Skocz do zawartości

Nie pobiera transakcji

Polecane posty

Oczywiście, że gdyby allegro nie miało "przerwy destrukcyjnej" to problem by nie powstał. Jedynie może być on kolejną mobilizacją do wprowadzenia nowej metody pobierania.

 

Ale oczywiście zastrzegam, że nie mam pełnej wiedzy na temat api, i lepiej niech się wypowie ST. Ja tylko obserwuję przebieg sytuacji i czekam na dane :)

Link to postu

Wertuję komentarze na profilach Allegro i z tego co tam ludzie piszą to mają problemy ze sprzedażą nawet Ci co korzystają z dostępu do Allegro przez przeglądarkę (np. przedmioty wciąż mają w niesprzedanych) więc problem dotyczy też samego Allegro.

 

Jednak te facebookowe profile są do bani, trudno się to czyta. Cafe forum było czytelniejsze.

Link to postu

Od wczoraj nic.

Ktoś ma jakiś pomysł jak wysłać dziś przesyłki i się nie pogubić :-(

- poczekać, może dane zejdą za nieługo...

- wpisać klientów i zakupy do sello ręcznie na podstawie maili, potem obserwować spływające dane, żeby nie wysłać czegoś 2-gi raz...

Wszystko zależy od tego ile tego masz...

Link to postu

Do Allegro Api

Kiedy w końcu odświeżycie transakcje? Od wczoraj od 13 nie pobrała mi się ani jedna transakcja przez webapi. Co mam powiedzieć klientom?! I nie jestem to problem po mojej stronie, na forum programu wszyscy mają to samo.

 

 

Allegro API

Allegro API Z jakiej aplikacji korzystasz? Po naszej stronie nie widać żadnych problemów ze zwracaniem danych.

 

Zgłoś problem obsłudze aplikacji, z której korzystasz a oni, jeśli potwierdzą problem po naszej stronie, zgłoszą nam to ze szczegółami.

Link to postu

Wina nie leży po stronie Sello tylko Allegro. Po tylu latach pracy z programem już powinniście się nauczyć, że przecież wczoraj nie aktualizowaliście Sello, a to właśnie Allegro miało wczoraj awarię ;)

 

Tutaj jedyna wiarygodna odpowiedź jaką udało mi się uzyskać od Allegro:

Wystąpiły opóźnienia w wyświetlaniu ofert w zakładkach w Moim Allegro, wznawianiu i dostarczaniu powiadomień. Opóźnienia są obecnie nadrabiane.

 

Moje przypuszczenia są takie: To że my mali sprzedawcy nie mamy jeszcze tych transakcji u siebie, a są już w Inpoście i EN'ie wynika najprawdopodobniej właśnie z tego, że jesteśmy mali. Allegro ma podpisane umowy z Pocztą i Inpostem i po ewentualnej awarii - im musi wysłać dane w pierwszej kolejności, a reszta czeka. To że są w innych programach, a w Sello nie - wynika z tego że inne programy pobierają inny (mniejszy) zakres danych. Dodatkowo Sello jest najbardziej popularne więc Allegro może je bardzo łatwo i celowo blokować, żeby najpierw obsłużyć wszystkie mniejsze programy, którym mniejszy zakres danych się szybciej pobierze. A Sellowicze muszą czekać lub narzekać na Inserta, którego ciężko obwiniać za to, że wczoraj Allegro miało przerwę techniczną i po niej awarię ;) Ale to są tylko moje podejrzenia ;)

Link to postu

Wina nie leży po stronie Sello tylko Allegro. Po tylu latach pracy z programem już powinniście się nauczyć, że przecież wczoraj nie aktualizowaliście Sello, a to właśnie Allegro miało wczoraj awarię ;)

 

wiemy wiemy ale są inne programy (o którym już wspominałem) w których wszystko działa (cofnij się dwie strony do tyłu)

 

Nie ma co się oszukiwać, Sello ma przestarzały system pobierania transakcji, który przy obecnej formie aukcji do wyczerpania nie wyrabia/nie działa.

Link to postu

Ja wczoraj dostałem taką odpowiedz od allegro

 

 

Problem ten wynika z opóźnień, które odnotowaliśmy w systemie. Bardzo przepraszam za te niedogodności. Zdaję sobie sprawę, że stanowi to utrudnienie dla Pana pracy, dlatego staramy się, by jak najszybciej usunąć tę przeszkodę. Proszę o cierpliwość. Mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na naszą współpracę.

Link to postu

Wina nie leży po stronie Sello tylko Allegro. Po tylu latach pracy z programem już powinniście się nauczyć, że przecież wczoraj nie aktualizowaliście Sello, a to właśnie Allegro miało wczoraj awarię ;)

 

wiemy wiemy ale są inne programy (o którym już wspominałem) w których wszystko działa (cofnij się dwie strony do tyłu)

 

Nie ma co się oszukiwać, Sello ma przestarzały system pobierania transakcji, który przy obecnej formie aukcji do wyczerpania nie wyrabia/nie działa.

Tak, masz rację. Zgadzam się z Tobą jak najbardziej.

Ale jestem również zwolennikiem teorii spiskowych i bardziej obstawiałbym to co wyżej napisałem ;) czyli to:

 

Dodatkowo Sello jest najbardziej popularne więc Allegro może je bardzo łatwo i celowo blokować, żeby najpierw obsłużyć wszystkie mniejsze programy, którym mniejszy zakres danych się szybciej pobierze.

 

 

PS

Poinformowałem ST wszystkimi sposobami jakie posiadam. Analizują problem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...