Skocz do zawartości

SELLO - gdzie te (słusznie) minione czasy... RETROSPEKCJA

Polecane posty

Czy ktoś pamięta jak to kiedyś było?

 

- jak składano zamówienie w sklepie internetowym to należało je ręcznie wpisać do Sello (albo ręcznie do sello i potem leciało do subiekta, już nie pamiętam), potem zalogować się na allegro i produkt po produkcie ujmować sztuki z aukcji...

 

- jak po przyjęciu dostawy, sztuki które były ponad to co wystawiono na allegro czekały na wystawienie aż aukcja się skończy...

 

- gdy nie było kropki we właściwym miejscu na okienku wystawiania aukcji z szablonu... ;)

 

- gdy FOD-y należało ręcznie porównywać z sello...

 

- gdy nie było transformat i pól własnych/globalnych...

 

- jak to na liście aukcji był tylko tytuł i nie było miniaturki...

 

- ...ktoś może pamięta inne zmiany, które dla niego były przełomowe?

 

 

PS

moje najstarsze konto w sello ma rejestrację w 2008 roku...

 

PS2

ciekawe jaka jest data narodzin sello?

Link to postu

No, to były czasy.

 

Ja pamiętam, że kiedyś jak brakowało jakiegoś FODA to trzeba było pobierać wszystkie dane z allegro, a nie tylko tego jednego brakującego FODa,

 

A jak przyszedł mail, a nie przyszła transakcja, to trzeba było ręcznie przełączać na pełne pobieranie i czekać w nadziei, że może się transakcja pobierze....

Łezka się w oku kręci.

 

To chyba starość. Na starość się przypominają ludziom takie rzeczy z młodości

 

5439.gif

Link to postu

ciekawe jaka jest data narodzin sello?

 

Nie wiem jaka jest dokładna data, ale wg. najstarszej wersji na ftp wskazuje na październik 2007.

 

Czas biegnie tak szybko, że nie pamiętamy już jak to było kiedyś w Sello ale pamiętam:

 

- zakup budżetowej drukarki fiskalnej Elemis Giga (gówno jakich mało), ale w cenie był SubiektGt ;)

- ręczne adresowanie paczek pocztowych;

- nadawanie w okienku listów,

- ręczne dziobanie w transakcjach, kiedy klient więcej zapłacił (porównywanie ich z mailem fod)

- problemy z nieusuwaniem ZK w subiekcie;

- dawne odzyskanie prowizji to była udręka.

 

Edit:

Dziś niszczyłem faktury z 2009 roku i m.in. natrafiłem na najdłuższą fakturę jaką wystawiłem (11 stron) 398 pozycji.

Link to postu

Czy polecone e-commerce to też listy ?

Bo jak tak, to u mnie nic się nie zmieniło  ;D ;D :D :D

 

e-commerce zostawiam razem z masówką ;)

 

wcześniej stałem w okienku z listami, a pani na każdy jeden naklejała R :D czasu trochę zajmowało ale pani była bardzo miła i wszystko liczyła jako gab A

Link to postu

Czy polecone e-commerce to też listy ?

Bo jak tak, to u mnie nic się nie zmieniło  ;D ;D :D :D

 

e-commerce zostawiam razem z masówką ;)

 

wcześniej stałem w okienku z listami, a pani na każdy jeden naklejała R :D czasu trochę zajmowało ale pani była bardzo miła i wszystko liczyła jako gab A

 

My mieliśmy wyszarpaną z Poczty rolkę z nr R-ek. Wszystko było przygotowane przed przybyciem na Urząd. Z Sello drukowało się kartkę z książki nadawczej już z nr listów (te kartki wcześniej słaliśmy hurtowo na pocztę zanim nam zaakceptowali wzór druku, tak samo z wydrukami etykiet paczkowych było...). Pani z Poczty była szybka, zgarniała komplet i na drugi dzień odbieraliśmy podstemplowane...

Link to postu
ciekawe jaka jest data narodzin sello?

 

Sello BETA 1 pojawiła się gdzieś w okolicach maja 2007. Pracowałem wtedy już pół roku w projekcie :). W październiku 2007 wyszła pierwsza wersja RTM.

 

Po premierze byliśmy na Spotkaniu grupy Allegro w Poznaniu i rozdawaliśmy prezenty :). Była również maskotka Sello i kalendarze Sello. Czy ktoś to pamięta?

 

Tutaj kilka zdjęć :)

http://di.com.pl/informacje/galeria,21407,529.html

http://di.com.pl/informacje/galeria,21407,538.html

 

Na kolejnym SGA w 2009 byliśmy już w mniejszej ekipie, z niektórymi osobami z forum miałem przyjemność rozmawiać :).

I filmik:

 

 

Link to postu

Czy ktoś pamięta jak to kiedyś było?

A co Cię tak wzięło na wspomnienia? Zapach Świąt? :)

 

Kropę kojarzę bo to najbardziej znana kropka w historii ludzkości ;) Ale reszty nie pamiętam bo na forum przyszedłem raptem kilka lat temu i od razu krzyczałem czemu nie da się tego wszystkiego zautomatyzować ;) Ale faktem jest, że w ciągu ostatnich kilku lat Sello poszło mocno do przodu. Właściwie podstawowa obsługa jest załatwiona dopóki Allegro czegoś nie pomiesza ;) Natomiast szkoda, że niektóre tematy wciąż się ciągną od lat :(

 

I w ogóle ciekawe jest to, że jest 100x lepiej niż było, a mimo to wciąż chciałoby się więcej. Człowiek szybko przyzwyczaja się do wygód i automatyzacji ;)

 

ciekawe jaka jest data narodzin sello?

 

Sello BETA 1 pojawiła się gdzieś w okolicach maja 2007. Pracowałem wtedy już pół roku w projekcie :).

To pracowałeś przy Sello od samego początku istnienia Sello, a co chwilę piszesz, że nie pamiętasz co autor miał na myśli ;) A ilu tych autorów tam się przewinęło przez ten czas? ;)

 

W październiku 2007 wyszła pierwsza wersja RTM.

 

Po premierze byliśmy na Spotkaniu grupy Allegro w Poznaniu i rozdawaliśmy prezenty :). Była również maskotka Sello i kalendarze Sello. Czy ktoś to pamięta?

Tak, pamiętam czasy jak Allegro budowało społeczność ludzi ale potem przyszedł kapitalizm i dziś liczą się już tylko dla nich pieniążki, cyferki i obcinanie kosztów gdzie popadnie ;) Najbardziej wspominam szkolenia Allegro - były prawie za darmo, a wiedza bezcenna. A gdy się już rozkręciłem z jeżdżeniem na nie to je zakończyli :(

 

Na kolejnym SGA w 2009 byliśmy już w mniejszej ekipie,

A teraz już żadnych spotkań nie będzie bo każda firma liczy grosze więc nikt już nie inwestuje w spotkania czy inne roadshowy :(

 

 

PS

A maskotka Sello to siedzi teraz pewnie w piwnicach Insertu i planuje zemstę za jej porzucenie ;)

Link to postu

I w ogóle ciekawe jest to, że jest 100x lepiej niż było, a mimo to wciąż chciałoby się więcej. Człowiek szybko przyzwyczaja się do wygód i automatyzacji ;)

 

O to, właśnie to, było motywacją do napisania tego posta. Ceńmy to co mamy i Tych co dla nas siedzą w tym matrixie...

5188.gif

 

 

Sello BETA 1 pojawiła się gdzieś w okolicach maja 2007.

Pamiętam, że kiedyś próbowałem użyć sello (jeszcze przed jesienią 2008 gdy zacząłem go używać na stałe). Więc pewnie z pół roku wcześniej to mogło być... Wynika więc, że się przyłączyłem w 1. roku po starcie sello. Ciekawe ilu takich długoużytkowników tu jest... ;)

Link to postu

 

A teraz już żadnych spotkań nie będzie bo każda firma liczy grosze więc nikt już nie inwestuje w spotkania czy inne roadshowy :(

 

 

Jeśli chodzi o Allegro to z pewnością będą różne szkolenia darmowe dla sprzedawców.

Jak zapakować towary w kartony Allegro, jak szybko nadać to co ktoś kupił w sklepie Allegro, jak robić dobre miniaturki do sklepu Allegro, jak przyjmować szybko zwroty tego co klienci zwrócili do sklepu Allegro...

Tematów jest mnóstwo. Samo się nie zrobi  ;D ;D ;D

 

 

Link to postu

 

 

Wow, chodzące Sello. Ale numer

4323.gif

 

Możecie obwozić je po Krupówkach, albo na Molo w Sopocie  ;D ;D

 

Bym se zrobił zdjęcie 6411.gif

 

 

To pokazuje, że kiedyś Sello było na liście produktów InseRTU.

Moja głowa nie obejmuje tego co się stało, że wypadło  :D :D :D

Link to postu

O to, właśnie to, było motywacją do napisania tego posta. Ceńmy to co mamy i Tych co dla nas siedzą w tym matrixie...

Cenimy i oni to wiedzą, ale to nie zmienia faktu że wciąż chcemy więcej, i więcej, i więcej... ;)

 

Hmmm... swoją drogą to ciekawe czy kiedykolwiek doczekamy się sytuacji, że wszystko będzie działać jak należy, a my będziemy się na forum przekrzykiwać o kompletnie drobnostki, np. ubiór diabełka Sello na sezon letni - czy lepiej będzie wyglądać w zielonych spodenkach w żółte kropki czy białe ;) Albo czy diabełek Sello powinien się oficjalnie nazywać diabełek, trol czy może jakieś inne nazwy, które mu przypisujemy ;)

 

Jak zapakować towary w kartony Allegro, jak szybko nadać to co ktoś kupił w sklepie Allegro, jak robić dobre miniaturki do sklepu Allegro, jak przyjmować szybko zwroty tego co klienci zwrócili do sklepu Allegro...

Tematów jest mnóstwo. Samo się nie zrobi  ;D ;D ;D

Fakt, ale oni nas przeszkolą z tego jak będziemy się u nich zatrudniać do pracy na magazynie gdy już wykończą nasze firmy ;)

 

To pokazuje, że kiedyś Sello było na liście produktów InseRTU.

Moja głowa nie obejmuje tego co się stało, że wypadło  :D :D :D

Dobre :)

 

A mnie zaciekawiło, że wtedy promowali Sello, mimo iż daleko mu było do jakiejkolwiek automatyzacji, a i chętnych do handlu na Allegro nie było zbyt wielu ;)

A teraz gdy Sello naprawdę ma wodotryski w stylu zmian na aukcjach trwających, czy naj-profesjonalniejszą zmianę miniaturek i wszyscy idą w handel na Allegro (mimo iż drugie tyle już z niego ucieka ;) ) to cisza z promocją Sello ;) Dziwny ten świat ;)

 

 

PS

Tytuł wątku to "retrospekcja", a przecież niektórzy użytkownicy wciąż używają wersji sprzed kilku lat i wciąż klepią wszystko ręcznie, LOL ;)

Link to postu

U nas pierwszy paragon ze sprzedaży na Allegro został wystawiony 06.10.2008 r. Oczywiście wtedy Sello było, że tak powiem, jedyną rozsądną możliwością. I chyba tak zostało do teraz. Jednak ciarki mi po głowie chodzą, kiedy sobie pomyślę, że ktoś ważny z Insertu nagle wpadnie na pomysł, że szkoda się tym zajmować, bo ważniejsze są np. loty kosmiczne. Takie przykłady w historii już były. Uzależnienie od Sello jest porównywalne do uzależnienia od Allegro. Jednak jakość podejścia do użytkowników jest jednak zupełnie inna i kompletnie nieporównywalna, co rodzi wrażenie, ze traktowani jesteśmy jednak poważnie.

Link to postu
To pracowałeś przy Sello od samego początku istnienia Sello, a co chwilę piszesz, że nie pamiętasz co autor miał na myśli Mrugnięcie A ilu tych autorów tam się przewinęło przez ten czas? Mrugnięcie

Na początku w większości projektów w teamie jest 5-8 programistów, każdy zajmuje się innym kawałkiem programu. Dopiero później, gdy liczba programistów zostaje zredukowana i trzeba zająć się nie swoim kodem odkrywasz różne ciekawostki z dziedziny programowania :).

Jest w Sello kilka takich miejsc, w których "nie byłem", bo zajmuje się nimi ktoś inny lub po prostu nie było konieczności robić w nich jakichś poprawek ;). Zdarza się też, że do projektu przychodzi ktoś i za jakiś czas odchodzi. Więc trochę tych osób się nazbierało :).

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...