Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

1. Czyli widać, że mają to już przemyślane i dążą do tego żeby to wprowadzić na siłę.

Może w tym szaleństwie jest metoda? Zastanówmy się :-\

-nowe przedmioty muszą być na białym tle bez względu czy jest to osoba prywatna czy firma,

-jedyna metoda żeby spełnić ich wymagania to obróbka graficzna tych zdjęć,

-na obróbkę graficzną pozwolą sobie wyłącznie duże firmy, lub mniejsze i uparte ;)

-ale nawet oni nie będą na siłę obrabiać wszystkiego bo to nie będzie ekonomiczne,

-osoby prywatne nigdy nie będą obrabiać zdjęć graficznie,

Czyli reasumując jako nowe będą sprzedawane wyłącznie przedmioty których sprzedawcy mają w dużych ilościach i są na tyle chodliwe żeby im się opłaciło robić/przerabiać/obrabiać te zdjęcia.

 

Reszta towarów zniknie z Allegro. Osoby prywatne sprzedające używane towary zostaną ale sprzedające nowe towary zaczną je wystawiać gdzie indziej - zapewne na OLX. Część sprzedawców na upartego może próbować wystawiać towary z parametrem używany a w opisie pisać że jednak nowy, tylko jak Allegro jest tak zdeterminowane to zacznie usuwać takie aukcje jako wprowadzające w błąd lub niezgodne z regulaminem, itp.

 

Czyli na Allegro zostaną tylko duzi sprzedawcy i najbardziej popularny towar, a cała reszta zniknie i będzie się musiała gdzieś przenieść ale gdzie? Naprawdę mam nadzieję, że konkurencja Allegro na tym wypłynie bo spadnie nam liczba użytkowników Sello :( (może Ebay?)

 

Może sklep firmowy Allegro jest już tak duży, że sprzedawcy zaczynają bardziej przeszkadzać Allegro niż przynosić dochód (10% Allegro nie wystarcza już) i zaczęli politykę ich eliminacji. Najpierw zwiększenie wymagań standardu Allegro, teraz zdjęcia, potem też coś wymyślą.

 

Przy wprowadzaniu zmiany zdjęć pojawia się magiczna liczba 12% - Allegro pomoc wszędzie pisze - o 12% wzrośnie Wam sprzedaż ;) Podejrzewam, że nowa prowizja będzie wynosiła właśnie te 12% ;)

 

 

2. Co do wyliczeń to już ludzie podawali je na profilach. Skomplikowane przedmioty wymagające szparowania plus podmiana miniaturek w programach i na Allegro - to zakładając optymistycznie JEDNĄ GODZINĘ na jedno zdjęcie - dla 1 tysiąca aukcji daje 1 tysiąc godzin!!! Przy ośmio-godzinnej dniówce to 125 dni roboczych i to OPTYMISTYCZNIE !!!

 

Do tego większości istniejących zdjęć nie da się przerobić pod zasady Allegro bo były robione na zbyt skomplikowanych tłach, z naświetleniem odpowiadającym kolorowemu tłu, a nie białemu, itd. Co będzie wymagało zrobienia zdjęć przedmiotów od nowa!

 

Wspominają też o wielowariantowości i zakazie umieszczania na miniaturkach wielu kolorów co wymusza dodatkowe zdjęcia!

 

Nie oszukujmy się - minęło za mało czasu i jeszcze do większości z nas nie dociera ile tysięcy godzin na to zejdzie :( A jak szybko nie dojdzie to obudzimy się z ręką w nocniku w lutym. Ja już myślę nad całkowitym przeglądnięciem towaru i jak wiem że nie będę już miał jakiegoś towaru w ofercie lub wiem, że producent go i tak już zmienił na nową wersję to całe stare zapasy wyprzedaję z napisem - "wyprzedaż, rezygnuję z Allegro" - żeby nie musieć robić im zdjęć ;)

 

 

3. Brak ochrony mojej twórczości też mnie boli. Ale tutaj wydaje mi się, że Allegro zmieni zasady i po prostu dorobi wszystkim swój własny znak wodny, np. aukcja_1223345 - z numerem aukcji na której został wystawiony przedmiot. Numer będzie widoczny tylko przy maksymalnym powiększeniu - mało widoczny dla oka ale ich programy będą wiedzieć gdzie szukać ;) Zabezpieczenia będą lepsze niż na banknotach ;)

 

 

4. No właśnie - a czy można fotografować przedmioty w opakowaniach? Przecież nie będę otwierał zablistrowanych przedmiotów. A że przy okazji "opakowanie" będzie z moim logo, bo przecież to ja jestem producentem i to mój własnoręcznie wyprodukowany ajfon sprzedaję to już inna bajka... ;)

 

 

PS

Dlaczego publikujesz zdjęcia niezgodne z nowymi wymogami - a białe tło gdzie jest? Masz już pierwsze ostrzeżenie ;):D :D :D

 

 

PS 2

Pomijając szaleństwa Allegro i fakt, że musimy się dostosować, bo przecież nie mamy innego wyjścia bardziej martwię się o Sello niż o swoje zdjęcia. Bartek - uprzejmie proszę - ciśnij górę o więcej ludzi bo naprawdę będzie ciężko Wam nadgonić tyle zmian naraz. To jest już sytuacja kryzysowa... I piszę to bez uśmieszków... :(

Link to postu

Bardzo ładnie PanBanBanie, zgadzam się z tym wszystkim.

 

I mam właśnie kryzys i załamanie psychiatryczne i postanowiłem, że nie dam rady tego wszystkiego zmienić.

Jak mi usuną - to rezygnuję z biznesu.

 

No chyba, że się przeniosę gdzie indziej. Ale gdzie ? Sello działa tylko z Allegro.

 

Wiem, że każdy ma inną sytuację, ale u mnie przerabianie wszystkiego oznacza zaczynanie od zera i będzie trwało i trwało i trwało....

A lata lecą.

 

Zwłaszcza, że takie zmiany są ostatnio co chwila.

 

Picard-DOUBLE-FACEPALM-mem.jpg

Link to postu

OGÓLNIE ALLEGRO POZAMIATAŁO.

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

 

Jak teraz przedstawić ofertę w miniaturce (nie da się w ogóle) czy w tytule?

Dajmy na to produkt marki budżetowej, a drugi produkt 10 tyś zł marki komercyjnej?

 

Niech rozszerzą ilość znaków w tytule chociaż, to zmieszczę markę produktu.

Ale marki to tylko konta Strefa Marek, a reszta sprzedawców to jedna masa.

 

A zresztą, jesienią 2017 wszystkie tytuły aukcji też pójdą do moderacji :D

Oczywiście również dla dobra większej sprzedaży Sprzedawców.

 

Link to postu

Fakt, że będzie się działo i na pewno będą duże przetasowania. Kto się dostosuje to sobie jakoś poradzi, a reszta wypadnie.

 

Niestety nawet Ci co zostaną to i tak nie wiadomo na jak długo bo z tego co czytam to dopiero początek zmian. Jak wymuszą na nas zmianę zdjęć to już potem poleci reszta zmian i nic już Allegro nie powstrzyma przed zamienieniem się w polskiego Amazona. A i ten kiedyś w końcu wejdzie do Polski więc najbliższe lata... oj będzie się działo... i mnie też to napawa niepokojem... ech... :(

 

Chciałoby się powiedzieć - Panowie załóżmy własną spółdzielnię to będziemy mogli olać Allegro ;)

Link to postu

Ja jestem wq...ony, ze sposobu zabezpieczanie zdjęć (mam nadzieję, że będą pewne odstępstwa) bo białe tło przełknę bo tak naprawdę miałem ambicję i od początku bawiłem się w "szarpowanie".

Żona zawsze mnie ganiała i mówiła "Co tak długo robisz te zdjęcia,? weź wrzuć zdjęcia jak wszyscy inni od chińczyka"

 

I teraz albo Ci "inni" odpuszczą i rzeczywiście będzie ten obiecany 12% wzrost sprzedaży, albo zaczną kraść zdjęcia i będzie jeden wielki syf.

 

PS2. Podobne zasady ponoć obowiązują od dawna na ebay UK (oprócz białego tła )

Link to postu

W zagranicznych serwisach są chyba nawet bardziej rygorystyczne przepisy, np dotyczące powierzchni zdjęcia zajmowanej przez towar, brak twarzy modeli prezentujących ubrania itp.

Mi jako kupującemu też takie zmiany się nie podobają. W chwili obecnej jak kupuję kilka rzeczy to jednym rzutem oka po miniaturkach mogę ocenić który sprzedawca co ma, co pomaga dokonać szybkiego wyboru. Po zmianach wszystko będzie wyglądać identycznie i surowo. Poza tym jest różnorodność, można wybrać sprzedawcę według własnych preferencji kierując się sposobem tworzenia miniaturek. W zasadzie po zmianach równie dobrze Allegro mogło by publikować jedną miniaturkę na całej stronie i listę dziesiątków sprzedawców, którzy ten towar wystawiają. Jedynym kryterium pozostanie cena. Szkoda.

Link to postu

W zagranicznych serwisach są chyba nawet bardziej rygorystyczne przepisy, np dotyczące powierzchni zdjęcia zajmowanej przez towar, brak twarzy modeli prezentujących ubrania itp.

Z linku który podałeś do Ebaya wynika, że ma być zdjęcie towaru na dowolnym tle, a znak wodny jest dopuszczalny wg określonych zasad. Czyli to co stanowi największy problem w obecnie wprowadzanych zmianach na Allegro. Oczywiście brak napisów na zdjęciach będzie największą bolączką dla kupujących bo dzięki nim łatwiej się wybierało oferty.

 

Muszę przyznać, że aukcje w Allegro są bardziej czytelne w stosunku do Ebaya i Amazona gdzie ciężko się odnaleźć, brak ładu i składu. No i miniaturki na Ebayu nie są powiększane przy hover, co bardzo mi się podoba w Allegro. Ale z Allegro nie ma już co wiązać swojej przyszłości :(

 

W zasadzie po zmianach równie dobrze Allegro mogło by publikować jedną miniaturkę na całej stronie i listę dziesiątków sprzedawców, którzy ten towar wystawiają. Jedynym kryterium pozostanie cena. Szkoda.

Zapewne tak to ma docelować wyglądać, czyli tak jak na Amazonie. Cena wygra.

Link to postu

Naprawdę, nie wyobrażam sobie tego wszystkiego. Pomijając ilości to mamy tak różnorodne towary, że to jest nie do zrobienia. Od pierdołki za złotówkę za 10 sztuk po towary za parę tysięcy, dostarczane na palecie. Do tego bardzo wiele zdjęć mamy bezpośrednio z katalogów dostawców, za ich zgodą. Tam też nie zawsze jest białe tło. No bo jak pokazać atrakcyjnie biały grzejnik na białym tle? Wcześniej fotki cykaliśmy na ekspozytorze w kolorze kasztan i grzejniki wyglądały naprawdę "miodzio". Te na białym tle są "nijakie".

PS. Od dzisiaj edukuję wszystkich znajomych na FB o konieczności porzucenia zakupów na allegro na rzecz sklepów internetowych.

Link to postu

A ja się zastanawiam dlaczego produkty ze Strefy Marek Allegro mogą się sprzedawać o 12% lepiej i dobrze wyglądają na ekranach mobilnych bez stosowania tych wszystkich nowych zasad.

 

Ktoś może mi to wytłumaczyć, bo może przegapiam jakąś zależność, aż sobie włączę Allegro na telefonie aby zobaczyć jak dobrze to wszystko wygląda w Strefie Marek Allegro, a jak źle poza tą strefą.

 

standard-logotypes-01.jpg

 

Jaki jest kąt prawidłowego nachylenia towaru w stosunku do białego tła RGB 255 ?

 

 

No i jak sprzedaję dwa buty, to mogę je umieścić na zdjęciu razem, czy mam czekać do września, aż będzie możliwość łączenia wielu wariantów tego samego przedmiotu (tzn. prawy i lewy) ?

Link to postu

Poszczególni sprzedawcy przestaną być tak łatwo rozpoznawalni. Trzeba będzie więcej zachodu ze strony klientów, żeby zobaczyli kto sprzedaje (jeśli będzie to ich interesowało). Pozostaje nadzieja, że jakość obsługi i opinie nadal będą miały znaczenie i nas wyciągną na wierzch i nie przepadniemy. Poza tym nadal pewno pozostaną nisze towarowe, gdzie SMA nie wejdzie.

 

Co do przyszłości to jak przyjdzie się zobaczy się...

Na razie odpalać Ps i miniaturki robić! :)

 

 

A z innej "zmianowej" beczki: ostatnio zmieniono trafność na ostatnie 30 dni. Jakie macie spostrzeżenia co do sprzedaży? Wyszło to na gorzej czy na lepiej Wam? Ja mam wrażenie, że sprzedaje się więcej przedmiotów, które leżakowały poza sezonem a latem to można je było zakopać...

 

PS

właśnie dostałem kabelek z Chin i z ciekawości zajrzałem do maili dot. tego zakupu - w nich żadnych danych sprzedawcy, są tylko platformy sprzedażowej; na kopertce są dane sprzedawcy ale przy zakupie ciężko je zauważyć... my to daleko, Panie, za Chinami, od razu wszystkim ujawniamy kto jest sprzedawcą... :)

Link to postu

jest mnóstwo pytań i mało czasu. A co jeśli mi producent pakuje towar w moje opakowanie? To mam to sprzedawać w szmacie? A co jeśli klienci są przyzwyczajeni, że moja marka to gwarancja jakości bo produkt jest sprawdzony? To wg nowych zasad allegro mam to odpakować i sprzedawać jak cała reszta np za 20pln, gdy mój towar wart jest np 30pln?!?!

nosz... k....

 

 

Link to postu

Jak teraz się zastanawiam to najgorsze jest, że nie wiadomo co robić. Allegro każe czekać aż opracują jakiś FAQ do tych nowych zasad. Nie wiadomo kiedy go zobaczymy i jak będzie dokładny.

 

Wielowariantowość wchodzi końcem roku w pełni sezonu i pewnie znowu wybrani będą ją mogli "testować" wcześniej od reszty. Miniaturki będzie można zmieniać też dopiero końcem roku.

 

A najlepsze, że mam do wystawienia nowe aukcje i nie wiem co robić, towar leży na magazynie. Nie wiem jeszcze jak robić wg nowych zasad i nie chcę, a robić wg starych nie widzę już sensu, bo nie wyrobię się potem z ich przerabianiem :(

Link to postu

A te zdjęcia to wszystkie mają wyć wycięte czy tylko miniaturka a w aukcji może być już dowolność?

Generalnie zdjęcia już wszystkie wycinamy ale do jednego przedmiotu robimy kilka. I jeszcze do końca nie jesteśmy pewni czy możemy sprzedawać produkt + nasz gratis z dużym logiem. Gratisem jest przedmiot, który również mozna u nas kupić na osobnej aukcji. Ciekawe czy takie coś przejdzie...

Link to postu

Myśle że te zmiany nie są do zaakceptowania dla żadnego sprzedawcy bo to mega problem i duży dodatkowy nakład pracy, im większy sprzedawca tym większy problem. Ja sobie tego nie wyobrażam narazie czekam co się będzie działo bo warianty jeszcze mogą być rożne po grube ustępstwa od zasad które już  zostały zaprezentowane.

 

Co sądzicie aby poszukać adekwatnej formy protestu i wprowadzić ją w życie?

 

Przecież allegro to sprzedawcy, wyobraźcie sobie co by się działo gdyby w dużej galerii handlowej właściciel nakazał zmianę kolorystyki witryn na wyłącznie z białym tłem?

 

Zakładkę zakończone też usunęli ale pod naciskiem użytkowników została przywrócona

 

 

Link to postu

A te zdjęcia to wszystkie mają wyć wycięte czy tylko miniaturka a w aukcji może być już dowolność?

Na razie jest mowa tylko o miniaturce. Ale podobno mają też wprowadzić moderację tytułów aukcji więc oczywistym jest że z czasem będą żądać coraz więcej ;)

 

Generalnie zdjęcia już wszystkie wycinamy ale do jednego przedmiotu robimy kilka. I jeszcze do końca nie jesteśmy pewni czy możemy sprzedawać produkt + nasz gratis z dużym logiem. Gratisem jest przedmiot, który również mozna u nas kupić na osobnej aukcji. Ciekawe czy takie coś przejdzie...

Wyżej Ks Robak dał screena z profilu Allegro, że to nie przejdzie :(

 

Myśle że te zmiany nie są do zaakceptowania dla żadnego sprzedawcy bo to mega problem i duży dodatkowy nakład pracy, im większy sprzedawca tym większy problem. Ja sobie tego nie wyobrażam narazie czekam co się będzie działo bo warianty jeszcze mogą być rożne po grube ustępstwa od zasad które już  zostały zaprezentowane.

Wątpię żeby Allegro się wycofało. Po prostu w marcu 2017 zamkną tysiące aukcji i tak zmuszą ludzi do dostosowania się. Będziemy zapierdzielać żeby spełnić ich wymagania i będziemy ponosić gigantyczne koszty albo... ? No właśnie albo co?

 

Najbardziej prawdopodobne wydaje się przejście na Ebaya ANG lub PL ale zanim tam za sprzedawcami przyjdą klienci minie kilka lat ;) Chyba, że Ebay lub jakiś inny serwis umiałby wykorzystać nadarzającą się okazję i zachęcić sprzedających, a potem kupujących do zmiany serwisu - wiele nie potrzeba - wystarczy że napiszą, a u nas możesz mieć takie miniaturki jakie tylko chcesz ;) i podpisać umowę z Insertem lub innym producentem oprogramowania do zrobienia programu do zarządzania tymi aukcjami bo bez tego jest ciężko ;)

 

Co sądzicie aby poszukać adekwatnej formy protestu i wprowadzić ją w życie?

Proszę bardzo - pytasz i masz 3 pomysły od ręki które już się przewinęły w sieci:

1. Można pisać pozew zbiorowy do UOKiKu, że działania Allegro mają na celu likwidację różnorodności sprzedawców, tym samym konkurencję i Allegro wykorzystuje w tym celu swoja pozycję monopolistyczną - ale to marzenie ściętej głowy ;)

 

2. Wszyscy olewamy nowe zasady i czekamy do marca 2017r. Na początek wszyscy dostaniemy ostrzeżenie, a potem zobaczymy czy ktoś w Allegro będzie miał jaja, żeby jednego dnia usunąć kilkaset tysięcy aukcji nie spełniających nowych wymogów ;)

 

3. Jedyna forma protestu jaką mogą zaakceptować wszyscy sprzedawcy i dość łatwo wykonać to codziennie "nielubić" wszystkich wpisów nowości na profilach Allegro, dawać pod filmikami Allegro łapki w dół, itp. Do tego zadawać masę pytań i wyrażać swoje oburzenie wszędzie gdzie się tylko da - wszystkie profile, blogi, fora, portale, znajomi, itp. Każde miejsce jest dobre. Dodatkowo można wysyłać pytania do kontaktu Allegro oraz na stronie z zapowiedzią zmiany zdjęć. Ja wysłałem już kilka ale nie dostałem żadnej odpowiedzi ;) Odlajkowałem kilka postów i wyraziłem swoje oburzenie, również tutaj ;) Jak chcecie coś zmienić to w dobie internetu tak się pokazuje jakiejś firmie, że nie podoba się Wam to co robi. Ale żeby coś zmienić to każdy sprzedawca musiałby przynajmniej raz coś takiego zrobić, a najlepiej po 1x codziennie i tutaj my -  jako społeczność sprzedawców - wymiękamy bo narzekamy wszyscy ale mało który cokolwiek w tej sprawie faktycznie zrobi/napisze/kliknie/odlajkuje itp. :(

 

Przecież allegro to sprzedawcy, wyobraźcie sobie co by się działo gdyby w dużej galerii handlowej właściciel nakazał zmianę kolorystyki witryn na wyłącznie z białym tłem?

Protestowaliby i albo dostosowali się albo zostali by wyproszeni przez komornika bo umowa została im wypowiedziana ;) To jest prywatna firma i może sobie robić co chce. Na początek zamkną wszystkie aukcje i będzie to bardzo widoczne, a po roku/dwóch sytuacja wróci do normy bo wszyscy będą nadganiać z tymi miniaturkami byleby tylko jakoś wystawić aukcje bo z czegoś muszą żyć ;) No chyba, że w tym czasie obudzi się jakaś konkurencja i poczyni odpowiednie kroki ;)

 

 

Naprawdę nie wiadomo co robić :( Na razie i tak czekamy na doprecyzowanie wytycznych więc odlajkujmy wszystko co się da i piszmy codziennie na profilach Allegro po jednym pytaniu/oburzeniu - to wystarczy aby pokazać nasze stanowisko. Gdyby każdy sprzedawca kliknął na każdym filmiku YouTube łapkę w dół i wypisał się z subskrypcji (Ci co subskrybują) to miałoby to konkretny efekt i może ktoś w Allegro obudziłby się, ale jak już napisałem, wątpię aby sprzedawcy to robili. Sprzedawcy nie potrafią się zjednoczyć. Jesteśmy cienkie bolki i damy się rypać Allegro z każdej strony z której będą chcieli :( I to na białym tle RGB 255.255.255 ;)

 

 

PS

Teraz na stronie zmian Allegro żeby zadać pytanie trzeba się już zalogować, wcześniej wystarczyło podać dowolny adres mailowy ;)

A na profilu pomocy Allegro dziękują za zainteresowanie tą super zmianą i masę dobrych komentarzy ;) Jak widać, robią wszystko żeby zniechęcić/zastraszyć sprzedawców nawet przed zadawaniem pytań, a jak już je zadają to uznają je za komentarze ;) Zwróćcie uwagę na podkreślony fragment - wypowiadają się sprzedawcy, a Allegro będzie "debatować" co jest najlepsze dla kupujących bez względu na to ile by to nie kosztowało sprzedających, którzy utrzymują cały ten cyrk. Ech... :(

5aa37fa462518_Allegro_dzikuje_za_komentarze.png.890017600ce1f6f09ad00e5e6ebcacca.png

 

 

Link to postu

A te zdjęcia to wszystkie mają wyć wycięte czy tylko miniaturka a w aukcji może być już dowolność?

Na razie jest mowa tylko o miniaturce. Ale podobno mają też wprowadzić moderację tytułów aukcji więc oczywistym jest że z czasem będą żądać coraz więcej ;)

 

 

Tak jest - zaczną żądać więcej i więcej, wszystko dla promowania swoich czyli strefy Marek, czy Krzysiek.

 

 

Póki co jest "zalecenie" aby dawać wszystkie zdjęcia do galerii, ale za chwilę będzie nakaz.

 

Co do moderacji tytułów do kurza melodia jak mogłoby to wyglądać ?

Sam tytuł przedmiotu i nic więcej ?

 

Robią wszystko aby sprzedaż znikła.

Przecież te wszystkie reguły już są - na ceneo. I można kupować wprost z ceneo.

Po co drugie ceneo ?

 

 

Wątpię żeby Allegro się wycofało. Po prostu w marcu 2017 zamkną tysiące aukcji i tak zmuszą ludzi do dostosowania się. Będziemy zapierdzielać żeby spełnić ich wymagania i będziemy ponosić gigantyczne koszty albo... ? No właśnie albo co?

 

Najbardziej prawdopodobne wydaje się przejście na Ebaya ANG lub PL ale zanim tam za sprzedawcami przyjdą klienci minie kilka lat ;) Chyba, że Ebay lub jakiś inny

 

 

Kiedyś chciałem coś kupić na ebayu.

I nie było.

 

Tam nic nie ma. Są tylko oferty z zagranicy.

Polscy sprzedawcy tam prawie nie sprzedają, nawet pomimo tego, że prowizja jest 1,7% nie więcej niż 30 ileś zł.

 

Raj dla sprzedawców.

 

Ale jak nie ma sprzedawców to nie ma też kupujących.

 

 

serwis umiałby wykorzystać nadarzającą się okazję i zachęcić sprzedających, a potem kupujących do zmiany serwisu - wiele nie potrzeba - wystarczy że napiszą, a u nas możesz mieć takie miniaturki jakie tylko chcesz ;) i podpisać umowę z Insertem lub innym producentem oprogramowania do zrobienia programu do zarządzania tymi aukcjami bo bez tego jest ciężko ;)

 

 

Właśnie. Potrzebne jest Sello Ebay.

Albo Ebay -> Subiekt GT i importowanie danych do Sello.

Nie chodzi mi o wystawianie czy nawet zarządzanie aukcjami, to można robić ręcznie przez www (mam na dzieję, że Ebay obsługuje auto wznawianie aukcji), ale o obsługę transakcji, paczki, no i komentarze. Bo to się robi codziennie.

 

 

Proszę bardzo - pytasz i masz 3 pomysły od ręki które już się przewinęły w sieci:

1. Można pisać pozew zbiorowy do UOKiKu, że działania Allegro mają na celu likwidację różnorodności sprzedawców, tym samym konkurencję i Allegro wykorzystuje w tym celu swoja pozycję monopolistyczną - ale to marzenie ściętej głowy ;)

 

 

UOKIK wyjątkowo słabo interesuje się sprawami między przedsiębiorcami.

Raczej nic nie zrobią.

 

2. Wszyscy olewamy nowe zasady i czekamy do marca 2017r. Na początek wszyscy dostaniemy ostrzeżenie, a potem zobaczymy czy ktoś w Allegro będzie miał jaja, żeby jednego dnia usunąć kilkaset tysięcy aukcji nie spełniających nowych wymogów ;)

 

Tak właśnie planuję  ;D

 

3. Jedyna forma protestu jaką mogą zaakceptować wszyscy sprzedawcy i dość łatwo wykonać to codziennie "nielubić" wszystkich wpisów nowości na profilach Allegro, dawać pod filmikami Allegro łapki w dół, itp. Do tego zadawać masę pytań i wyrażać swoje oburzenie wszędzie gdzie się tylko da - wszystkie profile, blogi, fora, portale, znajomi, itp. Każde miejsce jest dobre. Dodatkowo można wysyłać pytania do kontaktu Allegro oraz na stronie z zapowiedzią zmiany zdjęć. Ja wysłałem już kilka ale nie dostałem żadnej odpowiedzi ;) Odlajkowałem kilka postów i wyraziłem swoje oburzenie, również tutaj ;) Jak chcecie coś zmienić to w dobie internetu tak się pokazuje jakiejś firmie, że nie podoba się Wam to co robi. Ale żeby coś zmienić to każdy sprzedawca musiałby przynajmniej raz coś takiego zrobić, a najlepiej po 1x codziennie i tutaj my -  jako społeczność sprzedawców - wymiękamy bo narzekamy wszyscy ale mało który cokolwiek w tej sprawie faktycznie zrobi/napisze/kliknie/odlajkuje itp. :(

 

Mam taki zamiar. Muszą zobaczyć, że niezadowolenie jest duże.

 

Naprawdę nie wiadomo co robić :( Na razie i tak czekamy na doprecyzowanie wytycznych

 

Pewnie wytyczne będą we wrześniu i to pod koniec, więc będą 3 miesiące na zmianę wszystkich zdjęć....

 

Ale Allegro powie, że przecież informowali z dużym, 7 miesięcznym wyprzedzeniem....

 

Sprzedawcy nie potrafią się zjednoczyć. Jesteśmy cienkie bolki i damy się rypać Allegro z każdej strony z której będą chcieli :( I to na białym tle RGB 255.255.255 ;)

 

1405667633_by_adamix47_500.jpg?1405667633

 

Allegro będzie "debatować" co jest najlepsze dla kupujących bez względu na to ile by to nie kosztowało sprzedających, którzy utrzymują cały ten cyrk. Ech... :(

[attachment=1]

 

 

 

Właśnie - dla kupujących.

Weźmy pierwszą lepszą reklamę, w Poznaniu, jest ich zapewne dużo nawet na ulicach.

Czy są gdzieś na białym tle 255 bez żadnych napisów ?

 

Bo osobiście nie kojarzę.

 

To znaczy, że "badania" Allegro są ewenementem na skalę światową, jak to możliwe, że wielkie Agencje reklamowe i to światowe nie wiedzą tak oczywistych sposobów na skuteczną, dobrą dla klientów reklamę, zwiększającą sprzedaż o 12% ?

Link to postu

Chyba, że Ebay lub jakiś inny serwis umiałby wykorzystać nadarzającą się okazję i zachęcić sprzedających, a potem kupujących do zmiany serwisu - wiele nie potrzeba - wystarczy że napiszą, a u nas możesz mieć takie miniaturki jakie tylko chcesz ;) i podpisać umowę z Insertem lub innym producentem oprogramowania do zrobienia programu do zarządzania tymi aukcjami bo bez tego jest ciężko ;)

 

No wiesz sprzedającym mało trzeba, ale przyzwyczajenia klientów nic nie zmieni, u nas w Polsce allegro to tak jak google i youtube, znają je młodzi i starsi.

 

Nie wiem na ile można się opierać http://aukcjostat.pl/ ebay od dwóch lat nie odświeżany ale wyższej pozycji raczej nie ma się co spodziewać.

 

Poczekajmy na odpowiedź allegro w sprawie zdjęć, na pewno jakieś odstępstwa/okresy przejściowe będą.

 

P.S. Póki co znam tylko jeden przypadek pójścia sprzedającym na rękę - Przywrócenie wpisania innego kosztu dostawy, więc kto wie.

Link to postu

No wiesz sprzedającym mało trzeba, ale przyzwyczajenia klientów nic nie zmieni, u nas w Polsce allegro to tak jak google i youtube, znają je młodzi i starsi.

Zgadzam się i wszyscy dobrze o tym wiemy, chociaż zapowiadane zmiany to najlepszy moment na wypłynięcie konkurencji, nawet z punktu widzenia kupujących :) Ci co lubią kolorowe miniaturki będą mieli problem z zaakceptowaniem setek jednakowych. Tym samym szukanie przedmiotów zostanie utrudnione.

 

Również brak szerokiego asortymentu zmusi kupujących do szukania gdzie indziej. To tylko kwestia czasu, aż zaczną kupującym wyskakiwać po 3 wyniki wyszukiwania lub brak wyników dla produktów mało chodliwych gdzie nikomu nie będzie się chciało obrabiać zdjęć. To samo z towarami z katalogów gdzie producenci nie dostarczają właściwych zdjęć. Teraz sprzedawcy robią skany katalogów i mają wystawioną aukcję, a po zmianach? Przecież nie będą zamawiać po 1 sztuce towaru tylko po to żeby go właściwie sfotografować więc liczba ofert będzie topnieć. Tak samo jak osób prywatnych chcących odsprzedać nowe towary.

 

Czyli kupujący wpiszą na Allegro - 6mm szyba lub pleksi i albo nic im nie wyskoczy albo wyskoczy lista 100 takich samych ofert. Wpiszą to samo w Google i wyskoczą im znajome kolorowe oferty ale już nie na Allegro.

 

Swoją drogą to zastanawiam się ile kupujących wpisuje wyszukiwanie bezpośrednio w wyszukiwarkę Allegro, a ile w Google i Allegro wychodzi na pierwszym miejscu więc w nie klikają?

 

P.S. Póki co znam tylko jeden przypadek pójścia sprzedającym na rękę - Przywrócenie wpisania innego kosztu dostawy, więc kto wie.

Nie chwaląc się ;) to pamiętam jak o to zabiegałem na Cafe Allegro. Napisałem mega post i podałem Allegro rozwiązanie z którego obecnie wszyscy korzystamy, czyli "chcę umożliwić (moim) kupującym wpisanie innego kosztu dostawy". Zabiegałem i tu i tam, prosiłem wszystkich o poparcie tego pomysłu ale znalazło się raptem parę osób. Dlatego byłem mega zdziwiony, że Allegro jednak to wprowadziło ;)

 

Tak czy siak jak nie będziemy wyrażać swojej krytyki to nic się nie zmieni i damy się stłamsić. A już w komentarzach na profilach widać "zdrajców", dla których przeróbka tysięcy zdjęć to nie problem i nie rozumieją tego oburzenia innych sprzedawców ;) Nawet pokazują przykłady jak to ładnie można pokazać białe przedmioty na białym tle, a wyciąć je to raptem parę klików ;)

 

A w Allegro liczą poparcie - "przeciw" jest 567 komentarzy, "za" są 3 komentarze czyli mamy remis i zmiany będą wdrożone zgodnie z planem ;):D

Link to postu

Zgadzam się i wszyscy dobrze o tym wiemy, chociaż zapowiadane zmiany to najlepszy moment na wypłynięcie konkurencji, nawet z punktu widzenia kupujących :) Ci co lubią kolorowe miniaturki będą mieli problem z zaakceptowaniem setek jednakowych. Tym samym szukanie przedmiotów zostanie utrudnione.

 

Szczerze ? To kupujący ma na to wywalone, czy miniaturka jest z tłem i kolorowymi napisami czy na białym tle bez napisów. W skrócie chcesz sprzedawać na allegro musisz się dostosować, ot taka okrutna prawda, którą się słyszy/czyta na forach.

 

Również brak szerokiego asortymentu zmusi kupujących do szukania gdzie indziej. To tylko kwestia czasu, aż zaczną kupującym wyskakiwać po 3 wyniki wyszukiwania lub brak wyników dla produktów mało chodliwych gdzie nikomu nie będzie się chciało obrabiać zdjęć. To samo z towarami z katalogów gdzie producenci nie dostarczają właściwych zdjęć. Teraz sprzedawcy robią skany katalogów i mają wystawioną aukcję, a po zmianach? Przecież nie będą zamawiać po 1 sztuce towaru tylko po to żeby go właściwie sfotografować więc liczba ofert będzie topnieć. Tak samo jak osób prywatnych chcących odsprzedać nowe towary.

 

I tutaj oczekuję obiecanego 12% wzrostu sprzedaży  ;) , do czasu aż wszystkim uda się ukraść innym zdjęcie  ;D

 

Swoją drogą to zastanawiam się ile kupujących wpisuje wyszukiwanie bezpośrednio w wyszukiwarkę Allegro, a ile w Google i Allegro wychodzi na pierwszym miejscu więc w nie klikają?

Ja jak szukam czegoś konkretnego to kolejność następująca ceneo/allegro/google, a ostatnio aliexpress w którym kupiłem kabel za 1USD z darmową dostawą do Polski (na allegro taki kabel 40zł + dostawa)  ;D

 

Link to postu
Witam.

Przekazaliśmy informację dotyczącą zmiany miniaturek już teraz, aby mieli Państwo wystarczająco dużo czasu na dokonanie zmian. Niemniej jednak nowe zasady dotyczące miniaturek będą obowiązywały dopiero od 1 lutego 2017 a dokładny regulamin zostanie jeszcze podany z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Państwa sugestie wobec zdjęć przekazałam do odpowiedniego działu. Zapoznamy się z sytuacją i jeżeli tylko to będzie możliwe to podejmiemy działania w celu wprowadzenia zmiany.

 

Mam nadzieję, że uda się Państwu sukcesywnie pozmieniać miniaturki.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Czyli zakasać rękawy i do roboty, bo jeżeli coś będzie to może być już za późno.  ;)

Link to postu
Witam.

Przekazaliśmy informację dotyczącą zmiany miniaturek już teraz, aby mieli Państwo wystarczająco dużo czasu na dokonanie zmian. Niemniej jednak nowe zasady dotyczące miniaturek będą obowiązywały dopiero od 1 lutego 2017 a dokładny regulamin zostanie jeszcze podany z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Państwa sugestie wobec zdjęć przekazałam do odpowiedniego działu. Zapoznamy się z sytuacją i jeżeli tylko to będzie możliwe to podejmiemy działania w celu wprowadzenia zmiany.

 

Mam nadzieję, że uda się Państwu sukcesywnie pozmieniać miniaturki.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Czyli Allegro się nie ugnie.

 

 

W sumie to i bardzo dobrze bo ja właśnie zmieniłem zdanie i będę popierał pomysł białych teł wszędzie gdzie się da!

 

Tak! Popieram wprowadzenie białych teł wszędzie, również w opisach i zdjęcia niech będą obowiązkowo obrabiane w najdroższych programach graficznych, a za każde nieposłuszeństwo niech Allegro usuwa aukcje i blokuje konta.

 

Właśnie wracam z krótkiego spotkania z kilkoma znajomymi handlującymi na Allegro i oni mają to gdzieś. Nie zależy im, nic z tym nie zrobią, nie przejmują się, zero stresów. Tłumaczę im dokładnie co będą musieli robić, a Ci stoją i patrzą się w niebo jak jacyś debile. W ogóle nic do nich nie dociera. Pytam się czy czytali nowe wymogi - czytali, a walą tekstami w stylu - mnie to nie interesuje, nie moja sprawa, nie będę zmieniał zdjęć bo mi się nie chce, po co mam cokolwiek gdziekolwiek pisać/pytać, itd. Najwyżej nie będą sprzedawać na Allegro, polikwidują firmy, a ich rodziny będą zdychać z głodu bo Allegro stanowi ich jedyną formę utrzymania.

 

No co jest grane? Z takim podejściem to na pewno Allegro będzie robiło z nami, czyli tymi którym zależy, co chce i będziemy się musieli wysilać, a reszta wyleci. I z takim podejściem tych sprzedawców to bardzo chętnie bym zobaczył jak Allegro wywala ich aukcje i blokuje konta. Przecież wiadomym jest, że my (zainteresowani i zdający sobie sprawę z mnogości pracy), poradzimy sobie, bo będziemy musieli, a te dziady niech spadają z Allegro ;) Po kilku latach zawieruchy my będziemy stanowić pierwszą ligę, a oni będą próbować bawić się na OLX lub sprzedawać na bazarach bo do Allegro nigdy nie dorosną.

 

I na pytanie gdzie sprzedajesz - to jak odpowiemy, że na Allegro - to nie będzie odpowiedzi tak jak dzisiaj, że wszyscy handlują na Allegro, tylko będzie odpowiedź - ooo... na Allegro to handlują tylko wybrańcy. A reszta niech sobie dziaduje gdziekolwiek indziej!

 

Czyli zakasać rękawy i do roboty, bo jeżeli coś będzie to może być już za późno.  ;)

Tak masz rację. Biorę się już za naukę szybkiego szparowania! Nie ma na co czekać! :)

 

 

Link to postu

U nas akurat jest do wystawienia teraz ok 3 tyś aukcji.

Nasza strategia padła na olaniu standardu miniaturek, mamy swoje z silną identyfikacją i ile można tyle trzeba to wykorzystać, styczeń się poświęci na podmianę.

Trzeba pamiętać że od października w filtrze po trafności będą tylko aukcje u góry na białym tle, czyli aukcje promowane muszą być czyste.

A oprócz tego trzeba się bawić tytułami, jeżeli komuś w ogóle zależny na identyfikacji swojej marki na długiej liście aukcji ;) Nie wiadomo czy Allegro wprowadzi opcję korekty tytułów w aukcjach kiedy nastąpiła sprzedaż. Idealnie by było gdyby wydłużyli jeszcze te tytuły..

Link to postu

Ja uważam że upór i bojkot wielu sprzedawców mógł tu odegrać kluczową rolę, a form może być wiele. Kluczowa kwesta to  zjednoczenie sił i wypracowanie jednego kierunku działania. Oczywiście to nie jest proste ale do zrealizowania w dobie portali społecznościowych. Uważam że większość sprzedawców jest po prostu wściekła na zmiany i poszli by za ciosem.

 

Już na tym forum można by zebrać kilkunastu sprzedawców którzy mogli by zainteresować konkurencje w swojej branży takim tematem a potem poszło by już gładko. Trzeba zainteresować tematem jak najwięcej sprzedawców.  A wtedy pomysły same przyjdą do głowy, trzeba by tez wypracować jakiś kompromis bo tylko głupi może sądzić że allegro powie " dobra to wycofujemy sie z tej zmiany" , ale można by ich zmusić do daleko idących ustępstw

 

Allegro w tej chwili włożyło kij w mrowisko i czeka co się będzie działo.

 

Bo chyba jesteście świadomi że już od 1 października brak białego tła to niższe pozycjonowanie a od listopada brak standardu allegro.

 

Więc wyślijcie nawet anonimowo maila do swojego konkurenta

"Co sadzisz o nowych zmianach na allegro w kwestii miniaturek, jeśli martwi Cię ten problem zaglądnij do nas i podziel się swoja opinią"

Napiszcie na pomoc allegro, w tej chwili jest około 350 postów, trochę mało jak na tylu sprzedawców. Myślę że w tej chwili każdy czeka co się będzie działo, ale to niedobry kierunek. Każdy musi zrobić chociaż jedna małą rzecz

im więcej osób będzie o tym mówiło tym większa szansa sukcesu, ale nie może to skończyć tylko na wewnętrznym biadoleniu

 

Takie jest przynajmniej moje zdanie

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...