Skocz do zawartości

Sello nie pobiera transakcji

Polecane posty

Ale czy jesteście pewni, że to wina 1.19 czy tylko tak zakładacie bo akurat wydanie tej wersji zbiegło się z katastrofą na Allegro, którą odczuwają wszyscy, nawet ze starymi wersjami Sello ?

Inaczej mówiąc czy zainstalowaliście 1.19 od razu po wydaniu i od razu pojawiły się problemy czy też występują od ok. tygodnia ?

 

muszę odszczekać  ;D

zło przyszło z allegro - wejdzie na profil na fb allegro Api ....

Link to postu

Ale czy jesteście pewni, że to wina 1.19 czy tylko tak zakładacie bo akurat wydanie tej wersji zbiegło się z katastrofą na Allegro, którą odczuwają wszyscy, nawet ze starymi wersjami Sello ?

Inaczej mówiąc czy zainstalowaliście 1.19 od razu po wydaniu i od razu pojawiły się problemy czy też występują od ok. tygodnia ?

 

U nas było ciut inaczej.. bo zainstalowaliśmy 1.19 ok. 2 tyg temu wiec wszystko zbiegało się w czasie, ale jak narazie chyba wszystko wróciło do normy

Link to postu

to zaczyna być dramatyczne - Sello nie zaciąga wszystkich transkacji - sprawdzanie z mailem i wychwytywanie kwiatków poddaje sens używania Sello

 

Wczoraj od godziny 23 na 32 transakcje sello zgubiło 3 nie ma ich - wyparowały !!!! nie pomaga odbieranie danych pełnych nawet kilkanaście razy poprostu nic nie pomaga .....

ten typ tak ma - najgorsze jest to że Allegro też nie jest święte i .... zacznie sie przeżucanie piłeczki ale transakcje przez to się nie pojawią. ....

niestety ale w ich menadzerze jest wszystko  :-\

 

Pomijając problemy z api allegro (co może mieć wpływ na pobieranie danych - https://www.facebook.com/AllegroAPI) rozumiem, że używacie sello 1.19.0? Posiadanie starszej wersji może skutkować tym, że coś dodatkowo nie będzie działać.

 

 

Ja też się spotkałem z brakującymi transakcjami - w swoim przypadku znalazłem przyczynę.

Dotyczy to transakcji w aukcjach do wyczerpania przedmiotów.

Każda aukcja do wyczerpania przedmiotów trwa 30 dni, a następnie jest odnawiana automatycznie i pobierana prowizja od jej wystawienia na kolejne 30 dni.

Przez jakiś czas takie aukcje są widoczne w Sello w zakładce aukcje zakończone.

Po jakimś czasie powwracają do zakładki wystawione.

Na stronie Allegro też takie aukcje są zakończone.

I ten czas odgrywa rolę - aukcje są zawieszone w martwym punkcie nawet ok. 4 godzin.

Podam przykład:

klient kupił dwa przedmioty - jedna z aukcja, której dotyczył, zakup zakończyła się po dwóch minutach - czekała na odnowienie bo jest do wyczerpania przedmiotów.

Sello pobrało transakcje i formularze, w czasie jak aukcja czekała na wznowienie.

Skutek jest taki, że transakcji do dzisiaj mi nie pobrało - tylko z aukcji o której piszę.

Myślę że transakcje nie są pobierane od aukcji wznowionych w ostatnich godzinach - a w tym czasie Sello pobiera dane.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

uff myslałem że to tylko u mnie ...... kierwa od 10 rano mają jakiś problem :(

 

i najgorsze jest że nie ma czym tego sprawdzić ( metoda z forum nie działa ) ....

 

dokładnie ta:

 

SELECT au__auction.au_number,

        au__auction.au_title,

        au__auction.au_bidcount,

        au__auction.au_Sold,

        COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid) as "ilosc transakcji",

        SUM(tr_OrigQuantity) as "ilosc produktow"

   FROM {oj tr__transaction RIGHT OUTER JOIN au__auction ON tr__transaction.tr_auctionid = au__auction.au_id}

  WHERE au__auction.au_State = 3

GROUP BY au__auction.au_number,

        au__auction.au_bidcount,

        au__auction.au_Sold,

        au__auction.au_title

 HAVING ( au__auction.au_Sold <> SUM(tr_OrigQuantity) )

Link to postu

Potwierdzam co pisze Alwin :)

 

Na Allegro wszystko widać, a pobrać transakcji się nie da. A wiadomo, że jak nawet ja nie mogę pobrać transakcji to naprawdę musiało coś się walnąć w Allegro ;):D

 

Mi nie pobrało losowych transakcji lub tylko ich część z wczoraj rana, popołudnia i z wieczora.

Link to postu

Potwierdzam co pisze Alwin :)

 

Na Allegro wszystko widać, a pobrać transakcji się nie da. A wiadomo, że jak nawet ja nie mogę pobrać transakcji to naprawdę musiało coś się walnąć w Allegro ;):D

 

Mi nie pobrało losowych transakcji lub tylko ich część z wczoraj rana, popołudnia i z wieczora.

Ze wczoraj są luki sporre (maile przychodziły, więc paczki poszły, teraz przydało by się pościągać dane o nich). Na jednym z kont wczoraj zakończona aukcja nadal jest na listingu. W sello nie da się zsynchronizować liczby trwających aukcji, tak żeby była równa tej z allegro... Massakra...

Link to postu

Na jednym z kont wczoraj zakończona aukcja nadal jest na listingu. W sello nie da się zsynchronizować liczby trwających aukcji, tak żeby była równa tej z allegro... Massakra...

Rano miałem dokładnie ten sam problem - kilka aukcji zakończonych wczoraj nadal w trwających - ale pobrałem pełne dane o aukcjach dla wszystkich aukcji i przeniosły się do zakończonych.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...