwiązań. Chciałbym, żeby ilość kliknięć była jak najmniejsza. Każde kolejne "klik" to możliwość popełnienia kolejnego błędu. W sezonie wiosennym mamy 3x więcej zamówień i każdy "spręża się" jak może. Choć czas przyjęcia jednego zamówienia z sello jest dość mały, to skrócenie o kolejne 15s daje sporą oszczędność globalnie. Do tego zmniejszenie rzeczy ustawianych ręcznie, pozwala na ograniczenie pomyłek i reklamacji.

 

Poza powyższy, to szczerze powiem, że mam dość nowych programistów, którzy zrobią coś, co u nich działa, u mnie nie i mają w d...ie pomoc w rozwiązaniu przyczyny. Już przerabiałem "biznesmenów" liczących kasę za swoje błędy i "albo zapłacisz dodatkowo, albo radź sobie sam". Wtedy stoisz przed dylematem, czy inwestować kolejne pieniądze, bo szkoda już wpłaconych, czy machnąć ręką na już wpłacone i szukać nowego programisty a może iść do sądu i próbować udowodnić swoją rację, bo przecież miało działać.

 

Ponieważ mamy sporo swoich rozwiązań, to często "gryzą" się one z nowo napisanymi u nowego zleceniobiorcy. To co u nich działa, nie funkcjonuje u nas, bo np jakieś inne nasze rozwiązanie wykorzystuje już "dane pole" do czegoś innego itd. Dochodzenie do przyczyny i tego kto ponosi koszty poprawek jest wkur.. jące. Chciałbym dopisywać kolejne funkcje do czegoś co mam.

 

@BarteK, skonsultuje to z naszym informatykiem. Sugerujesz, żeby skorzystać ze sfery SGT i po wyciągnięciu z bazy Sello inf o sposobie wysyłki, odpowiednio ustawiać pola własne? Nie przyszło mi to do głowy. W sumie to nie wiem nawet czy sello ma gdzie rozpisaną bazę (co gdzie się znajduje), mam nadzieję, że nasz inf będzie wiedział :)

 

 

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Niestety jest wiele problemów, które musieliśmy zwalczyć i rozwiązać po drodze, no i też samo przepisanie dwóch konektorów od początku w zupełnie inny sposób pochłania sporo czasu. Do tego mnóstwo zmian w kodzie stricte sellowym, aby obsługiwać nowy sposób synchronizacji. Tak czy inaczej, jest już bliżej niż dalej :).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...