Skocz do zawartości

Sello 1.21.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Ale z transakcji nowych można wygenerować paczkę rejestrując pełną wpłatę w oknie transakcji i pojawia się wtedy pytanie o to czy utworzyć paczkę.

 

właśnie że nie !!!! i to to mi chodzi !!!! nie ma pytania w "nowe" i "do paczek"

jak zamykam nie ma pytania o paczkę te pytanie jest teraz tylko kiedy wejdzie wpłata w menu gdzie wiszą transakcje nie opłacone.

 

Link to postu

Czyli reasumując, dane z formularzy są automatycznie przepisywane do transakcji i jednocześnie transakcje te są automatycznie opłacane. Powstają zatem transakcje, które są w stanie NOWE ale są już opłacone i mają zielone formularze. W takiej sytuacji wejście do transakcji i zapisanie jej przez kliknięcie OK nie spowoduje wygenerowania paczki.

 

Skoro jednak transakcja jest zielona i opłacona to w jakim celu do niej wchodzić? Czy nie można po prostu zaznaczyć i utworzyć paczki zbiorczo jednym kliknięciem?

Link to postu

 

 

Skoro jednak transakcja jest zielona i opłacona to w jakim celu do niej wchodzić? Czy nie można po prostu zaznaczyć i utworzyć paczki zbiorczo jednym kliknięciem?

 

inne przykłady:

 

- wielu klientów wprowadza zmiany w transakcji pisząc maila - transakcja jest na zielono

- adres wysyłki jest niekompletny / jest dziwny telefon itd....

- towar podczepiony pod Sello wymaga rozmowy z klientem ( kupuje np.: zestaw bez specjalnej baterii bo nie doczytał itd.) (zwiększamy sprzedaż)

nie ma

 

Każda transakcja nawet zielona jest przez nas przejrzana - i pytanie o paczkę jest zdecydowanie konieczne w tym miejscu - może również dlatego mamy nadal nie przerwanie standard allegro  ;D

Link to postu

Czyli reasumując, dane z formularzy są automatycznie przepisywane do transakcji i jednocześnie transakcje te są automatycznie opłacane. Powstają zatem transakcje, które są w stanie NOWE ale są już opłacone i mają zielone formularze. W takiej sytuacji wejście do transakcji i zapisanie jej przez kliknięcie OK nie spowoduje wygenerowania paczki.

 

 

dokładnie to jest problem w menu nowe i do paczek

Link to postu

zmieniając temat link w sello powinien prowadzić do tego tematu a prowadzi do zamkniętego posta Admina.

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9111

He he :)

 

Bo Ks. Robak założył taki sam wątek jak Bartek i nikt nie zwrócił na to uwagi, a potem wszyscy zaczęli tutaj pisać ;) To podchodzi już pod phishing ale jaki miał w tym cel... hmmm... ;)

Link to postu

Jeżeli wchodzisz do każdej z transakcji to jaki jest cel automatycznego księgowania wpłaty ?

 

banalny powód widzę ją na zielono więc już wiem że zeszła cała transakcja lub grupa  i nie ma problemu z płatnością oraz mam kilka tysięcy razy mniej do klikania w skali kilku miesięcy

 

 

Dziękujemy za aktywny udział w dyskusji. Pojawiła się spora ilość pytań do przedstawionego przez Ciebie problemu i osobiście jestem wdzięczny, że na bieżąco udzielasz odpowiedzi, dzięki czemu możemy my wszyscy pozostali zapoznać się z metodami pracy wdrożonymi przez innych sprzedawców.

 

Z pewnością pomaga to też ekipie Sello w spojrzeniu na kierunki rozwoju aplikacji.

 

Twoje odpowiedzi dużo wyjaśniły, jednak pozostają mi w głowie podobne niejasności, o których pisał Alwin.

 

Piszesz, że wchodzisz w każdą transakcję, aby sprawdzić wiadomość od klienta, podmienić towary, zadzwonić, sprawdzić prawidłowość kosztu wysyłki.

 

Czy nie lepiej byłoby wyłączyć automatyczne księgowanie wpłat ?

Wówczas Twoja praca wyglądałaby następująco:

-przychodzi transakcja

-wchodzisz w nią, sprawdzasz, zmieniasz, dzwonisz

-jeżeli trzeba ją zostawić - zostawiasz. Transakcja nie przechodzi do "Do paczek".

 

-Jeżeli wszystko jest OK idziesz do płatności i przenosisz płatność przyciskiem.

-Jeżeli wpłata się zgadza, automatycznie transakcja przechodzi do "Do paczek" lub nawet od razu tworzy się paczka (w zależności od zaznaczonej opcji w konfiguracji Sello).

 

W ten sposób wiesz, że te transakcje, które są opłacone i zielone, a przez to są w zakładce "Do paczek" są gotowe do finalnej obróbki poprzez wysłanie.

Link to postu

Bartek wiem, że lubisz tajemnicę i nawet fajnie się czeka na nową wersję Sello, aby zobaczyć co będzie nowego, ale może warto wrócić do dawnych sesji omawiania planowanych zmian, zastanawiania się wspólnie czy tak może być, a wiesz, że z naszej strony możesz liczyć na wyczerpujące chciejstwo, tzn. opinie  Duży uśmiech Chichot Chichot

 

Można wtedy wypracować rozwiązanie, które będzie zadowalało największą ilość osób, bo każdy przedstawi swoją wersję używania danej funkcji, czy też - jeżeli to funkcja nowa - planów wprowadzenia danej funkcji do swojego procesu produkcyjnego.

Nie będziemy przecież konsultować poprawki każdego błędu. Poza tym ten mechanizm i tak nie działa. Można ustalić zakres jakichś zmian, ale i tak w tym ustalaniu będzie brało kilka osób aktywnie uczestniczących w forum, nie zaś wszystkie, które być może chciałby coś dodać.

 

 

 

Masz rację, weźmie w tym udział kilka osób, ale nieskromnie powiem - dobre i to.

 

Wbrew pozorom każdy z nas ma inny sposób pracy.

Ja mam może najbardziej zbliżony do PanBanBana, choć oczywiście też nie taki sam.

 

A co najważniejsze - zauważ, że bardzo rzadko się gremialnie z czymś zgadzamy.

Zwykle każdy ma inne zdanie, inne potrzeby.

Lektura tego, wprawdzie kosztowna czasowo, to jednak opłacalna w długim terminie.

Zyskujemy solidną podstawę, reprezentującą największy kompromis, na który ST może sobie pozwolić.

Dzięki temu nie ma potem problemów typu "Ok, to wycofujemy".

Każda taka decyzja to stracony czas. Masa czasu.

 

Podobnie należy to liczyć jak Amerykanie liczą straty wywołane włamaniami hakerskimi, jeżeli budowa serwisu kosztowała 10 mln $, to brak serwisu przez 5 min, spowodował, że straty wyniosły 10 mln $.

 

 

Link to postu

Bo Ks. Robak założył taki sam wątek jak Bartek i nikt nie zwrócił na to uwagi, a potem wszyscy zaczęli tutaj pisać ;) To podchodzi już pod phishing ale jaki miał w tym cel... hmmm... ;)

Robak miał bardzo prosty cel - w tym wątku założonym przez Bartka nie dało się pisać  ;D

Dobre :)

 

Masz rację, weźmie w tym udział kilka osób, ale nieskromnie powiem - dobre i to.

Jakie to teraz ma znaczenie? :(

Czytałeś moją wypowiedź kilka postów wyżej:

 

bardziej by mnie ucieszył jakiś nowy skrót klawiszowy  ;D

A mnie obsługa wielu cen z Subiekta ale o tym mogę już zapomnieć ;)

 

 

Cieszmy się więc tym co mamy, zwłaszcza że to ostatnia wersja w tym roku i następna wersja wyjdzie w styczniu/lutym ;) A chłopaki będą mieć po urlopie co robić i nawet nie będą mieć czasu na dorobienie klawisza skrótu ;) Przypomną sobie dawne dni jak zaczynali programować i siedzieli po 12 godzin na dobę bo sprawiało im to frajdę. A teraz będzie to pewnie po 16 godzin na dobę byleby tylko zdążyć do stycznia ;) :'(

 

No chyba, że góra ześle im kogoś do pomocy ale w bajki już nie wierzę  :'( A czas leci nieubłaganie - w ST już mają wrzesień ;) Czyli zostaje tylko październik, listopad, grudzień, styczeń  :'( Raptem 4 miesiące - na REST'a, podmiankę zdjęć, wywalenie zdjęć poza bazę, obsługę wielowariantowości albo łączonych aukcji, przeróbkę pobierania i inne narzucone przez Allegro zmiany...  :'(

 

Osobiście kiepsko to widzę...  :'( albo może ta deszczowa pogoda na mnie tak wpływa...  :-\

 

ST ma teraz tak dużo pracy, że jakiekolwiek dyskusje na temat jakichkolwiek sugestii nie mają znaczenia bo i tak nie mają czasu na ich wdrożenie. A najlepsze jest to, że my jako użytkownicy niewiele zobaczymy z ich ogromu pracy bo np. obsługa REST'a dla nich to masa pracy, a dla nas będzie wszystko wyglądać po staremu :(

Link to postu

 

 

ST ma teraz tak dużo pracy, że jakiekolwiek dyskusje na temat jakichkolwiek sugestii nie mają znaczenia bo i tak nie mają czasu na ich wdrożenie. A najlepsze jest to, że my jako użytkownicy niewiele zobaczymy z ich ogromu pracy bo np. obsługa REST'a dla nich to masa pracy, a dla nas będzie wszystko wyglądać po staremu :(

 

To prawda. To jest ta robota, której nie widać.

Ile my tego robimy.....

 

Tak czy inaczej wszystko inne, co słusznie wymieniłeś wymagać będzie mniejszej lub większej konsultacji.

No....oczywiście można też bez konsultacji, ale potem....może być serwis amerykański.

 

Biorę też pod uwagę to co się dzieje gdy Bartek rzuci temat.

Z jednej myśli "kolor ma być zielony czy czerwony" wychodzi jak sam trafnie stwierdził "Prom kosmiczny".

 

Więc rozumiem niechęć do pewnych poczynań.

Jednak, może jeżeli obiecamy hamowanie swoich zachłanności, to da się prowadzić jakieś konsultacje ?

Link to postu

Jeżeli wchodzisz do każdej z transakcji to jaki jest cel automatycznego księgowania wpłaty ?

 

banalny powód widzę ją na zielono więc już wiem że zeszła cała transakcja lub grupa  i nie ma problemu z płatnością oraz mam kilka tysięcy razy mniej do klikania w skali kilku miesięcy

 

 

Dziękujemy za aktywny udział w dyskusji. Pojawiła się spora ilość pytań do przedstawionego przez Ciebie problemu i osobiście jestem wdzięczny, że na bieżąco udzielasz odpowiedzi, dzięki czemu możemy my wszyscy pozostali zapoznać się z metodami pracy wdrożonymi przez innych sprzedawców.

 

Z pewnością pomaga to też ekipie Sello w spojrzeniu na kierunki rozwoju aplikacji.

 

Twoje odpowiedzi dużo wyjaśniły, jednak pozostają mi w głowie podobne niejasności, o których pisał Alwin.

 

Piszesz, że wchodzisz w każdą transakcję, aby sprawdzić wiadomość od klienta, podmienić towary, zadzwonić, sprawdzić prawidłowość kosztu wysyłki.

 

Czy nie lepiej byłoby wyłączyć automatyczne księgowanie wpłat ?

Wówczas Twoja praca wyglądałaby następująco:

-przychodzi transakcja

-wchodzisz w nią, sprawdzasz, zmieniasz, dzwonisz

-jeżeli trzeba ją zostawić - zostawiasz. Transakcja nie przechodzi do "Do paczek".

 

-Jeżeli wszystko jest OK idziesz do płatności i przenosisz płatność przyciskiem.

-Jeżeli wpłata się zgadza, automatycznie transakcja przechodzi do "Do paczek" lub nawet od razu tworzy się paczka (w zależności od zaznaczonej opcji w konfiguracji Sello.

 

W ten sposób wiesz, że te transakcje, które są opłacone i zielone, a przez to są w zakładce "Do paczek" są gotowe do finalnej obróbki poprzez wysłanie.

 

wszystko teoretycznie super brzmi ...... ale to się kupy nie trzyma ,to jest nie logiczne !!!!! a brutalnie nawet robienie idioty z człowieka "transakcje, które są opłacone i zielone, a przez to są w zakładce "Do paczek" są gotowe do finalnej obróbki poprzez wysłanie. " litości to powinny być w zakładce paczki >>> do wysłania  tam wysyłam a nie wysyłam by wysłać !!!

 

Z mojego założenia zakładka nowe to zakładka gdzie spływają transakcje z "api" allegro a Ty proponujesz bym tam miał śmietnik ?

czyli:

-nowe które zeszły z api /zgrupowane i nie/

-nowe które obrabiam

-nowe do zgrupowania

-nowe które zgrupowałem 

-nowe które nie zeszły w całości

-trwające w których czekam na odpowiedz klienta

-itd....

 

idąc dalej i brnąc w śmietnik ;

zakładając że wyłączam auto uzupełnianie kwoty kilka razy dziennie będę przeglądał te same tranzakcie bo kto pamięta 20-40 loginów i czy jest ok czy czekam , czy jest to nowe " nowe" czy nowe "stare" czy nowe " nowe "stare" "czekam" - bo wpadnie do paczek jak zatwierdzę płatność.

 

Po co to wszystko według nowej wersji ?

 

po to że program ma  błędy i lepiej by poszło to do katalogu do paczek ?

 

niż od razu to co dobre do wysyłki ? ( jak było do tej pory)

 

to do czego służy katalog do paczek w nowym zamyśle ?

 

po to by sobie poklikać ? i według co piszecie " odbyły się mega skomplikowane i ważne " działania" ?

 

czy to narzędzie służy do efektywnej pracy  jak do tej pory?

 

widzisz jakiś w tym sens ? oprócz błędów programu ? i ich zamiatania pod dywan

 

bo po  co ma się  przenosić wszystko do paczek? 

by kliknąć je dalej nic z tym nie robiąc ?

 

a może to jakiś serial komediowy jest ?

 

 

 

Propozycja: Piątek to nudny dzień szczególnie przed long weekendem będzie kilkanaście transakcji ....jeżeli ktoś z twórców programu ma czas, proponuję uczestniczyć przez jakieś wasze  VNC w mojej pracy jutro powiedzmy miedzy 11 a 12 , łącząc się z naszym serwerem -  przez kilkanaście minut rozmawiając o problemie przez telefon (konferencja) i wymieniając uwagi na konkretnym działaniu, sądzę że to rozwiąże wątpliwości .

 

 

 

ps2: widzę i wiem że program ma problemy oprócz tych co wspomniałem wyżej ( oprócz tej " dobrej zmiany" )  ale to mi nie przeszkadza w normalnym "obrobieniu" transakcji i pracy

tzn:

- historia jest w wielu miejscach na czerwono wiec coś gdzieś żle podpina

- brakuje meili lub żle się podpinają

- program często losowo zawiesza się przy wystawianiu aukcji i wchodzeniu w atrybuty kategorii

- program wymaga częstych restartów bo muli wydruki po krótkim czasie

-itd....

 

ps3: zawsze możecie iść swoją drogą i pominąć moje uwagi , to wasze dzieło , może Wam się wydaje że macie racje.

 

 

 

Link to postu

wapershop z tego co piszesz jasno wynika, że wypracowałeś sobie własny model pracy z Sello i jest on zupełnie inny od pozostałych użytkowników. Nikt z nas jeszcze nie spotkał się z czymś takim. Tak samo opisywany przez Ciebie podział zakładek w module transakcje jest niezgodny z założeniami Sello do czego te zakładki miałyby służyć. Dlatego wszyscy się Ciebie tak dopytywali o niego.

 

Natomiast faktem jest, że w ustawieniach Sello są pytania o tworzenie paczek i to w nich powinno się je włączać lub wyłączać ;)

 

 

Bartek - nie wiem jak tam pomieszane jest z tym pytaniem o tworzenie paczek i czy da się to jakoś ustawić w obecnych ustawieniach transakcji. Ale jeśli macie burzę mózgów co z tym fantem zrobić, a nie chcecie cofać kolejnej zmiany ;) to może dałoby się dorobić takie pytanie w parametrach użytkownika, np. zawsze pytaj o utworzenie paczki (i może to powodować zdublowane paczki) lub pytaj o paczki tylko zgodnie z ustawieniami Sello. Ja i tak z tego nie korzystam więc mi to obojętne ale próbuję cokolwiek podpowiedzieć.

Link to postu

Z mojego założenia zakładka nowe

 

Od 7 lat korzystam Sello i nie wiem o jakiej zakładce piszesz ?

Może chodzi o filtr ?

 

Z mojego założenia zakładka nowe to zakładka gdzie spływają transakcje z "api" allegro a Ty proponujesz bym tam miał śmietnik ?

czyli:

-nowe które zeszły z api /zgrupowane i nie/

-nowe które obrabiam

-nowe do zgrupowania

-nowe które zgrupowałem  

-nowe które nie zeszły w całości

-trwające w których czekam na odpowiedz klienta

-itd....

 

Tak naprawdę rozumiem Ciebie, bo jak ktoś do czegoś się przyzwyczaił to trudno to później zmienić.

 

Ja robię, tak że wszystkie transakcje oczekują w tym "śmietniku" czyli (Oczekujące na płatność), automatyczne księgowanie mam wyłączone bo nie działa prawidłowo o czym można się dowiedzieć z forum - chociażby z wczorajszego tematu

 

idąc dalej i brnąc w śmietnik ;

zakładając że wyłączam auto uzupełnianie kwoty kilka razy dziennie będę przeglądał te same tranzakcie bo kto pamięta 20-40 loginów i czy jest ok czy czekam , czy jest to nowe " nowe" czy nowe "stare" czy nowe " nowe "stare" "czekam" - bo wpadnie do paczek jak zatwierdzę płatność.

Nie wiem dlaczego byś, miał przeglądać te same transakcje, jak jest ok to tworzona jest Paczka, jak na coś czekasz dodajesz notatkę, cechę, jaką kolwiek zmianę, to transakcja z automatu zmieni status z nowy na w realizacji itp. itd.

U Ciebie status nowy, zmieniany na w tracie realizacji jest w przypadku zarejestrowania automatycznej wpłaty, ale tak jak pisałeś wcześniej i tak do tej transakcji wchodzisz, więc dla mnie osobiście jest to startą czasu.

 

No ale jak napisałem każdy ma swoją wyćwiczoną technikę pracy, i o zmianie nie chce słyszeć.

 

ale spokojnie Bartek już napisał:

Rozważymy zatem możliwość przywrócenia poprzedniego działania (błędnego dodam) tej funkcji w wersji pełnej, która wyjdzie w przyszłym tygodniu.

a wnioskując z tego co tu napisał:

Zgodziłbym się z argumentacją PBB, że lepiej te zmiany wycofać. Zwłaszcza w kontekście użytkowników, którzy na co dzień nie zaglądają na forum, będzie to rodzić wiele pytań.

to funkcjonalność zostanie przywrócona  ;D

 

Link to postu

W tej całej dyskusji nie widzę, kiedy wapershop robisz dokumenty końcowe? Bo wg mnie logika sello zakłada, że są robione w zakładce 'do paczek'. Przynajmniej ja tak to rozumiem...

proszę nie brnij w tą dyskusję, bo wychodzi że ja robię to nie logicznie , i oby TS mi tego nie zablokował.  :D (dokument końcowy tworzony jest, z modułu Paczki do wysłania, robi się to automatycznie po zeskanowaniu kodu z listy magazynowej - kiedyś nakręcę film to wam pokaże, ale w skrócie wygląda to tak:

)
Link to postu

W tej całej dyskusji nie widzę, kiedy wapershop robisz dokumenty końcowe? Bo wg mnie logika sello zakłada, że są robione w zakładce 'do paczek'. Przynajmniej ja tak to rozumiem...

proszę nie brnij w tą dyskusję, bo wychodzi że ja robię to nie logicznie , i oby TS mi tego nie zablokował.  :D (dokument końcowy tworzony jest, z modułu Paczki do wysłania, robi się to automatycznie po zeskanowaniu kodu z listy magazynowej - kiedyś nakręcę film to wam pokaże, ale w skrócie wygląda to tak:

)

I dogódź tu każdemu... U Ciebie nawet nie widać, że używasz sello...  ;D

Link to postu

W tej całej dyskusji nie widzę, kiedy wapershop robisz dokumenty końcowe? Bo wg mnie logika sello zakłada, że są robione w zakładce 'do paczek'. Przynajmniej ja tak to rozumiem...

 

widzę ze jestem totalnym odmieńcem  ;D ale dokumenty fiskalne i transakcyjne drukuję jako ostatnie.

 

generalnie najpierw robię dokumenty wysyłkowe - na podstawie listy transakcji do wysyłek  (poczta - zwykła etykietka,  inpost, dpd ) a później zamykam transakcje - dużo jest awarii zewnętrznych i tak jest po prostu szybciej , nie mam podpiętych integracji oprócz DPD bo kiedy zaczynałem z sello inpost nie miał integracji a teraz te 10-30 sztuk robię ręcznie na ich stronie zajmuje to chwilę ,kiedyś pewnie coś z tym zrobię lub może powstanie jakieś fajne narzędzie tak jak jest w DPD lub jest a  o tym nie wiem.

 

jeżeli zakładki nowe i do paczek mam już ogarnięte lub jest taka potrzeba to

 

wchodzę w menu górne paczki >>> do wysyłki zaznaczam interesujące mnie paczki >>>> klikam oznacz jako wysłane >>>> wchodzę w dokumenty końcowe >>>>> drukuję karty ((szkoda że pojedynczo))) potem zaznaczam przesyłki z duża kopertą - i robię paragony - co jest końcem pracy na danej grupie transakcji (forma wysyłki.

 

 

Link to postu

 

U Ciebie status nowy, zmieniany na w tracie realizacji jest w przypadku zarejestrowania automatycznej wpłaty,

 

 

Doprecyzuję, że automatyczna wpłata nie zmienia statusu transakcji.

Tym samym od razu widać, w którą transakcję się weszło, a w którą nie, bo ta z klikniętym OK robi się "W trakcie realizacji", a ta bez wejścia nadal jest "Nowa".

Link to postu

 

U Ciebie status nowy, zmieniany na w tracie realizacji jest w przypadku zarejestrowania automatycznej wpłaty,

 

 

Doprecyzuję, że automatyczna wpłata nie zmienia statusu transakcji.

Tym samym od razu widać, w którą transakcję się weszło, a w którą nie, bo ta z klikniętym OK robi się "W trakcie realizacji", a ta bez wejścia nadal jest "Nowa".

 

wszystko fajnie ale łatwiej się pracuje jak w nowych transakcjach po wejściu w konkretną transakcję  można ją od razu przerzucić do wysyłki ) a teraz to dzieją się cuda - transakcje nowe które są na czerwono można przerzucić i pyta o utworzenie przesyłki  a te które są na zielono przerzuca do paczek i nie pyta o wysyłkę .... wypracowałem sobie uważam bardzo dobry system pracy i ta wersja po prostu rozwala mi cały schemat

dla mnie transakcje które są w menu do paczek są nadal do zrobienia a te które mam do wysyłki są faktycznie do wysyłki

Pewnie to wynika z faktu że mam dość złożone transakcje z wieloma zmianami na 500 wysyłek to przynajmniej 2000-3000 transakcji na allegro do tego trzeba dołożyć transakcję z "wyborem" w informacji od sprzedającego z grupy ponad 300 produktów w jednej aukcji .... i nie podpiętym produktem z subiekta

np.: http://allegro.pl/oryginalny-liquid-hangsen-10szt-po-10ml-100-ml-i6318065214.html

 

na chwilę obecną wyłączyłem automatyczne przerzucanie wpłaty i czekam na wersję finalną

 

Przepraszam za spam  ;)

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...