Skocz do zawartości

Sello 1.18 BETA - dyskusja i zgłaszanie błędów

Polecane posty

Na początku duże rozczarowanie bo nie widzę nic co pozwoli mi zmienić ilość towaru na aukcji lub zwyczajnie zakonczyć aukcję bezpośrednio z Sello.

- Dodano kontrolę stanu przy edycji liczby sztuk oraz dodawaniu towaru w oknie transakcji

 

Nie żebym się czepiał ale kontrola stanów w przypadku edycji liczby sztuk w transakcji to tylko kropla w morzu, bo edycję sztuk robi się w bardzo ekstremalnych przypadkach i to zazwyczaj zmniejsza się ilość. Poza tym taką kontrolę mamy (dot. użytkowników którzy korzystają również z Subiekta)np. podczas tworzenia dokumentu końcowego.

Rozumiem zatem, że jest to rozwiązanie dla osób którzy zakładają ręcznie transakcje ?

 

Dodatkowo informacja o stanach magazynowych pojawiła się w module aukcji. Sposób wyliczania liczby dostępnych sztuk został poprawiony i uwspólniony w każdym miejscu, gdzie informacja taka się pojawia. W przypadku towarów powiązanych z systemem sprzedaży jest to różnica pomiędzy stanem a rezerwacją. Dla towarów niepowiązanych jest to różnica stanu i sztuk towaru, znajdujących się w transakcjach niezakończonych.

 

Rozumiem, że to tylko kolumna z ilością dostępną i żadnych komunikatów nie należy się spodziewać ?

 

InsTYNKT towarów i klientów

Czy InsTYNKT również działa w module klienci ? (chodzi mi aby wyeliminować problem z wyszukiwaniem na liście +  przełączanie z transakcji/paczki/wiadomości na klienta https://forum.sello.pl/index.php?topic=7454.0).

 

Ogromny PLUS za rozwiązanie (lub próbę rozwiązania) problemu z "Dublowaniem zamówień" mam nadzieję, że w końcu bez stresu będzie można pracować na kilku stanowiskach.

Link to postu

happy-038.gif

 

 

Nie wiem od czego zacząć :P

 

Pierwszy raz lista zmian jest tak długa, że się w okienku Sello nie mieści.

 

Jak się to czyta to jestem pod wielkim wrażeniem.

 

Możliwości nowych tagów własnych, instynkt, modyfikatory, bloki kodu...

Aż nie wiem jak zacząć to wykorzystywać :P :P

 

Ale z pewnością powoli dojdę do pełnego wykorzystania tych możliwości i przejdę do zgłaszania nowych usprawnień happy-115.gif

 

 

Dobrze, że PanBanBan jest na urlopie, bo nowe zachcianki byłyby zgłoszone jeszcze dzisiaj :P  ;D ;D ;D ;D

 

Jeszcze nie zainstalowałem tego cuda, myślę, że poczekam na spokojnie do soboty.

Ale robi bardzo duże wrażenie.

 

Muszę się oswoić z tą nieograniczoną mocą tworzenia nowych szablonów.

Chyba wszystko trzeba będzie przemyśleć od nowa.

 

Jak to mówi PanBanBan - trzeba się nieźle napracować, aby potem nic nie robić hahaha-024.gif

 

Super.

 

 

Link to postu

 

Nie żebym się czepiał ale kontrola stanów w przypadku edycji liczby sztuk w transakcji to tylko kropla w morzu, bo edycję sztuk robi się w bardzo ekstremalnych przypadkach i to zazwyczaj zmniejsza się ilość. Poza tym taką kontrolę mamy (dot. użytkowników którzy korzystają również z Subiekta)np. podczas tworzenia dokumentu końcowego.

Rozumiem zatem, że jest to rozwiązanie dla osób którzy zakładają ręcznie transakcje ?

 

 

Ja widzę pomoc w tej funkcjonalności. Czasem ktoś napisze, że kupił jedną sztukę, a chce dwie.

Teraz od razu będziemy widzieli po zwiększeniu ilości sztuk, czy możemy tyle sprzedać.

Nie trzeba czekać do utworzenia paragonu w Subiekcie

 

 

Dodatkowo informacja o stanach magazynowych pojawiła się w module aukcji. Sposób wyliczania liczby dostępnych sztuk został poprawiony i uwspólniony w każdym miejscu, gdzie informacja taka się pojawia. W przypadku towarów powiązanych z systemem sprzedaży jest to różnica pomiędzy stanem a rezerwacją. Dla towarów niepowiązanych jest to różnica stanu i sztuk towaru, znajdujących się w transakcjach niezakończonych.

 

Rozumiem, że to tylko kolumna z ilością dostępną i żadnych komunikatów nie należy się spodziewać ?

 

 

O taką kolumnę kilku użytkowników prosiło. Osobiście rozwiązuję problem sprawdzania stanów magazynowych z tym co jest na aukcjach za pomocą skryptu SQL, który zresztą wrzuciłem na forum, ale nie wszyscy preferują tą metodę. Tutaj dodatkowa kolumna przyjdzie im z pomocą.

 

 

InsTYNKT towarów i klientów

Czy InsTYNKT również działa w module klienci ? (chodzi mi aby wyeliminować problem z wyszukiwaniem na liście +  przełączanie z transakcji/paczki/wiadomości na klienta https://forum.sello.pl/index.php?topic=7454.0).

 

Tutaj pewnie pozostało filtrowanie tego co widać w gridzie.

Faktycznie przydałoby się filtrowanie po danych z bazy a nie z grida

 

 

Ogromny PLUS za rozwiązanie (lub próbę rozwiązania) problemu z "Dublowaniem zamówień" mam nadzieję, że w końcu bez stresu będzie można pracować na kilku stanowiskach.

 

 

A nawet na jednym, bo na jednym też się zdarzały zdublowane zamówienia.

 

Jeszcze fajnie jak by się udało namierzyć problem z niezapisywanym numerem paragonu w Sello.

 

Link to postu

Dużo się mi podobać! Dopiero studiuję ale sporo korzystnych zmian.

InstyNKTownie czuję, że poszło sporo do przodu.  :)

 

PS

jedna z pierwszych uwag - szablon aukcji się chowa za pasek windowsa - tam gdzie można wpisać grupy szablonów (dobry pomysł z grupami).

szablon-aukcji-ukryta-czesc.png.1f78eb54cabe231f5704bb70c65e1596.png

Link to postu

PS2

W szablonach aukcji (w aukcjach przyg. też - innych nie sprawdzałem) kombinacja klawiszy Ctrl+Tab przenosi na następną zakładkę. Do tej pory działało prawidłowo, można było wykonać kilka operacji wprzód lub tył (Ctrl+Tab lub Ctrl+Shift+Tab) - teraz po pierwszej czynności funkcja się blokuje (akurat zmieniam specyficzne i zauważyłem...)

Link to postu

Ja widzę pomoc w tej funkcjonalności. Czasem ktoś napisze, że kupił jedną sztukę, a chce dwie.

Teraz od razu będziemy widzieli po zwiększeniu ilości sztuk, czy możemy tyle sprzedać.

Nie trzeba czekać do utworzenia paragonu w Subiekcie

 

No co ty...? jak klient Ci napisze że chce 2 sztuki to będziesz otwierał specjalnie transakcje i modyfikował ilość tak aby się dowiedzieć czy masz wystarczającą ilość ?  ;D

 

To o czym napisałeś idealnie się sprawdza w przypadku zakładania transakcji ręcznie do tzw. zamówień mailowych "poza allegro", pod warunkiem że posiadasz tylko jeden magazyn (u mnie stany są rozdzielone na trzy magazyny w Subiekcie).

Link to postu

PS3

po ustawieniu w szablonie aukcji wybranej grupy szablonów nie da się ich usunąć (ustawić na pozycję 'brak') przy pomocy zmian zbiorczych

 

edit: okazało się, że jest to możliwe, nie było możliwe gdy w nazwie grupy szablonu ustawiłem znak ">"

Link to postu

Po pierwsze primo - bardzo dziękuję za realizacje zgłaszanych sugestii :)

 

Nie wiem od czego zacząć :P

Ja też nie wiem ;)

 

Dobrze, że PanBanBan jest na urlopie, bo nowe zachcianki byłyby zgłoszone jeszcze dzisiaj

Na urlopie zwanym "nadrabianie zaległości w wystawianiu aukcji" :(

Na szczęście jest nowe Sello więc urlop trzeba przerwać w trybie natychmiastowym :)

 

Zachcianki już były zgłoszone. Teraz zostały wykonane. Pozostało tylko sprawdzić czy działają tak jak chcieliśmy ;)

 

 

Lista zmian (a przede wszystkim modyfikatory) jest olbrzymia i wymaga dużo czasu na przetestowanie oraz sprawdzenie czy podpowiadane wcześniej możliwe zastosowania są realne do wykonania. Postaram się pisać na bieżąco.

 

 

Link to postu

Aukcje wystawiają się z pustymi tagami. Może przeoczyłem, ale czy coś trzeba zmienić w sposobie wystawiania?

Wg dokumentacji powinny działać stare i nowe tagi.

Lub stare tagi powinny zostać nadpisane nowymi.

 

Zmień w aukcji na nowe tagi czyli [Towar::Zdjecie::x] - w miejsce X wstaw numer zdjęcia 1,2,3 itd.

 

Link to postu
Na początku duże rozczarowanie bo nie widzę nic co pozwoli mi zmienić ilość towaru na aukcji lub zwyczajnie zakonczyć aukcję bezpośrednio z Sello.

Funkcję tą zaczęliśmy implementować, jednak z powodu awarii serwisu testowego Allegro, która trwała prawie 2 tygodnie nie mogliśmy kontynuować i funkcja ta ostatecznie nie weszła do wersji.

 

Rozumiem, że to tylko kolumna z ilością dostępną i żadnych komunikatów nie należy się spodziewać ?

Tak, tylko albo i aż kolumna. Wiele osób prosiło o takie kolumny w module aukcji.

 

Czy InsTYNKT również działa w module klienci ?

InsTYNKT działa w polach, w których widnieje nazwa klienta (czyli transakcja i paczka). InsTYNKT towarów działa w polu towar na aukcji, na liście towarów w transakcji oraz w paczce.

 

Jeszcze fajnie jak by się udało namierzyć problem z niezapisywanym numerem paragonu w Sello.

Ten problem w zasadzie bezpośrednio powodował dublowanie dokumentów, tylko, że zamówienia są tworzone automatycznie - więc pojawiały się duble. Dokumenty końcowe wystawia się ręcznie, więc da się wykryć, że coś poszło nie tak. Mechanizm powinien również powiązywać dokumenty końcowe, więc przy próbie ponownego wystawienia paragonu czy faktury utworzony dokument z Subiekta powinien się podpiąć.

 

Ctrl+Tab przenosi na następną zakładkę. Do tej pory działało prawidłowo, można było wykonać kilka operacji wprzód lub tył (Ctrl+Tab lub Ctrl+Shift+Tab) - teraz po pierwszej czynności funkcja się blokuje

To jest akurat wynik poprawki, która ustawia focus na polu z opisem, wcześniej było domyślnie zaznaczone pierwsze pole i próba kręcenia kółkiem myszki powodowała zmianę w kontrolce wyboru źródła szablonu.

 

Czy dodano rozwinięcie tagu Autotekst [Transakcja::Dotyczy] dla wiadomości dotyczących transakcji zgrupowanych.

Nie, tej funkcji jeszcze nie ma, bo wymaga rozszerzenie mechanizmu tagów a jeszcze nie ustaliliśmy dokładnie jak taki agregator miałby działać - chodzi o to, aby tagi zawierające listy elementów były obsługiwane jednakowo.

 

Lista zmian (a przede wszystkim modyfikatory) jest olbrzymia i wymaga dużo czasu na przetestowanie oraz sprawdzenie czy podpowiadane wcześniej możliwe zastosowania są realne do wykonania.

Myślę, że tutaj wiele może wyjść w praniu, czyli po faktycznym zastosowaniu nowych mechanizmów.

 

Aukcje wystawiają się z pustymi tagami.

To raczej błąd. Podczas aktualizacji tagi powinny zostać zmienione na [Towar::Zdjecie::1] itd, bo to jest nowy format zdjęć. Sprawdź czy taka zmiana zadziała poprawnie. Z której wersji była robiona aktualizacja i na jakim serwerze SQL jest hostowana baza Sello?

 

Link to postu

Ctrl+Tab przenosi na następną zakładkę. Do tej pory działało prawidłowo, można było wykonać kilka operacji wprzód lub tył (Ctrl+Tab lub Ctrl+Shift+Tab) - teraz po pierwszej czynności funkcja się blokuje

To jest akurat wynik poprawki, która ustawia focus na polu z opisem, wcześniej było domyślnie zaznaczone pierwsze pole i próba kręcenia kółkiem myszki powodowała zmianę w kontrolce wyboru źródła szablonu.

Oby udało się to poprawić na poprawne działanie - staram się rzadko korzystać ze (spowalniającej) obsługi myszką.

 

Aukcje wystawiają się z pustymi tagami.

To raczej błąd. Podczas aktualizacji tagi powinny zostać zmienione na [Towar::Zdjecie::1] itd, bo to jest nowy format zdjęć. Sprawdź czy taka zmiana zadziała poprawnie. Z której wersji była robiona aktualizacja i na jakim serwerze SQL jest hostowana baza Sello?

Zawsze mam najnowsze Sello więc z poprzedniej.

Po wystawieniu aukcji z towaru dalej jest [Towar::Zdjecie1] Jak to poprawić w chwili obecnej?

A co do SQL to coś Ci to powie?:

sql.png.0f2678b03471dcae107eebb85694a7b3.png

 

Link to postu

W szablonie trzeba podmienić na [Towar::Zdjecie::1]. Sprawdzamy dlaczego aktualizacja automatyczna się nie powiodła. Aktualnie tag [Towar::Zdjecie1] jest niezdefiniowany więc wyświetla się jako zwykły tekst (nie jest przetwarzany).

 

OK, jest dobrze - to dotyczy tylko tagów zdjęć, jak rozumiem?

Link to postu

Funkcję tą zaczęliśmy implementować, jednak z powodu awarii serwisu testowego Allegro, która trwała prawie 2 tygodnie nie mogliśmy kontynuować i funkcja ta ostatecznie nie weszła do wersji.

Rozumiem, że prace zostaną/ły wznowione ;D , Bartek pamiętaj, że Allegro obecnie umożliwia także zwiększanie ilości towaru na aukcji, a to w połączeniu z aukcjami "do wyczerpania zapasów" będzie oznaczało modyfikację aukcji.

Skończą się problemy z ustawieniem parametrów specyficznych, a w połączeniu z automatami weryfikującymi stany magazynowe to nawet aukcji nie będzie trzeba wystawiać.  ;) 

 

Tak, tylko albo i aż kolumna. Wiele osób prosiło o takie kolumny w module aukcji.

Rozumiem, tak czy inaczej przyda się,

Link to postu

Bartek pamiętaj, że Allegro obecnie umożliwia także zwiększanie ilości towaru na aukcji, a to w połączeniu z aukcjami "do wyczerpania zapasów" będzie oznaczało modyfikację aukcji.

 

No i pozwala na autowznawianie aukcji "Kup Teraz" :)

 

A ilość to można zwiększać tylko w aukcjach bez ofert?

 

 

Link to postu

A ilość to można zwiększać tylko w aukcjach bez ofert?

[attachment=1]

 

Nie testowałem jeszcze ale po zwiększeniu ilości na aukcji z ofertami kupna przechodzi do podsumowania, więc powinno się dać wystawić.

 

 

Korzystam z innego programu do zmiejszania/zwiększania online i jak nie ma ofert to działa, jak są to tylko można zmniejszyć. Na allegro nie próbowałem, trzeba by może...

Link to postu

http://allegro.pl/webapi/news.php#news_100462

 

Data wdrożenia: 28 stycznia 2015 r.

W dwóch metodach, doChangeQuantityItem oraz doChangeItemFields, udostępniliśmy możliwość zwiększania ilości sztuk przedmiotów w ofertach ze złożonymi już ofertami kupna.

 

Funkcjonalność dotyczy jedynie ofert sklepowych.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...