Skocz do zawartości

Sello 1.21.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

bardziej by mnie ucieszył jakiś nowy skrót klawiszowy  ;D

A mnie obsługa wielu cen z Subiekta ale o tym mogę już zapomnieć ;)

 

 

Cieszmy się więc tym co mamy, zwłaszcza że to ostatnia wersja w tym roku i następna wersja wyjdzie w styczniu/lutym ;) A chłopaki będą mieć po urlopie co robić i nawet nie będą mieć czasu na dorobienie klawisza skrótu ;) Przypomną sobie dawne dni jak zaczynali programować i siedzieli po 12 godzin na dobę bo sprawiało im to frajdę. A teraz będzie to pewnie po 16 godzin na dobę byleby tylko zdążyć do stycznia ;) :'(

 

No chyba, że góra ześle im kogoś do pomocy ale w bajki już nie wierzę  :'( A czas leci nieubłaganie - w ST już mają wrzesień ;) Czyli zostaje tylko październik, listopad, grudzień, styczeń  :'( Raptem 4 miesiące - na REST'a, podmiankę zdjęć, wywalenie zdjęć poza bazę, obsługę wielowariantowości albo łączonych aukcji, przeróbkę pobierania i inne narzucone przez Allegro zmiany...  :'(

 

Osobiście kiepsko to widzę...  :'( albo może ta deszczowa pogoda na mnie tak wpływa...  :-\

Link to postu

Jest problem - transakcja wchodzi jako nowa , po obrobieniu program pytał czy do paczek  czy nie ? teraz nie pyta !!!!

 

Jest to upierdliwe bo wszystko trzeba przerzucać do paczek .... ręcznie....

 

To błąd czy czegoś nie widzę ?

 

Też mi tego brakuje, ale tak już będzie podobno, wg wyjaśnień Bartka. Dzięki temu użytkownikom nie tworzą się "lewe/puste" paczki.

Link to postu

Jest problem - transakcja wchodzi jako nowa , po obrobieniu program pytał czy do paczek  czy nie ? teraz nie pyta !!!!

 

Jest to upierdliwe bo wszystko trzeba przerzucać do paczek .... ręcznie....

 

To błąd czy czegoś nie widzę ?

 

Też mi tego brakuje, ale tak już będzie podobno, wg wyjaśnień Bartka. Dzięki temu użytkownikom nie tworzą się "lewe/puste" paczki.

typowy przykład kiedy teoria mija się z praktyką !!!!

Twórca wie lepiej co nam jest potrzebne ?

jak to ma być "dobra zmiana" to ja dziękuję i poproszę o tą opcję !!!!

kilkadziesiąt razy dziennie klikać bez sensu ? przecież teraz wszystko ładuje się do paczek , totalna bzdura !!!

 

nie chce tracić czasu - jak komuś się to nie podoba może sobie przecież wyłączyć !!!

poprawcie to !!!!

 

Link to postu

kilkadziesiąt razy dziennie klikać bez sensu ? przecież teraz wszystko ładuje się do paczek , totalna bzdura !!!

Zaraz, zaraz a po co wg Ciebie jest zakładka "Do paczek"? Jeśli jej nie używasz, to nie znaczy, że jest niepotrzebna. W praktyce zakładka jest b. przydatna i właśnie tam powinny trafiać transakcje przed utworzeniem dokumentów końcowych.

Link to postu

kilkadziesiąt razy dziennie klikać bez sensu ? przecież teraz wszystko ładuje się do paczek , totalna bzdura !!!

Zaraz, zaraz a po co wg Ciebie jest zakładka "Do paczek"? Jeśli jej nie używasz, to nie znaczy, że jest niepotrzebna. W praktyce zakładka jest b. przydatna i właśnie tam powinny trafiać transakcje przed utworzeniem dokumentów końcowych.

 

nie masz racji !!!!!

 

Wchodzą nowe transakcje >>>> część jest banalna i lądują od razu do wysyłki czyli do górnego menu paczki

>>>>> część jest nie opłacona widomo wpada do nie opłaconych

>>>>> i zostają transakcje w których coś trzeba zmienić i te lądują właśnie do paczek >>>> a dziś pierdolinik od rana bo wszystko jest w do paczek i teraz analizuje wszystko ..... >>>>> te pytanie jest konieczne , program traci funkcjonalność szybkiej obróbki kilkuset transakcji dziennie !!!!

 

przecież jak komuś nie pasuje to można było wyłączyć pytanie !!!! a nie zmieniać podstawową funkcjonalność programu

 

Link to postu

kilkadziesiąt razy dziennie klikać bez sensu ? przecież teraz wszystko ładuje się do paczek , totalna bzdura !!!

Zaraz, zaraz a po co wg Ciebie jest zakładka "Do paczek"? Jeśli jej nie używasz, to nie znaczy, że jest niepotrzebna. W praktyce zakładka jest b. przydatna i właśnie tam powinny trafiać transakcje przed utworzeniem dokumentów końcowych.

 

nie masz racji !!!!!

 

Wchodzą nowe transakcje >>>> część jest banalna i lądują od razu do wysyłki czyli do górnego menu paczki

>>>>> część jest nie opłacona widomo wpada do nie opłaconych

>>>>> i zostają transakcje w których coś trzeba zmienić i te lądują właśnie do paczek >>>> a dziś pierdolinik od rana bo wszystko jest w do paczek i teraz analizuje wszystko ..... >>>>> te pytanie jest konieczne , program traci funkcjonalność szybkiej obróbki kilkuset transakcji dziennie !!!!

 

przecież jak komuś nie pasuje to można było wyłączyć pytanie !!!! a nie zmieniać podstawową funkcjonalność programu

 

 

Jak widać z Twojej wypowiedzi, to każdy ma swoje racje, a Ty w dodatku za bardzo emocjonalnie podchodzisz do sprawy, lepiej wniknąć w sytuację, poczytać z czego zmiana wynika.

 

Z tego co wiem,, to nie było tylko pytanie... Za nim szły pewne procesy, które wielu opisywało jako duży problem z paczkami. Zapewne czytałeś o tym na forum, temat pojawia się regularnie. Zresztą niech się wypowiedzą inni...

Link to postu

kilkadziesiąt razy dziennie klikać bez sensu ? przecież teraz wszystko ładuje się do paczek , totalna bzdura !!!

Zaraz, zaraz a po co wg Ciebie jest zakładka "Do paczek"? Jeśli jej nie używasz, to nie znaczy, że jest niepotrzebna. W praktyce zakładka jest b. przydatna i właśnie tam powinny trafiać transakcje przed utworzeniem dokumentów końcowych.

 

nie masz racji !!!!!

 

Wchodzą nowe transakcje >>>> część jest banalna i lądują od razu do wysyłki czyli do górnego menu paczki

>>>>> część jest nie opłacona widomo wpada do nie opłaconych

>>>>> i zostają transakcje w których coś trzeba zmienić i te lądują właśnie do paczek >>>> a dziś pierdolinik od rana bo wszystko jest w do paczek i teraz analizuje wszystko ..... >>>>> te pytanie jest konieczne , program traci funkcjonalność szybkiej obróbki kilkuset transakcji dziennie !!!!

 

przecież jak komuś nie pasuje to można było wyłączyć pytanie !!!! a nie zmieniać podstawową funkcjonalność programu

 

 

 

 

Z tego co wiem,, to nie było tylko pytanie... Za nim szły pewne procesy, które wielu opisywało jako duży problem z paczkami. Zapewne czytałeś o tym na forum, temat pojawia się regularnie. Zresztą niech się wypowiedzą inni...

 

po coś jest możliwość w opcjach odznaczenia tworzenia paczki gdy transakcja gotowa ? odpowiedz sobie na to pytanie i zastanów się czy ta część osób ma nadal problem jak nie zaznaczy tej opcji ?

ja mam teraz problem i faktycznie się zagotowałem bo psuje mi to pracę !!! wydłuża , robi śmietnik i robi program nie funkcjonalny , nie mam miejsca do "obrabiania transakcji" !!!!

 

wystawcie instalkę gdzie domyślnie nie tworzy paczek ( jak jest teraz ) a w paczkach zostawcie tworzenie paczek jak wszystko gotowe to samo w nowych !!!!

ten program ma się rozwijać a nie cofać

 

 

ps: po weekendzie mamy kilkaset transakcji do przerobienia i taka zmiana tworzy koszmar u nas

 

Link to postu

Jest problem - transakcja wchodzi jako nowa , po obrobieniu program pytał czy do paczek  czy nie ? teraz nie pyta !!!!

 

Jest to upierdliwe bo wszystko trzeba przerzucać do paczek .... ręcznie....

 

To błąd czy czegoś nie widzę ?

 

Możesz napisać na czym, polega ta obróbka transakcji ?

Link to postu
typowy przykład kiedy teoria mija się z praktyką !!!!

Twórca wie lepiej co nam jest potrzebne ?

jak to ma być "dobra zmiana" to ja dziękuję i poproszę o tą opcję !!!!

kilkadziesiąt razy dziennie klikać bez sensu ? przecież teraz wszystko ładuje się do paczek , totalna bzdura !!!

Ależ spokojnie, zacznijmy od tego, że to jest wersja BETA, której głównym zadaniem jest przedstawienie zmian w programie gronu beta testerów. Wystarczy spokojnie napisać w czym jest problem, rozważymy jego poprawę. Atakowanie nas na tym etapie jest moim zdaniem bezcelowe. Nie w takim celu publikujemy betę.

 

Proszę o dokładne opisanie problemu, bo wśród tych emocji nie bardzo rozumiem w czym jest problem.

 

Po zaznaczeniu w parametrach transakcji znacznika "Twórz paczki gdy gotowe do wysyłki (po opłaceniu transakcji)", gdy się wejdzie w nową transakcję i oznaczy jako opłaconą to paczka jest tworzona. Nie wiem na czym polega zatem obrobienie transakcji i gdzie tak naprawdę leży problem.

Link to postu

Bartek wiem, że lubisz tajemnicę i nawet fajnie się czeka na nową wersję Sello, aby zobaczyć co będzie nowego, ale może warto wrócić do dawnych sesji omawiania planowanych zmian, zastanawiania się wspólnie czy tak może być, a wiesz, że z naszej strony możesz liczyć na wyczerpujące chciejstwo, tzn. opinie  ;D:D :D

 

Można wtedy wypracować rozwiązanie, które będzie zadowalało największą ilość osób, bo każdy przedstawi swoją wersję używania danej funkcji, czy też - jeżeli to funkcja nowa - planów wprowadzenia danej funkcji do swojego procesu produkcyjnego.

 

Jednocześnie chcę powiedzieć, że osobiście używam Sello w sposób najbardziej zbliżony do Waszego pomysłu, a więc mi wszystko pasuje.

Tyle, że moje środowisko jest małe i mogę sobie wprowadzać organizację jak chcę.

Inni mogą nie mieć takiej możliwości.

 

Tak więc, aby zapobiec wypuszczaniu nowej wersji Sello tylko po to aby ją zaraz wycofać, bardzo się będę cieszył, jeżeli będę mógł pomóc już na etapie projektowania tejże wersji.

Link to postu

Jest problem - transakcja wchodzi jako nowa , po obrobieniu program pytał czy do paczek  czy nie ? teraz nie pyta !!!!

 

Jest to upierdliwe bo wszystko trzeba przerzucać do paczek .... ręcznie....

 

To błąd czy czegoś nie widzę ?

 

Możesz napisać na czym, polega ta obróbka transakcji ?

 

w skrócie cała mechanika poranna:

a)zaciągamy transakcje schodzi tego miedzy 50 a czasami ponad 500 pozycji

b)grupujemy / sprawdzamy w nowych czy wszystko się zaciągnęło itd...

c)część transakcji jest banalna 2 liquidy formularze zgodne itd.... prosta akcja paczka trafia od razu do wysyłki i tutaj brakuje pytania o paczkę - przenoszenie tego gdziekolwiek to absurdalna pomyłka

d) prosta jest też grupa transakcji nie opłaconych nie obrabiamy ich jak nie są opłacone

d)kolejna cześć transakcji to transakcje z wieloma dodatkowym pytaniami / zmianami adresu / wyborem z listy itd... to wszystko wpada właśnie do "do paczek" czasami jest tego 10 sztuk czasami 50 i więcej

to są transakcje które wymagają obróbki zmiany produktów , cen , telefonu itd... ale są już opłacone.

e) oczywiście w ciągu dnia praktycznie cały czas dociągamy nowe transakcje i po obrobieniu partii z "do paczek" zaczynamy obrabiać kolejną partię transakcji.

 

w tej chwili wszystko wpada do jednego worka do paczek : po co ? nie ma to sensu !!! jest to dublowanie wykonanej czynności

- wydłuża czas i to znacznie

- wprowadza zamieszanie i po raz kolejny trzeba przeglądać te same transakcje to jest bez sensu

 

pomijać wyżej wspomniane nieporozumienie :

 

 

- w dokumentach do wystawienia - nadal nie można drukować kilku transakcji naraz tylko trzeba pojedynczo ( na osobne kartki ) nadal klawisz drukuj jest nie aktywny (paragony można ale karty nie )

- wspominany przeze mnie błąd braku możliwości kopiowania (ctr+c / ctrl +v) ceny w oknie z towarami .... dalej występuje ( nową cenę widać przy kopiowaniu ale nie przelicza jej przy 30 produktach jest to męczące.

- dodając do transakcji towary , nie można wpisać ilości od razu z listy tylko trzeba najpierw je dodać a później wpisać ilość.

 

 

 

 

Link to postu
c)część transakcji jest banalna 2 liquidy formularze zgodne itd.... prosta akcja paczka trafia od razu do wysyłki i tutaj brakuje pytania o paczkę - przenoszenie tego gdziekolwiek to absurdalna pomyłka

Co to znaczy, że paczka trafia od razu do wysyłki?

Jesteśmy na etapie przetwarzania transakcji jak rozumiem. Co tutaj decyduje o tym, że jest tworzona paczka i jest pakowana?

Link to postu

Bartek wiem, że lubisz tajemnicę i nawet fajnie się czeka na nową wersję Sello, aby zobaczyć co będzie nowego, ale może warto wrócić do dawnych sesji omawiania planowanych zmian, zastanawiania się wspólnie czy tak może być, a wiesz, że z naszej strony możesz liczyć na wyczerpujące chciejstwo, tzn. opinie  ;D:D :D

 

Można wtedy wypracować rozwiązanie, które będzie zadowalało największą ilość osób, bo każdy przedstawi swoją wersję używania danej funkcji, czy też - jeżeli to funkcja nowa - planów wprowadzenia danej funkcji do swojego procesu produkcyjnego.

 

Jednocześnie chcę powiedzieć, że osobiście używam Sello w sposób najbardziej zbliżony do Waszego pomysłu, a więc mi wszystko pasuje.

Tyle, że moje środowisko jest małe i mogę sobie wprowadzać organizację jak chcę.

Inni mogą nie mieć takiej możliwości.

 

Tak więc, aby zapobiec wypuszczaniu nowej wersji Sello tylko po to aby ją zaraz wycofać, bardzo się będę cieszył, jeżeli będę mógł pomóc już na etapie projektowania tejże wersji.

 

Bardzo fajnie ale banalnym rozwiązaniem z moim problemem jest wysyłanie instalki gdzie nie pyta o paczki a można ta opcję uruchomić z menu administracji

bo teraz mam zaznaczoną opcję " twórz paczkę gdy transakcja gotowa do wysyłki" i co ... obrabiam ją za chwilę drugi raz.

 

nie można kasować szybkiej opcji obrobienia transakcji tylko dlatego że komuś nie pasuje / nie będzie włączona  / nie będzie problemu.

 

Link to postu

c)część transakcji jest banalna 2 liquidy formularze zgodne itd.... prosta akcja paczka trafia od razu do wysyłki i tutaj brakuje pytania o paczkę - przenoszenie tego gdziekolwiek to absurdalna pomyłka

Co to znaczy, że paczka trafia od razu do wysyłki?

Jesteśmy na etapie przetwarzania transakcji jak rozumiem. Co tutaj decyduje o tym, że jest tworzona paczka i jest pakowana?

 

Menu nowe , jestem po grupowaniu:

 

otwieram transakcję i widzę

- zamówienie zgodne ( zielone)

- brak pytań ,

- zmian w towarze czy wyboru mocy , jakichkolwiek czynności do wykonania

 

czyli nic oprócz skierowania paczki do Sello > Paczki >>> do wysyłki

 

nie ma sięnad czym rozwodzić i gdziekolwiek przesyłać takiej transakcji by dalej wykonywać jakieś z nią czynności ( tak było do tej pory )

 

 

 

Link to postu

Menu nowe , jestem po grupowaniu:

 

otwieram transakcję i widzę

- zamówienie zgodne ( zielone)

- brak pytań ,

- zmian w towarze czy wyboru mocy , jakichkolwiek czynności do wykonania

 

czyli nic oprócz skierowania paczki do Sello > Paczki >>> do wysyłki

 

nie ma sięnad czym rozwodzić i gdziekolwiek przesyłać takiej transakcji by dalej wykonywać jakieś z nią czynności ( tak było do tej pory )

 

Jeżeli transakcja jest zielona wpłata się zgadza to naciskam na ten przycisk:

5aa37fa67ed90_Beztytuu.png.51bcadc02969b01ea5a6c6c31130b901.png

naciskam OK

i program pyta czy utworzyć paczkę TAK/NIE

 

naciskam TAK mam paczkę, naciskam NIE mam w do Paczek

 

Może tutaj jest problemem z automatycznym rejestrowaniem wpłaty ?

u mnie księgowanie wpłat odbywa się ręcznie tak jak to pokazałem na powyższym obrazku.

Link to postu
Bartek wiem, że lubisz tajemnicę i nawet fajnie się czeka na nową wersję Sello, aby zobaczyć co będzie nowego, ale może warto wrócić do dawnych sesji omawiania planowanych zmian, zastanawiania się wspólnie czy tak może być, a wiesz, że z naszej strony możesz liczyć na wyczerpujące chciejstwo, tzn. opinie  Duży uśmiech Chichot Chichot

 

Można wtedy wypracować rozwiązanie, które będzie zadowalało największą ilość osób, bo każdy przedstawi swoją wersję używania danej funkcji, czy też - jeżeli to funkcja nowa - planów wprowadzenia danej funkcji do swojego procesu produkcyjnego.

Nie będziemy przecież konsultować poprawki każdego błędu. Poza tym ten mechanizm i tak nie działa. Można ustalić zakres jakichś zmian, ale i tak w tym ustalaniu będzie brało kilka osób aktywnie uczestniczących w forum, nie zaś wszystkie, które być może chciałby coś dodać.

 

Link to postu

Ale dlaczego drugi raz jest "obrabiana" transakcja - bo tego nie rozumiem.

 

bardzo proste:

 

-jest wiele transakcji zgrupowanych wiele transakcji wchodzi jest to bardzo przejrzyste (w nowych są te które jeszcze nie zaczęliśmy realizować, transakcje nie opłacane mają zmieniany status jeżeli są kompletne na w trakcie realizacji , te które wymagają czasu są przesuwane do - obróbki w menu "do paczek"

 

dlaczego tak :

- transakcje które nie wymagają menu "do paczek" i są już w wysyłce ( trafiły tam od razu z menu nowe) są pakietami według wysyłki szybko zamykane by magazyn mógł zacząć pakowanie a wtedy jest czas na transakcje które są w menu "do paczek"

-tekst życzenia klienta znajduje się w jednej zakładce, towar w drugiej - klient wysyła prośbę do transakcji (kupuje 10 sztuk jednego produktu) poproszę : 3 o mocy takiej i mocach /b/c/d a 7 o mocy a - z pamięci tego nie zrobimy

-

- w czasie kiedy schodzą kolejne transakcje do zakładki nowe my obrabiamy transakcje z menu "do paczek" nic się nie dubluje i działa ok.

 

Link to postu

Ale z transakcji nowych można wygenerować paczkę rejestrując pełną wpłatę w oknie transakcji i pojawia się wtedy pytanie o to czy utworzyć paczkę.

W ostateczności, jeśli taka transakcja jest już opłacona to po wyjściu z okna edycji transakcji można utworzyć paczkę skrótem Ctrl+R.

Link to postu

Menu nowe , jestem po grupowaniu:

 

otwieram transakcję i widzę

- zamówienie zgodne ( zielone)

- brak pytań ,

- zmian w towarze czy wyboru mocy , jakichkolwiek czynności do wykonania

 

czyli nic oprócz skierowania paczki do Sello > Paczki >>> do wysyłki

 

nie ma sięnad czym rozwodzić i gdziekolwiek przesyłać takiej transakcji by dalej wykonywać jakieś z nią czynności ( tak było do tej pory )

 

Jeżeli transakcja jest zielona wpłata się zgadza to naciskam na ten przycisk:

[attachment=1]

naciskam OK

i program pyta czy utworzyć paczkę TAK/NIE

 

naciskam TAK mam paczkę, naciskam NIE mam w do Paczek

 

 

nie ma tego przycisku w menu nowe (przesyłka na zielono z automatu wpada do menu do paczek  i w menu do paczek - i jest to duży problem o którym właśnie spamuje WAM forum  - trzeba klikać bez sensu na transakcje prawym lub skrót "utwórz paczkę / -ki"

pytanie nadal występuje kiedy wejdzie płatność w oczekujące na płatność

Link to postu

Menu nowe , jestem po grupowaniu:

 

otwieram transakcję i widzę

- zamówienie zgodne ( zielone)

- brak pytań ,

- zmian w towarze czy wyboru mocy , jakichkolwiek czynności do wykonania

 

czyli nic oprócz skierowania paczki do Sello > Paczki >>> do wysyłki

 

nie ma sięnad czym rozwodzić i gdziekolwiek przesyłać takiej transakcji by dalej wykonywać jakieś z nią czynności ( tak było do tej pory )

 

Jeżeli transakcja jest zielona wpłata się zgadza to naciskam na ten przycisk:

[attachment=1]

naciskam OK

i program pyta czy utworzyć paczkę TAK/NIE

 

naciskam TAK mam paczkę, naciskam NIE mam w do Paczek

 

 

nie ma tego przycisku w menu nowe (przesyłka na zielono z automatu wpada do menu do paczek  i w menu do paczek - i jest to duży problem o którym właśnie spamuje WAM forum  - trzeba klikać bez sensu na transakcje prawym lub skrót "utwórz paczkę / -ki"

pytanie nadal występuje kiedy wejdzie płatność w oczekujące na płatność

Ten przycisk jest w transakcji w zakładce "formularze".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...