Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

 

No co jest grane? Z takim podejściem to na pewno Allegro będzie robiło z nami, czyli tymi którym zależy, co chce i będziemy się musieli wysilać, a reszta wyleci. I z takim podejściem tych sprzedawców to bardzo chętnie bym zobaczył jak Allegro wywala ich aukcje i blokuje konta.

 

 

Po prostu nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. A to właśnie teraz jest pora na jakiekolwiek działanie, opór ze strony sprzedawców. Twoi znajomi dostosują się do nowych zasad, ale dopiero w styczniu, lutym 2017 jak już ich "naciśnie" potrzeba. A wtedy na "naciski" na allegro będzie już na 100% za późno, choć ja w tej chwili tez nie wierzę w powodzenie naszych protestów. Mimo wszystko piszę na wallu pomocy allegro co na ten temat myślę. Przydałby się jakiś fanpejdż "antyallegrowy" na którym można by skupić wszystkich przeciwników. O tym, jak allegro nas traktuje mogliśmy się przekonać przy okazji awarii z wczoraj: "System nie naliczył wam opłat za wysyłkę? To dzwońcie se do klientów i proście o dopłatę, może wam dopłacą a może nie."

Link to postu

Co sądzicie żeby zacząć zbierać podpisy np na stronie www.petycje.pl lub podobnym serwisie. Trzeba ich naciskać pisać, działać. Allegro jak widać po ich reakcjach przyjmuję że to już wszystko zaklepane i terminy są wiążące ale to tylko ich plan przepchnięcia zmian,

 

Znacie jakieś inne forum na które można by zapraszać potencjalnych zainteresowanych problemem którzy mogli wy wnieść jakieś pomysły i opinie? Ten wątek jest oki ale to jednak forum dla użytkowników sello. A dobrze by było działać na bardzie neutralnym gruncie.

 

Co sądzicie żeby założyć forum dedykowane z kilkoma postami w którym można by skupić użytkowników lub profil na FB?

Link to postu

 

Tak! Popieram wprowadzenie białych teł wszędzie, również w opisach i zdjęcia niech będą obowiązkowo obrabiane w najdroższych programach graficznych, a za każde nieposłuszeństwo niech Allegro usuwa aukcje i blokuje konta.

 

 

 

Obawiam się PanBanBanie, że Twoi znajomi to właśnie Ci, z grupy "jak się nie podoba to nie kupuj", albo "Cham i prostak, na aukcji wyraźnie pisało, że reklamacje rozpatrujemy do 21 dni!!!", czyli psujący Allegro.

 

Oni zrobią tak - teraz będą pili piwko, a w lutym ukradną zdjęcia Tobie i mnie i będą mieli gotowe.

 

W tydzień się wyrobią, a Ty będziesz siedział dla nich miesiącami i robił im ładne miniaturki.

 

 

Link to postu

Oto prawidłowa miniaturka od lutego

 

8693_1.jpg

 

 

No prawie, bo jest logo producenta.

 

 

CO TO K**** JEST ?

Ja mam to kupić ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A oto co to jest - miarka do spaghetti.

 

8693_3.jpg?791836

 

 

Ale zgodnie z Regulaminem towar w naturalnym otoczeniu możemy pokazać tylko w opisie, no chyba, że ktoś sprzedawałby dokładnie taką ilość makaronów wraz z miarką.

 

Wzrost sprzedaży o 12% gwarantowany.

Link to postu

Właśnie wracam z krótkiego spotkania z kilkoma znajomymi handlującymi na Allegro i oni mają to gdzieś.

 

Jeżeli to ci sami znajomi co nie polecają sklepu internetowego bo to dodatkowa praca, to radzę zmienić znajomych albo nie brać ich rad poważnie tylko robić swoje ;)

 

Ks. Robak, no ale jak napiszesz w tytule aukcji miarka do spaghetti to szukający widząc to cudo, aż z ciekawości wejdzie do środka, kupi i poprosi tę z makaronem nr 4

A tak poza tym, taką miarkę mam w łapie, więc zbędny gadget  ;D

Link to postu

Obserwuję tę nieszczęsną historię od początku i od początku zdałem sobie sprawę, że wprowadzenie tych zmian jest nierealne. Iście diabelski pomysł i jego absurdalność - przecież pewnie nikomu wcześniej do głowy nie przyszło, że Allegro może wykręcić aż taki numer - nasuwa mi dwa wnioski, które tu pasują jak ulał. Niestety tylko dwa i oba są niestety smutne.

 

Pierwszy to taki. że ten (nieważne, czy jeden, czy wielu), który to wymyślił, jest kompletnie odrealnionym fanatykiem i żyje w jakiejś wirtualnej rzeczywistości, nie biorąc pod uwagę, że może się mylić. Wobec tego jakiekolwiek, nawet najbardziej racjonalne argumenty nie mają tutaj absolutnie żadnego znaczenia. Nie ugnie się, bo fanatyk się nie ugina. Zauważcie, jak wygląda język odpowiedzi tej "Allegro Pomocy", jaki jest tam straszliwy cynizm i kompletna pogarda dla innego zdania, jakie jest przeinaczanie znaczeń słów - druzgocąca krytyka jest komentarzami, remedium na problemy sprzedających jest dobro kupujących, na argumenty, że te zmiany będą kosztowne, odpowiadają, że łaskawie nie będą pobierali za nie opłat, jak ktoś pisze, że czasowo się nie wyrobi, to oni, że ogłaszają to odpowiednio wcześniej, etc. Wchodzenie w taką dyskusję jest z góry skazane na niepowodzenie. Widać wyraźnie, że odpowiedzi zostały przygotowane wcześniej, ci co odpowiadają zostali dobrze przeszkoleni i dostali bardzo dokładne wytyczne. Też jestem zwolennikiem dyskusji, przekonywania, argumentacji, kompromisu, ale tutaj trzeba woli drugiej strony - ja jej nie widzę. Ten wniosek uważam za możliwy, jednak jest on raczej fałszywy - nie sądzę, żeby tak duża firma, w której zapewne są jakieś mechanizmy kontroli, kierowała się zwyczajnym szaleństwem.

 

Drugi wniosek, do którego doszło również wielu innych, jest taki, że to przemyślana strategia, w której wyniku Allegro ma zostać tylko Allegro. Przez całe lata zbierali informacje, a my im za to jeszcze płaciliśmy. Wiedzą dokładnie, co i jak się sprzedaje, mają bazę dostawców i co najważniejsze ogromną bazę klientów. Zdecydowana większość tych klientów ma gdzieś, u kogo kupuje - oni kupują na Allegro. I tak ma zostać. A mistrzostwem świata jest to, że mają też pieniądze od nas, za pomocą których nas z tego interesu wycyckają. Czy nie zauważyliście, że od dawna ciągle wprowadzane są zmiany, które tylko pochłaniają czas sprzedających, nie przynosząc w zamian niczego dobrego, a tylko powodują frustrację? Nie ma czasu na szukanie czegoś innego, bo przecież trzeba dbać o sprzedaż na Allegro.

 

W wyniku tego w naszej firmie postanowiliśmy, że nie będziemy dalej w tym brać udziału. Nie będziemy zmieniać żadnych miniaturek, wycinać tła, ukrywać loga, itd. Właściwie postanowiło to za nas samo Allegro, wykonując ten "cudowny" ruch i stawiając takie warunki, które są absolutnie nie do przyjęcia. Powiedzieliśmy dosyć! Co z tego, że nawet, gdybyśmy jakimś cudem to zrobili, co z tego wynika? Za jakiś czas będzie następna zmiana, oczywiście w trosce o nasze dobro i zwiększenie naszej sprzedaży i kolejna strata czasu. Mamy ten czas do lutego, żeby znaleźć inny sposób na życie i na tym się skoncentrujemy. Ile się da, będziemy robić swoje, ale bez żadnego rozwijania interesu Allegro, skoncentrujemy się w końcu na własnym. A jak potem nas wywalą, to niech wywalają. Kiedyś świat też istniał bez Allegro i trwało to znacznie dłużej niż z nim.

 

Ne wierzę w jakąkolwiek zmianę na lepsze z ich strony. Taka zmiana może być tylko w wyniku ingerencji zewnętrznej instytucji takiej jak np. UOKiK, ale to, jak wiadomo, długa historia. Szkoda mi tylko, że tak długo żyliśmy złudzeniami.

Link to postu

Ja nie chcę absolutnie nikogo do niczego przekonywać, jak również nie chcę dyskutować z Allegro, bo nie widzę sensu, co wyjaśniłem. Przedstawiłem tylko przemyślenia z naszej firmy. Dyskusja z Allegro na ich warunkach mnie nie interesuje. Napisałem tutaj, bo tutaj nie jest u nich. Jeżeli oni piszą że stosunek wypowiedzi circa 350 przeciw 3 za, to jest zainteresowanie i dziękują za komentarze, nic sobie z nich nie robiąc, to pokazuje, że traktują ludzi jak bydło. A ja nie chcę być bydłem. Znalazłem też taki artykuł, który wiele tłumaczy, polecam przeczytać: http://natemat.pl/127827,allegro-zna-cie-lepiej-niz-wlasna-matka-po-15-latach-zbierania-danych-zaoferuja-ci-produkt-zanim-o-nim-pomyslisz

Link to postu

a poza tym dość pesymistycznie to widzisz, ja uważam że zmiany miniaturek będą ciężkie do wprowadzenia i jeśli się sprzedający dobrze postarają to allegro może pójść na ustępstwa. Bo to  olbrzymi kłopot dla sprzedawców, jeśli ktoś ma nawet 500 zdjęć do zrobienia a gdzie sprzedawcy co mają tysiąc i więcej? a jest ich mnóstwo... Niektóre produkty będą wymagały nowych zdjęć a to dodatkowy czas poświęcony na obróbkę. A nikt nie wspomina o żadnych rekompensatach, podali termin zmian z harmonogramem, sankcje i to że w toku pojawi się więcej szczegółów.

 

Dobrze że jeszcze nie wprowadzili klauzuli: Potwierdzam że zapoznałem się ze zmianami...;)

Link to postu

Obawiam się PanBanBanie, że Twoi znajomi to właśnie Ci, z grupy "jak się nie podoba to nie kupuj", albo "Cham i prostak, na aukcji wyraźnie pisało, że reklamacje rozpatrujemy do 21 dni!!!", czyli psujący Allegro.

 

Oni zrobią tak - teraz będą pili piwko, a w lutym ukradną zdjęcia Tobie i mnie i będą mieli gotowe.

 

W tydzień się wyrobią, a Ty będziesz siedział dla nich miesiącami i robił im ładne miniaturki.

W sumie to masz rację. Trafiłeś w dziesiątkę z ich określeniem :) Po sprawdzeniu ich kont na Allegro wynika, że to najniższa klasa sprzedających. Masa negatywów, byle jakie zdjęcia, ich opisy to żenada, a sprzedaż mają kosmiczną, bo handlują tanią chińszczyzną ;) Tacy będą kraść zdjęcia na potęgę.

 

Jeżeli to ci sami znajomi co nie polecają sklepu internetowego bo to dodatkowa praca, to radzę zmienić znajomych albo nie brać ich rad poważnie tylko robić swoje ;)

Nie, akurat oni nie mają z tymi nic wspólnego. Sam nie widziałem sensu w jego budowaniu bo... to dodatkowa praca ;)

Ale post pramiza dał nowe światło na tą kwestię. Nie wiem czemu sam wcześniej na to nie wpadłem :(

 

Od teraz to zdanie to świętość i pierwsze przykazanie handlujących na Allegro:

Czy nie zauważyliście, że od dawna ciągle wprowadzane są zmiany, które tylko pochłaniają czas sprzedających, nie przynosząc w zamian niczego dobrego, a tylko powodują frustrację? Nie ma czasu na szukanie czegoś innego, bo przecież trzeba dbać o sprzedaż na Allegro.

 

Aż mnie teraz roznosi energia. No faktycznie tak jest. Cały czas dostosowujemy się do Allegro, zmieniam specyficzne, opisy, cenniki, itd, itp. Przecież tam co chwilę coś trzeba poprawiać i jeszcze nie można tego robić bo nie wolno edytować tego i tamtego, a to jest zablokowane, a tego Sello jeszcze nie obsługuje ;) Przecież sam we własnym sklepie sobie nie będę utrudniał, a zmiany/uaktualnienia będę robił kiedy będę chciał. Dlatego koniec z tym.

 

Od dziś jest już nowy plan :) Do końca roku założyć własny sklep internetowy. Założyłem nowy wątek na temat porównań sklepów internetowych i integratorów z Subiektem - proszę wszystkich podzielcie się w tamtym wątku swoimi aktualnymi opiniami na ich temat, a ja zbuduję ich zbiorcze podsumowanie. Wszystkim to wyjdzie na zdrowie.

Wątek o sklepach jest tutaj:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9043.0

 

Ks. Robak, no ale jak napiszesz w tytule aukcji miarka do spaghetti to szukający widząc to cudo, aż z ciekawości wejdzie do środka, kupi i poprosi tę z makaronem nr 4

Ludzkość idzie w stronę obrazów i języka piktogramów. Czyli najpierw obrazek z najważniejszymi cechami, a w tekście to tylko szczegóły doczytają. Dlatego uważam, że miniaturki, które są obecnie na Allegro są najlepsze. No może za wyjątkiem tych co zasłaniają sprzedawany przedmiot ;)

 

Zapytałem na FB Allegro czy taka metoda jest dopuszczalna:

https://www.digimarc.com/application/photography

choć sądzę, że tak, bo tego 'znaku' podobno nie widać okiem.

Na razie brak informacji, ale dopiero pół godziny temu pisałem.

Moje wnioski na temat tego zabezpieczenia:

1. dla sprzedających to kolejny koszt.

2. można by jednak go ponieść, zabezpieczyć własne zdjęcia, pozwolić komuś je ukraść, posprzedawać na nich ile wlezie, a potem pozwać go i wziąć procent jego sprzedaży jako rekompensatę i zrobić z tego nową metodę zarabiania ;) Jedynie potrzeba dobrego adwokata i masę czasu bo sprawy w polskich sądach trwają latami. Chociaż na końcu i tak nie będzie wiadomo czy to wyrok czy tylko opinia ;)

 

W wyniku tego w naszej firmie postanowiliśmy, że nie będziemy dalej w tym brać udziału. Nie będziemy zmieniać żadnych miniaturek, wycinać tła, ukrywać loga, itd. Właściwie postanowiło to za nas samo Allegro, wykonując ten "cudowny" ruch i stawiając takie warunki, które są absolutnie nie do przyjęcia. Powiedzieliśmy dosyć! Co z tego, że nawet, gdybyśmy jakimś cudem to zrobili, co z tego wynika? Za jakiś czas będzie następna zmiana, oczywiście w trosce o nasze dobro i zwiększenie naszej sprzedaży i kolejna strata czasu. Mamy ten czas do lutego, żeby znaleźć inny sposób na życie i na tym się skoncentrujemy. Ile się da, będziemy robić swoje, ale bez żadnego rozwijania interesu Allegro, skoncentrujemy się w końcu na własnym. A jak potem nas wywalą, to niech wywalają. Kiedyś świat też istniał bez Allegro i trwało to znacznie dłużej niż z nim.

Pramiz - bardzo dobry wpis, rzucający nowe światło na czas tracony na ciągłe zmiany Allegro. Gdybym te lata poświęcił na budowanie własnego sklepu internetowego to do tej pory byłby już wypozycjonowany i wypromowany. A tak latka lecą, a człowiek wciąż próbuje się dostosować do zmian Allegro :( Dzięki :)

Link to postu

Właśnie wracam z krótkiego spotkania z kilkoma znajomymi handlującymi na Allegro i oni mają to gdzieś.

Jeżeli to ci sami znajomi co nie polecają sklepu internetowego bo to dodatkowa praca, to radzę zmienić znajomych albo nie brać ich rad poważnie tylko robić swoje ;)

Alwin, w sumie to muszę Ci podziękować za to pchanie mnie w stronę sklepu internetowego. Nie wiem jaki masz w tym interes ;) ale dziękuję.

 

Lepiej tracić lata na budowanie własnej marki niż na dostosowywanie się do ciągłych zmian Allegro :(

Link to postu

Pramiz wrzuć powyższego posta na pomoc allegro, Twoje przemyślenia są jak najbardziej trafne, niech inni tez przeczytają.

 

Popieram.

 

Co do UOKIK to nic nie zrobią - zobaczcie jakie ograniczenia ma Amazon w stosunku do sprzedających, a jednak wszędzie działa legalnie.

 

Jest to na zasadzie "Podoba ci się to sprzedawaj, jak nie to wyp....."  ;D

 

Ta wiadomość o obrazkach bardzo się negatywnie na mnie przełożyła, dawno tak złej wiadomości nie miałem, wszystkie czakry mi się zamknęły.

Link to postu

 

Od dziś jest już nowy plan :) Do końca roku założyć własny sklep internetowy. Założyłem nowy wątek na temat porównań sklepów internetowych i integratorów z Subiektem - proszę wszystkich podzielcie się w tamtym wątku swoimi aktualnymi opiniami na ich temat, a ja zbuduję ich zbiorcze podsumowanie. Wszystkim to wyjdzie na zdrowie.

Wątek o sklepach jest tutaj:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9043.0

 

 

 

No dobra, to małpuję i mam ten sam plan.

 

Tylko.....co dalej ? :D

 

W zasadzie to opisy można kopiować wprost z Sello, przecież się nie zmieniają.

Gorzej ze zdjęciami, bo w sklepie trzeba je pewnie w specjalny sposób dodawać.

No ale zdjęcia są - z moim logo, gotowe, tylko wrzucać ;D

 

Ale najpierw trzeba mieć sklep, wygląd, płatności......

GIODO.

Ktoś pomoże od czego zacząć ?

Link to postu

Czyli teraz mówią, że jednak znak wodny będzie dopuszczalny tylko żeby nie był widoczny.

 

Taki maciupeńki znaczek ;)

"Digimarc" jest niewidoczny dla oka, to nie jest malutki znaczek:

https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/using/digimarc-copyright-protection.html

 

Tak wiem, ale chodziło mi o to, że na podstawie Pomocy Allegro co zacytowałeś - jednak można będzie umieszczać maciupeńkie znaczki wodne.

 

Wychodzi na to, że będą akceptować wszystko co jest niedostrzegalne. A maciupeńki znaczek wodny nie będzie widoczny i Allegro nawet nie będzie wiedzieć gdzie go szukać. Np. nick sprzedawcy czcionką 5 w środku obrazka, nikt nie zauważy ale po odpowiednim powiększeniu już tak - pod warunkiem, że będzie wiedzieć gdzie szukać ;) A nikt nie będzie przypatrywać się tysiącom miniaturek gołym okiem więc może to jest metoda :)

 

Link to postu

Czyli teraz mówią, że jednak znak wodny będzie dopuszczalny tylko żeby nie był widoczny.

 

Taki maciupeńki znaczek ;)

"Digimarc" jest niewidoczny dla oka, to nie jest malutki znaczek:

https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/using/digimarc-copyright-protection.html

 

Tak wiem, ale chodziło mi o to, że na podstawie Pomocy Allegro co zacytowałeś - jednak można będzie umieszczać maciupeńkie znaczki wodne.

 

Wychodzi na to, że będą akceptować wszystko co jest niedostrzegalne. A maciupeńki znaczek wodny nie będzie widoczny i Allegro nawet nie będzie wiedzieć gdzie go szukać. Np. nick sprzedawcy czcionką 5 w środku obrazka, nikt nie zauważy ale po odpowiednim powiększeniu już tak - pod warunkiem, że będzie wiedzieć gdzie szukać ;) A nikt nie będzie przypatrywać się tysiącom miniaturek gołym okiem więc może to jest metoda :)

 

Czyli można by napisać "PanBanBan" pikselami i znak wodny będzie miał 5px wysokości?

Link to postu

Czyli można by napisać "PanBanBan" pikselami i znak wodny będzie miał 5px wysokości?

Z tego co zacytowałeś to wydaje mi się, że tak.

 

Będzie to zmierzać w tą stronę, czyli zaakceptują każde zabezpieczenie które jest niewidoczne. Ale nie możesz umieszczać go na białym tle dookoła produktu bo to białe tło będzie automatycznie sprawdzane przez program i łatwo wykryje jeśli jakiś piksel nie będzie miał tego 255.255.255 ;) Trzeba będzie go umieszczać na przedmiocie i niech sobie szukają cwaniaki ;)

 

A jak ktoś ukradnie zdjęcia to łatwo to sprawdzimy i udowodnimy, że to nasza własność.

Link to postu

Właśnie mnie natchnęło :) Na Allegro stosuję wiele kolorów teł w zależności od koloru produktu. Np. białe przedmioty na czerwonym tle, czarne przedmioty na zielonym tle, niebieskie na żółtym, itd. Totalny miszmasz ;)

 

Teraz sobie wyświetliłem listę tylko moich przedmiotów i mam z góry na dół pstrokate zdjęcia, każdy produkt na innym tle. Na Allegro mi to nie przeszkadza, a nawet uważam za zaletę bo muszę się wyróżnić wśród tysięcy innych ofert ale w moim własnym sklepie internetowym? Jak to będzie wyglądać?

 

Jak teraz sprawdzam na szybko różne sklepy to prawie wszędzie króluje białe tło i wycinane zdjęcia lub jeden kolor tła.

 

Co o tym myślicie? Można mieć takie pstrokate zdjęcia we własnym sklepie internetowym? Czy ma to dla Was jakieś znaczenie jak przeglądacie oferty w sklepach (a nie na Allegro)?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...