Skocz do zawartości

Nie pobiera transakcji

Polecane posty

Tak, masz rację. Zgadzam się z Tobą jak najbardziej.

Ale jestem również zwolennikiem teorii spiskowych i bardziej obstawiałbym to co wyżej napisałem ;)

 

to zepsuję twoją teorię, allegro widzi jedynie klucze webapi (ja używam prywatnego), więc Allegro nie wiem z czego korzystam ;)

 

PS. także informowałem i widzę że szefo się pojawił ;)

 

PS2. ale ruch na forum ;)

Link to postu

 

[quote

to zepsuję twoją teorię, allegro widzi jedynie klucze webapi (ja używam prywatnego), więc Allegro nie wiem z czego korzystam ;)

 

spiskując dalej - może być jeszcze analiza całej komunikacji - zachowań klienta ( np kolejność wywołań funkcji API ) i na tej podstawie można wiedzieć co się komunikuje.

Popularne w niektórych dobrych systemach bankowych do zabezpieczeń przed niestandardowymi działaniami klienta ( złodzieja )

 

PS u mnie dalej nic nie pobrało.

Link to postu
Bartku, czy to możliwe? Allegro coś pozmieniało? Jak tam prace nad nowym pobieraniem?

Opisany przez Allegro zakres wprowadzanych zmian w API nie świadczy, że miałoby to cokolwiek wspólnego z pobieraniem transakcji. Prace nad nowym pobieraniem są w toku.

 

Gdzie leży problem?

Może ktoś z obsługi technicznej dał znać czy robią coś w celu wyeliminowania awarii czy nie?

 

Wejdźcie sobie w zakładkę "sprzedane" w moim allegro, to co się sprzedało od wczoraj tam nie ma. Ewidentnie wina ze strony allegro.

 

To jest odpowiedź na problemy z pobieraniem transakcji. Po każdej praktycznie przerwie technicznej w serwisie Allegro występują opóźnienia i problemy z pobieraniem danych i my na to nic poradzić obecnie nie możemy. Jeśli zauważyliście problem z brakiem zakupionych przedmiotów w zakładce Sprzedane to prosimy pisać w tej sprawie do Allegro.

 

JESLI TRANSAKCJE SĄ W E-NADAWCY, W INPOSCIE I W WINNYCH SYSTMACH TO EWIDENTNIE WINA LEZY PO STRONIE SELLO

Absolutnie nie. Sello pobiera transakcje w nieco inny sposób niż wspomniane programy, jednak nie można winić Sello za błąd w działaniu Allegro. Jeśli w zakładce sprzedane w serwisie nie ma zakupów to Sello ich nie pobierze.

 

Nie ma co się oszukiwać, Sello ma przestarzały system pobierania transakcji, który przy obecnej formie aukcji do wyczerpania nie wyrabia/nie działa

Dlatego też pracujemy nad nowym system pobierania. Nie zmienia to jednak faktu, że ten nowy również jest podatny na awarie - patrz pobieranie wysyłek np przez menadżera paczkomatów - tam raczej wykorzystany jest nowy mechanizm pobierania a jednak również nie działa w wielu przypadkach. W mojej ocenie kwestia działania i niedziałania wynika głównie z odświeżenia informacji o zakupach na Allegro, które są wykonywane kolejno o czym Allegro pisze, że "zaległości są nadrabiane". Trzeba po prostu poczekać. Być może ma to również związek z kluczem API zastosowanym w różnych aplikacjach - część kluczy odświeżona została wcześniej, część później. Trudno mi dokładnie wypowiadać się na temat architektury Allegro bo jej nie znam, natomiast z obserwacji różnych awarii takie wnioski można wysnuć.

 

W zaistniałej sytuacji proszę zatem o cierpliwość, lub w przypadku wykrycia braku sprzedaży w zakładce Allegro napisanie do nich z informacją, że brakuje sprzedaży, nie że nie działa program korzystający z API, bo on zacznie działać gdy te dane się pojawią w serwisie.

 

Link to postu

u mnie wygląda, że transakcje zeszły.

 

Jako ciekawostkę podam, że na sendit.pl też informacja:

 

Informujemy, że w dniu 5 lipiec 2016 w związku z pracami serwisowymi Allegro nad środowiskiem WebAPI, Użytkownicy Sendit korzystający z narzędzia "Moje Allegro" mogą napotkać utrudnienia podczas skaładania zleceń...

 

więc co program to różne problemy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...