Skocz do zawartości

Sello nie pobiera transakcji

Polecane posty

Bartek - jako że znowu wystąpiły problemy z Allegro, a wcześniej Ciebie nie było, a potem forum Sello nie działało i mnie nie było ;) to czy widziałeś ten mój wpis:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8437.msg54745#msg54745

Naprawdę pasuje załatwić tą sprawę w Sello definitywnie ;)

 

I bardzo uprzejmie proszę, czy moglibyście chociaż dorobić to rozwiązanie z punktu 13:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8437.msg54755#msg54755

Na wczorajsze/dzisiejsze problemy byłoby jak znalazł i ułatwiłoby sprawdzanie po mailach, a jak pokazuje kolejna awaria, to Allegro zawsze wymyśli jakąś nową formę na stare problemy ;) więc im więcej zabezpieczeń tym lepiej.

 

Rozwiązanie z punktu 13 można rozbudować o parametr dni po przekroczeniu których data w tym miejscu mogłaby być kolorowana. Np. w parametrach transakcji dodać - "koloruj" lub "oznacz na czerwono datę w podpięciach maili" gdy różnica dni jest większa niż X dni. Czyli gdy różnica w dacie otrzymania maila jest większa (o ustaloną w parametrach liczbę dni) od faktycznej daty zakupu. I każdy mógłby sobie ustalić po ilu dniach data by się kolorowała, co jeszcze bardziej by zwracało uwagę na problematyczną wiadomość/transakcję. A potem można jeszcze dołożyć filtr "pokaż maile z różnicą dat". Samo dodanie daty w "Dotyczy" nie powinno być kłopotliwe, a jeśli byłaby możliwość jej kolorowania i ewentualnie dodania kolejnego filtra to mogę dokładniej to opisać ;)

 

 

PS

Nadal mam wrażenie, że forum wolno chodzi ;)

Link to postu

Albo głupi zbieg okoliczności albo Sello odświeża aukcję ;)

 

Brakuje mi kilkanaście transakcji, więc na próbę do jednego klienta dodałem dwie transakcje ręcznie.

Sello wykrył ruch na magazynie i zaktualizował ilości na aukcji, po zmianie ściągnąłem pełne informacje o transakcjach i aukcjach -> efekt to pobranie tych dwóch zaległych transakcji ;D

 

 

Bartek jak by to się potwierdziło może byłby to jakiś sposób na "poruszenie" aukcją aby się zaciągnęła ?

Link to postu

No napisali, że mogą występować opóźnienia w synchronizowaniu zakładek. Zaznaczam jednak, że to dotyczy samego źródła jakim jest Allegro. WebApi to dalszy element układanki i on rządzi się swoimi prawami.

 

Bartek jak by to się potwierdziło może byłby to jakiś sposób na "poruszenie" aukcją aby się zaciągnęła ?

Być może to jest ten magiczny sposób na "odświeżenie" aukcji ;). Spróbujcie dla przykładu ręcznie za pomocą ctrl+B zmienić stan na "taki sam" (z uwzględnieniem sprzedaży) dla kilku przykładowych aukcji z brakującymi transakcjami.

Link to postu
Bartek - jako że znowu wystąpiły problemy z Allegro, a wcześniej Ciebie nie było, a potem forum Sello nie działało i mnie nie było Mrugnięcie to czy widziałeś ten mój wpis:

Widziałem.

 

Nadal mam wrażenie, że forum wolno chodzi Mrugnięcie

Bo nadal działa w trybie "awaryjnym". Planujemy zmienić forum na nowsze z innym szablonem, ale to jeszcze chwilę zajmie, bo nie wszystkie pluginy działają identycznie jak na obecnej wersji.

Link to postu

Bartek jak by to się potwierdziło może byłby to jakiś sposób na "poruszenie" aukcją aby się zaciągnęła ?

Być może to jest ten magiczny sposób na "odświeżenie" aukcji ;). Spróbujcie dla przykładu ręcznie za pomocą ctrl+B zmienić stan na "taki sam" (z uwzględnieniem sprzedaży) dla kilku przykładowych aukcji z brakującymi transakcjami.

a więc chciałbym potwierdzić "magiczny" sposób działa (w tym że w jednym przypadku musiałem dwukrotnie pobierać pełne informacje)

 

1. w aukcjach trwających odnajduje problematyczną aukcje

2. zmianami zbiorczymi w polu ilość wpisują pierwotną ilość wystawioną na aukcji i wysyłam zmiany

3. chwilę odczekuję i pobieram pełne informacje

Link to postu

Bartek jak by to się potwierdziło może byłby to jakiś sposób na "poruszenie" aukcją aby się zaciągnęła ?

Być może to jest ten magiczny sposób na "odświeżenie" aukcji ;). Spróbujcie dla przykładu ręcznie za pomocą ctrl+B zmienić stan na "taki sam" (z uwzględnieniem sprzedaży) dla kilku przykładowych aukcji z brakującymi transakcjami.

a więc chciałbym potwierdzić "magiczny" sposób działa (w tym że w jednym przypadku musiałem dwukrotnie pobierać pełne informacje)

 

1. w aukcjach trwających odnajduje problematyczną aukcje

2. zmianami zbiorczymi w polu ilość wpisują pierwotną ilość wystawioną na aukcji i wysyłam zmiany

3. chwilę odczekuję i pobieram pełne informacje

Tak, działa z aukcjami, które trwają. Już w dwóch pobrało dane. Ale nie umiem zmusić żeby zakończone na allegro dla sello też były zakończone.

Link to postu

Ja też potwierdzam, zapisanie aukcji z poziomu Allegro też działa i transakcje się normalnie pobierają.

 

Czyli zapisanie aukcji, tak jak ponowny zakup na tej samej aukcji - odświeża ją. Dzięki Alwin za wyszukanie rozwiązania :)

 

W tej sytuacji dwie sugestie:

1. Po awarii Allegro, to niech Allegro odświeża wszystkie aukcje trwające.

Prawdopodobieństwo, że Allegro to zrobi 0% ;)

 

2. W Sello do zmian zbiorczych uprzejmie prosimy dorobić funkcję "zaktualizuj aukcję".

Czyli:

-zaznaczamy wszystkie aukcje (bo tak szybciej niż wyszukiwać tylko te problematyczne),

-nie bawimy się w żadne wpisywanie ilości,

-zaznaczamy tylko ptaszka przy opcji "zaktualizuj aukcję"/"użyj magii" itp. ;) (Ja optuję za nazwą "użyj magii". Poważnie.)

-i klikamy OK.

A Sello samo sobie "otworzy" każdą aukcję po kolei i ją zapisze bez wprowadzania zmian lub z taką samą ilością.

Prawdopodobieństwo, że Team Sello to dorobi do Sello ...... ? ;)

 

 

 

Bo nadal działa w trybie "awaryjnym".

5aa37f9f1b76e_forum_Sello_dziaa_w_trybie_awaryjnym4.jpg.76cbd09409c4ea298aa6b16449ccc9fb.jpg

 

;)

Link to postu

Być może sam proces nadrabiania zaległości tak właśnie wygląda po stronie All ;).

Z aktualizacją ze strony Sello jest taki "kłopot", że aukcji nie można sobie tak po prostu otworzyć i zapisać, bo trzeba wysłać jakąś zmianę :). Jak będziemy dodawać kolejne modyfikacje trwających to uwzględnimy możliwość hurtowego zapisania aukcji.

 

Bo nadal działa w trybie "awaryjnym".

#januszefotoszopa ;)

Link to postu

z wczoraj 5 zakupów do teraz nie weszło przez WebApi, kontakt z Allegro żaden. Dziś od 16-tej znów się zacięło i nie wszedł żaden zakup, tylko maile są.

Jedne transakcje wskakują natychmiast a inne widać że Allegro mieli bardzo powoli. U nas też są opóźnienia w ściąganiu niektórych transakcji i fodów ale ostatecznie się pobierają. Oczywiście pobieramy pełne dane.

 

Jeśli do nocy nie pobiorą Ci się transakcje to zrób tak jak wyżej napisał Alwin lub ja, a potem zapuść pobieranie pełnych danych i na rano powinno Ci się wszystko na spokojnie pobrać.

Link to postu

Powiem jedno: skandal.

 

 

Transakcje się nie pobierają, a raczej pobierają się losowo.

 

Maile nie są wysyłane, lub są wysyłane z kilku godzinnym opóźnieniem.

 

Klienci dzwonią, czy aby na pewno kupili, bo nie dostali maila od Allegro, a ja nie mam jak sprawdzić, bo nie ma listy kupujących w aukcji.

 

Co do odświeżenia przez zapisanie - niestety u mnie wiele aukcji to pojedyncze sztuki.

Gdy ktoś kupi, to aukcja się zamyka.

 

Widzę, że lista ofert: 1 i tyle.

 

Dzisiaj rano zmieniłem opis jednej aukcji z poziomu Allegro - do teraz nie została zmieniona w Allegro.

 

 

Zaczynam się wściekać

 

army.gif

 

 

Link to postu

Powiem jedno: skandal.

Próbuj pisać do Allegro z prośbą o odświeżenie tych konkretnych aukcji. Tylko musisz to dobrze uzasadnić bo Cię spławią, że aukcja zakończona i nie mają co odświeżać ;)

 

Jak coś to pomoże, to jeszcze w mailu o zakończeniu aukcji masz listę kupujących. Ale jak brakuje transakcji to tylko dodanie ręczne transakcji na podstawie maili i pamiętanie żeby nie wysłać ponownie jak się już pobierze.

 

Znam Twój ból, odkręcanie i pilnowanie tego wszystkiego to masakra. Sam dziś straciłem mnóstwo czasu sprawdzając czy na pewno wszystko dobrze zrobiliśmy :(

Link to postu

Powiem jedno: skandal.

Próbuj pisać do Allegro z prośbą o odświeżenie tych konkretnych aukcji. Tylko musisz to dobrze uzasadnić bo Cię spławią, że aukcja zakończona i nie mają co odświeżać ;)

 

Jak coś to pomoże, to jeszcze w mailu o zakończeniu aukcji masz listę kupujących. Ale jak brakuje transakcji to tylko dodanie ręczne transakcji na podstawie maili i pamiętanie żeby nie wysłać ponownie jak się już pobierze.

 

Znam Twój ból, odkręcanie i pilnowanie tego wszystkiego to masakra. Sam dziś straciłem mnóstwo czasu sprawdzając czy na pewno wszystko dobrze zrobiliśmy :(

 

marzenie ściętej głowy....

 

rano do nich pisałem, odpisali, że jest awaria i nad tym pracują.

dodatkowo wczoraj wystałem prawie 1000 aukcji, w allegro pojawiło się 700 sztuk.

 

>:(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...