Skocz do zawartości

O co chodzi z tym JPK i co Subiekt ma z tym wspólnego?

Polecane posty

No właśnie też tego nie kumam. Mam księgową i ona używa jakiegoś tam swojego programu. A ja mam Subiekta. Ciężko żebym przesyłał jej pliki z moimi ruchami magazynowymi?

 

I dlaczego niby miałbym przesyłać ruchy magazynowe, a ktoś kto ma kasę fiskalną już nie?

 

I co ma powiedzieć ktoś kto w ogóle nie używa żadnego programu do kpir? Przecież wiele osób prowadzi je jeszcze w papierowych książkach.

Link to postu

No właśnie też tego nie kumam. Mam księgową i ona używa jakiegoś tam swojego programu. A ja mam Subiekta. Ciężko żebym przesyłał jej pliki z moimi ruchami magazynowymi?

 

No właśnie, znowu nie przewidzieli, poszli na pałę, na przykładzie Interesu pana Józka, który powiedział "to możecie od nich brać".

:D

 

Chyba, że teraz panie z Biura będą musiały dla każdej faktury wygenerować także odpowiedni ruch magazynowy  ;D ;D

 

I dlaczego niby miałbym przesyłać ruchy magazynowe, a ktoś kto ma kasę fiskalną już nie?

 

 

No właśnie. A większość nie nabitych paragonów ma miejsce na kasach, a nie na drukarkach. Czyli znowu największe, choć pojedynczo drobne, przekręty pozostaną nietknięte, a uczciwi będą ukarani za swoją uczciwość.

 

Zupełnie jak kiedyś gry - pirackie i legalne.

W legalnych trzeba było wpisywać hasła, przepisywać obrazki przy każdym uruchomieniu.

A pirackie się włączało i grało ;D

Oczywiście znam to tylko ze słyszenia, bo ja miałem zawsze legalne ;D

 

I co ma powiedzieć ktoś kto w ogóle nie używa żadnego programu do kpir? Przecież wiele osób prowadzi je jeszcze w papierowych książkach.

 

Pewnie powstaną papierowe wersje JPK  ;D ;D ;D

 

Dziwne to wszystko. Najlepiej, że nie bardzo rozumiem co tam jest do kontrolowania. Chyba, że teraz będą kontrolować, czy dla Każdej sztuki towaru przyjętego wystawiono paragon.

I dla każdej sztuki towaru sprzedanego jest sztuka towaru przyjętego.

 

Inaczej mówiąc chcą wyeliminować faktury typu "Zapałki opakowanie zbiorcze".

 

To dotyczy tylko dużych firm, a takie z pewnością nie mogą być na kpir tylko pełna księgowość. Dla małych i mikro to dopiero 2017 i 2018 więc jeszcze sporo się zmieni ;)

 

Te 2 lata szybko zlecą.

A nie sądzę aby zrobili mniejsze wymagania dla małych.

Za te 2 lata będą jeszcze większe herezje wymagane.

 

Gorzej, że przy JPK będą mogli zrobić skrypty sprawdzające, które będą kontrolowały masę rzeczy i wywalały na czerwono elementy "pozytywne" czyli do dużego mandatu.

Do tej pory jak wszystko było w różnych systemach to kontrolujący albo coś kontrolowali albo im się nie chciało, teraz będzie "zestaw obowiązkowy" + dodatkowa inwencja inspektora.

Link to postu

Nie wiecie po co to jest?

 

"Jesteśmy zdeterminowani bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej, aby ściągać należne nam podatki i należności (...)"

 

To cytat z pisma, jakie otrzymałem z mojej skarbówki, w związku z pewną sprawą...

Pińcety same się nie wyżywią...

Znajomy też dostał takie pismo ;) i laliśmy ze śmiechu jak je czytaliśmy ;D Mocne teksty w nim są :)

A najlepsze, że musiał się gęsto tłumaczyć, mimo iż to była pomyłka urzędu i pani z urzędu kazała mu pisać pismo, żeby on wyjaśnił tą pomyłkę ;) 

 

 

Faktem jest, że im więcej rzeczy w komputerach tym łatwiej kontrolować... tych uczciwych.

Link to postu

Dlaczego zakładacie, że każdy ma coś "za kołnierzem"? Spokojnie... Nie taki diabeł straszny jak go malują ;) Jakoś przechodzimy kolejne kontrole i jak robisz wszystko jak należy to po co się spinać. Jak mawiają w moi księgowi "Jak masz zrobić przekręt to na miliony, szkoda ryzykować dla paru marnych groszy..." ;)

Nas małych z pewnością nie będą obowiązywały ruchy magazynowe. To już teraz dotyczy dużych firm. Będzie to po prostu łatwiej dostępne.

Link to postu

Kilka odpowiedzi od naszego teamu GTowego:

 

No fajnie, ale chyba będąc na kpir nie mam obowiązku prowadzenia gospodarki magazynowej. Więc czemu mam obowiązek przekazywania tych danych w Jpk ?

 

Jeśli ktoś nie prowadzi Magazynu(bo nie musi) to US nie będzie go prosił o taki plik, tak jak przy normalnej kontroli nie prosi go o dokumenty magazynowe.

 

 

Mam księgową i ona używa jakiegoś tam swojego programu. A ja mam Subiekta. Ciężko żebym przesyłał jej pliki z moimi ruchami magazynowymi?

 

Jeśli księgowa prowadzi księgowość komputerowo to trzeba umieć przekazać dowody księgowe w postaci JPK. Dlatego Subiekt to potrafi i jest na to gotowy. Można zarówno przesłać taki plik księgowej (zakładając, że jej program będzie umiał taki plik pobrać i wysłać do US), albo przesłać bezpośrednio plik JPK do US z Subiekta.

Rachmistrz oczywiście potrafi wczytać taki plik z Subiekta i przesłać do US.

 

 

I co ma powiedzieć ktoś kto w ogóle nie używa żadnego programu do kpir? Przecież wiele osób prowadzi je jeszcze w papierowych książkach.

 

Warunkiem koniecznym, żeby US mógł żądać pliku JPK, jest prowadzenie ksiąg komputerowo. Więc jak ktoś prowadzi KPiR papierowo to JPK go nie obowiązuje.

 

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Odświeżam watek. Na forum Subiekta mało przyjazna atmosfera, więc może tutaj coś podpowiecie?

Moje biuro rachunkowe ma Ramzesa (teraz to Aura?). Wymagają ode mnie wysyłania im plików z Subiekta, bo za każdą ręcznie przesłaną fakturę nasz kochany rząd pobiera chyba 15 pln. Ktoś coś już próbował w tej kwestii? Rozgryzam dopiero temat, ale 1 stycznia będzie jatka, jak cały kraj nagle będzie objęty JPK.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

odkopuję temat bo już niedługo każdy prowadzący działalność będzie musiał wysyłać te sprawozdania jpk.

 

Moje pytanie dot. mikro przedsiębiorców aby korzystać z e-Sprawozdawczość VAT z Insert to:

 

1. czy muszę mieć abonament na Subiet Gt ?

2. czy muszę mieć abonament do Rachmistrz GT ?

3. Czy muszę mieć podpis elektroniczny czy wystarczy profil zaufany ?

 

Podsumowując u mnie faktury należą do mniejszości raptem kilka w miesiącu, znacząca większość to sprzedaż detaliczna, więc do rachmistrza trafia raport miesięczny z kasy fiskalnej (pomijam już fakt https://forum.sello.pl/index.php?topic=10070.0 gdzie u mnie fiskalizowane są również faktury).

 

Czyli widać dobra zmiana to utrudnianie prowadzenia działalności, wraz z dodatkowymi kosztami, a może nie ma co się przejmować bo może zostanie to przesunięte na kolejny rok ?

 

Link to postu

odkopuję temat bo już niedługo każdy prowadzący działalność będzie musiał wysyłać te sprawozdania jpk.

 

Moje pytanie dot. mikro przedsiębiorców aby korzystać z e-Sprawozdawczość VAT z Insert to:

 

1. czy muszę mieć abonament na Subiet Gt ?

 

Tak.Jeśli ma być tworzony plik JPK_VAT , który ma być wysłany do biura rachunkowego. Subiekt GT nie tworzy gotowego pliku, który można wysłać bezpośrednio na bramkę. Ten plik jest tworzony na potrzeby eksportu do biura rachunkowego danych z rejestru VAT sprzedaży w formacie JPK_VAT.

 

2. czy muszę mieć abonament do Rachmistrz GT ?

 

Nie. Należy mieć tylko uprawnienia do wersji, która pozwala wygenerować taki plik i go wysłać.

 

 

 

3. Czy muszę mieć podpis elektroniczny czy wystarczy profil zaufany ?

 

Podsumowując u mnie faktury należą do mniejszości raptem kilka w miesiącu, znacząca większość to sprzedaż detaliczna, więc do rachmistrza trafia raport miesięczny z kasy fiskalnej (pomijam już fakt https://forum.sello.pl/index.php?topic=10070.0 gdzie u mnie fiskalizowane są również faktury).

 

Czyli widać dobra zmiana to utrudnianie prowadzenia działalności, wraz z dodatkowymi kosztami, a może nie ma co się przejmować bo może zostanie to przesunięte na kolejny rok ?

 

 

W tej chwili tylko podpis elektroniczny. Podpisywanie profilem zaufanym jest bardziej skomplikowane. Z moich informacji wynika,że programiści pracują nad tym i plany są takie, aby w styczniu (czy też w lutym w momencie wysłania pierwszego takiego pliku) taka funkcjonalność była. Ale to się okaże. Kto wie co wyjdzie podczas kodowania i co do końca roku wymyśli Ministerstwo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...