Skocz do zawartości

AKTUALNE PORÓWNANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH działających z Subiektem/Sello

Polecane posty

1. Czy w sklepach internetowych udostępniacie klientom:

-zakupy za pobraniem,

-zakupy bez rejestracji konta?

 

2. Zamówienia ze sklepu internetowego i potem ZK z Subiekta to do którego konta w Sello się dodają?

Pobrania tak, bez rejestracji tak. W obu wypadkach to duża część zamówień. Osobiście często opuszczam sklep internetowy, który wymaga rejestracji...

 

Link to postu

No fakt. Przy drobnicy wygląda to nieco inaczej. Niemniej, jeśli klient nie będzie chciał odebrać paczki, to obojętnie czy to zrobi po rejestracji, czy też nie to dla niego różnicy nie ma. Ale nie demonizujmy tych "nieodebranych pobrań". U mnie takie sytuacje to zaledwie 1 na 1500 paczek, więc tragedii nie ma.

 

Doskonale zdaję sobie sprawę, że udostępnienie pobrania buduje zaufanie oraz wygodę dla tych co nie mają konta bankowego.

Jednak u mnie jest inaczej, pobrania staram się nadrabiać tanią i darmową wysyłką, a rejestracja potwierdzana via e-mail pozwala na uniknięcie składania fakeowych zamówień.

Link to postu

Prowadząc biznes trzeba brać pewne ryzyko na siebie. Nie udostępnisz wszystkich możliwości, to nie sprzedaż więcej. Również sprzedajemy drobnicę, jednak nieodebranych paczek jest kilka sztuk w skali roku.

U nas są opcje, za pobraniem, bez rejestracji, darmowa przesyłka od 100zł dla klientów indywidualnych. Jedynie dla klientów biznesowych jest aktywacja konta po potwierdzeniu prowadzenia działalności. Wiąże to się z dostępem do innych cen.

Ludzie chcą kliknąć 3x i mieć towar na drugi dzień. Nie chce im się czekać na aktywację i tym podobne rzeczy. Sklepów w necie jest tyle, że klient pod wpływem impulsu zmienia sklep na inny jak mu coś się nie spodoba albo będzie musiał dłużej czekać. Tu bardzo trudno zbudować lojalność klienta do sklepu.

Link to postu

Kiedyś jak był obowiązek oferowania pobrania, jako kupujący sprawdzałem czy sklep wywiązuje się z tego obowiązku, bo w przypadku braku, czyli łamania przepisów nie miałem żadnej pewności, że otrzymam jakikolwiek towar, że w przypadku reklamacji zostanie ona rozpatrzona rzetelnie, że dostanę towar w akceptowalnym czasie (tj. zgodnym z informacją w sklepie), taki sklep był jedną wielką niewiadomą, firmą "krzak". Więc nie kupowałem tam.

 

Teraz już nie ma tego obowiązku, więc zawsze sprawdzam inne obowiązki:

 

-Czy jest podany NIP i pełna nazwa sklepu, a nie jedynie

"Sklep prowadzi firma Dagi z Przemyśla"

-Czy jest podany numer KRS jeżeli sklep prowadzi spółka kapitałowa

 

To zawsze sprawdzam.

Jak tego nie podajecie, to niejako sami obniżacie swoją wiarygodność.

 

Tak samo zawsze czytam odpowiedzi na negatywy na Allegro.

 

Co powinno być zawarte w sklepie można przeczytać w Ustawie konsumenckiej

Art. 12.

 

 

W przypadku większych zakupów staram się kupować w spółkach kapitałowych, bo dostępny online odpis z KRS potrafi wiele powiedzieć:

-czy spółka jest w upadłości

-czy spółka jest w likwidacji

-czy były prowadzone egzekucje komornicze

-i najważniejsze - kapitał zakładowy.

 

Czasem kapitał wynosi np. 5.000 zł.

Więc ja się pytam - jak taki sklep działa, skoro do zaciągania zobowiązań przekraczających 2-krotność kapitału zakładowego wymagana jest uchwała wspólników ?

Proste - nie działa, to firma krzak.

 

Spotkałem się też ze sklepem, który działał normalnie, a w KRS pisało, że działalność została zawieszona.

Link to postu

Ks.Robak

klienci-comizrob.jpg

 

Masz rację w tym co piszesz, ale dużo klientów tak czy inaczej tego nie czyta, wystarczą im opinie z ceneo czy komentarze z allegro.

 

Ja np. 10lat temu urządzając mieszkanie większość sprzętu AGD kupiłem w Hoopla.pl za grubą kasę i nie płaciłem za pobraniem tylko przelewem, wyznacznikiem była ocena w ceneo/skapiec. Dziś sklepu nie ma ale nie zostałem oszukany ;)

Link to postu

A właśnie - płacicie za porównywarki, opineo itp. bo to raczej nie są darmowe usługi?

 

No właśnie. Na wszystkim zdzierają.

Np. informacja z opineo

Pamiętaj, że dodanie e-sklepu nie daje automatycznej możliwości korzystania z funkcjonalności Programu Słucham Swoich Klientów. Po weryfikacji danych, jeden z naszych opiekunów handlowych wyśle na podany adres e-mail aktualną ofertę współpracy z Opineo.

Link to postu

Jakie znowu wydmuszki? :)

 

1. Zwykli oszuści. Zaj..ty sklep z mega cenami. Ludzie lecą jak muchy do g..a a później w mediach słyszymy, że: "w internetach to ino oszusty i naciągacze som".

2. Sklep które powstały by "być". Czyli wg maksymy "nie ma Cię w internecie, nie istniejesz". Później taki sklep sobie wisi, ma oderwane od rzeczywistości ceny i opisy, a jak dodzwonisz się na jakąś infolinię, to okazuje się, że pracownik nawet nie wie, że oni mają sklep internetowy :P

Ale w mediach znów ktoś napisze: "szalony wzrost ilości sklepów internetowych, przyrost o 500%" :D

Link to postu

A wracając do pobrań, to prawdę mówiąc nieodebrane pobrania zdarzają się u mnie wyjątkowo rzadko.

 

Znacznie częściej zdarzają się nieodebrane przesyłki opłacone.

 

Miałem też przypadek zakupu towaru za 3,50 zł z przesyłką za pobraniem DPD za 21 zł.

Na 99% byłem pewien, że nie odbierze.

 

Ale odebrał ;D

 

A tak swoją drogą to ktoś korzysta z tego ceneo i opineo ?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Chciałem się jeszcze dopytać o zdjęcia bo:

1. Vendero wymaga zdjęć dodanych do Subiekta i trzeba potem ręcznie w Vendero wybrać te które chcemy mieć widoczne w sklepie.

2. Sello do miniaturek Allegro wymaga zdjęć dodanych do Sello i również trzeba ręcznie poustawiać je - chodzi o miniaturkę i brak możliwości ustawienia np. zdjęcia numer 5 jako miniaturka jeśli nie posiadamy dodanych w Sello wcześniejszych zdjęć czyli 1,2,3,4

3. sklepy internetowe poprzez integratory pobierają zdjęcia z Subiekta (można to na siłę obejść)

 

Czyli wychodzi mi na to, że dużo łatwiej jest zorganizować te zdjęcia w Subiekcie i w razie konieczności usunięcia/podmiany/aktualizacji zdjęcia i tak je trzeba będzie od nowa zorganizować w Subiekcie i wszędzie gdzie się poślą. Więc po co kombinować ze zdjęciami na własnym serwerze?

 

Jedyny mega minus tego rozwiązania to fakt, że bazy Subiekta i Sello bardzo szybko się zapchają, no i nie wiem czy podgląd/edycja towarów w Sello i Subiekcie (gdy towary będą mieć po 20 zdjęć) nie będzie muliła.

 

 

 

Tak samo problemem będzie aktualizacja miniaturek w Sello, nie podmiana ich przez Sello na aukcji (bo tego przy obecnych ograniczeniach Sello, to nawet nie potrafię sobie wyobrazić) ale sam fakt, że trzeba dodać zdjęcie do Subiekta lub Sello i poustawiać ich kolejność ręcznie :(

 

Czy macie jakieś sugestie odnośnie organizacji tych zdjęć w wielu systemach? Z góry dziękuję za wszelkie przemyślenia i uwagi.

 

Link to postu

Chciałem się jeszcze dopytać o zdjęcia bo:

1. Vendero wymaga zdjęć dodanych do Subiekta i trzeba potem ręcznie w Vendero wybrać te które chcemy mieć widoczne w sklepie.

2. Sello do miniaturek Allegro wymaga zdjęć dodanych do Sello i również trzeba ręcznie poustawiać je - chodzi o miniaturkę i brak możliwości ustawienia np. zdjęcia numer 5 jako miniaturka jeśli nie posiadamy dodanych w Sello wcześniejszych zdjęć czyli 1,2,3,4

3. sklepy internetowe poprzez integratory pobierają zdjęcia z Subiekta (można to na siłę obejść)

 

Czyli wychodzi mi na to, że dużo łatwiej jest zorganizować te zdjęcia w Subiekcie i w razie konieczności usunięcia/podmiany/aktualizacji zdjęcia i tak je trzeba będzie od nowa zorganizować w Subiekcie i wszędzie gdzie się poślą. Więc po co kombinować ze zdjęciami na własnym serwerze?

 

Jedyny mega minus tego rozwiązania to fakt, że bazy Subiekta i Sello bardzo szybko się zapchają, no i nie wiem czy podgląd/edycja towarów w Sello i Subiekcie (gdy towary będą mieć po 20 zdjęć) nie będzie muliła.

 

 

 

Tak samo problemem będzie aktualizacja miniaturek w Sello, nie podmiana ich przez Sello na aukcji (bo tego przy obecnych ograniczeniach Sello, to nawet nie potrafię sobie wyobrazić) ale sam fakt, że trzeba dodać zdjęcie do Subiekta lub Sello i poustawiać ich kolejność ręcznie :(

 

Czy macie jakieś sugestie odnośnie organizacji tych zdjęć w wielu systemach? Z góry dziękuję za wszelkie przemyślenia i uwagi.

 

 

Ja robię przygotowawczo tak:

zdjęcie 1 - miniaturka do głównego konta

zdjęcie 2 - miniaturka do drugiego konta

zdjęcie 3 - drugie zdjęcie do głównego konta lub blank (plik 1x1px biały)

zdjęcie 4 - duża miniaturka dla nowego szalonego pomysłu allegro

 

zd.1 - przychodzi z Subiekta

zd.2 - dodane ręcznie do sello

zd.3 - przychodzi z Subiekta

zd.4 - ręcznie do Sello

 

Przy edycji towaru trzeba te zdjęcia w Sello sobie poprzesuwać i odpowiednio skonfigurować szablony aukcji z linkami do zdjęć. Jak na razie to mi wyszło najprościej.

 

Jeśli główne konto nie ma zdjęcia nr 2 to dodaję do sello plik 1x1px (kolorowy - bo sello nie przyjmuje dwóch takich samych 1-pikselowych zdjęć).

Link to postu

Ja robię przygotowawczo tak:

zdjęcie 1 - miniaturka do głównego konta

zdjęcie 2 - miniaturka do drugiego konta

zdjęcie 3 - drugie zdjęcie do głównego konta lub blank (plik 1x1px biały)

zdjęcie 4 - duża miniaturka dla nowego szalonego pomysłu allegro

 

zd.1 - przychodzi z Subiekta

zd.2 - dodane ręcznie do sello

zd.3 - przychodzi z Subiekta

zd.4 - ręcznie do Sello

 

Przy edycji towaru trzeba te zdjęcia w Sello sobie poprzesuwać i odpowiednio skonfigurować szablony aukcji z linkami do zdjęć. Jak na razie to mi wyszło najprościej.

 

Jeśli główne konto nie ma zdjęcia nr 2 to dodaję do sello plik 1x1px (kolorowy - bo sello nie przyjmuje dwóch takich samych 1-pikselowych zdjęć).

Ja będę miał po kilka zdjęć na przedmiot, a z tego co napisałeś wynika, że w sklepach masz po jednym zdjęciu każdego przedmiotu?

 

 

Reszta zdjęć jest zainstalowana w opisie produktu, który mam przygotowany w Subiekcie, żeby nie obciążać bazy.

Czyli zdjęcia dodajesz bezpośrednio w opisie w Subiekcie? Czy może w opisie w Subiekcie wstawiasz tylko linki do zdjęć na własnym FTP? I również z tego wynika, że w sklepie (w sklepowej galeri zdjęć) masz tylko po jednym zdjęciu przedmiotu, a reszta ewentualnie w opisie przedmiotu?

Link to postu

 

Czyli zdjęcia dodajesz bezpośrednio w opisie w Subiekcie? Czy może w opisie w Subiekcie wstawiasz tylko linki do zdjęć na własnym FTP? I również z tego wynika, że w sklepie (w sklepowej galeri zdjęć) masz tylko po jednym zdjęciu przedmiotu, a reszta ewentualnie w opisie przedmiotu?

Cały opis, razem z htmlem i fotkami wstawiam w Subiekcie i stamtąd zaciągam "gotowca" do szablonu w sello. Wtedy pozostaje mi jedynie sprawdzenie czy koszty transportu się zgadzają.

Te opisy w SGT pomagają też w sprzedaży stacjonarnej - klient pyta o wymiar, właściwość itp. - PYK i masz informacje pod ręką zamiast szukać po katalogach.

Link to postu

Ja będę miał po kilka zdjęć na przedmiot, a z tego co napisałeś wynika, że w sklepach masz po jednym zdjęciu każdego przedmiotu?

Nie, do sklepu lecą te dodane w Subiekcie + dodatkowe (jeśli są), które nie trafiają na allegro. Na allegro max 2 szt. ostatnimi czasy. A w "nowym szalonym allegro" będzie duża miniatura 255..., a w opisie nadal 2 zdjęcia z logo i ramką...

 

Link to postu

Cały opis, razem z htmlem i fotkami wstawiam w Subiekcie i stamtąd zaciągam "gotowca" do szablonu w sello. Wtedy pozostaje mi jedynie sprawdzenie czy koszty transportu się zgadzają.

Te opisy w SGT pomagają też w sprzedaży stacjonarnej - klient pyta o wymiar, właściwość itp. - PYK i masz informacje pod ręką zamiast szukać po katalogach.

Tak, z Sello to wiem. Ale ja pytam o te zdjęcia w sklepie internetowym. Ile masz zdjęć w sklepie internetowym i gdzie je dodajesz? :)

 

Nie, do sklepu lecą te dodane w Subiekcie + dodatkowe (jeśli są), które nie trafiają na allegro. Na allegro max 2 szt. ostatnimi czasy. A w "nowym szalonym allegro" będzie duża miniatura 255..., a w opisie nadal 2 zdjęcia z logo i ramką...

Acha, czyli w Subiekcie oprócz tych 4 co napisałeś - dodajesz jeszcze inne zdjęcia? Czyli wszystkie zdjęcia dodajesz do Subiekta i stamtąd są zaciągane do sklepu internetowego i jednocześnie do towarów do Sello (z których tylko 2 wybierasz do aukcji Allegro)? Czy może te dodatkowe do sklepu internetowego dodajesz gdzieś indziej, jeśli tak to gdzie? :)

Link to postu

 

Tak, z Sello to wiem. Ale ja pytam o te zdjęcia w sklepie internetowym. Ile masz zdjęć w sklepie internetowym i gdzie je dodajesz? :)

 

 

Tyle samo co w Allegro. Jedno zdjęcie główne, reszta w opisie produktu - chyba, że jest to długi opis, to wtedy przerzuca, fotki do galerii sklepowej.

Link to postu

Acha, czyli w Subiekcie oprócz tych 4 co napisałeś - dodajesz jeszcze inne zdjęcia? Czyli wszystkie zdjęcia dodajesz do Subiekta i stamtąd są zaciągane do sklepu internetowego i jednocześnie do towarów do Sello (z których tylko 2 wybierasz do aukcji Allegro)? Czy może te dodatkowe do sklepu internetowego dodajesz gdzieś indziej, jeśli tak to gdzie? :)

Zazwyczaj zdjęcia główne są w subiekcie, ale nie zawsze:

subiekt > sello ==> 2 zdjęcia do głównego konta

komputer > sello ==> zdjęcie do drugiego konta (niedługo będzie można wykorzystać "białe" miniatury), u mnie zdjęcie 4 w sello

komputer > sello ==> 1x1 px 1 lub 2 sztuki zależy od potrzeby

subiekt > sklep ==> przy dodaniu nowego produktu 1 lub 2 zdjęcia

komputer > sklep ==>  ręcznie ew. dodatkowe zdjęcia (można wywołać pełną sychronizację subiekt > sklep ponownie, ale wtedy ew. nowe dane, zdjęcia trafią też do sello, więc uznałem, że poprawki (zdjęcia, dodatkowy (inny) opis, które nie muszą trafić na allegro) w sklepie to już ręcznie...

 

Każdy będzie miał swoją "technologię"...

Aktualnie w Sello wygląda to u mnie tak:

sellom.jpg.e76615410515c506691667e009fba844.jpg

 

Link to postu

Tyle samo co w Allegro. Jedno zdjęcie główne, reszta w opisie produktu - chyba, że jest to długi opis, to wtedy przerzuca, fotki do galerii sklepowej.

No tak jak myślałem. Czyli Twoje rozwiązanie u mnie nie sprawdzi się bo ja chcę mieć zdjęcia rozdzielone od opisu i dodawane tylko w jednym miejscu.

 

Zazwyczaj zdjęcia główne są w subiekcie, ale nie zawsze:

subiekt > sello ==> 2 zdjęcia do głównego konta

komputer > sello ==> zdjęcie do drugiego konta (niedługo będzie można wykorzystać "białe" miniatury), u mnie zdjęcie 4 w sello

komputer > sello ==> 1x1 px 1 lub 2 sztuki zależy od potrzeby

subiekt > sklep ==> przy dodaniu nowego produktu 1 lub 2 zdjęcia

komputer > sklep ==>  ręcznie ew. dodatkowe zdjęcia (można wywołać pełną sychronizację subiekt > sklep ponownie, ale wtedy ew. nowe dane, zdjęcia trafią też do sello, więc uznałem, że poprawki (zdjęcia, dodatkowy (inny) opis, które nie muszą trafić na allegro) w sklepie to już ręcznie...

Każdy będzie miał swoją "technologię"...

No właśnie jak zaczynam się bawić ze sklepem to też mi tak wychodzi - czyli część do Subiekta, część do Sello, część do sklepu internetowego, a jeszcze u mnie reszta na FTP'a ;)

 

I właśnie tego chcę uniknąć bo za dużo z tym roboty i myślenia, gdzie i co już dodałem/podmieniłem :( Muszę to mieć najprościej jak się da ale najprościej to wychodzi mi tylko dodawanie ich w odpowiedniej kolejności do Subiekta i stamtąd zaciąganie do Sello i sklepu internetowego. No chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

 

A wiecie, że mnie interesuje pełen automat ;) I chyba pełen automat to Subiekt, a jak zbliżę się do limitu baz, ze względu na mega zdjęcia w Subiekcie i w Sello - to zakup pełnego SQL'a? Nie widzę tutaj innej automatyzacji żeby zdjęcia dodawać tylko raz.

 

 

PS

Zresztą podobnie wychodzi mi z polami własnymi - lepiej raz dodać je do Subiekta i tutaj nimi zarządzać, a potem zaciągać je do sklepu i Sello. Z tym, że nie wiem ile da się ich dodać do Subiekta ze Sferą? No i praca na polach własnych w Sello, a w Subiekcie to jak niebo vs piekielna diabelska głębia :(

 

 

Link to postu

Tyle samo co w Allegro. Jedno zdjęcie główne, reszta w opisie produktu - chyba, że jest to długi opis, to wtedy przerzuca, fotki do galerii sklepowej.

No tak jak myślałem. Czyli Twoje rozwiązanie u mnie nie sprawdzi się bo ja chcę mieć zdjęcia rozdzielone od opisu i dodawane tylko w jednym miejscu.

 

Zazwyczaj zdjęcia główne są w subiekcie, ale nie zawsze:

subiekt > sello ==> 2 zdjęcia do głównego konta

komputer > sello ==> zdjęcie do drugiego konta (niedługo będzie można wykorzystać "białe" miniatury), u mnie zdjęcie 4 w sello

komputer > sello ==> 1x1 px 1 lub 2 sztuki zależy od potrzeby

subiekt > sklep ==> przy dodaniu nowego produktu 1 lub 2 zdjęcia

komputer > sklep ==>  ręcznie ew. dodatkowe zdjęcia (można wywołać pełną sychronizację subiekt > sklep ponownie, ale wtedy ew. nowe dane, zdjęcia trafią też do sello, więc uznałem, że poprawki (zdjęcia, dodatkowy (inny) opis, które nie muszą trafić na allegro) w sklepie to już ręcznie...

Każdy będzie miał swoją "technologię"...

No właśnie jak zaczynam się bawić ze sklepem to też mi tak wychodzi - czyli część do Subiekta, część do Sello, część do sklepu internetowego, a jeszcze u mnie reszta na FTP'a ;)

 

I właśnie tego chcę uniknąć bo za dużo z tym roboty i myślenia, gdzie i co już dodałem/podmieniłem :( Muszę to mieć najprościej jak się da ale najprościej to wychodzi mi tylko dodawanie ich w odpowiedniej kolejności do Subiekta i stamtąd zaciąganie do Sello i sklepu internetowego. No chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

 

A wiecie, że mnie interesuje pełen automat ;) I chyba pełen automat to Subiekt, a jak zbliżę się do limitu baz, ze względu na mega zdjęcia w Subiekcie i w Sello - to zakup pełnego SQL'a? Nie widzę tutaj innej automatyzacji żeby zdjęcia dodawać tylko raz.

 

 

PS

Zresztą podobnie wychodzi mi z polami własnymi - lepiej raz dodać je do Subiekta i tutaj nimi zarządzać, a potem zaciągać je do sklepu i Sello. Z tym, że nie wiem ile da się ich dodać do Subiekta ze Sferą? No i praca na polach własnych w Sello, a w Subiekcie to jak niebo vs piekielna diabelska głębia :(

 

 

 

To może zaryzykuję i napiszę, że jak się ma dobre, swoje lub podpatrzone, ale dopracowane pomysły na swoim podwórku, to nie znajdzie się na to automatu... Trzeba by było zostać programistą dla samego siebie...

Link to postu

3. sklepy internetowe poprzez integratory pobierają zdjęcia z Subiekta (można to na siłę obejść)

 

Pobierają jak ustawisz to w opcjach, tutaj akurat masz pełną dowolność.

 

Ja zdjęcia eksportowałem z pliku csv, gdyż w subiekcie mam tylko jedno zdjęcie w małej rozdzielczości, reszta zdjęć jest na ftp.

Link to postu

 

 

PS

Zresztą podobnie wychodzi mi z polami własnymi - lepiej raz dodać je do Subiekta i tutaj nimi zarządzać, a potem zaciągać je do sklepu i Sello. Z tym, że nie wiem ile da się ich dodać do Subiekta ze Sferą? No i praca na polach własnych w Sello, a w Subiekcie to jak niebo vs piekielna diabelska głębia :(

 

 

 

 

Do czego Ci pola własne w Subiekcie ?

Nie lepiej mieć wszystko poustawiane w polach w Sello ?

 

A co do zdjęć.

 

Pomijając obecnie dostępne produkty i ich możliwości:

-czy nie lepiej trzymać zdjęcia na dysku lub FTP i brać je stamtąd ?

-czy 10 lub 20 zdjęć w Subiekcie czy Sello, jest Wam potrzebne także do innych

celów ?

-czy nie lepiej byłoby zaciągać zdjęcia z dysku po nazwie, np.:

*zdjecie_sello_X.jpg  -- idzie do Sello

*zdjecie_subiekt_X.jpg -- idzie do Subiekta

*zdjecie_Prestashop_X -- idzie do sklepu

 

gdzie X to kolejny numer zdjęcia np. zdjecie_sello_1.jpg

 

Oczywiście trzebaby odpowiednie zdjęcia mieć w jakiejś możliwej do powiązania z produktami strukturze, np. w folderach z symbolem towaru.

Link to postu

To może zaryzykuję i napiszę, że jak się ma dobre, swoje lub podpatrzone, ale dopracowane pomysły na swoim podwórku, to nie znajdzie się na to automatu... Trzeba by było zostać programistą dla samego siebie...

No właśnie dlatego pytam jak największą liczbę osób żeby zobaczyć co się da, a czego nie. Wasze uwagi i podpowiedzi są dla mnie bardzo cenne i jestem wdzięczny za każdą z nich. A dopiero zaczynam więc pomysłów i przez to pytań jest cała masa.

Zresztą, wiesz że nie takie rzeczy już robiliśmy więc nie poddaję się... ;)

 

Pobierają jak ustawisz to w opcjach, tutaj akurat masz pełną dowolność.

Chyba nie wszystkie, a Vendero raczej na pewno nie? Ale nie wiem jeszcze, obecnie tylko pytam.

 

Ja zdjęcia eksportowałem z pliku csv, gdyż w subiekcie mam tylko jedno zdjęcie w małej rozdzielczości, reszta zdjęć jest na ftp.

Alwin - czyli Ty też robisz wszędzie oddzielnie? Do Subiekta oddzielnie, do Sello oddzielnie i do sklepu internetowego przez csv? A tak liczyłem, że mnie zaskoczysz jakimś fajnym automatem... :(

 

Do czego Ci pola własne w Subiekcie ?

Nie lepiej mieć wszystko poustawiane w polach w Sello ?

Oczywiście, że tak. Ale integratory nie zaciągają z Sello, przed czym już dawno temu ostrzegał mnie Alwin. A ja chcę dodawać wszystko raz, skakanie pomiędzy różnymi systemami nie jest dla mnie. Więc:

-albo z Subiekta - od ręki,

-albo trigery zaciągające dane z Sello do Subiekta i stamtąd do sklepów internetowych - masa kosztownych przeróbek,

-albo trigery zaciągające dane z Sello do Subiekta bo dane w Subiekcie też muszę mieć plus dostosowanie sklepów do zaciągania danych z Sello - nierealne w najbliższym czasie no i cała masa kombinacji.

 

Tak rzucam pytaniami licząc, że ktoś coś podpowie, a liczy się tylko automat - albo automat albo nic nie robię ;)

 

 

PS

A jeszcze czy ktoś wie czy Vendero i inne sklepy internetowe lub integratory mają ograniczenie maksymalnej liczby przesyłanych zdjęć? Czy będę mógł dodać do każdego towaru ze 30-ci zdjęć (suma wszystkich zdjęć dodanych do Subiekta)?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...