Skocz do zawartości

Czas trwania kopii zapasowej

Polecane posty

Regularnie, codziennie, wykonuję kopię zapasową sello. Pewnie z uwagi na sporą ilość zdjęć tworzenie kopii trwa kilkanaście minut. Czy są sposoby na skrócenie tej operacji? Komputer mam dość szybki, jak sądzę, dysk ssd, więc nie w tym problem...

 

1 część kopii "Archiwizacja danych" (mała, szybka) trwa ok. 6 minut.

2 część kopii "Kompersja danych" (wskaźnik pośrodku między mała/duża) następne 6...

W wyniku oba pliki kopii mają razem 823 MB.

 

A może napiszcie jak jest u Was? Ile to trwa, może to norma?

Link to postu

Obecnie mamy jeszcze stary sprzęt i raczej podchodzi to pod jakieś 20-30 minut. A w sumie to nie wiem ile u nas trwa :) Nawet nie pamiętam ile ma moja baza, ile zajmują pliki archiwum i jakie mam ustawienia :)

 

Na koniec dnia pracy uruchamiamy archiwizację Sello na serwerze i wychodzimy z firmy. Plik archiwum robi się na jednym z kompów lokalnych. Komp lokalny wyłącza się jakąś godzinę po zamknięciu firmy, a serwer sobie chodzi cały czas z nocnym restartem.

Link to postu

Przynajmniej wiem, że u mnie nie dzieje się nic nadzwyczajnego - po prostu tyle to trwa... Harmonogram nic mi nie da - po zakończeniu pracy biorę laptopa ze sobą, więc i tak muszę czekać...

 

Przydała by się możliwość ustawienia wskaźnika 'kompresja danych' wg swoich preferencji. Ręcznie się nie uceluje kiedy zmienić położenie, zresztą chyba w trakcie kopii nie było by to wskazane...

Link to postu

Przydała by się możliwość ustawienia wskaźnika 'kompresja danych' wg swoich preferencji. Ręcznie się nie uceluje kiedy zmienić położenie, zresztą chyba w trakcie kopii nie było by to wskazane...

I taka też będzie w 1.19.

 

Super.

 

A co do archiwizacji przez harmonogram to skomplikowane do ustawienia?

Link to postu

Przydała by się możliwość ustawienia wskaźnika 'kompresja danych' wg swoich preferencji. Ręcznie się nie uceluje kiedy zmienić położenie, zresztą chyba w trakcie kopii nie było by to wskazane...

I taka też będzie w 1.19.

 

Super.

 

A co do archiwizacji przez harmonogram to skomplikowane do ustawienia?

https://forum.sello.pl/index.php?topic=1067.msg11332#msg11332

i

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6390.msg41144#msg41144

 

Spróbuj sobie ten program z drugiego linkowanego wątku - SQL BACKUP MASTER

Link to postu

Super.

 

A co do archiwizacji przez harmonogram to skomplikowane do ustawienia?

 

Proste.

 

A co najważniejsze możesz sobie łączyć to w polecenia w plikach bat i np.

-szyfrować swój backup po kompresji za pomocą GPG

-wysyłać tak zaszyfrowaną kopię do chmury, np. MEGA (50GB za darmo) https://mega.co.nz/

 

 

Próbuję SQL BACKUP MASTER, przejrzysty, darmowy program.

Nie orientujesz się, czy w trakcie wykonywania takiej kopii można pracować na bazach? należy zamykać programy (sello, sgt)? Nie mam dokładnej wiedzy w tej dziedzinie.

Link to postu

Próbuję SQL BACKUP MASTER, przejrzysty, darmowy program.

Nie orientujesz się, czy w trakcie wykonywania takiej kopii można pracować na bazach? należy zamykać programy (sello, sgt)? Nie mam dokładnej wiedzy w tej dziedzinie.

Szczerze mówiąc to nie wiem :) I nigdy się nad tym nie zastanawiałem. A w sumie zdarza mi się pracować i na Sello i Subiekcie podczas wykonywania przez te programy archiwizacji na innych stanowiskach.

Link to postu

 

Nie orientujesz się, czy w trakcie wykonywania takiej kopii można pracować na bazach? należy zamykać programy (sello, sgt)? Nie mam dokładnej wiedzy w tej dziedzinie.

 

Na 70% informuję, że można pracować normalnie.

W trakcie backupu nie można wykonywać tylko operacji zmieniających strukturę bazy, ale wszelkie inne polecenia są dozwolone.

 

Zresztą SQL Server pilnuje co jest dozwolone, a co nie i jeżeli nie można zrobić backupu to backup się nie zrobi.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...