Skocz do zawartości

Czy Sello będzie odpowiednie?

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Proszę o informacje, czy poniższe moje wymagania obsłuży sello. Korzystam z MS (chcę zmienić), Subiekta.

 

1. Sprzedaż tego samego asortymentu z kilku kont Allegro.

2. Wystawiam wiele aukcji - różne szablony - tego samego towaru (pozycja w subiekcie).

3. Sprzedaż w formacie sklep Allegro.

 

czy:

 

1. Mogę mieć w sello wiele szablonów powiązanych z jednym towarem w subiekcie?

2. Czy mając 100szt towaru w subiekcie, wystawiając z kilku kont na Allegro, w wielu aukcjach - będzie kontrolowany stan magazynowy? Czy po sprzedaży na 1 aukcji - zmieni się stan dostępnych sztuk na drugiej/trzeciej aukcji? Czy po sprzedaży 100szt w jednej z aukcji - pozostałe zostaną zakończone automatycznie?

3. Które z pól w subiekcie (kartoteka towaru) są do wykorzystania w sello podczas tworzenia szablonu aukcji? Opis, opis rozszerzony, może jakieś cechy, flagi, pola własne ... ? Czy zdjęcia z subiekta wykorzysta Sello?

4. Czy sello ma problem z autowznawianiem aukcji? (kiedyś czytałem, że taki problem występował). Najbardziej interesuje mnie sprzedaż do wyczerpania przedmiotów z szablonu (czyt. 1000szt).

 

Bardzo chciałbym korzystać z oprogramowania tego samego producenta co program magazynowy, ale też chciałbym uniknąć ograniczeń w podstawowych kwestiach.

 

W zasadzie pozostaje mi do wyboru sello, easyuploader lub wystawianie poprzez sklep (to ostatnie ma wiele ograniczeń).

 

pozdrawiam

Andrzej

Link to postu

Witam serdecznie,

 

Proszę o informacje, czy poniższe moje wymagania obsłuży sello. Korzystam z MS (chcę zmienić), Subiekta.

 

1. Sprzedaż tego samego asortymentu z kilku kont Allegro.

 

 

Tak

 

2. Wystawiam wiele aukcji - różne szablony - tego samego towaru (pozycja w subiekcie).

 

Tak

 

3. Sprzedaż w formacie sklep Allegro.

 

Tak

 

 

czy:

 

1. Mogę mieć w sello wiele szablonów powiązanych z jednym towarem w subiekcie?

 

 

Tak

 

2. Czy mając 100szt towaru w subiekcie, wystawiając z kilku kont na Allegro, w wielu aukcjach - będzie kontrolowany stan magazynowy? Czy po sprzedaży na 1 aukcji - zmieni się stan dostępnych sztuk na drugiej/trzeciej aukcji? Czy po sprzedaży 100szt w jednej z aukcji - pozostałe zostaną zakończone automatycznie?

 

Nie.

Sello nie umie kontrolować stanów magazynowych na aukcjach.

Zdejmuje jedynie towar z Subiekta i umie wystawić nowe aukcje z ilością zaciągniętą z Subiekta.

 

 

3. Które z pól w subiekcie (kartoteka towaru) są do wykorzystania w sello podczas tworzenia szablonu aukcji? Opis, opis rozszerzony, może jakieś cechy, flagi, pola własne ... ? Czy zdjęcia z subiekta wykorzysta Sello?

 

Hmmm....

 

Na pewno wagę i opis, zdjęcia, cechy, nazwa, cena.

Czy coś jeszcze....ciężko skojarzyć co się skąd bierze w Sello.

Flagi i pola własne nie są przenoszone.

 

Ale Sello ma własne pola własne towarów. I można je wykorzystać w szablonach aukcji.

Jest to bardzo duża funkcjonalność.

Do tego są jeszcze modyfikatory tych pól własnych (tagów), pozwalające je lekko formatować, albo robić proste ify.

 

 

4. Czy sello ma problem z autowznawianiem aukcji? (kiedyś czytałem, że taki problem występował). Najbardziej interesuje mnie sprzedaż do wyczerpania przedmiotów z szablonu (czyt. 1000szt).

 

Nie, aukcje do wyczerpania zapasów działają poprawnie.

 

 

Sello ma darmowy okres próbny. Zainstaluj i potestuj.

A jak czasu zabraknie - 1 miesiąc kosztuje tylko 19 zł.

 

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

 

Abonament sello dla dwóch kont właśnie mi się kończy. Rok temu próbowałem wejść w to oprogramowanie - ale wydało mi się tak inne, że odrzuciło mnie od niego.

 

Chyba jednak podejmę decyzję na tak dla sello (jak oswoję się z nim - wiem, że będzie narzędziem niezastąpionym).

 

Martwi tylko fakt, że funkcjonalność typu kontrola stanu ilości towarów na aukcjach, podstawowa dla sprzedaży - leży i jest w planach (z tego co wyczytałem, 9 miesięcy temu był plan, aby pojawiła się w wer. 1.18 - bez zobowiązań). Brak choćby najprostszej implementacji (tyle ile dostępne w subiekcie, tyle ma być w każdym powiązanym szablonie/trwającej już aukcji - bez kontroli cen zakupu etc) naprawdę dziwi.

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, jeśli pojawią się moje pytania o transformaty - będzie to znak, że znowu próbuję wdrożyć sello (transformaty spowodowały rok temu ból głowy) ;)

 

pozdrawiam

Andrzej

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Z transformatami prawie sobie poradziłem (zbiorcza PanBanBan i do ekspres24 e-kupowanie_pl).

 

Pobrało mi kilka tysięcy starych transakcji. Znajdują się one teraz w Transakcje/Oczekujące na płatność. Chcę się ich pozbyć. Pojedynczo mogę usunąć transakcję, jeśli zaznaczę kilka, nie ma opcji usuń. Czy muszę dla nich wszystkich przejść cały cykl (zapłacone, paczki, wysłane), czy da się je "usunąć/zakończyć" w prostszy sposób?

 

W parametrach automatycznego pobierania ustawiłem już datę od wczoraj, ale wcześniej nie miałem ustawionej.

 

Podobne pytanie o wiadomości. Dzisiaj rano patrzę: pobrało prawie starych/nieinteresujących mnie 30000 e-maili. Na serwerze pocztowym mam około 290 000 e-maili - da się ustawić tak, aby nie pobierało wiadomości starszych "niż xxx"? Czy może pobrać je wszystkie (prawie 9GB) i skasować/użyć skryptu do czyszczenia e-maili?

 

Czy jeśli wiadomości i transakcję usunę, to sello będzie "wiedziało" żeby już tego nie pobierać?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to postu

Zamiast usuwać to zaznacz wszystkie niechciane transakcje i ppm na nich - zmiany zbiorcze. Oznacz je wszystkie jako opłacone i zakończone.

 

Co do wiadomości to raczej pobiorą się wszystkie. Ale jak je usuniesz to Sello będzie wiedziało, że już je wcześniej miało i nie pobierze ich kolejny raz. Więc można zrobić tak jak piszesz. Albo można zająć się nimi z poziomu serwera pocztowego i spróbować je tam usunąć lub zarchiwizować.

Link to postu

Zamiast usuwać to zaznacz wszystkie niechciane transakcje i ppm na nich - zmiany zbiorcze. Oznacz je wszystkie jako opłacone i zakończone.

 

Pomogło - zmiany zbiorcze, zakończone (opcji opłacone nie znalazłem).

 

Niestety kolejne pytanie z serii porządkowanie (stare nie potrzebne transakcje).

 

Sello pokazuje mi ponad 5000 transakcji "do wystawienia dokumentów końcowych". Co zrobić żeby pozbyć się ich, bez ingerencji w subiekcie (bez dokumentów w subiekcie, rezerwacji itp)? Poniżej zdjęcie (chyba jako załącznik), które pokazuje w/w sytuację. Widać tam, że te transakcje nie są opłacone, nie mają paczek itp. Czy coś jeszcze powinienem z nimi zrobić/oznaczyć?

 

pozdrawiam

Andrzej

sello-dok-koncowe.thumb.jpg.f2b56c22ce6bc38760cc6fba5a558e3e.jpg

Link to postu

Zaznacz te transakcje, prawy przycisk myszy -> zmiany zbiorcze -> dokument końcowy -> nie twórz dokumentu

 

Dziękuję, pomogło.

 

Obecnie wszystkie trwające aukcje (około 1000szt) wystawione są z poziomu MenedżeraSprzedaży (w pierwszej kolejności chcę przerzucić obsługę transakcji do Sello (wystawianie aukcji dopiero za 1-2 miesiące). Trwające aukcje muszę powiązać z towarem w celu wystawiania dokumentów.

 

Zrobiłem ponad 200 powiązań, niestety mam 4 trwające aukcje, które nie chcą powiązać się z towarem, a Sello zwraca błąd jak w załączniku (?.). Nie znalazłem przyczyny. Jeśli spotkaliście się z takim błędem, proszę o podpowiedź.

 

[/img]

 

pozdrawiam

Andrzej

blad-powiazanie-aukcja-towar.jpg.a2760ce6d3af277e7b53c2b7f0241787.jpg

Link to postu
(if db_stan=0 then kill auction_id else nothing)

Postaramy się, w kolejnej wersji :).

 

Przy okazji prac nad tą funkcją "wyszło na jaw" ;), że być może bardziej odpowiednie będzie porównywanie stanu na aukcji z liczbą dostępnych sztuk niż ze stanem. Liczba dostępnych to jest stan - rezerwacje. Jak to wygląda z Waszego punktu widzenia?

Link to postu

(if db_stan=0 then kill auction_id else nothing)

Postaramy się, w kolejnej wersji :).

 

Przy okazji prac nad tą funkcją "wyszło na jaw" ;), że być może bardziej odpowiednie będzie porównywanie stanu na aukcji z liczbą dostępnych sztuk niż ze stanem. Liczba dostępnych to jest stan - rezerwacje. Jak to wygląda z Waszego punktu widzenia?

 

Tak to powinno działać. Na aukcjach mają być 'dostępne' ilości.

Link to postu

(if db_stan=0 then kill auction_id else nothing)

Postaramy się, w kolejnej wersji :).

 

Przy okazji prac nad tą funkcją "wyszło na jaw" ;), że być może bardziej odpowiednie będzie porównywanie stanu na aukcji z liczbą dostępnych sztuk niż ze stanem. Liczba dostępnych to jest stan - rezerwacje. Jak to wygląda z Waszego punktu widzenia?

 

Tak to powinno działać. Na aukcjach mają być 'dostępne' ilości.

 

Na aukcjach nie "dostępne", a dowolna ilość (sello nie ingeruje).

 

Sello sprawdza:

(stan-rezerwacja)=>1 = nic się nie dzieje lub informacja o stanie minimalnym (stan minimalny ustawiany przez użytkownika, chyba, że wybrane automatyczne zakończenie aukcji)

(stan-rezerwacja)=0  = do wyboru: automatyczny koniec lub pozwalamy na trwanie aukcji (np. towar będę miał za 2 dni, nowa dostawa, produkuję towar etc)

 

Jak najprostsza wersja. Działająca. Na dobry początek.

 

PS. (stan-rezerwacja)<0 = dzwonimy do insertu z zapytaniem ;)

Link to postu

(if db_stan=0 then kill auction_id else nothing)

Postaramy się, w kolejnej wersji :).

 

Przy okazji prac nad tą funkcją "wyszło na jaw" ;), że być może bardziej odpowiednie będzie porównywanie stanu na aukcji z liczbą dostępnych sztuk niż ze stanem. Liczba dostępnych to jest stan - rezerwacje. Jak to wygląda z Waszego punktu widzenia?

 

Tak to powinno działać. Na aukcjach mają być 'dostępne' ilości.

 

Na aukcjach nie "dostępne", a dowolna ilość (sello nie ingeruje).

 

Sello sprawdza:

(stan-rezerwacja)=>1 = nic się nie dzieje lub informacja o stanie minimalnym (stan minimalny ustawiany przez użytkownika, chyba, że wybrane automatyczne zakończenie aukcji)

(stan-rezerwacja)=0  = do wyboru: automatyczny koniec lub pozwalamy na trwanie aukcji (np. towar będę miał za 2 dni, nowa dostawa, produkuję towar etc)

 

Jak najprostsza wersja. Działająca. Na dobry początek.

 

PS. (stan-rezerwacja)<0 = dzwonimy do insertu z zapytaniem ;)

 

Tak, to jeszcze jeden - jak sądzę konieczny - scenariusz: na aukcji 1000 (lub inna dowolna liczba :) ) = nic nie rób! gdy ktoś wystawia więcej niż ma na magazynie (np. producent) i równocześnie sprzedaje towar limitowany sztukowo, wówczas synchro nie może działać z automatu na wszystkich aukcjach.

 

W takim wypadku ja osobiście wolałbym wyłączyć synchronizację.

Link to postu

Ale zapominacie, że przecież teraz można ilość na aukcji zwiększyć w dowolnym momencie jej trwania i takie coś też powinno być realizowane w Sello. Np. jak ktoś wystawia aukcje do wyczerpania wg prawidłowych stanów magazynowych. Przyjdzie dostawa, ilość towaru w Sello się zwiększy więc i Sello powinno zwiększyć ilość na aukcjach z tym towarem.

Link to postu

Ale zapominacie, że przecież teraz można ilość na aukcji zwiększyć w dowolnym momencie jej trwania i takie coś też powinno być realizowane w Sello. Np. jak ktoś wystawia aukcje do wyczerpania wg prawidłowych stanów magazynowych. Przyjdzie dostawa, ilość towaru w Sello się zwiększy więc i Sello powinno zwiększyć ilość na aukcjach z tym towarem.

 

Czyli przydały by się opcjonlne ustawienia:

 

- dla tej aukcji kontroluj stany i w razie gdy "stan SGT < stan allegro" zrównaj by "stan SGT = stan allegro"

- dla tej aukcji wyłącz kontrolę stanów

- dla tej aukcji kontroluj stany i w razie gdy "stan allegro < X" zwięsz by "stan allegro = X"

?

Dopiszcie, jeśli jest jeszcze jakiś warunek.

Link to postu

Ale zapominacie, że przecież teraz można ilość na aukcji zwiększyć w dowolnym momencie jej trwania i takie coś też powinno być realizowane w Sello. Np. jak ktoś wystawia aukcje do wyczerpania wg prawidłowych stanów magazynowych. Przyjdzie dostawa, ilość towaru w Sello się zwiększy więc i Sello powinno zwiększyć ilość na aukcjach z tym towarem.

 

 

Stop !

A nawet Hola Hola  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Ja nie chcę takiego czegoś, więc proponuję, aby zwiększanie na aukcjach było tylko jako opcja z możliwością wyłączenia.

 

Powód jest prosty.

 

Sprzedaję towar po 30 zł

Przyjdzie mi dostawa po 60 zł.

 

Nie chcę aby się to wystawiło po 30, tylko, aby aukcja się zakończyła po sprzedaży wszystkich po 30 zł.

A następnie sobie wystawię nową po 60 zł.

Link to postu

1. Ks. Robak słusznie zwrócił uwagę na nowy warunek jaki się obecnie pojawił happy-049.gif w odniesieniu do funkcjonalności, która była omawiana na forum już, powiedzmy, kilka razy ;) Czyli ewidentnie powinny być tutaj wykorzystane tagi z modyfikatorami warunkowymi, coś na zasadzie:

jeśli ilość na magazynie się zmieniła i cena towaru się nie zmieniła 
to odpowiednio zwiększ/zmniejsz liczbę wystawionych sztuk

i podobne warunki dla pozostałych przypadków :) Inaczej tego nie widzę :(

 

 

2. Nie umiem natomiast na tą chwilę wymyślić warunku dla przypadku wspomnianego przez Ks. Robaka, czyli:

jeśli ilość na magazynie się zmieniła i cena towaru też się zmieniła to... - no właśnie co wtedy?

Jednym z rozwiązań byłoby "zamknij aukcję" no ale wtedy tracimy całą zdobytą popularność...

 

Innym rozwiązaniem byłoby to o jakimi pisze tutaj Ks Robak:

Nie chcę aby się to wystawiło po 30, tylko, aby aukcja się zakończyła po sprzedaży wszystkich po 30 zł.

A następnie sobie wystawię nową po 60 zł.

Czyli że jeśli ilość się zmieniła i cena też się zmieniła to warunek nic nie zmieni w aukcji, a jak się aukcja skończy to taki towar będzie widoczny w liście towarów jako niewystawiony.

 

Niby okej ale wg mnie pasowałoby tutaj kolejny tag/modyfikator "wyświetl w raporcie". Czyli nie tylko, żeby nic nie zostało zmienione ale żeby użytkownik został o tym fakcie i powodzie "nic nie zmienienia" jakoś poinformowany. Bo jeśli mam na aukcji ostatnie parę sztuk po 30zł, a przyszła nowa dostawa kilkuset sztuk po 60zł to tak czy siak wolałbym ją od razu wystawić żeby już zaczęła zarabiać swoją popularność zamiast czekać do zakończenia tej aukcji po 30zł (dodatkowo jak wystawiamy nową aukcję w wyższej cenie to przyspiesza to sprzedaż na aukcjach z niższą ceną). A jako, że nie da się tego zautomatyzować bo każdy przypadek będzie wymagał indywidualnej oceny użytkownika to tak jak piszę pasowałoby chociaż jakoś poinformować użytkownika o wystąpieniu takiej sytuacji.

 

 

3. Dla powyższego i podobnych przypadków widziałbym również w module towary - kolumny o nazwie: "różnica dla konta 1, konta 2, konta 3, itd." Lub zamiast jednej kolumny "na aukcjach" to kilka kolumn o nazwach: "na aukcjach konta 1, konta 2, konta 3, itd." i różnicę trzeba by liczyć sobie samemu (np. w Excelu). Chyba, że obecna kolumna "na aukcjach" już pokazuje ilość na aukcjach w kontekście wybranego w prawym górnym rogu konta - jak wszystkie to ilość na wszystkich aukcjach, a jak wybrane konto to ilość tylko na aukcjach z tego konta (mam dodane do Sello tylko jedno konto więc nie mogę tego sprawdzić). Co oczywiście nie zmienia faktu że kolumna ta pokazuje ilość pierwotnie wystawioną zamiast ilość pozostałą na aukcjach ;)

 

Chodzi o to żeby można było sprawdzić ile jest towarów na aukcjach, np. na koncie 1 i jaka jest różnica wystawionej ilości w stosunku do faktycznych ilości na magazynie. Ułatwiłoby to wykrywanie takich dużych różnic i umożliwiło odpowiednią reakcję użytkownika - zwłaszcza w przypadku ciągle dochodzących nowych dostaw towaru i aukcjach "do wyczerpania". Obecnie trzeba to liczyć na podstawie modułu "aukcje trwające" i Excela. Pasowałby w Sello jakiś mechanizm, umożliwiający taką kontrolę bez ręcznych obliczeń w Excelu ;) Ostatnio też była na ten temat dyskusja. Jeśli nie z poziomu modułu towarów, to taka kontrola powinna być możliwa chociaż z poziomu modułu aukcji trwających.

 

Nie wiem jak będzie funkcjonalność kontroli stanów realizowana ale może zanim zostaną wykonane zmiany na aukcjach to można by najpierw wyświetlić jakieś okienko podsumowujące istniejące różnice i dopiero potem zatwierdzić wykonanie planowanych zmian. Z drugiej strony ma to być automat więc pasowałoby żeby te różnice same się pilnowały wg harmonogramu i wpisanych w szablonach warunków, a nie wymagały ciągłej kontroli i weryfikacji przez użytkownika.

 

 

4. Natomiast co do warunków to ja bym najpierw zapytał w którym miejscu będą ustawiane te warunki? Bo wydaje mi się, że powinny być ustawiane w szablonach aukcji więc od razu powinna być możliwość ich zbiorczej zmiany. Chyba że udałoby się je wcisnąć do pól własnych ale wtedy dla różnych kont aukcyjnych musiałaby być możliwość przypisania kilku warunków. Albo będą w szablonach aukcji - ale w pola tych warunków będzie można wpisać nazwy pól własnych, w których warunki będę przechowywane - coś jak obecnie pole tytułu w szablonie aukcji - co byłoby chyba najlepsze bo dałoby każdemu możliwość indywidualnego dopasowania warunków bez narzuconych przez ST ograniczeń. Czyli poszłoby to w kierunku, który już sugerowałem - wykorzystania tagów i modyfikatorów do kontroli wystawionych ilości ;) Powyższe moje rozważania dla przykładu zmiany ceny podanego przez Ks. Robaka wyraźnie pokazują, że nie można ograniczać warunków do sztywnych narzuconych przez ST tylko raczej umożliwić każdemu zastosowanie otwartych własnych warunków. Oczywiście można napisać kilka tych domyślnych warunków i umieścić je w pomocy Sello, żeby mniej doświadczonym użytkownikom było łatwiej.

 

Ale do tego dochodzi jeszcze jeden przypadek - co jeśli ktoś wystawił aukcje do wyczerpania z jakimś warunkiem ale po roku zmienił zdanie (z różnych względów, np.: zmiana dostawców czy sposobu wystawiania) i chciałby zmienić warunek dla wszystkich aukcji trwających na inny - czy będzie taka możliwość z poziomu aukcji trwających? Bo w sumie czemu by nie - tego typu warunki będą przecież przechowywane w Sello, a nie Allegro...

 

 

5. Dodam też, że sprawa ciągnie się od jakiegoś czasu dlatego jestem zdziwiony (lub inaczej - trudno mi uwierzyć), że w wersji 1.19 funkcjonalność ta miałaby już w pełni działać ;) Chyba że modyfikatory otworzyły tutaj jakąś nową ścieżkę ;)

 

I zanim Alwin zobaczy ten wątek i odeśle Nas znowu do zbiorczego wątku to podam za niego link: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6609.0

Tam jest główny wątek na ten temat, który warto sobie przypomnieć.

Link to postu

Zatem uproszczę trochę, bo za chwilę wyjdzie, że budujemy prom kosmiczny ;).

 

Każda aukcja będzie sterowana niezależnie - czyli na każdej aukcji można będzie określić:

- czy ma się kończyć jeśli stan lub dostępne = stan minimalny (określony w towarze) lub zero, jeśli aukcja nie jest powiązana z towarem.

- czy zmniejszać liczbę wystawionych na aukcji aby była dopasowana do stanu lub dostępnych (tylko jeśli jest mniej w Sello niż na aukcji)

- czy zmniejszać i zwiększać liczbę wystawionych na aukcji aby była dopasowana do stanu lub dostępnych w Sello (nie więcej niż 1000)

 

Już samo to jest mocno skomplikowane, zważywszy na fakt, że synchronizacje z Allegro i Subiektem przebiegają niezależnie i te stany zmieniają się w nieokreślonych momentach.

 

Nie oszukujmy się, że da się tutaj wszystkie scenariusze zautomatyzować, bo się nie da. Automatyzacja generalnie polega na tym, że dopasowuje się działanie np programu pod konkretne potrzeby konkretnej firmy (i odpowiednio za to płaci). Aby udostępnić narzędzia użytkownikom do realizacji swoich własnych potrzeb to w zasadzie trzeba udostępnić jakiś język programowania, nie wszystko da się wyklikać. Czyli tutaj znów wracamy do punktu pierwszego, bo trzeba to oprogramować - co nie jest znów takie proste przez wzgląd na liczne odstępstwa od reguły ;) i zagadnienia, które wychodzą na jaw dopiero jak coś zacznie działać nie tak jak się człowiek spodziewa. Zapewniam Was z doświadczenia programistycznego, że nawet zaawansowanym użytkownikom sprawi to trudność :) a co ma powiedzieć użytkownik początkujący?

 

Link to postu

Zatem uproszczę trochę, bo za chwilę wyjdzie, że budujemy prom kosmiczny ;).

 

Każda aukcja będzie sterowana niezależnie - czyli na każdej aukcji można będzie określić:

- czy ma się kończyć jeśli stan lub dostępne = stan minimalny (określony w towarze) lub zero, jeśli aukcja nie jest powiązana z towarem.

 

 

Stan minimalny to nie jest dobre rozwiązanie.

A przynajmniej powinna być możliwość wyboru czy ma to być stan minimalny, czy też zero.

Stan minimalny służy do pilnowania kiedy mam zamówić towar.

Jeśli go ustawię na 5 szt. i kolejne nie zdążą do mnie dojść od dystrybutora, to dlaczego mam już kończyć aukcję, skoro te 5 też chcę sprzedać.

 

 

- czy zmniejszać liczbę wystawionych na aukcji aby była dopasowana do stanu lub dostępnych (tylko jeśli jest mniej w Sello niż na aukcji)

- czy zmniejszać i zwiększać liczbę wystawionych na aukcji aby była dopasowana do stanu lub dostępnych w Sello (nie więcej niż 1000)

 

 

Konieczność jest, aby była możliwość rozdzielenia włączania zwiększania i zmniejszania.

Bo jak widać z powyższych wywodów niektórzy, a raczej pewnie wszyscy, nie będą chcieli zwiększać ilości w każdym przypadku.

A zmniejszać już tak.

 

A jak już to będzie to chyba dodanie kolejnego, jednego warunku - zwiększaj tylko gdy cena w Subiekcie jest taka sama jak na aukcji, w której się zwiększa - nie będzie problemem ;D

 

 

 

Link to postu

I zanim Alwin zobaczy ten wątek i odeśle Nas znowu do zbiorczego wątku to podam za niego link: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6609.0

Tam jest główny wątek na ten temat, który warto sobie przypomnieć.

;D

 

Tak czy inaczej burdel się z tego zrobił więc czas na podsumowania ;)

 

Dla mnie priorytet to zmniejszanie i zakańczanie aukcji (opierających się na stan - rezerwacje)

 

-

Każda aukcja będzie sterowana niezależnie - czyli na każdej aukcji można będzie określić:

- czy ma się kończyć jeśli stan lub dostępne = stan minimalny (określony w towarze) lub zero, jeśli aukcja nie jest powiązana z towarem.

- czy zmniejszać liczbę wystawionych na aukcji aby była dopasowana do stanu lub dostępnych (tylko jeśli jest mniej w Sello niż na aukcji)

- czy zmniejszać i zwiększać liczbę wystawionych na aukcji aby była dopasowana do stanu lub dostępnych w Sello (nie więcej niż 1000)

 

W skrócie i w dużym uproszczeniu tak, dodam tylko że fajnie by było aby takimi aukcjami sterować na podstawie raportu/modułu, bo ustawianie bezpośrednio w aukcjach interakcji na dłuższą metę będzie kłopotliwe i niefajne. (do dziś staram się unikać zmian zbiorczych)

Link to postu

1. Bartek czyli kontrola ilości nie będzie wykorzystywać tagów i modyfikatorów tylko na sztywno wpisane przez Was warunki, które na dodatek będą wyklikiwane, zapewne z małej ;) rozwijanej listy?

 

2. Moim skromnym zdaniem lepiej byłoby mieć tutaj otwartą możliwość wpisywania dowolnych warunków - to forum pokazuje, że nie takie rzeczy zaawansowani użytkownicy robią ;) A sprawę początkujących użytkowników można by załatwić poprzez dodanie na stałe tagów, które w sobie miałyby już zapisane odpowiednie warunki, np.:

-[kontrola_ilośći::zmniejsz]

-[kontrola_ilośći::zwiększ]

-[kontrola_ilośći::zmniejsz_lub_zwiększ]

-itd.

W ten sposób początkujący użytkownik sobie poradzi bo jasno widać o co chodzi w tych tagach, a zaawansowany wymyśli i/lub doprecyzuje na swoich przykładach rozwiązania, z których potem będą korzystać inni ;)

 

3. Dodatkowo już tutaj wychodzi cała masa oczekiwań wobec tej funkcjonalności - Alwin chciałby kontrolować ilość na podstawie jakiegoś raportu, a ja bym wolał żeby robiło się to samo bez mojej ingerencji (jak wysyłanie i odbieranie danych) bo nie chce codziennie tracić czasu żeby analizować raport dla kilku/nastu/dziesięciu tysięcy aukcji ;)

 

4. Innymi słowy ja tam popieram budowę promu kosmicznego ale przy tym ważne - nie po amerykańsku tylko po polsku - czyli kombinując :) Nie pamiętam teraz czego dotyczył ten przykład ale być może słyszeliście o tym, że kilka lat temu Amerykanie wydali kilkadziesiąt milionów dolarów na coś co chcieli posłać w kosmos, podczas gdy Polacy zrobili takie same urządzenie za kilkaset tysięcy złotych ;) Czyli prosimy o Polski prom kosmiczny ;)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...