Skocz do zawartości

od Kwietnia Allegro przekształci się w Amazon :)

Polecane posty

 

Czyli tą "prowizję" będę musiał sobie wliczyć w cenie przedmiotu.

A jak ją wliczyć, skoro oferuję wiele sposobów wysyłki, w różnych cenach ?

 

Brawo.

 

Doliczysz do każdego kosztu % prowizji i tyle.

Obstawiam, że będzie tak jak wyżej pisał @HotKey: kupisz w grupie allegro, nie dowalą Ci prowizji (ale też nie zarobisz na materiały pakowe).

Link to postu

 

Czyli tą "prowizję" będę musiał sobie wliczyć w cenie przedmiotu.

A jak ją wliczyć, skoro oferuję wiele sposobów wysyłki, w różnych cenach ?

 

Brawo.

 

Doliczysz do każdego kosztu % prowizji i tyle.

 

 

Pod warunkiem, że będzie można coś doliczyć.

W Allegro InPost nie można.

 

Niewykluczone, że zrobią także maksymalne stawki np. dla PP.

 

Trzeba będzie to doliczać do kosztu towaru.

Ale pytanie ile doliczyć, skoro to klient wybiera wartość prowizji ?

 

:D

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

 

 

::)

Sam nie wiem co o tym myśleć.

Obawiam się, że to nie będzie dobra zmiana.

Pomimo tych wszystkich przeszkód kładzionych przez Allegro, na Amazonie jest ich jeszcze więcej.

I szanse sprzedaży znacznie mniejsze.

Tam nie ma sortowania po trafności.

Tam jest po prostu pokazywanie tylko 3 najlepszych ofert i koniec.

 

Link to postu

Jak nie będzie konkurencyjny dla sprzedających względem Allegro, to nie zyska kupujących. Jak będzie konkurencyjny, to Allegro zacznie konkurować jakością, a może i ceną.

 

Nie sądzę, aby wejście tak potężnego konkurenta na rynek monopolistyczny było negatywne w konsekwencji dla głównych klientów takich portali, czyli sprzedających. Jak wiemy z ekonomii, życia społecznego i prawa, możliwość wyboru to zawsze najlepsza opcja dla tego, kto może go dokonać. Przecież jeżeli będzie gorzej, to po prostu nie przejdziemy do Amazona i już :) Nic się nie zmieni, gorzej nie będzie.

Link to postu

Przecież jeżeli będzie gorzej, to po prostu nie przejdziemy do Amazona i już :) Nic się nie zmieni, gorzej nie będzie.

 

 

Problem w tym, że na Amazonie już są sprzedający, więc klienci mogą tam kupować.

I to być może właśnie klienci sprawią, że Allegro upadnie jak Świstak.

 

A my nie przejdziemy do Amazona, bo miejsca są tylko 3, a chętnych tysiące.

Te 3 miejsca zarezerwowane są dla:

-Amazona

-gdy czegoś nie ma - dla kolejnego najtańszego sprzedawcy.

Mały sprzedawca nie ma szans być najtańszym na Amazonie.

Może być co najwyżej najtańszy na Allegro i to tylko w pewnych kategoriach.

Link to postu

Latwo nie będzie. In plus zaliczymy dywersyfikację rynków. Oczywiście nie należy się spodziewać, że pojawi się możliwość sprzedaży z niewiadomo jaką marżą, ale zawsze lepiej stań na dwóch nogach, niż na jednej.

 

Poprawnym podejściem jest po prostu szukanie swojej szansy.

Link to postu

Co do Amazona to widzę to zupełnie inaczej niż wiele lat temu Ebay.

 

Po pierwsze świadomość internetowa polaków wówczas była inna.

Po drugie Ebay był nie za dobrze znany w Polsce.

 

Po trzecie panowało przekonanie, że to takie samo Allegro tylko zagraniczne.

 

Tak więc sukcesu nie było.

 

Z Amazonem jest inaczej. O Amazonie słyszał każdy.

Nawet wielu polaków pracuje w Amazonie.

 

Amazon jest bardzo rozpoznawalny i w świadomości konsumentów kreowany jako sklep, a nie serwis aukcyjny.

 

Dbałość Amazona o klientów jest również znana.

 

Więc myślę, że gdy oficjalnie wejdzie na polski rynek, jak będą opisy po polsku i wszystko po polsku, wówczas klienci polecą tam i już nie wrócą do Allegro.

 

Siłą wzrostu Allegro nie jest samo Allegro, tylko rosnący rynek handlu internetowego w Polsce.

Po prostu z roku na rok starzy umierają, a młodzi wchodzą w okres aktywnego kupowania.

Bardzo łatwo jest ten rynek Allegro przez Amazona odebrać.

 

I właśnie między innymi przez liberalizm Allegro wobec sprzedawców klienci polecą do Amazona.

Niedawno szukałem T-Shirtów.

Wybrałem filtr "Odcienie niebieskiego"

Zobaczcie co wyskoczyło

 

https://allegro.pl/kategoria/odziez-meska-1455?ref=fashion.beauty-layer-popular&order=m&kolor=Odcienie%20niebieskiego

 

Jest burdel i Allegro nic z tym nie robi.

To denerwuje kupujących.

Link to postu

No tak, z takimi filtrami daleko nie zajadą, a my razem z nimi.

Może faktycznie zamordyzm Amazona to metoda. Pozamykać oferty - zaraz je popoprawiają.

 

 

Ale Allegro ma z czego schodzić (z marży), stawiam, że powalczą.

 

Ostatnio usłyszałem, że polski rynek e-commerce jest tylko citkę mniejszy od włoskiego co mnie dość mocno zaskoczyło. Ja porównywałem zawsze polskie ALlegro do Ebay.de gdzie dysporporcja jest na prawdę kolosalna...

 

W moim odczusiu Allegro wygrało z ebayem programem ochrony kupujących, gdzie pamiętam w tamtym czasie nie miałem żadnej świadomości ochrony konsumenta na ebaju. Może byłem słago doinformowany, nie wiem, wówczas na Allegro czułem się bezpieczniej.

Link to postu

Allegro wygrało z Ebayem dlatego, że na Allegro dostawało się pieniądze, a później wysyłało towar (nie dotyczy pobrań). Na Ebayu natomiast, kupujący wpłacał środki na konto Ebaya, a Ebay te środki uwalniał do sprzedawcy dopiero, gdy kupujący potwierdził, że towar otrzymał. Nie wiem czy tak jest nadal, ale z pewnością tak było. To zniechęciło mnie i podejrzewam również wielu innych sprzedających, znających realia uczciwości polskich klientów, do działania pod banderą tego serwisu.

 

Ks. Robak,

Mały sprzedawca nie ma szans być najtańszym na Amazonie.

Może być co najwyżej najtańszy na Allegro i to tylko w pewnych kategoriach.

 

I w tym przypadku właśnie Amazon się nie przebije przez Allegro. A skoro się nie przebije, to Allegro wyhaczy niszę w małych sprzedających. To oni zaczną być wspierani (czyt. mniej gnębieni). Allegro pójdzie w ilość małych sprzedających, na których zarabia niewiele, ale których jest wielu. Amazon pójdzie w wielkich sprzedawców i tych będzie wspierał. Zyskają jedni i drudzy, w myśl zasady "gdzie dwa portale aukcyjne się biją, tam korzystają sprzedający i kupujący".

 

Nie ma opcji, aby wybór był gorszy od braku wyboru.

Link to postu

To chyba był ESCROW, wiem, że sprzedawcy nie lubili.

 

Jakoś się to poukłada. Póki co jeszcze ich nie ma. Amazon faktycznie cenowo wątpię, aby dorównał Allegro, musiałby dużo i ostro promocje róbić, aby przyćmić fenomen cenowy Allegro.

 

 

Najwyżej na Allegro zostanie sam:

Oficjalny Sklep ALlegro, będą wówczas dość dużym sklepem internetowym i tyle.

Link to postu

Ks. Robak,

Mały sprzedawca nie ma szans być najtańszym na Amazonie.

Może być co najwyżej najtańszy na Allegro i to tylko w pewnych kategoriach.

 

I w tym przypadku właśnie Amazon się nie przebije przez Allegro. A skoro się nie przebije, to Allegro wyhaczy niszę w małych sprzedających. To oni zaczną być wspierani (czyt. mniej gnębieni). Allegro pójdzie w ilość małych sprzedających, na których zarabia niewiele, ale których jest wielu. Amazon pójdzie w wielkich sprzedawców i tych będzie wspierał. Zyskają jedni i drudzy, w myśl zasady "gdzie dwa portale aukcyjne się biją, tam korzystają sprzedający i kupujący".

 

Nie ma opcji, aby wybór był gorszy od braku wyboru.

 

 

Pisząc, że mały sprzedawca ma szansę być najtańszym tylko na Allegro miałem na myśli, że jak wejdzie Amazon, to nie będzie miał tej szansy już wcale, tak jak teraz nie ma tej szansy np. w elektronice.

 

Mali sprzedawcy nie będą mieli żadnego wyboru - pozostanie im tylko Allegro i nadzieja, że kupujący z przyzwyczajenia nie zajrzą na Amazona, aby kupić to samo taniej, tylko kupią to u nich na Allegro.

 

Zresztą przejrzyj sobie swoje towary na Amazonie i zobacz, czy wśród tych 2 pozostałych po Amazonie sprzedających widocznych w ofercie, jest jakiś mały lub średni.

U mnie ich nie ma.

Link to postu

Ks. Robak, czyli Twoim zdaniem Allegro jak zobaczy, że Amazon zabrał im sprzedaż w dziale Elektronika, nie zrobi nic?

 

Bo jak dla mnie wprowadzi tak niskie opłaty w tym dziale, aby był po pierwsze duży wybór, aby było dużo sprzedających i aby Allegro miało z tego nadal dobre prowizje. Natomiast Amazon w tej sytuacji będzie mógł albo wspierać dalej tylko tych dużych, albo będzie musiał obniżyć opłaty za korzystanie z ich serwisu na tyle, aby Ci mali przeszli do Amazon.

 

Jeszcze raz powtarzam, sytuacja konkurencyjności zawsze jest lepsza dla podmiotów zależnych, a gorsza dla dotychczasowego dominującego i nowego wchodzącego. Dlatego właśnie Amazon tak długo odkładał tą decyzję. Musiał być pewny że może konkurować z Allegro i dużo na tej walce zyskać. A jak oni będą walczyć, to o kupujących. A że kupującym zależy na cenach, to będą musieli przekonać nas, abyśmy oferowali niższe ceny. To zaś mogą zrobić tylko poprzez stosowanie bardziej liberalnej polityki, albo poprzez obniżki w prowizjach.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...