Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

Chore moje obecne miniaturki mają 400x300px  ;D i wg. mnie są wystarczające no ale cóż pożyjemy zobaczymy.

 

Ale zaciekwaiło mnie wprowadzenie wielowariantów:

 

wrzesień 2016

 

Możliwość łączenia ofert wielu wariantów tego samego przedmiotu. Już w sierpniu napiszemy o tym więcej w Aktualnościach Allegro.

 

 

Edit:

 

Dopiero teraz doczytałem, zdjęcia mają być w rozdzielczości 2560x2560 czy jest jakieś minimum ?? (Mój aparat robi zdjęcia z rozdzielczością 2517x1887px)

 

Całe szczęście, że mam zdjęcia na białym tle ale zakaz stosowania własnego logotypu jako zabezpieczenia przed kradzieżą to chyba kiepski żart.

Link to postu

Super !

 

Wreszcie będzie można pozmieniać te wszystkie swoje brzydkie zdjęcia na ładne - na białym (255.255.255) tle.

 

Podziękujmy Prezesowi Allegro, że wybrał akurat ten kolor, którego brak przestrzegania odbierze Standard Allegro, bo mógł przecież wybrać Różowy, albo Tęczowy, co wiązałoby się z o wiele większym wzrostem opłat za promowanie aukcji.

 

No ale najlepsze jest to:

Wgrywaj zdjęcia na serwer Allegro; będą łatwiej wyświetlane w aplikacji Allegro na telefon

 

Zobaczcie ile zaoszczędzimy na hostingu - już nie będzie potrzebny !

 

Widzę same dobre zmiany.

 

 

A tak na nie poważnie - idą w kierunku Amazona - potrzebują dużo dobrych, nieobrandowanych zdjęć, aby mieć gotowe "oferty", które Wy będziecie "może" wysyłać, jak akurat nie będzie czegoś takiego w magazynie Agito.

Link to postu

Standard standardem nie zależy mi na nim, ale zapis:

 

Od 1 lutego 2017 dopuszczalne są już tylko zdjęcia zgodne z nowymi zasadami.

Sprzedający z ofertami niespełniającymi wymogów czytelności zdjęć otrzymują upomnienia i ostrzeżenie. Po kilku ostrzeżeniach i braku zmiany zdjęcia takie oferty będą usuwane.

 

Więc jak będę miał własne logotypy na własnych prywatnych zdjęciach to będą mi aukcje usuwać ?

Link to postu

Standard standardem nie zależy mi na nim, ale zapis:

 

Od 1 lutego 2017 dopuszczalne są już tylko zdjęcia zgodne z nowymi zasadami.

Sprzedający z ofertami niespełniającymi wymogów czytelności zdjęć otrzymują upomnienia i ostrzeżenie. Po kilku ostrzeżeniach i braku zmiany zdjęcia takie oferty będą usuwane.

 

Więc jak będę miał własne logotypy na własnych prywatnych zdjęciach to będą mi aukcje usuwać ?

 

Oczywiście, przecież nie będzie się dało patrzeć na takie zdjęcia  ;D ;D ;D

Link to postu

Ja już wymiękam. Kurcze no nie wiem już co myśleć o tym całym Allegro :D>:(:(:o???::):-[:-X:-\ :'(

 

Przecież sprzedaję moje produkty właśnie dlatego, że mam miniaturki na kolorowym tle, a cała moja konkurencja na białym. Jako jedyny się wyróżniam więc udaje mi się sprzedawać mimo nie najlepszych cen ;) Takie zmiany mnie położą bo przecież wszystkie zdjęcia będą jednakowe! Jedynym czynnikiem decydującym będzie cena :(

 

Od razu nasuwają mi się pytania, jak ktoś zna odpowiedzi to niech da znać ;)

1. W jaki sposób można się skontaktować z idiotą z Allegro który to wymyślił żeby doprecyzował odpowiedzi? Na stronie jest tylko informacja i brak kontaktu.

2. Co oznacza białe tło? Przedmiot położony na białej kartce czy przedmiot wycięty w programie graficznym i zapisany na białym tle?

3. Też mam stary aparat i nie zrobię miniaturki kilka tysięcy na kilka tysięcy, nawet po powiększeniu moje zdjęcia mają tylko 1024x768 bo to wystarcza w mojej branży. Wszystkie zdjęcia (w tym miniaturkę) obrabiam tak samo, a teraz z jedną miniaturką będę musiał się bawić kilka godzin :( i do tego każą mi zdjęcia wgrywać na serwer Allegro bo inaczej nie będą widoczne na mobilnych?

4. Co za idiota wymyślił białe tło, jeśli sprzedawane przedmioty są w kolorze białym (przecież są takie kategorie gdzie biały kolor jest standardem).

5. Jak kupujący wybiorą przedmiot dla siebie? Jak wpiszą ołówek i wyskoczy im po 100x takich zdjęć? Cena, cena, cena!

 

6. Jak biedne Sello poradzi sobie z tymi wszystkimi zmianami? Podmiana zdjęć w trakcie trwania oferty, łączenie aukcji... itd. Znając realia to zanim Allegro udostępni testowanie tego wszystkiego na WebAPI, potem Sello Team to zorganizuje, przetestuje, wprowadzi poprawki, itp - to w Sello pojawi się w lutym ale 2018r - naprawdę nie wiem co o tym myśleć :D :'(

 

7. Czy wobec zmiany zdjęć zabronią samodzielnego tworzenia ofert wielowariantowych? Czy już to zabronili tylko tego jeszcze nie zrozumiałem lub nie dotarło do mnie?

8. I na koniec jak już poszli tak daleko to czytając to:

Zalecenia i porady

Wprowadź podobne zasady na zdjęciach wewnątrz ofert - to podniesie atrakcyjność twojej oferty

Wewnątrz oferty pokazuj przedmiot w atrakcyjnych aranżacjach. Kupujący potrzebują wyobrazić sobie przedmiot w naturalnym otoczeniu

już widzę jak w następnym kroku wezmą się za wygląd oferty i np. napisy na zdjęciach wewnątrz ofert (np. służące do informowania o braku danego koloru przez podmianę zdjęcia) też już nie będą spełniać standardu.

 

PS

Proponuję już zacząć wymyślać sposoby obejścia tego problemu - jak ktoś ma pomysł to niech da znać. Mój pierwszy to robienie zdjęć przedmiotów w oryginalnych opakowaniach, a że na "oryginalnym" opakowaniu przedmiotu będzie moje logo... ;)

Macie więcej pomysłów to podzielcie się ;)

Link to postu

A i jeszcze jedno, chociaż będzie pewnie tego więcej ;)

 

Co mi po cyfrowym zabezpieczeniu zdjęć jak mam je na własnym serwerze? I w jaki sposób stwierdzę, że dane zdjęcie jest moje jak wszystko jest na białym tle. Równie dobrze mogę brać zdjęcia konkurencji i to oni niech dopatrują się czy to ich białe jajko na białym tle czy to jednak nie ich ;)

 

Acha i tutaj wkleiłem takie przykładowe zdjęcie białego jajka na białym tle:

5aa37fa3a8c3e_nowe_zdjcie_Allegro.png.1c10acf9f08edcdb7b8f42d2b6cf1fca.png

Gratuluję tym co je zobaczą ;)  :D

 

Link to postu

Więc jak będę miał własne logotypy na własnych prywatnych zdjęciach to będą mi aukcje usuwać ?

 

Niestety... :-[ :-[

Sprzedający z ofertami niespełniającymi wymogów czytelności zdjęć otrzymują upomnienia i ostrzeżenie. Po kilku ostrzeżeniach i braku zmiany zdjęcia takie oferty będą usuwane.

Standard Allegro wymaga już braku ostrzeżenia za niezgodne z zasadami zdjęcie.

Link to postu

Ja już wymiękam. Kurcze no nie wiem już co myśleć o tym całym Allegro :D>:(:(:o???::):-[:-X:-\ :'(

 

Przecież sprzedaję moje produkty właśnie dlatego, że mam miniaturki na kolorowym tle, a cała moja konkurencja na białym. Jako jedyny się wyróżniam więc udaje mi się sprzedawać mimo nie najlepszych cen ;)

 

 

O ! Czyli sprzedajesz. A przecież mogłoby to sprzedać Agito.

Jak znikną te wszystkie wydziwnione miniaturki oszukujące klientów, wabiące jak modliszka ważkę kupujących, wreszcie zapanuje ład i porządek - dla dobra klientów.

 

Coś jak list od kablówki "W trosce o zadowolenie klientów podnosimy ceny".  ;D ;D ;D

 

 

Takie zmiany mnie położą bo przecież wszystkie zdjęcia będą jednakowe! Jedynym czynnikiem decydującym będzie cena :(

 

 

Tak, inaczej mówiąc będzie jak w Amazonie  - jeden towar w kartotece i 500 sprzedających pod nim, czyli Amazon i pierwszy z góry zgarniają wszystko.

 

Od razu nasuwają mi się pytania, jak ktoś zna odpowiedzi to niech da znać ;)

1. W jaki sposób można się skontaktować z idiotą z Allegro który to wymyślił żeby doprecyzował odpowiedzi? Na stronie jest tylko informacja i brak kontaktu.

 

Jak to ? Chcesz się kontaktować, a w ogóle znasz południowoafrykański ? ;D ;D ;D

 

 

2. Co oznacza białe tło? Przedmiot położony na białej kartce czy przedmiot wycięty w programie graficznym i zapisany na białym tle?

 

 

Na szczęście osoba z dużą opalenizną już przewidziała Twoje pytania i napisała, że biały to nie taki biały jak Ty jesteś, tylko RGB 255,255,255  ;D ;D ;D ;D

 

 

4. Co za idiota wymyślił białe tło, jeśli sprzedawane przedmioty są w kolorze białym (przecież są takie kategorie gdzie biały kolor jest standardem).

 

 

Wiesz jak fajnie wygląda srebrny nóż na białym tle ?

Albo kajdanki (bez futerka) ?

 

Albo...folia bąbelkowa (przezroczysta)  ;D ;D ;D

 

5. Jak kupujący wybiorą przedmiot dla siebie? Jak wpiszą ołówek i wyskoczy im po 100x takich zdjęć? Cena, cena, cena!

 

 

O właśnie - i tu jest dylemat.

Z jednej strony powinna być jak największa, bo prowizja jest liczona dziwnym trafem od ceny, ale z drugiej promowani będą ci, którzy mają najniższe ceny, czyli płacą najniższą prowizję....

Brak logiki. Polecam co poniektórym zapisanie się na studia, mogą być korespondencyjne.

 

6. Jak biedne Sello poradzi sobie z tymi wszystkimi zmianami? Podmiana zdjęć w trakcie trwania oferty, łączenie aukcji... itd. Znając realia to zanim Allegro udostępni testowanie tego wszystkiego na WebAPI, potem Sello Team to zorganizuje, przetestuje, wprowadzi poprawki, itp - to w Sello pojawi się w lutym ale 2018r - naprawdę nie wiem co o tym myśleć :D :'(

 

:-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

 

 

Proponuję już zacząć wymyślać sposoby obejścia tego problemu - jak ktoś ma pomysł to niech da znać. Mój pierwszy to robienie zdjęć przedmiotów w oryginalnych opakowaniach, a że na "oryginalnym" opakowaniu przedmiotu będzie moje logo... ;)

Macie więcej pomysłów to podzielcie się ;)

 

 

No więc pomysł jest bardzo prosty i w zasadzie Allegro samo podpowiedziało rozwiązanie.

 

Ikonki mają być po 2517x1887px, aby klient lepiej zobaczył białe tło.

 

Więc bierzesz swoje zdjęcia 1024 i wrzucasz na białe tło o rozmiarze 2517x1887px.

 

Pełne zadowolenie.

;D

Link to postu

Chyba trzeba wyrazić swój protest, a takich jak my będą miliony.

 

Zobaczcie na przykładową aukcję

http://allegro.pl/neoprenowy-pokrowiec-etui-na-6-pendrive-ow-usb-i6308203385.html

 

(To nie moja aukcja).

 

Żadne ze zdjęć nie jest na białym tle.

 

Oznacza to, że wielu, bardzo wielu, mnóstwo sprzedawców będzie musiało robić zdjęcia od nowa lub przynajmniej je obrabiać.

 

Wiecie ile to pracy ?

A, wiecie.

 

Nikt nie będzie miał SA. Chyba tylko Agito.

 

;D ;D

 

 

Link to postu

- Nie używaj znaku wodnego. Zamiast tego od września możesz zabezpieczać zdjęcia danymi Exif

 

A co mi po zabezpieczeniach Exif ?, które znając życie można zmodyfikować. Jeżeli ktoś skopiuje moje zdjęcie i wykorzysta w swoim sklepie internetowym ? Rozumiem, że Allegro będzie umywało od tego ręce.

 

Dlaczego strony "banki" zdjęć nie robią podobnie ? Ponieważ jest to nie do upilnowania i wszyscy kradliby na potęgę. Bzdura kompletna.

 

Mam nadzieję że jest to niezgodne z jakimś prawem i sprawa odbije się gdzieś wyżej ;)

Link to postu

Zobaczcie na przykładową aukcję

http://allegro.pl/neoprenowy-pokrowiec-etui-na-6-pendrive-ow-usb-i6308203385.html

Żadne ze zdjęć nie jest na białym tle.

No właśnie też tego nie rozumiem. Na początek piszą tylko o miniaturkach. A potem wprowadzą pewnie obowiązek takich samych zdjęć w samych ofertach?

 

I tutaj chyba tylko wchodzą w grę wycinane zdjęcia bo to zdjęcie buta na białym tle piszą, że jest złe:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/media/img/standard-background-02.jpg

i jeszcze napisali - nie używaj kolorowego tła, a przecież to jest but na białym tle ;)

 

Czyli wycinanie zdjęcia i nakładanie białego tła, no i przez to masa problemów:

-nie każdy umie wycinać,

-obrabiać zdjęcia przedmiotów co mamy po parę sztuk to szkoda czasu,

-jedna stara bluzka z szafy i mam ją graficznie obrabiać,

-a co z przedmiotami cholernie trudnymi i czasochłonnymi w obróbce - przeźroczyste, chromowane, lustrzane, skomplikowane kształty, itd.

 

Czyli chcą wyeliminować z Allegro każdego kto nie będzie umiał lub nie będzie widział sensu ekonomicznego w tym. Więc zaczniemy wszyscy handlować na OLX lub przy dobrych wiatrach jakaś konkurencja się obudzi i wprowadzi u siebie promocję - "a my nie mamy durnych wymagań co do białego tła i jeszcze do tego niższą prowizję, wystawiaj u nas..." - Ebay, Świstak, ktokolwiek? ;)

 

Może też zwiększyć się liczba firm wycinających/obrabiających zdjęcia i może spadną ceny za tą usługę?

 

A i spróbujcie się skontaktować z osobą "odpowiedzialną" ;) Klikając na menu z lewej strony macie link do kontakt/pomoc. Jak ją zarzucicie pytaniami to ciekawe jakie będzie udzielać odpowiedzi. Oczywiście jak wróci z urlopu bo w odpowiedzi uzyskacie maila - jestem na urlopie ;) Tak się w Polsce robi zmiany - wprowadza, jedzie na urlop, a jak się wraca to już za późno żeby coś odkręcić ;)

 

PS

Wymyśliłem kolejne obejście - teraz sprzedawcy będą kombinować z tytułami aukcji i wrócą tytuły w stylu:

_-TYLKO U NAS-_ najlepsze // OłÓwKi \\

itp. no bo przecież trzeba się będzie jakoś wyróżnić ;)

 

 

- Nie używaj znaku wodnego. Zamiast tego od września możesz zabezpieczać zdjęcia danymi Exif

 

A co mi po zabezpieczeniach Exif ?, które znając życie można zmodyfikować. Jeżeli ktoś skopiuje moje zdjęcie i wykorzysta w swoim sklepie internetowym ? Rozumiem, że Allegro będzie umywało od tego ręce.

 

Dlaczego strony "banki" zdjęć nie robią podobnie ? Ponieważ jest to nie do upilnowania i wszyscy kradliby na potęgę. Bzdura kompletna.

 

Mam nadzieję że jest to niezgodne z jakimś prawem i sprawa odbije się gdzieś wyżej ;)

No właśnie - Ty będziesz robił zdjęcia, ja je wykorzystam i jak mi udowodnisz, że to Twoje zdjęcie?

 

Zresztą po co edytować dane zdjęcia?

Miniaturkę i zdjęcia w opisie to se mogą próbować zabezpieczać elektronicznie/cyfrowo i inne pierdoły i g.wno to da bo przy rozdzielczości 2560x2560 to ja se pstryknę printscreena i zapiszę jako moje własne zdjęcie ;)

 

Na przykład to logo Allegro sam "narysowałem" w 2 kliknięcia ;)

5aa37fa3b1a51_logo_allegro_-_sam_zrobiem.png.7640418b83fa2ad98ed9e1218663b40e.png

Czy ten plik jest zabezpieczony? Pewnie że tak - moimi danymi więc to ja go zrobiłem i ja jestem autorem tego zdjęcia i to moje zdjęcie. I co mi zrobią? ;)

 

Link to postu

Dzisiaj u nas w firmie też burza mózgów była po tej wiadomości. Mieliśmy pewne plany i harmonogram ich realizacji na najbliższe 2 miesiące. Po informacjach od allegro, wszystko wywrócone do góry nogami... szkoda słów, czasu, pracy, itd...

Od nowa potrzebna burza mózgów, wyznaczenie kierunku rozwoju w zgodzie z wytycznymi allegro.

Jesteśmy o tyle w dobrej sytuacji, że towar, który sprzedajemy mamy na magazynie. Zdjęcia zlecamy do firm zewnętrznych lub robimy sami. Wstępnie, przychylamy się do rozwiązania, że każdy produkt metkujemy naszym logo i danymi i robimy zdjęcia. Oczywiście chodzi o kradzieże. Non stop nam kradli, a po zmianach na allegro to już będzie jakaś masakra!!! Będziesz oglądał w sklepach internetowych swoje zdjęcia i nic nie będziesz mógł zrobić...

Nas natomiast bardziej zainteresowała informacja o aukcjach wielowariantowych. To myślę z punku widzenia sprzedawcy największa zmiana i mająca największy wpływ na sprzedaż. Nie znamy jeszcze mechanizmu na bazie jakiego będzie to robione (agregacja automatyczna aukcji przez allegro lub pełna autonomia sprzedawców). Wiemy jedno - natychmiast jak to wejdzie będziemy szukali programu, który to obsłuży bo szczyt sezonu sprzedaży wysyłkowej nadchodzi a tu takie mega zmiany! Sello oczywiście zostanie, ale na pewno będziemy szukać czegoś dodatkowego, gdyż ze zwykłymi rzeczami ST ma sporo do nadrobienia a co dopiero takie "generalne" zmiany. Obawiam się, że ze względu na wąską kadrę ST, zmiany będą dopiero wprowadzone na sezon 2017/18

Link to postu

Trochę pogrzebałem i znalazłem rozwiązanie - nie trzeba będzie przerabiać zdjeć, ufff...

Tylko o tym nic nie napisali cwaniaki ;)

 

Rozwiązanie z profilu Allegro jest takie jak na screenie:

5aa37fa3c7ba7_rozwizanie_problemu.png.45017242bd24b90a4d955974d0985ddc.png

Czyli parametr specyficzny ustawiamy na używany, a w tytule aukcji i opisie piszemy, że przedmiot jest nowy i już po problemie ;)

 

PS

Używam screenów z profilu Allegro bo nie wiadomo jak długo komentarze będą tam widoczne zanim je usuną ;) Tam nie ma takiej kultury jak tutaj i usuwają wszystko co im nie pasuje :)

Link to postu

No to trzeba zrobić by jakieś swoje gadżety ze swoim logo i dodawać do przedmiotu jako gratis (gratis kalendarzyk na najbliższy rok! / gratis podręczna linijeczka! / gratis...). No i ten gratis na zdjęciu umieścić oczywiście...  ???

 

PS

dadzą ostrzeżenie czy nie?

 

 

 

 

Link to postu

No to trzeba zrobić by jakieś swoje gadżety ze swoim logo i dodawać do przedmiotu jako gratis (gratis kalendarzyk na najbliższy rok! / gratis podręczna linijeczka! / gratis...). No i ten gratis na zdjęciu umieścić oczywiście...  ???

 

PS

dadzą ostrzeżenie czy nie?

Wymyśliłeś właśnie zajebisty pomysł :) Dzięki :)

Papierowa linijka z logiem sklepu umieszczona u góry miniaturki, wydrukowana na jakimś grubszym papierze, BA! a nawet na zwykłym papierze ;) Koszt - parę groszy za sztukę ;) Oczywiście linijkę będzie sobie można wstawiać graficznie bo przecież nikt nie będzie się wpatrywał czy na zdjęciu, i tak, obrabianym graficznie była ta linijka czy nie ;)

 

Nie dadzą ostrzeżenia bo zgodnie z nowymi zasadami wszystkie przedmioty sprzedawane w zestawie mają być na zdjęciu i będą ;)

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/media/img/standard-product-presentation-02.jpg

 

 

Co niestety nie zmienia faktu, że ludzie na profilach Allegro podają już wyliczenia - zrobienie nowych zdjęć samych miniaturek i ich podmiana na Allegro idzie w tysiące godzin pracy. A do tego dochodzi obróbka zdjęć w programie graficznym bo nie można robić zdjęć na białym tle. Już to potwierdzili. No i osoby prywatne obowiązują te same zasady co i firmy, itd. Na profilu pomocy Allegro - pracownik wygadał się, że mają program który automatycznie będzie sprawdzał czy RGB miniaturki odpowiada nowym regułom czy nie i zapewne na tej podstawie oznaczał/usuwał ofertę. Czyli musi być obróbka graficzna.

 

 

PS

Ludzie jadą po tym pomyśle na profilach Allegro jak opętani. Jutro pewnie będzie ciąg dalszy. A jak Twoje rozwiązanie trafi do szerszej publiczności (napisz im na facebooku o nim ;) ) to Allegro może sobie tą zmianę... ;) Będą mieli białe tło, a i tak ludzie będą oznaczać swoje zdjęcia - Polak potrafi ;) Kwestia czasu i dojdzie do tego, że wszędzie będzie gratis jednorazowa linijka wydrukowana na zwykłym papierze z parametrami sprzedawanego przedmiotu ;)

 

PS 2

Allegro zabrania tak opisywania zdjęć:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/media/img/standard-more-02.jpg

I karze tak je robić:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/media/img/standard-more-01.jpg

Na 4-ech ołówkach to fajnie widać, a co jak ktoś sprzedaje 100 ołówków? ;)

Naprawdę ktoś dostał masę kasy i premię na urlop za ten poroniony pomysł :(

 

 

Link to postu

Więcej na ten temat tutaj, potwierdza się wszystko co już poruszyliśmy. Ech... :(

https://www.facebook.com/AllegroPomoc/?fref=nf

 

Trzeba będzie białe przedmioty niedoświetlać, tak aby wyszły czarne.

A w opisie napisać, że białe jest czarne a czarne jest białe  ;D ;D ;D

 

To jest dobre

 

 

Mamy inną opinię w tej kwestii. Naszym zdaniem (popartym badaniami) "wyróżnianie się" za pomocą krzykliwych kolorów, ramek czy "zachęcających" tekstów w miniaturce działa zniechęcająco na kupujących.

 

 

 

Sami widzicie, że to dla Waszego dobra.

 

 

 

Marcinie, miniaturki oczywiście też. Również białe przedmioty obowiązywać będzie białe tło, według takiej zasady funkcjonuje wiele ekskluzywnych sklepów m.in. z odzieżą, choć nie tylko. Oczywiście takiemu zdjęciu trzeba poświęcić więcej uwagi, jeszcze w tym miesiącu przekażemy Wam poradnik, jak robić zdjęcia białym przedmiotom na białym tle.

 

 

 

Będę miał ekskluzywny sklep !!

Link to postu

A ja wam proponuję jedno, proste rozwiązanie. Deprecjonować Allegro gdzie się da. Ja już to robię od dawna:

 

- w rozmowach nt. zakupów na Alle sugeruję, że lepiej poszukać w sklepach internetowych - taniej i lepiej

- do paczek dokładamy ulotkę sklepu z odpowiednimi informacjami :)

 

Ludzie nie przejrzą na oczy, ale może chociaż część zwróci się w kierunku normalnego handlu internetowego... Pomyślcie jaki sklep można zbudować i pozycjonować za prowizję dla Alle...

Link to postu

Zabezpieczenie tych zdjęć exifem to faktycznie jakieś nieporozumienie. Chyba, że Microsoft zablokuje przechwytywanie ekranu w Windowsie ;).

 

Bartek czy jesteście gotowi na zmianę treści aukcji w trakcie jej trwania? Sello chyba nie jest przystosowane aż do takich zmian? Jak nad tym potem zapanować?

Akurat zmiana opisu jak i wszystkich podstawowych pól aukcji nie jest problemem. Mechanizm jest gotowy i w zasadzie wystarczy tylko dopisać obsługę kolejnego pola. Nieco więcej roboty będzie przy innych typach pól, czyli np. obrazki, atrybuty specyficzne.

 

Dzisiaj u nas w firmie też burza mózgów była po tej wiadomości. Mieliśmy pewne plany i harmonogram ich realizacji na najbliższe 2 miesiące. Po informacjach od allegro, wszystko wywrócone do góry nogami... szkoda słów, czasu, pracy, itd...

Witajcie w naszej bajce :)

 

 

Link to postu

A propos ;)

Na Allegro zrobili pewnie dzisiejszą awarię celowo, żeby odwrócić uwagę od nowych zasad miniaturek bo ludzie kupą ich wzięli, kupą... ;)

Facebook aż wrze ;)

 

Mamy w tej chwili problemy z Allegro, m.in. opóźnienia w aktualizacji zakładek, wznawianiu ofert do wyczerpania przedmiotów, imporcie transakcji Allegro Inpost. Pracujemy nad ich usunięciem, prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości. Przepraszamy za tę sytuację!

Przygotowujemy również dla Was szczegółowe odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące nowych zasad umieszczania miniaturek. Również tutaj będziemy wdzięczni za odrobinę cierpliwości.

Link to postu

No to trzeba zrobić by jakieś swoje gadżety ze swoim logo i dodawać do przedmiotu jako gratis (gratis kalendarzyk na najbliższy rok! / gratis podręczna linijeczka! / gratis...). No i ten gratis na zdjęciu umieścić oczywiście...  ???

 

PS

dadzą ostrzeżenie czy nie?

 

 

 

No już nie bądźcie tacy cwani. Od razu widzę, że jesteście zakodowani na nie.

Zrobicie wszystko aby tylko zablokować postęp i dobrość.

 

Na szczęście Allegro ma Was na oku.

 

milena.jpg.dbade0f05e04b1fdc154d3664fff47bc.jpg

 

 

 

PS.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Link to postu

A poza tym robieniem sobie jaj z obecnej sytuacji powiem, że :

-większość moich zdjęć jest na białym tle, co nie znaczy, że na 255

-wszystkie moje zdjęcia mają moje logo i to wielokrotnie naniesione

-stare zdjęcia mam już tylko w wersji z logo, bo nie zapisywałem oryginałów

 

Wszystkie moje zdjęcia wymagają przeróbek, które nie są łatwe, nie da się ich zrobić automatycznie, trzeba każde zdjęcie obrobić w Photoshopie, wyciąć, a w wielu przypadkach po prostu zrobić od nowa.

 

Szacuję to na ..... 2 lata roboty.

 

Części zdjęć nie będę mógł zrobić od nowa, bo towary zmieniły opakowania i są teraz zablistrowane, a nie w pudełkach, które można otworzyć.

 

Oznacza to konieczność otwarcia, a potem sprzedaży towaru taniej, bo otwierany, czyli używany.

 

Moja konkurencja tylko się będzie cieszyć, bo mam najlepsze zdjęcia.

 

Mówienie przez Allegro, że wpiszą mi w EXiFie, że to moje zdjęcia to jedna wielka kpina, bo EXiF można edytować nawet we właściwościach pliku w Windowsie, nie mówiąc o możliwości całkowitego usunięcia całego Exifa.

 

635404934092643658.jpg

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...