Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

Kolejna odpowiedź allegro odnośnie kolorów dostarczanych losowo przez producenta.

 

"w miniaturce ma być tylko jeden kolor, reszta spokojnie może być w opisie oferty. Nie można jednak zaznaczyć, iż wysyłany jest losowy kolor - Kupujący powinien mieć możliwość wyboru. Należy podać ile jakiego koloru Pan ma, ale wybór należy do Kupującego.

 

Pozdrawiam,

--

Agnieszka

Zespół Allegro"

 

Przecież nikt nie będzie w systemie zakładał nowych indeksów żeby podzielić towar na kolory. Gdyby w subiekcie była możliwość do jednego indeksu przypisania wariantów z kolorami/wzorami i wpisaniem ilości sztuk problem by się rozwiązał. 

 

 

Link to postu

Przecież nikt nie będzie w systemie zakładał nowych indeksów żeby podzielić towar na kolory. Gdyby w subiekcie była możliwość do jednego indeksu przypisania wariantów z kolorami/wzorami i wpisaniem ilości sztuk problem by się rozwiązał. 

W Subiekcie masz jakieś tam wariantowanie. Zaraz po wypuszczeniu sprawdzałem tą funkcję ale spróbowałem, wyśmiałem i dałem sobie z nią spokój bo była zbyt skomplikowana do codziennej pracy. Osobne indeksy to jedyne rozwiązanie bo tylko tak jesteś w stanie kontrolować stany magazynowe. Możesz też zostawić aukcje tak jak jest teraz, bo dopóki nikt nie zgłosi tego do Allegro to masz spokój.

 

Ja na pewno zostawię większość aukcji ze złymi miniaturkami i zobaczę co Allegro z nimi zrobi.

Link to postu

 

 

Ja na pewno zostawię większość aukcji ze złymi miniaturkami i zobaczę co Allegro z nimi zrobi.

 

 

Ja też. Nie mam czasu na takie rzeczy i przez kolejne miesiące nie będę go miał.

Jak Allegro chce to niech usuwa.

 

Ciekawe czy za usunięcie aukcji i jej szybkie wystawienie od nowa mogą mi zablokować konto.

Link to postu

Ciekawe czy za usunięcie aukcji i jej szybkie wystawienie od nowa mogą mi zablokować konto.

Wystawię od nowa tylko zmienię parametr na używane, a w opisie napiszę że nowe ;)

Dla tych produktów będzie to musiało wystarczyć.

 

Też tak będę robił, ale już widzę te pytania

"Panie to jest nowe czy używane, bo raz Pan piszesz tak, a raz tak, co za firma, zdecydujcie się" :D :D

Link to postu

Też tak będę robił, ale już widzę te pytania

"Panie to jest nowe czy używane, bo raz Pan piszesz tak, a raz tak, co za firma, zdecydujcie się" :D :D

Z klientami trzeba być szczerym i dlatego ja napiszę:

"Przedmioty są nowe nie używane, ale ponieważ tło na zdjęciu jest kolorowe a nie białe to Allegro nie pozwala nam wystawić tych aukcji z parametrem nowe. Dlatego proszę się nie kierować parametrami Allegro bo one teraz nic nie znaczą. Przedmioty są nowe i nigdy nie używane. W razie dalszych wątpliwości prosimy o kontakt."

I jak ktoś się skontaktuje to jeszcze zaproponujemy mu sprzedaż poza Allegro ;)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Allegro podaje "Dobre zdjęcie zwiększa szansę na sprzedaż nawet o 12%", czy po zmianie miniaturek, już Wam sprzedaż wzrosła  ::) ::)::)?

 

 

Cytat: PanBanBan  Niedziela, 18/09/2016, 21:42:22

1. Jaką ostatecznie wybraliście rozdzielczość dla nowych miniaturek?

800x600 (boję się wzrostu bazy i też nie mam czasu)

2. Na czym robicie zdjęcia białych przedmiotów - na białym tle czy na jakimś kolorowym, żeby potem łatwiej było je wyciąć?

białe tło

3. W czym najszybciej Wam idzie ich wycinanie?

GIMP

Link to postu

Tak, zmienili to parę dni temu. Kur...swo w czystej postaci wobec handlarzy używkami.

 

Tak.

Oczywiście jest to pokłosie tego o czym pisał PanBanBan, że ludzie będą zmieniać parametr "stan", a w opisie będą pisać, że nowe. Tylko po to aby nie robić nowych miniaturek.

 

Jak zawsze ten kto jest uczciwy i faktycznie sprzedaje używane towary dostanie po głowie.

 

Robić super zdjęcia, wycinać, sprawdzać, czy jest tło RGB(255,255,255) DLA JEDNORAZOWEGO TOWARU ?

 

OMG !!

 

Jak widać Allegro nie ma pojęcia o handlu.

Przejęcie przez białych nic nie dało.  :D

Link to postu

Tak, zmienili to parę dni temu. Kur...swo w czystej postaci wobec handlarzy używkami.

Ale o co chodzi bo nie nadążam? Już nie skorzystam z pomysłu ze zmianą statusu na używane? To co mam teraz zrobić?

 

Jak widać Allegro nie ma pojęcia o handlu.

Allegro ma bardzo dobre pojęcie o handlu, ale o handlu dla siebie ;)

 

Wydaje mi się że odkąd zaczęli wystawiać oferty jako oficjalny sklep Allegro to już wtedy nakreślili plan na kilka lat do przodu które kategorie po kolei będą przejmować i w jaki sposób pozbędą się sprzedawców aby ostatecznie zostać tym czym jest Amazon. Bo czy jakikolwiek normalny sprzedawca poza Amazonem faktycznie sprzedaje na nim najbardziej chodliwe towary? Nie, i to samo będzie na Allegro. Wszystkie chodliwe towary zgarnie dla siebie Allegro, a my będziemy sprzedawać całą resztę tylko po to żeby nadal przyciągać klientów na Allegro, że niby tam jest wszystko.

 

Problem Allegro polega na tym, że wciąż są za mali żeby od razu wszystko zgarnąć dla siebie ale oni powolutku idą do przodu, a my do tyłu :(

 

 

 

Link to postu

Tak, zmienili to parę dni temu. Kur...swo w czystej postaci wobec handlarzy używkami.

Ale o co chodzi bo nie nadążam? Już nie skorzystam z pomysłu ze zmianą statusu na używane? To co mam teraz zrobić?

 

Wygląda, że nawet Ciebie przechytrzyli

4373.gif

 

A może to forum czyta jakiś kret i donosi co tu kwiat biznesu wymyśli  ;D ;D

 

 

Problem Allegro polega na tym, że wciąż są za mali żeby od razu wszystko zgarnąć dla siebie ale oni powolutku idą do przodu, a my do tyłu :(

 

Właśnie. Ale my do tyłu idziemy znacznie szybciej, a najgorsze, że przy robieniu bardzo wielu rzeczy aby iść do przodu.

To jak Michael Jackson. On też chodził do tyłu do przodu

 

4630.gif

Link to postu

zmieniam dziennie jakieś 30-40 aukcji. Jak u mnie sprzedaż spadła o 20%  ???

 

No właśnie. Do tej pory umieszczanie logo firmy, czy też innego wyróżnika na miniaturce pozawalało się wyróżnić, pokazać markę Sklepu i pokazać profesjonalne podejście do sprzedaży, teraz już nie można w ten sposób się wyróżniać. Moim zdaniem teraz, gdy wiele ofert będzie "takich samych" lub bardzo podobnych - trzeba poszukać innej formy wyróżnienia się. Ja liczyłbym na pierwsze wrażenie, po wejściu na aukcję - schludny szablon, może jakiś dobry panel z miniaturkami, aby przekonać Klienta o dużym wyborze towarów... Jakieś inne propozycje?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Wprowadź podobne zasady na zdjęciach wewnątrz ofert - to podniesie atrakcyjność twojej oferty

 

Jak to rozumieć ? Póki co podmieniam tylko miniaturki, a zdjęcia w opisie aukcji mam na różnych tłach...

 

 

Może jakaś sugestia na przyszłość. Póki co pytałem jakiś czas temu i obowiązek pod rygorem sakncji dotyczy to tylko i wyłącznie pierwszej miniaturki w ofercie, nawet drugiej już nie :D

Ale widzę, ze wszyscy przy tym samym siedzimy :D

Link to postu

Gotowe !

400 ofert 3 dni roboty z nadgodzinami :)

Najgorsze było rzeźbienie w JPGach, z niektórych fotek nie jesteśmy jeszcze zadowoleni i pewnie trzeba będzie zrobić lepsze zdjęcia, ale z Sello podmianka wydaje się już dalej balanie prosta. Niezwykle pomocne było hurtowe wysyłanie obrazków, jedną ofertę Sello wskazało do podmiany miniaturek aż 33x, gdyż była zmultiplikowana aż 33 razy (33 wersje montażowe)

Ale jak już kliknąłem w Sello "Wyślij zmiany oczekujące dla aukcji trwających" to się miło zrobiło, wszystko przeszło w kilka minut!

zdecydowaliśmy się póki co na format 800x600 :D

Aukcje odświeżyły się też w kilka minut na Allegro no i po około godzinie przeliczony został im parametr "trafność" także wiele z naszych ofert powędrowało trochę wyżej na listingu Allegro.

 

Jak Wasze postępy?

Link to postu

 

Jak Wasze postępy?

 

U mnie 0% w porywach do 0%  ;D ;D

 

Z uwagi na moje okoliczności całe moce mam skierowane w zupełnie innym kierunku i akceptuję ewentualność wywalenia wszystkich nieprzepisowych aukcji przez Allegro.

 

Hi hi  :D

 

 

HeHe zobaczymy co zrobią, myślę, że pierwsze miesiące będą raczej ugodowo podchodzić może jakieś upomnienia wyślą czy co, żeby wrzasku nie robić, ale pewnie z czasem zaczną egzekwować. Ja stawiam na ich lajtowe podejście przez początkowy okres.

Link to postu

 

HeHe zobaczymy co zrobią, myślę, że pierwsze miesiące będą raczej ugodowo podchodzić może jakieś upomnienia wyślą czy co, żeby wrzasku nie robić, ale pewnie z czasem zaczną egzekwować. Ja stawiam na ich lajtowe podejście przez początkowy okres.

 

Pewnie zrobią 2 puste strony z wynikami zanim się zaczną pojawiać te oferty ze "złymi" miniaturkami  ;D

 

Albo tytuł takiej aukcji będzie na szaro.  :D

 

Albo czcionką piątką

 

No i koniecznie warunek, że takie aukcje będą się pokazywały w wynikach wyszukiwania tylko gdy użytkownik kliknie opcję "Pokaż niebezpieczne wyniki" lub "Pokaż wyniki także użytkowników notorycznie łamiących regulamin, za nic mających jakiekolwiek zasady".

 

Oczywiście przed wybraniem tej opcji Captcha ;D

Link to postu

Pewnie zrobią 2 puste strony z wynikami zanim się zaczną pojawiać te oferty ze "złymi" miniaturkami  ;D

 

Albo tytuł takiej aukcji będzie na szaro.  :D

 

Albo czcionką piątką

 

No i koniecznie warunek, że takie aukcje będą się pokazywały w wynikach wyszukiwania tylko gdy użytkownik kliknie opcję "Pokaż niebezpieczne wyniki" lub "Pokaż wyniki także użytkowników notorycznie łamiących regulamin, za nic mających jakiekolwiek zasady".

 

Oczywiście przed wybraniem tej opcji Captcha ;D

 

 

Haha! :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...