Skocz do zawartości

Sello 1.21.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Mam pytanie do:

- Paczki są eksportowane teraz według kolejności zaznaczenia na liście

 

Jak to będzie w praktyce wyglądało ?

Sello będzie pamiętało kolejność kliknięć z CTRL poszczególnych paczek, czy też po prostu powyższe oznacza kolejność wynikającą z sortowania ?

 

 

Dodano informację ułatwiającą wpisywanie zakresów dla pul nadawczych

 

Zonk ;D

 

Żartuję ;D

 

A tak poza tym - SUPER. Już się biorę do testowania :D :D :D

 

Które pola można wykorzystać w tytule aukcji ? Wszystkie ?

Link to postu

- Dodano informację o bazie, do której zalogowany jest użytkownik w prawym dolnym rogu okna aplikacji

 

 

To trochę nie działa.

 

Widzę swoje imię i nazwisko, nazwę komputera i \Insert GT.

Potem ....

 

Faktycznie, w jednym sello mam imię i nazwisko i nie widać nazwy serwera, a na drugim gdzie jest 'szef' to dalej się mieści i widać wszystko. Powinno się skalować, albo przesuwać po najechaniu myszką.

 

PS co za foremki? bo nie widzę...

Link to postu

Faktycznie, w jednym sello mam imię i nazwisko i nie widać nazwy serwera, a na drugim gdzie jest 'szef' to dalej się mieści i widać wszystko. Powinno się skalować, albo przesuwać po najechaniu myszką.

 

Po najechaniu myszką pojawia się dymek i tam już macie pełną nazwę

 

U mnie dymek się chowa pod paskiem z ikonami windowsa i nie mogę przeczytać nic (mam rozszerzony na 2 linie).

Link to postu

aby nie było cukierkowo to:

 

- Formularze pozakupowe nie są już podpinane pod transakcje zakończone i anulowane

 

Tutaj chyba trochę oszukujecie  ;)

Poniżej dwie transakcje, ta z czerwca miała formularz jak i dolara na zielono, dziś ma na czerwono:

 

transakcje.png.117adde98b5cd273d6ded0b700d551e1.png

 

w archiwalnej transakcji nie jest w ogóle widoczny formularz, prawdopodobnie jest ukryty gdyż notatka z nowego formularza została przekopiowana  ;D

 

transakcja_archiwalna.png.0753cc5efa7cb63344c6fd4780f14611.png

 

 

Edit:

Dobra, póki co odwołuje alarm bo teraz dopiero skojarzyłem, że najnowsza transakcja była przed instalacją Sello 1.21, ale brak widocznej zakładki formularz tak czy inaczej jest problemem.

Link to postu

Hmm sprawdźcie u siebie w transakcjach zrealizowanych czy macie widoczną zakładkę "formularz", u mnie ta zakłada w części transakcji jest ale w innych nie ma.

 

Edit:

 

W uzupełnieniu dodam, że jest to losowe, dot. to transakcji klientów jednorazowych jak i stałych, bez różnicy czy jest to grupa transakcji czy też pojedyncza transakcja.

Ogólnie brak znaków szczególnych.

Link to postu

Zakładka "Do paczek" > Po otwarciu transakcji i kliknięciu OK (inaczej mówiąc 2x enter) nie wyświetla się pytanie czy tworzyć paczkę. Już się przyzwyczaiłem, że tak najszybciej jest ją utworzyć / ctrl+shift+r dalej działa / "utwórz paczkę" też.

Link to postu

Hmm sprawdźcie u siebie w transakcjach zrealizowanych czy macie widoczną zakładkę "formularz", u mnie ta zakłada w części transakcji jest ale w innych nie ma.

 

Edit:

 

W uzupełnieniu dodam, że jest to losowe, dot. to transakcji klientów jednorazowych jak i stałych, bez różnicy czy jest to grupa transakcji czy też pojedyncza transakcja.

Ogólnie brak znaków szczególnych.

 

U mnie też są.

 

Jedynym znakiem szczególnym to to, że adres dokumentowy jest inny niż do wysyłki.

Albo jest to paczkomat, albo ktoś wpisał inny adres.

 

Ale oczywiście z innym adresem są też (w większości) z zakładką formularzy widoczną.

Link to postu

Inny błąd BARDZO PILNE do poprawki! Na liście aukcji trwających mimo różnic w stanach nie są one zaznaczane do wysyłki (na pomarańczowo)! Trzeba było sięgną do skryptu Ks.Robaka, żeby to wyłapać.

 

Jesteś na 100% pewny, że przed odpaleniem skryptu uruchomiłeś synchronizację z subiektem ?

 

Pytam bo sprawdziłem u siebie i póki co Sello zachowuje się normalnie i nie ma żadnych rozbieżności.

 

Jedynym znakiem szczególnym to to, że adres dokumentowy jest inny niż do wysyłki.

U mnie adres dokumentowy jest identyczny z adresem wysyłkowym i także jest brak zakładki formularz.

Link to postu

Jesteś na 100% pewny, że przed odpaleniem skryptu uruchomiłeś synchronizację z subiektem ?

 

Tak, jestem pewien. Ale dzisiaj zadziałało prawidłowo. Nie wiem czemu wczoraj nie działało... Wczoraj aktualizowały się sell'a i oba subiekty, ponadto używałem opcji z cenami, potem zmiany "cenowe" anulowałem - i wtedy jakby pojawił się taki objaw, że wywołanie synchro z GT nie skutkowało zmianami (a były potrzebne bo skrypt pokazał ich bodajże ok. 5-ciu) Będę obserwował. Wycofuję fałszywy alarm  :-X

 

PS

przy okazji użycia skryptu wykryłem 2 aukcje zdublowane; niedawno czytałem na innym forum, że allegro miało chwilowo problem z wystawianiem aukcji i je dublowało, sprawdźcie u siebie jeśli chcecie na wszelki wypadek

Link to postu
Mam pytanie do:

- Paczki są eksportowane teraz według kolejności zaznaczenia na liście

 

Jak to będzie w praktyce wyglądało ?

Będzie uzwględniało tylko sortowanie na liście. Kolejność klikania nie jest zapamiętywana.

 

Dodano informację ułatwiającą wpisywanie zakresów dla pul nadawczych

Zonk Duży uśmiech

Żartuję Duży uśmiech

Już raz ktoś nam zwracał uwagę, że pul się pisze przez ó ;), co jest w tym wypadku nieprawdą oczywiście :) (pole - pól, pula - pul).

 

Które pola można wykorzystać w tytule aukcji ? Wszystkie ?

Wszystkie, które w danym kontekście mają sens. Ale można je było wykorzystywać już wcześniej, tylko długość pola mocno ograniczała możliwości.

 

Najlepszy jest jednak diabeł nam morzem Chichot Chichot Chichot

 

No nie mogę, i te foremki Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Jest to fragment grafiki z kalendarza Sello, który w 2008 roku rozdawaliśmy na targach Allegro w Poznaniu. Przeróbkę na potrzeby Sello dodam nieskromnie, jam uczynił ;).

 

- Dodano informację o bazie, do której zalogowany jest użytkownik w prawym dolnym rogu okna aplikacji

To trochę nie działa.

 

Niestety dłuższe napisy są automatycznie skracane, ale za to po najechaniu masz tę informację podaną w tooltipie.

 

U mnie dymek się chowa pod paskiem z ikonami windowsa i nie mogę przeczytać nic (mam rozszerzony na 2 linie).

W takim wypadku dymek błędnie określa dostępne miejsce na ekranie i faktycznie wyskakuje pod spodem. Na osłodę, można jeszcze najechać na ikonkę Sello w trayu obok zegarka.

 

Nie, on ma zielone uszy Chichot Chichot Chichot

To chyba Shrek ;)

 

brak widocznej zakładki formularz tak czy inaczej jest problemem.

Sprawdzimy.

 

Zakładka "Do paczek" > Po otwarciu transakcji i kliknięciu OK (inaczej mówiąc 2x enter) nie wyświetla się pytanie czy tworzyć paczkę. Już się przyzwyczaiłem, że tak najszybciej jest ją utworzyć / ctrl+shift+r dalej działa / "utwórz paczkę" też.

To jest wynik poprawki, która powoduje utworzenie paczki TYLKO przy opłaceniu transakcji. Poprzednie działanie tej funkcji było nieprawidłowe i prowadziło do powstawania kolejnych problemów.

 

Na liście aukcji trwających mimo różnic w stanach nie są one zaznaczane do wysyłki (na pomarańczowo)! Trzeba było sięgną do skryptu Ks.Robaka, żeby to wyłapać.

Czy wywołanie funkcji Przelicz stany nie generuje zmian zaplanowanych?

 

, potem zmiany "cenowe" anulowałem - i wtedy jakby pojawił się taki objaw, że wywołanie synchro z GT nie skutkowało zmianami

Prawdopodobnie przy usuwaniu zmian cenowych usunąłeś także zmiany stanowe. Ponowna synchronizacja z GT nie wygeneruje tych zmian od nowa, bo w towarze w Sello stan jest w takim wypadku taki sam jak w GT. Zmiany są generowane tylko w sytuacji gdy w Sello stan się zmienia (przy synchronizacji z GT).

Jeśli chciałbyś aby te zmiany mimo wszystko powróciły, użyj funkcji Przelicz stany na zaznaczonych aukcjach.

 

 

Link to postu

 

 

- Dodano informację o bazie, do której zalogowany jest użytkownik w prawym dolnym rogu okna aplikacji

To trochę nie działa.

 

Niestety dłuższe napisy są automatycznie skracane, ale za to po najechaniu masz tę informację podaną w tooltipie.

 

 

To może warto odwrócić miejsce występowania kropek na początek informacji ?

Typu ....rtgt/moja_baza_sello

 

Bo chyba bardziej przydatna będzie informacja o nazwie bazy niż nazwa komputera z którym się łączymy.

Link to postu

nieprawdą oczywiście :) (pole - pól, pula - pul).

;D

 

W takim wypadku dymek błędnie określa dostępne miejsce na ekranie i faktycznie wyskakuje pod spodem. Na osłodę, można jeszcze najechać na ikonkę Sello w trayu obok zegarka.

To ja też jestem za kropkami przed a nie za.

 

To jest wynik poprawki, która powoduje utworzenie paczki TYLKO przy opłaceniu transakcji. Poprzednie działanie tej funkcji było nieprawidłowe i prowadziło do powstawania kolejnych problemów.

Czyli trzeba się przestawić...

 

Czy wywołanie funkcji Przelicz stany nie generuje zmian zaplanowanych?

Nie próbowałem wczoraj. Jak by coś nie działało to dam znać, ale pewnie jest ok.

 

 

Link to postu

Formularze nadal są podpinane pod stare transakcje.

 

Przykład:

Klient kupił 8 sierpnia

3 produkty: A, B, C.

Utworzono transakcję zgrupowaną.

 

Dzisiaj 10 sierpnia kupił

też 3 produkty, z czego 2 inne, a jeden taki sam jak wcześniej:

A, D, E

 

Sello podpięło formularz pod starą transakcję.

 

Obie transakcje są za pobraniem, pierwsza nie jest jeszcze zakończona, bo pieniądze nie wpłynęły.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...