Skocz do zawartości

Sello 1.21.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Odbiegając od tematu, nie wyszła jakaś ustawa zakazująca sprzedaży lq?

 

ustawa jest procedowana w sejmie i pewnie finalnie tak będzie przez Internet osobą prywatnym nie będzie można sprzedawać , dla mnie to wyłącznie zmiana sprzedawanego produktu zostaje przy sello i allegro.

 

na chwilę obecną sprzedaje liquidy i to moja działka.

 

uważam że ze specyfiki sprzedawanego produktu wynika fakt innego wykorzystania zakładek sello nowe , do paczek , do wysyłki -  niż wy bo chyba mało z was na 270 paragonów / wysyłek  w tym miesiącu sprzedaje 630 różnych produktów które przedkładają się na ponad 6 tyś sztuk tzn średnio jeden paragon to około 10 równych produktów w różnych ilościach

 

dlatego zwracam uwagę na błędy takie jak :

brak możliwości kopiowania ceny ctrl+v / c ( nie zlicza ich po szarej stronie )

lub typowe niedoróbki :

brak możliwości z poziomu towaru wspisania ilości towaru

Link to postu

Wracając do zmian w 1.21.

 

Odnośnie zmiany cen.

 

Fajnie działa :)

 

Ale jedno pytanie - dlaczego nie jest to w Zmianach zbiorczych, czyli tam gdzie reszta zmian ?

 

Druga kwestia - fajnie jak by okienko do zmiany cen zapamiętywało ostatnio wybrane źródło ceny. Prawdopodobnie większość z nas będzie cały czas używała "Z kartoteki towarów", podczas gdy domyślnie ustawia się zawsze "Na nową wartość".

 

Trzecia kwestia - dlaczego Zapisz nie zamyka okna ?

Moim zdaniem należałoby zmienić nazwy obu przycisków na standardowe "OK" i "Anuluj". Czy ktoś chciałby aby po "Zapisie" coś jeszcze zmieniać ? Dla mnie jest to dość dziwne, że klikam Zapisz i .... nic się nie dzieje ;D

Link to postu
Robak miał bardzo prosty cel - w tym wątku założonym przez Bartka nie dało się pisać  Duży uśmiech

Wątek powstał po to abym mógł go zalinkować w wątku informującym, początkowo zamknięty. Potem nie zwróciłem uwagi, że powstał identyczny wątek i że miałem odblokować ten założony przeze mnie ;).

 

Jednak, może jeżeli obiecamy hamowanie swoich zachłanności, to da się prowadzić jakieś konsultacje ?

Konsultacje są ok i jeśli mamy jakieś wątpliwości to pytam na forum. Natomiast w tym przypadku zmiana dotyczyła poprawki błędu, na który skarżyło się wiele osób. Teoretycznie w takich przypadkach gdy zmieniamy logikę działania programu dajemy możliwość sparametryzowania, jednak nie spodziewaliśmy się, że ktoś korzysta z ewidentnego błędu programu w swojej pracy ;).

 

Odnośnie zmiany cen.

 

Fajnie działa Uśmiech

 

Ale jedno pytanie - dlaczego nie jest to w Zmianach zbiorczych, czyli tam gdzie reszta zmian ?

"Przeceniacz" powstał dużo wcześniej przed generycznym mechanizmem zmian zbiorczych i nie da się go łatwo przenieść do okna zmian zbiorczych - jego zasada działania jest zupełnie inna. Stąd nie przenosiliśmy go do zmian zbiorczych gdy był dostępny tylko w przygotowanych. Dostosowanie go do aukcji trwających było już w zasadzie niemal formalnością, stąd jest on w osobnym oknie. Zauważ, że wprowadza on zmiany "na żywo" podczas gdy zmiany zbiorcze wprowadzają zmiany dopiero w momencie zamykania okna.

 

Trzecia kwestia - dlaczego Zapisz nie zamyka okna ?

Właśnie dlatego co napisałem powyżej. Po zapisaniu możesz przejrzeć listę cen, sprawdzić w których aukcjach coś się nie powiodło i zmienić cenę w razie czego i ponownie zapisać.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mam sytuację podpięcia formularza pod 2 transakcje.

 

Klient kupiłć 22 i 31 towar - zapłacił za ten zakupiony 22.

 

W sello pkkazuje mi teraz ze zapłacił za oba a w rzeczywistości wpłata obejmuje tylko 1 sztukę. Jakies propozycje?

Nie wiem co jest z tą wersją Sello nie tak, że nagle wszyscy zaczęli pisać o tym samym błędzie, a przecież sprawa jest znana od lat ;) Codziennie odpowiadam na ten sam problem ;)

 

Tu ostatnia moja odpowiedź z dziś - to jest ten sam problem:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9189.msg61008#msg61008

 

Link to postu

Dzisiaj mam sytuację podpięcia formularza pod 2 transakcje.

 

Klient kupiłć 22 i 31 towar - zapłacił za ten zakupiony 22.

 

W sello pkkazuje mi teraz ze zapłacił za oba a w rzeczywistości wpłata obejmuje tylko 1 sztukę. Jakies propozycje?

Nie wiem co jest z tą wersją Sello nie tak, że nagle wszyscy zaczęli pisać o tym samym błędzie, a przecież sprawa jest znana od lat ;) Codziennie odpowiadam na ten sam problem ;)

 

Tu ostatnia moja odpowiedź z dziś - to jest ten sam problem:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9189.msg61008#msg61008

 

 

 

Też tego nie rozumuję  :D :D :D

 

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...