Skocz do zawartości

Nie pobiera transakcji

Polecane posty

Czy wykonywaliście jakieś "dodatkowe" działania aby ruszyło? Czy po prostu Sello zaczęło pobierać dane?

 

Transakcje pobieraj na przemiennie raz z zaznaczonym "Pobierz pełne dane" i odwrotnie.

Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale widać coś się ruszyło. (wskoczyło kilkadziesiąt transakcji)

Potwierdzam, naprzemienne ustawianie "pełne dane" i wyłączanie tego powoduje, że coś zaczyna spływać.

Link to postu

Ruszyło się. Powoli pobierają się transakcje.

Ale mam problem teraz wyskakuje mi błąd przy pobieraniu parametrów.

Jeżeli wybiłem już większość transakcji ręcznie a teraz mi one zeszły to jaki status trzeba ustawić? Co robicie teraz z tymi transakcjami ?

Jak kto woli - zakończona lub anulowana.

I notatka, że jest powiązana z transakcją dodaną ręcznie.

No i posprawdzać trzeba dokładnie czy ta dodana ręcznie gra z tą pobraną, czy nie pomyliliśmy się gdzieś.

Link to postu

U mnie jeszcze mieli.

 

Sprawdziłem dokładnie i ewidentnie transakcje pobierają się po kolei wg dat.

Najpierw wskoczyły po kolei wczorajsze, a dzisiejsze jeszcze mielą się i bardzo powoli po kolei wskakują.

 

Natomiast nie chcą mi się podpiąć automatycznie wiadomości do kilku transakcji. Czy ktoś też ma problem z automatycznym podpięciem?

 

 

PS

Co do innych programów, to czy tamte programy faktycznie pobierają dane przez WebAPI w inny sposób czy może tworzą transakcje na podstawie maili od Allegro, które o dziwo zawsze przychodzą prawidłowo, no może czasem z lekkim poślizgiem ;)

Link to postu

PS

Co do innych programów, to czy tamte programy faktycznie pobierają dane przez WebAPI w inny sposób czy może tworzą transakcje na podstawie maili od Allegro, które o dziwo zawsze przychodzą prawidłowo, no może czasem z lekkim poślizgiem ;)

 

Raczej nie, bo nie korzystam z maili. "Inny" program służy li tylko (lub aż) do obsługi wszelkich inposto-allegrowych pomysłów. W zakładce wiadomości mam ilość 0.

Link to postu

U większości wszystko wróciło do normy, może są nadal błędy dla jakiś aukcji z dużą sprzedażą?

 

Sprawdźcie numery aukcji i czy jest informacja o sprzedaży w Allegro w zakładce sprzedane. Jak nie ma to piszcie do Allegro z prośbą o odświeżenie aukcji. Może można poprosić o odświeżenie wszystkich aukcji?

 

W Sello restart kompów i naprzemiennie pobieranie pełne i na podstawie dziennika. Można też pobrać pełne dane o aukcjach. Naprawdę nie ma innych metod.

 

Nie wiem jak wygląda teraz sprawa w Sello z tym podpinaniem fodów do dwóch dni wstecz czy może to dotyczyło wiadomości? Tak czy siak transakcje powinny się jakoś pobrać.

Link to postu

Jeśli chodzi o FODy to można spróbować jeszcze jednego rozwiązania. Wykonać poniższe polecenie np w programie serwisowym do Sello:

update reg_journalDeals set rjd_Processed = 0 where rjd_DealEventTime > DATEADD(day, -3, CONVERT (date, SYSDATETIME()))

 

Spowoduje to wyzerowanie dziennika zdarzeń pobranego z Allegro do 3 dni wstecz i wymuszenie ponownego przetworzenia formularzy.

 

Co do transakcji to pozostaje sprawdzić czy w zakładkach Allegro są te aukcje w sprzedanych.

Link to postu

Pobranie pełnych danych również nie rozwiązuje problemu?

Nic go nie rozwiązuje. Transakcje wpadają, jak chcą. Dużo z dzisiaj, 1 albo nic ze środy czy wtorku. Mam transakcje z 12:09 05-07-2016 r. Jest w zakładce sprzedane, ale nie pobiera się do Sello żadną metodą.

 

Czasem się zdarza - sprawdź, czy nie blokują ich wyświetlania jakieś filtry ustawione w Sello.

Link to postu
Czasem się zdarza - sprawdź, czy nie blokują ich wyświetlania jakieś filtry ustawione w Sello.

 

Dziękuję za sugestię. Nie używam filtrów, jak szukam transakcji. Pomijam podpięcie wiadomości do transakcji również. Interesuje mnie nick allegro i data transakcji czy się pokrywają z wiadomością od allegro o sprzedaży. Wychodzi mi, że brakuje 167 transakcji. W zakładce sprzedane również są widoczne. Te dzisiejsze w większości się pobierają i wiadomości się podpinają.

Link to postu

Nadal nie pobiera wszystkiego. Pełne pobieranie nic nie daje. Filtry sprawdzone. Data, od której ma pobierać transakcje, ustawiona jest na 04-07-2016. Serwer z SQL zrestartowany. Najnowsze Sello. Otrzymałem wiadomość od opiekuna, że informatycy sprawdzili i wszystkie dane są zwracane prawidłowo, ale do nas one nie trafiają. Brak transakcji od 05 do 07. Czy u kogoś też brakuje transakcji, czy wszystko u Was wróciło już do normy?

Link to postu

A może przestawiłeś przypadkiem kontekst konta (prawy górny róg), wyświetlają się tylko transakcje jednego użytkownika (prawy dolny róg) lub coś innego prostego.

 

Wykonałeś to zapytanie SQL co Bartek wyżej podał?

 

Zapytanie SQL wykonane.

Wykluczam filtry, kontekst konta jest ustawiony poprawnie. Bieżący widok ustawiony jest na obiekty wszystkich użytkowników.

Link to postu

Spróbuj na przykładowej aukcji, dla której brakuje transakcji wywołać zmianę np. liczby sztuk, nawet tak aby nic nie zmienić. Byle by pojawiła się zmiana na dolnej liście zmian i następnie wyślij zmiany oczekujące do serwisu. Czy po takim zabiegu transakcje do tej aukcji schodzą?

 

Zrobiłem tak wczoraj dla wszystkich, do których brakuje mi transakcji. W ten sposób zaktualizowałem ponad 250 aukcji na allegro. Nadal do tych ofert brakuje transakcji. Pracownicy ręcznie wprowadzają transakcje z maili, innego wyjścia nie ma.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...