Skocz do zawartości

DUŻY PROBLEM - ZMIANA CENY W ALLEGRO - W SELLO STARA

Polecane posty

Zrobiłem zmianę ceny po stronie Allegro - pobrałem następnie pełne informacje o aukcjach (zaznaczone "ptaszki": Aukcje trwające, Aukcje ze sprzedażą, Aukcje bez sprzedaży, Pełne informacje o aukcjach) i cena w Sello została skorygowana - powinno też działać w transakcjach.

 

Zatem po zmianach cen koniecznie pobierzcie ponownie aukcje z serwisu.

Link to postu

Cena Kup Teraz w aukcjach trwających się zmienia po synchronizacji ale w transakcjach nadal jest stara.

 

Przykład z zakładki aukcje trwające:

Cena Kup Teraz: 50 zł (nowa cena)

Najwyższa oferta: 40 zł (stara cena)

 

W transakcjach nadal jest stara cena (40 zł) i nic w tym momencie nie można zrobić poza ręczną edycją.

Link to postu

Podeślijcie do nas logi, bo wczoraj sprawdzaliśmy jak to wygląda na sandboxie Allegro i tam transakcje mają poprawną cenę. Instrukcja włączenia logowania dostępna pod adresem sello@insert.com.pl. Proszę podać link do wątku, którego problem dotyczy, a wraz z logiem informację, której aukcji dotyczy problem i którego klienta.

Link to postu

niemądre pytanie ... :/

Jak z poziomu Sello zmieniać ceny w ofertach trwających i tych ze sprzedażą?

 

Allegro nie udostępniło takiej funkcjonalności przez API więc w Sello siłą rzeczy nie ma możliwości wprowadzić takiej opcji. Trzeba najpierw czekać na działania ze strony allegro.

Link to postu

W zasadzie jak to wejdzie to znowu powstanie problem z auto-funkcją synchronizującą ceny Subiekt->Sello->Allegro.

 

Bo np. mam 4 sztuki zapałek po 2 zł, ale na magazynie już mam 20 szt. po 5 zł.

I chciałbym najpierw sprzedać te 4 po 2zł, a dopiero potem zmienić cenę na 5 zł.

 

Hmmm.....

Ale znowu jak od razu wrzucę 20 szt. dodatkowych do Stanu, to ryzykuję, że ktoś wszystkie wykupi mi po 2 zł.....

 

Jak nie wrzucę stanu od razu, to po sprzedaży 4 szt. aukcja się zakończy i nic mi z nabitej oglądalności....

 

Same dylematy.... ::)

Link to postu

W zasadzie jak to wejdzie to znowu powstanie problem z auto-funkcją synchronizującą ceny Subiekt->Sello->Allegro.

Faktycznie, im więcej powiązanych synchronizacji tym robi się ciekawiej ;)

 

A ja tam się cieszę, że funkcja ta nie jest jeszcze dostępna przez WebAPI bo "może" zanim to udostępnią uda się wprowadzić obsługę wielu cen i wtedy dopiero będzie można mówić o pełnej synchronizacji cen w Sello z Subiektem i potem z Allegro. Jak już robić coś to raz, a porządnie ;)

 

Dlatego mimo świadomości natłoku zadań wciąż trzymam kciuki za tę funkcjonalność...

Schowek01.png.2e15c4c6d96523dc42655c78d24f783f.png

Link to postu

 

Allegro nie udostępniło takiej funkcjonalności przez API więc w Sello siłą rzeczy nie ma możliwości wprowadzić takiej opcji. Trzeba najpierw czekać na działania ze strony allegro.

 

Czyli na razie "na piechotę" z poziomu allegro? W sumie lepsze to niż nic :)

Zanim wprowadzą pełną integrację, to przydałby się jakiś "alert" o różnicy cen na aukcji i w systemie, żeby wyłapywać te aukcje.

Link to postu

Zanim wprowadzą pełną integrację, to przydałby się jakiś "alert" o różnicy cen na aukcji i w systemie, żeby wyłapywać te aukcje.

W przyszłym tygodniu jak nic nie wyniknie będzie patch, który będzie poprawiał ceny w transakcjach na te właściwe z aukcji zmienionych z poziomu z Allegro.

 

Co do porównywania ceny na aukcji z aktualną ceną towaru to przydałaby się kolumna w aukcjach trwających z aktualną ceną towaru i druga informująca o różnicy pomiędzy aktualną ceną towaru i ceną na aukcji. Ja to sobie porównuję w Excelu. Wystarczy skopiować listę aukcji trwających i listę towarów, a następnie porównać te dwie listy funkcją wyszukaj.pionowo. Jak ktoś się nie zna na Excelu to jest cała masa przykładów w Googlach jak porównać dwie listy.

Link to postu

Zanim wprowadzą pełną integrację, to przydałby się jakiś "alert" o różnicy cen na aukcji i w systemie, żeby wyłapywać te aukcje.

przydałaby się kolumna w aukcjach trwających z aktualną ceną towaru i druga informująca o różnicy pomiędzy aktualną ceną towaru i ceną na aukcji

Mnie też by się przydało się :)

Link to postu

Trochę zajadę forum Subiekta, ale..... A do czego Wam to ?

Do forum Subiekta to Ci jeszcze dużo brakuje ;) Za mało tych pytań ;)

 

 

W sumie jak kiedyś będzie aktualizacja cen na aukcjach z poziomu Sello to nie wiem czy kolumny z aktualnymi cenami (bo przecież kiedyś Sello będzie obsługiwało te wiele cen ;) ) będą potrzebne w aukcjach trwających czy nie.

 

Tak samo jak wszystkie kolumny z ilością, niby je mam poukładane i pokolorowane jak miałem ale odkąd ustawiłem automatyczną synchronizację ilości to przestałem na nie patrzeć :) Były jedynie potrzebne jak nie było synchronizacji ilości, chociaż i tak wtedy musiałem się wspomagać Excelem.

Link to postu

Trochę zajadę forum Subiekta, ale..... A do czego Wam to ?

 

Bo ja tak myślę i myślę, że jedyny okres kiedy mnie to interesuje to w momencie aktualizacji stanów ilościowych.

 

A to pokazuje mój skrypt  ???

 

Bo wielu z nas ma dość skomplikowaną logistykę, część to loco, część dropshipping, niektóre produkty na zamówienie, niepełne stany magazynowe (bo ściąga je sklep stacjonarny a dostawy mamy co 2-3 dni). Do tego dochodzą skaczące waluty ... Mix tych wszystkich wypadkowych powoduje, że już sama kontrola cen jest kluczowa, o ich zmianie nie wspominając. Dla mnie kontrola stanów to rzecz drugorzędna, bo nie mam produktów sezonowych czy "jednorazowych" w ofercie.

Link to postu

Obawiam się, że zrobienie automatu, który zaspokoi wszystkie wasze potrzeby może być trudne. Biorąc pow uwagę chociażby zapałki ks. Robaka, to Sello musiało by wiedzieć, z której dostawy zapałki są wystawione na aukcji i czy przypadkiem się nie sprzedały innym kanałem. Z samą zmianą ręczną z poziomu Sello problemu zapewne nie będzie zbyt dużego, ale tu musimy zaczekać na udostępnienie tej możliwości przez Allegro.

Link to postu

Obawiam się, że zrobienie automatu, który zaspokoi wszystkie wasze potrzeby może być trudne. Biorąc pow uwagę chociażby zapałki ks. Robaka, to Sello musiało by wiedzieć, z której dostawy zapałki są wystawione na aukcji i czy przypadkiem się nie sprzedały innym kanałem. Z samą zmianą ręczną z poziomu Sello problemu zapewne nie będzie zbyt dużego, ale tu musimy zaczekać na udostępnienie tej możliwości przez Allegro.

 

Może za bardzo rozpisałem się w swoim poście z moimi działaniami, ale tak to wygląda i w miarę to ogarniam. Jedyna rzecz, która by mi się w Sello przydała "na już" to właśnie jakiś alert o różnicach cen, które mógłbym poprawiać nawet "na piechotę". Czyli:

1. Zmieniam cenę w Subiekcie

2. Sello zaciąga nową cenę z SGT

3. Pokazuje mi się jakiś alert/podświetlenie/cokolwiek, że cena produktu wystawionego jest różna od tej, która widnieje w kartotece towarowej w Sello.

4. Klikam w "Zmień" i dalej to już wiadomo co się dzieje.

 

Tak niewiele a dla mnie tak wiele :)

 

Link to postu

Obawiam się, że zrobienie automatu, który zaspokoi wszystkie wasze potrzeby może być trudne. Biorąc pow uwagę chociażby zapałki ks. Robaka, to Sello musiało by wiedzieć, z której dostawy zapałki są wystawione na aukcji i czy przypadkiem się nie sprzedały innym kanałem. Z samą zmianą ręczną z poziomu Sello problemu zapewne nie będzie zbyt dużego, ale tu musimy zaczekać na udostępnienie tej możliwości przez Allegro.

 

Może za bardzo rozpisałem się w swoim poście z moimi działaniami, ale tak to wygląda i w miarę to ogarniam. Jedyna rzecz, która by mi się w Sello przydała "na już" to właśnie jakiś alert o różnicach cen, które mógłbym poprawiać nawet "na piechotę". Czyli:

1. Zmieniam cenę w Subiekcie

2. Sello zaciąga nową cenę z SGT

3. Pokazuje mi się jakiś alert/podświetlenie/cokolwiek, że cena produktu wystawionego jest różna od tej, która widnieje w kartotece towarowej w Sello.

4. Klikam w "Zmień" i dalej to już wiadomo co się dzieje.

 

Tak niewiele a dla mnie tak wiele :)

 

 

Dla mnie też wiele - LOBBUJĘ! Tym bardziej, że do większej funkcjonalności z cenami daleka droga. A znając życie allegro coś po drodze znów "wymodzi" i ST będzie na szybko ratować sytuację "poza grafikiem" co przesunie plany... ileż razy już tak było...

Link to postu

Obawiam się, że zrobienie automatu, który zaspokoi wszystkie wasze potrzeby może być trudne. Biorąc pow uwagę chociażby zapałki ks. Robaka, to Sello musiało by wiedzieć, z której dostawy zapałki są wystawione na aukcji i czy przypadkiem się nie sprzedały innym kanałem. Z samą zmianą ręczną z poziomu Sello problemu zapewne nie będzie zbyt dużego, ale tu musimy zaczekać na udostępnienie tej możliwości przez Allegro.

Bardziej zaawansowana metoda wymaga (najlepiej) obsługi tagów i modyfikatorów w polach synchronizujących cenę, jak i ilość na aukcjach. Albo pisania kawałku kodu dla każdej jednej sugestii. Powiedzmy sobie szczerze, że z braku "zasobów" możemy o tym zapomnieć na bliżej nieokreślony czas ;)

 

Po pierwsze, biorąc pod uwagę, że użytkownicy będą zmuszeni przez jakiś czas synchronizować ceny ręcznie na aukcjach Allegro to pasowałoby wstawić w aukcjach trwających kolumnę z aktualną ceną towaru (co nie powinno być trudne do zrobienia?) i obecnie byłoby dla wszystkich wystarczające. Kolumnę z różnicą pomiędzy ceną na aukcji, a aktualną ceną towaru odpuściłbym bo tylko skomplikuje późniejsze wprowadzenie obsługi wielu cen i ostatecznie po wprowadzeniu synchronizacji ceny przez WebApi Allegro te kolumny i tak nie będą potrzebne, tak samo jak się stało z kolumnami z ilościami towarów.

 

Po drugie, jak już Allegro wprowadzi obsługę aktualizacji ceny przez WebApi to wszystkim wystarczy wyłącznie aktualizacja ceny do aktualnej ceny towaru. Analogicznie do synchronizacji ilości.

Aktualizacja ceny:

-tylko ręcznie, czyli ręcznie

-uwzględnij cenę, czyli zmniejszaj i zwiększaj

-uwzględnij cenę - tylko zwiększaj, czyli tylko gdy cena pójdzie w górę

-uwzględnij cenę - tylko zmniejszaj, nie widzę zastosowania dla takiej opcji

 

Oczywiście można by tutaj pomyśleć o dodatkowych opcjach typu przelicz cenę wg zadanego rabatu, zmniejsz/zwiększ ceny na aukcjach o Xzł lub X% ale od obsługi cen jest Subiekt (lub moduł towarów) i w nim każdy sobie będzie ustalał cenę towaru, a opcja synchronizacji ceny powinna się wyłącznie skupić na synchronizacji ustawionej tam ceny z Allegro i tyle. W Subiekcie są już narzędzia do przeliczenia cen, promocji itp. Tak jak napisałem, gdybyśmy dysponowali nieograniczonymi zasobami ST, to wtedy można by się pokusić o takie dodatkowe opcje ale obecnie nie ma co o tym marzyć ;) Ceny przeliczane/ustawiane tam gdzie się to powinno robić, a synchronizacja odpowiedzialna wyłącznie za synchronizację.

 

Po trzecie, trzeba by się jeszcze zastanowić czy nie dorobić wtedy od razu opcji "przelicz ceny" analogicznie do obecnej "przelicz stany".

 

I po czwarte - tylko bardzo prosiłbym tutaj od razu o dobre przemyślenie kwestii synchronizacji cen dla obsługi wielu cen w Sello (w ten sam sposób można załatwić obsługę wielu magazynów) bo aktualizację ceny można zrobić na dwa sposoby:

1. Poprzez uwzględnienie w opcji aktualizacyjnej nazwy danej ceny, czyli wtedy powyższe wyglądałoby tak:

Aktualizacja ceny:

-tylko ręcznie,

-uwzględnij cenę nr 1,

-uwzględnij cenę nr 2,

-uwzględnij cenę nr 3,

-uwzględnij cenę nr 1 - tylko zwiększaj,

-uwzględnij cenę nr 2 - tylko zwiększaj,

-uwzględnij cenę nr 3 - tylko zwiększaj,

-itd.

Robi to wiele opcji do wyboru ale jest to chyba najbardziej uniwersalne rozwiązanie, również dla obsługi wielu magazynów. Wydaje mi się też najprostsze do wprowadzenia bo wystarczy skopiować fragment kodu i tylko zmienić w nim odwołanie do innej ceny, ale na programowaniu się nie znam ;) Za tym rozwiązaniem bardziej bym się opowiadał.

 

2. Poprzez synchronizację wyłącznie do wcześniej ustalonej w szablonie aukcji ceny, np. jeśli w szablonie aukcji ustalimy cenę nr 1 to aktualizacja ceny odbywałaby się wyłącznie do tej ceny. Rozwiązanie ograniczające i blokujące możliwości późniejszego zmienienia poziomu ceny. Wydaje mi się też bardziej skomplikowane do wprowadzenia.

 

 

A tak przy okazji to chyba nawet nie mam się co pytać, na którą wersję Sello planujecie wprowadzić wielo-cenowość i wielo-magazynowość? ;) Ale może uda się w Sello 10? ;) W nawiązaniu do Sello 8 ;) stąd: https://forum.sello.pl/index.php?topic=8908.msg58373#msg58373

Link to postu

pasowałoby wstawić w aukcjach trwających kolumnę z aktualną ceną towaru (co nie powinno być trudne do zrobienia?) i obecnie byłoby dla wszystkich wystarczające.

 

Racja, dodam tylko, że trzeba jeszcze mieć do czego porównać aktualną cenę towaru. Dlatego moja prośba o jakiś "detektor" różnic towar/aukcja :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...