Skocz do zawartości

Problem - uruchamiający się subiekt - samoczynnie

Polecane posty

dzięki za inf.

 

W takiej sytuacji pozostaje mi tylko szukać metodą prób i błędów.

 

Odznaczę 50% towarów i zobaczę czy pójdzie. Jeśli pójdzie, to ten towar prawdopodobnie jest w połowie, którą wyłączyłem. Będę tak ograniczał po 50% z tego co zostaje, aż pozostanie kilka pozycji i wtedy pojedynczo będę je wyłączał. To niestety praca na kilka może kilkanaście godzin :(

 

Mam jednak nadzieję, że to właśnie blokada jakiejś pozycji jest przyczyną. Mam kilka różnych rozwiązań na kompie, ale ten program s2s nie korzysta ze sfery, wciska do bazy dane na siłę i jak pisałem już doprowadził do podobnej blokady bazy (dokumenty).

Link to postu

dzięki za inf.

 

W takiej sytuacji pozostaje mi tylko szukać metodą prób i błędów.

 

Odznaczę 50% towarów i zobaczę czy pójdzie. Jeśli pójdzie, to ten towar prawdopodobnie jest w połowie, którą wyłączyłem. Będę tak ograniczał po 50% z tego co zostaje, aż pozostanie kilka pozycji i wtedy pojedynczo będę je wyłączał. To niestety praca na kilka może kilkanaście godzin :(

 

Mam jednak nadzieję, że to właśnie blokada jakiejś pozycji jest przyczyną. Mam kilka różnych rozwiązań na kompie, ale ten program s2s nie korzysta ze sfery, wciska do bazy dane na siłę i jak pisałem już doprowadził do podobnej blokady bazy (dokumenty).

 

Nie wyłączaj 'do serwisu aukcyjnego' bo potem trudno to ogarnąć do poprzedniego stanu, wystarczy, że ponownie je zaznaczysz 'do serwisu...', bez odznaczania.

Link to postu

dzięki za inf.

 

W takiej sytuacji pozostaje mi tylko szukać metodą prób i błędów.

 

Odznaczę 50% towarów i zobaczę czy pójdzie. Jeśli pójdzie, to ten towar prawdopodobnie jest w połowie, którą wyłączyłem. Będę tak ograniczał po 50% z tego co zostaje, aż pozostanie kilka pozycji i wtedy pojedynczo będę je wyłączał. To niestety praca na kilka może kilkanaście godzin :(

 

Mam jednak nadzieję, że to właśnie blokada jakiejś pozycji jest przyczyną. Mam kilka różnych rozwiązań na kompie, ale ten program s2s nie korzysta ze sfery, wciska do bazy dane na siłę i jak pisałem już doprowadził do podobnej blokady bazy (dokumenty).

 

Nie wyłączaj 'do serwisu aukcyjnego' bo potem trudno to ogarnąć do poprzedniego stanu, wystarczy, że ponownie je zaznaczysz 'do serwisu...', bez odznaczania.

 

 

To nie pomoże mi znaleźć, który towar prawdopodobnie blokuje synchronizację. Tu nie chodzi o odświeżenie znacznika "do serwisu aukcyjnego", tylko zlokalizowanie towaru, który może być zablokowany w bazie i wyłączenie "do serwisu aukcyjnego" dla tej pozycji. Liczę, że po tym zabiegu, synchronizacja będzie szła bezproblemowo.

 

 

Kwestia ogarnięcia nie jest trudna. Korzystam z "Subiekt GT - Eksporter towarów do Excela", tj program który przez sferę zaciąga wszystkie dane o towarach do excela. Zaciągnę całą listę i w excelu zostawię tylko te, które miały znacznik "do serwisu aukcyjnego". Po wszystkich próbach ten sam plik zaczytam za pomocą "Subiekt GT Import XLS - Towary". Ten program z kolei pozwala na wprowadzanie zmian w SGT z pliku Excel, więc nim przywrócę znacznik "do serwisu aukcyjnego" dla tych towarów, które w pkt wyjścia miały go włączonego.

 

W taki sposób spokojnie wrócę do do tego co było.

 

Ww programy tez wykorzystam do zmian znacznika dla konkretnej ilości towarów w poszukiwaniu tego właściwego. Trochę to zajmie, bo przy kilku tys kartotek importy i exporty niestety trwają od kilku minut nawet do godziny, ale nie wyobrażam sobie robić to samo tylko za pomocą SGT.

Link to postu

Niestety nie znam się na SQL i sam raczej nie skorzystam ze wspomnianego Profilera SQL. Tym bardziej, że dopiero teraz zajrzałem na forum :)

 

 

Cały dzień testowania, poszukiwania i żeby wszystko przejrzeć. Od 6:00, do teraz namierzałem towary i...

 

Znalazłem 1 towar zablokowany, przez "coś". Klikając na niego w SGT pojawia się żółta chmurka "i  Subiekt GT" - nie ma treści komunikatu. To na bank będzie w bazie zablokowane. O dziwo, towar ten jest wyłączony do Allegro i nie wyrzucało z nim żadnego błędu w Sello.

 

Znalazłem 2 komplety w SGT, które zostały skasowane w Sello i przy synchronizacji z Subiektem, Sello na nich się zatrzymywało. Wygląda jakby Sello nie mogło ich dodać na nowo, choć inne wcześniej usunięte dodaje bezproblemowo. Przy tych dwóch pozycjach Sello nawet w logach nie ma inf "Rozpoczęto wykonywanie innych operacji w zewnętrznym systemie". Nie widzę tu większej reguły. Przejrzałem wszystkie ustawienia tych kartotek porównując z innymi, które zaczytały się dobrze i nie zauważyłem nic niepokojącego.

 

Wyłączyłem im znacznik do Allegro oraz ustawiłem jako nieaktywne (to stary towar już nie mam go w sprzedaży).

 

 

Znalazłem też dużo towarów, które zostały w Sello skasowane przeze mnie i teraz zawieszało się przy ich dodaniu do Sello. Wyłączyłem im znacznik.

 

Również znalazłem towary, które były w Sello i były powiązane z towarem w SGT a mimo wszystko na nich się zawieszało.

 

Łącznie zlokalizowałem koło 800 pozycji. Wszystkie wyłączyłem do Allegro.

 

Synchronizacja ręczna przeszła teraz prawidłowo.

 

Włączam synchronizację automatyczną co 1h i zobaczę jutro rano, czy wszystko OK.

 

 

Niestety nie wyjaśnia to przyczyny. Dużą część z tych towarów co wyłączyłem, potrzebuje do sprzedaży, tak więc poszukiwań ciąg dalszy.

 

W kwestii zablokowanego towaru, to już muszę do kiedyś wspominanego magika od bazy SGT się uśmiechnąć. Na pewno "jakoś" go odblokuje. Ciekawi mnie, co zablokowało ten towar.

Link to postu

Witam.

 

Mam ten sam problem. Zmodyfikowałem ostatnio kilkaset towarów w subiekcie.

Teraz przy niektórych wyskakuje błąd synchronizacji i subiekt nie zostaje zamknięty.

 

Co może powodować błąd synchronizacji? Towar nie jest zablokowany.

Pomaga jedynie usunięcie powiązania i ponowne ręczne powiązanie towaru.

 

Dodam, że dodawałem zdjęcia do towarów. Po wyłączeniu synchronizacji zdjęć błąd nie występuje.

Link to postu

Mam kolejną wskazówkę.

To nie zdjęcie jest przyczyną.

Problem występuje przy synchronizacji towarów o podobnym  symbolu.

 

Mianowicie:

-towar o symbolu ABC123A

-towar o symbolu ABC123

 

Pierwszy z nich synchronizacja przejdzie, na drugim będzie błąd i dalej synchronizacja nie pójdzie, zostawiając przy tym włączony proces subiekta.

 

 

 

Link to postu

Są inne dodatki, ale one tylko odczytują bazę, a jeśli już coś zapisują to tylko przez Sferę. Nie dopisuję nic samodzielnie do bazy subiekta.

 

Póki co wyłączyłem ten towar, synchronizacja przeszła i jest spokój. Wkrótce będę dodawał kolejną partię zdjęć do subiekta, zobaczymy jak wtedy będzie się synchronizowało. Jak zauważę coś szczególnego to napiszę.

Link to postu

Są inne dodatki, ale one tylko odczytują bazę, a jeśli już coś zapisują to tylko przez Sferę. Nie dopisuję nic samodzielnie do bazy subiekta.

 

Póki co wyłączyłem ten towar, synchronizacja przeszła i jest spokój. Wkrótce będę dodawał kolejną partię zdjęć do subiekta, zobaczymy jak wtedy będzie się synchronizowało. Jak zauważę coś szczególnego to napiszę.

 

Napisz jakie dodatki masz zainstalowane i z jakich korzystasz. Być może mamy jakiś wspólny?

 

U siebie mam:

s2s firmy e-mo2 (czy jakoś tak)

Importer towarów z excel (ArtoIT)

Export towarów do excel (ArtoIT)

Sello (oczywiście)

 

To wszystko co współpracuje z bazą SGT.

 

U mnie od kiedy wyłączyłem towary, z którymi był problem, to Sello działa poprawnie. Brakło już czasu na kolejne poszukiwania.

Link to postu

Wykorzystuje tylko dodatki mojego autorstwa, żadne z powyższych.

Problem raczej nie leży w żadnych dodatkach, tylko w samych towarach.

Coś musi być zmienione w danym towarze, że sello nie potrafi go zsynchronizować i cała synchronizacja się wtedy zawiesza.

 

Póki co nie udało mi się ustalić co to dokładnie jest. Też wyłączyłem towary, które powodowały problem i wszystko działa.

Link to postu

ten temat powoli robi się sprawą "Z archiwum X". Wczoraj przywróciłem 90%, które wcześniej powodowały błędy i Sello działa. Ale nie żeby tak od razu wszystko było OK. Towary przywracałem po 100 pozycji. Na 4 grupie sello się zawiesiło, więc wyłączyłem ją ponownie i aktywowałem pozostałe. Działało poprawnie, więc jeszcze raz spróbowałem przywrócić ww setkę, którą kilka minut wcześniej blokowała zamknięcie procesu i.... poszło  :o

 

Teraz wychodzi na to, że moje 1,5 miesiąca walki z tym problemem było niepotrzebne. Ciężko powiedzieć co może być przyczyną. Może jakiś inny program i chwilowa blokada towaru, może pomogły któreś aktualizacje systemu, a może jeszcze coś inny. W wolnej chwili przywrócę resztę towarów i zobaczę co wtedy.

Link to postu
  • 1 rok później...

Czy wiadomo juz może dlaczego subiekt sam sie uruchamia ?
u mnie nie wywołuje go raczej sello ponieważ subiekt pokazuje się na ekranie zaraz po włączeniu kompa
sello nie jest jeszcze uruchomione subiekt uruchamia sie na koncie szefa bez koniecznosci wpisywania hasła

mam tą sytuację na dwóch kompach ale nie dzieje się tak za każdym razem
ale jest to strasznie dobijające głównie z powodu Vendero

pracujmy na chwilę obecną na dwóch komputerach jeden w domu drugi na magazynie
na magyzynie jest tylko mąż więc tylko on ma dostęp do kompa
w domu jestem jeszcze ja ale jestem włascicielem firmy więc kwestia dostepu do danych u nas nie jest problemem

ale pozostaje problem synchronizatora vendero który informuje nas o tym że podmiot jest starszy od tego co był ostatnio synchronizowany
dzieje sie tak wtedy gdy włącze kompa w domu na którym subiekt sam się uruchomi
zanim mąż dotrze do pracy z kopiami danych na dysku i je tam zdearchiwizuje
no i oczywiście fakt że subiekt nie powinien sam sie uruchamiać

 

 

Link to postu

Nie ma go w autostarcie gdyby był wówczas uruchamiał by się zawsze

a nawet gdy by był to i tak powinien wymagać wpisania hasła bo w tej kwestii zmian nie było robionych

nie ma także innych programów wspópracujących

być może coś miesza synchronizator Vendero ale dziwne bo on jest uruchamiany przez Subiekta nie odwrotnie

dobra w takim razie pisze do nich

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Może to coś pomoże lub naprowadzi na rozwiązanie:

uruchamiane procesy SGT pojawiały się u nas wielokrotnie. Nie zawsze do końca udawało się rozwikłać przyczynę, ale jak do tej pory zawsze udało się problem usunąć (nawet przypadkiem).

Z ostatnich sytuacji. Usunąłem z bazy Sello towary, bez wcześniejszego usunięcia powiązania z SGT. W SGT towary te nadal miały zaznaczone "do serwisu aukcyjnego". Sello zgłupiało. W mojej ocenie, w bazie Sello został ślad po tych kartotekach i gdy Sello przy synchronizacji z SGT dochodził do takiego towaru, wtedy uruchamiał proces SGT i nigdy go nie kończył. Przestawał dalej synchronizować. Mając ustawioną auto-synchronizację z SGT co godzinę, Sello ponownie uruchamiał proces SGT i go nie zamykał. Po np weekendzie, było w poniedziałek mnóstwo uruchomionych procesów Subiekta.

A teraz taka sytuacja. Uruchomiłem Sello na swoim koncie na serwerze i przyjąłem np 30 zamówień (utworzyłem ZK w SGT). Po wprowadzeniu każdego dokumentu początkowego, Sello uruchamia synchronizację towarów, żeby zaktualizować stany, oczywiście po takiej synchronizacji nie zamykał procesu, więc na koniec było 30 procesów SGT uruchomionych w tle. Zamknąłem Subiekta, zamknąłem Sello i poszedłem. Za kilka godzin wszedłem na serwer i miałem 30 okienek z przypomnieniami SGT. Oczywiście to nie to samo, co otwarte okno Subiekta, jednak w moim przypadku otwarty pozostawał proces Subiekta wywołany synchronizacją towarów. Jeśli masz np automatyczne tworzenie dokumentów, to może przy podobnej sytucji skutkiem będzie otwarcie okna SGT?

 

Niestety, to co Bartek napisał:

Dnia 20.05.2019 o 09:05, Bartosz Rosa napisał:

Czarów nie ma.

to prawda, zawsze jest jakaś przyczyna, mniej lub bardziej oczywista, ale jest. Czasem to może być coś, co wydaje się błahe z punktu widzenia użytkownika. Zastanów się od kiedy tak się dzieje, co wtedy mogło być robione?

Link to postu
10 godzin temu, Dominik kidl napisał:

Zamknąłem Subiekta, zamknąłem Sello i poszedłem. Za kilka godzin wszedłem na serwer i miałem 30 okienek z przypomnieniami SGT.

rozumiem że to ma miejsce gdy serwer jest włączony innej opcji nie ma
u mnie w momencie gdy wyłączam kompa serwer także zostaje wyłączony gdyż znajduje się na dysku C danego kompa

po ponownym jego włączeniu np . dzisiaj subiekt był na blacie czyli sam sobie się uruchomił i "wpisał" hasło
w dniu wczorajszym tej sytuacji nie było

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...