Skocz do zawartości

DUŻY PROBLEM - ZMIANA CENY W ALLEGRO - W SELLO STARA

Polecane posty

Racja, dodam tylko, że trzeba jeszcze mieć do czego porównać aktualną cenę towaru. Dlatego moja prośba o jakiś "detektor" różnic towar/aukcja :)

W aukcjach trwających masz już kolumnę z aktualną ceną na aukcji (kup teraz). Jeśli obok miałbyś nową kolumnę z aktualną ceną towaru (cena towaru w Sello) to widziałbyś jak na dłoni różnicę między tymi cenami.

 

Mi ta kolumna nie jest potrzebna bo jak już kiedyś pisałem ja porównuję ceny w Excelu. Zresztą zanim ST dorobi cokolwiek z tymi cenami to pewnie minie trochę czasu więc każdy może sobie zrobić taki plik do porównywania cen na aukcji z aktualną ceną towaru żeby już teraz mieć jakąś kontrolę. Jak już pisałem, służy do tego funkcja Excela WYSZUKAJ.PIONOWO. Jak ST nic nie zrobi z tymi cenami a będziecie zainteresowani to mogę Wam wszystkim napisać mini poradnik jak prosto zrobić taki arkusz ;)

Link to postu

Racja, dodam tylko, że trzeba jeszcze mieć do czego porównać aktualną cenę towaru. Dlatego moja prośba o jakiś "detektor" różnic towar/aukcja :)

W aukcjach trwających masz już kolumnę z aktualną ceną na aukcji (kup teraz). Jeśli obok miałbyś nową kolumnę z aktualną ceną towaru (cena towaru w Sello) to widziałbyś jak na dłoni różnicę między tymi cenami.

 

Jeśli już mamy cenę na aukcji, a miałaby zostać dorobiona aktualna cena kartotekowa to dodatkowa kolumna "różnica cenowa" tj. cena aukcja - cena kartotekowa lub odwrotnie jakaś trudna w realizacji nie będzie. (na wzór kolumny dostępne)

 

W tym wypadku nawet detektor nie bedzie potrzebny, wystarczy, że przesortujemy sobie listę po tej kolumnie i już mamy wyniki bez bawienia się w excele.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Czy problem jest juz rozwiązany i mozna jakos sprawić aby w sello pobierały sie prawidłowe cenny  ?

 

Informacja o nowej wersji zawierającej poprawki widnieje (przynajmniej powinna) na stronie startowej w Sello. Czy informacja ta jest zbyt mało czytelna, jest niewidoczna czy są jakieś inne powody, przez które nie spełnia swojego zadania? Jest to dla nas istotne aby zaoszczędzić zarówno Waszego jak i naszego czasu :).

Link to postu

Czy problem jest juz rozwiązany i mozna jakos sprawić aby w sello pobierały sie prawidłowe cenny  ?

 

Informacja o nowej wersji zawierającej poprawki widnieje (przynajmniej powinna) na stronie startowej w Sello. Czy informacja ta jest zbyt mało czytelna, jest niewidoczna czy są jakieś inne powody, przez które nie spełnia swojego zadania? Jest to dla nas istotne aby zaoszczędzić zarówno Waszego jak i naszego czasu :).

 

Moje luźne uwagi są takie: widoczne na stronie jest, tylko, że jak się otwiera wątki z poziomu maila lub rss-a to od razu wyświetla się post i nie widać góry. Kto obserwuje forum to na pewno zauważy, ale nie rzuca się w oczy w takich wypadkach.

 

Fajną opcją był by pop-up pokazujący się w dniu wydania nowej wersji / poprawki. Mógłby mieć opcje, np.: 'przypomnij za...', 'nie przypominaj', etc. i komunikatem typu "support udzielamy dla najnowszej wersji'. Wtedy ktoś kto wchodzi by napisać o problemie mógłby się zastanowić nad swoją wersją Sello.

 

W zasadzie takie popupoowe okienko mogło by wyskakiwać i w Sello. Ja na przykład rzadko wchodzę w Sello na 'Start' (nie mam potrzeby), i czasem zauważam je później niż się pokazały. Może to by wzmogło instalację nowych wersji, ale z drugiej strony, nie idzie tą drogą co Windows 10 :)

 

PS

ale pewnie zawsze będą takie osoby, które zanim popatrzą to napiszą...

Link to postu

Dokładnie jak napisał e-kupowanie. Takie samo okienko jak w SGT ale wyskakujące wyłącznie dla nowych wersji lub krytycznych poprawek. W SGT przesadzają z tym okienkiem i człowiek klika "zamknij i nie przypominaj" zanim cokolwiek przeczyta bo to na pewno kolejne przypomnienie o e-abonamencie lub jakaś inna reklama ;) No i nowe wersje, patche do nowych wersji i hotfixy do patchy ;) wychodzą w SGT znacznie częściej więc i tak nikt nie czyta tego co tam wyskakuje. Dlatego trzeba umieć stosować takie narzędzia z umiarem bo ludzie do wszystkiego się przyzwyczają.

 

Można też spróbować na stronie startowej zmienić czcionkę na czerwoną wyłącznie dla krytycznych poprawek.

 

Ale tak jak napisał e-kupowanie - i tak będą ludzie co się będą dopytywać więc nie wiem czy jest sens w ogóle cokolwiek z tym robić i tracić na to czas ;)

Link to postu

Informacja o nowej wersji zawierającej poprawki widnieje (przynajmniej powinna) na stronie startowej w Sello.

A gdzie znaleźć ową stronę startową?

Żartuję :) Ale wiem, że często osoby używające Sello nie wiedzą o nowej wersji i długa męczą się bez przydatnych funkcjonalności, zwracają na nowe wersje uwagę głównie Ci co śledzą forum.

 

A najlepsze byłoby takie coś - jak pojawi się błąd, który prawdopodobnie nie zaistniałby gdyby była zainstalowana najnowsza wersja to wtedy wielkie okno popup z napisem "błąd taki i taki - koniecznie zainstaluj nową wersję" ;p .

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...