Skocz do zawartości

od Kwietnia Allegro przekształci się w Amazon :)

Polecane posty

Wiele chińskich towarów nie ma wcale eanów.

 

A na towarach używanych nie wiadomo jaki był EAN.

 

To wszystko pokazuje, że jedna karta danego produktu, ze sprzedawcami umieszczonymi pod spodem, przy czym najpierw Allegro, potem reklama, a potem małym druczkiem 2 oferty, a reszta po wpisaniu captchy i potwierdzeniu kodem SMS, się zbliża.

Link to postu

Dzisiaj w nocy obudził mnie synek, dostał butlę z mlekiem i położyłem go spać, ale sam zasnąć nie mogłem i różne myśli mi po głowie chodziły...

Wniosek z tego i innych tutaj wątków oraz e-commerce globalnie jest taki: Niemcy, Holandia, UK, i reszta państw tzw. zachodu również mają e-baya, amazona itp. i u nich także funkcjonuje handel e-commerce na poziomie "ja, żona i 2 pracowników" więc u nas będzie podobnie i nie ma się co na zapas martwić.

Link to postu
Dzisiaj w nocy obudził mnie synek, dostał butlę z mlekiem i położyłem go spać, ale sam zasnąć nie mogłem i różne myśli mi po głowie chodziły...

 

A ja synka nie mam, choć planowałem mieć. Ewentualnie żeński odpowiednik. Ale gdy dzisiaj Allegro wywaliło mi połowę aukcji ze względu na dwa kolory tego samego towaru na miniaturce (bielizna), PÓŁ godziny po tym, jak poinformowali, że CZTERY aukcje mogą zostać usunięte, zaczynam się poważnie zastanawiać, w jakim świecie przyszłoby mu żyć i czy w ogóle. Połowa aukcji to jeszcze mały problem, to tylko miniaturki, można poprawić. Ale te zmiany które zamierzają wprowadzić? Czego się spodziewać? Nie łudźmy się, że własne sklepy cokolwiek zdziałają. Reklama allegro jest tak potężna, że nikt się nawet o naszych mini sklepikach nie dowie. Co robić? Pójść do pracy? Gdzie? Do Amazona biegać pod dyktando komputera? Do Biedronki, biegać pod dyktando kierownika, pod dyktandem komputera? Otworzyć sklep stacjonarny i być jeszcze mniej konkurencyjnym? Jak widzę ile sklepów jest co chwilę zamykanych w centrum miasta, jak rozpaczliwie tworzą się kolejne, które zaraz znów są zamykane, to zastanawiam się, jeżeli my mamy takie problemy, to jakie czekają nasze dzieci? Tyle jest narzekań na poprzedni system, na czasy, jak to kiedyś było trudno. A dzisiaj? Czy ktokolwiek ma jakikolwiek wybór w "kapitalistycznym" świecie?

 

Żal mi tych grafików, twórców szablonów, właścicieli firm tworzących Panele Allegro i galerie, żal mi kupujących, którzy nieświadomie płacą za allegro coraz więcej, wciąż utrzymując, że Allegro jest tanie. Żal mi Teamu Sello, który traktuje swoją pracę poważnie i indywidualnie rozwiązuje bezpłatnie w ramach licencji każdy problem, za który (gdyby sello obsługiwał team allegro) musiałbym płacić informatykowi. Niemałe ich plany wezmą w łeb. Żal mi tego Państwa bez korzeni, Narodu nieznającego swojej historii, dającego się łupić obcym kapitałom. Żal mi mojej narzeczonej, dla której mam coraz mniej czasu, starając się rozwiązać tworzone codziennie przez allegro problemy i udowodnić nie wiem komu, że to co robię ma jakikolwiek sens. Żal mi siebie, bo zamiast spać, piszę ten post o wpół do czwartej, zestresowany zmianami i wciąż niedokończona pracą. Żal mi was, drodzy użytkownicy sello, bo jest was ponad cztery tysiące i zapewne podzielacie mój strach o niepewne jutro. Żal mi tego świata, bo to wszystko wkrótce po prostu trafi szlag. Przepraszam za offtop.

Link to postu

dzisiaj Allegro wywaliło mi połowę aukcji ze względu na dwa kolory tego samego towaru na miniaturce (bielizna), PÓŁ godziny po tym, jak poinformowali, że CZTERY aukcje mogą zostać usunięte

 

 

już pisałem arogancja serwisu

 

 

jak widzę ile sklepów jest co chwilę zamykanych w centrum miasta, jak rozpaczliwie tworzą się kolejne, które zaraz znów są zamykane, to zastanawiam się, jeżeli my mamy takie problemy, to jakie czekają nasze dzieci?

 

 

Głowa do góry  8) 8) 8)

 

Żal mi tych grafików, twórców szablonów, właścicieli firm tworzących Panele Allegro i galerie, żal mi kupujących, którzy nieświadomie płacą za allegro coraz więcej, wciąż utrzymując, że Allegro jest tanie. Żal mi Teamu Sello, który traktuje swoją pracę poważnie i indywidualnie rozwiązuje bezpłatnie w ramach licencji każdy problem, za który (gdyby sello obsługiwał team allegro) musiałbym płacić informatykowi.

 

My też mamy ciężko.

Poradzą sobie otworzą biura szkoleniowe z adwords, agencje marketingowe, salony fotografi produktowej itd. Na pewno jest teraz okres gigantycznych zmian - warto się szkolić, aby nie zostać "z tyłu".

 

 

Ktoś nie może spać widzę ;D

Link to postu

 

 

@rosomak37

Dobre.

 

Podzielam Twój pogląd.

 

A ja nie podzielam, chociaż aktualnie jestem w sporym dołku, ze względu na opóźniający się start sezonu.

Jest dobrze i będzie jeszcze lepiej, chyba, że jakaś rządowa k...a dobierze się jeszcze mocniej do gospodarki. To, że jeden z naszych marketplace (ja mam ich 4) rzeźbi i kombinuje jak nas wydoić i wykopać to normalne.

Z mojego doświadczenia na rynku stacjonarnym wynika, że takie działania na dłuższą metę kończą się klapą. Wielu producentów i hurtowników chciało uzyskać dostęp bezpośrednio do "moich" klientów, bo myśleli, że podniosą sobie marże. Kończyło się to zawsze tak samo. Klient niezadowolony, bo producent/duży hurtownik nie ogarniał i odpadał z rynku a klient i tak wracał do nas.

Tak więc, nie siejmy defetyzmu tylko, jak mówi znany toruński biznesmen "alleluja i do przodu".

Link to postu

 

 

@rosomak37

Dobre.

 

Podzielam Twój pogląd.

 

A ja nie podzielam, chociaż aktualnie jestem w sporym dołku, ze względu na opóźniający się start sezonu.

Jest dobrze i będzie jeszcze lepiej, chyba, że jakaś rządowa k...a dobierze się jeszcze mocniej do gospodarki. To, że jeden z naszych marketplace (ja mam ich 4) rzeźbi i kombinuje jak nas wydoić i wykopać to normalne.

Z mojego doświadczenia na rynku stacjonarnym wynika, że takie działania na dłuższą metę kończą się klapą. Wielu producentów i hurtowników chciało uzyskać dostęp bezpośrednio do "moich" klientów, bo myśleli, że podniosą sobie marże. Kończyło się to zawsze tak samo. Klient niezadowolony, bo producent/duży hurtownik nie ogarniał i odpadał z rynku a klient i tak wracał do nas.

Tak więc, nie siejmy defetyzmu tylko, jak mówi znany toruński biznesmen "alleluja i do przodu".

 

 

"alleluja i do przodu"

 

Zgadzam się. Też czasem łapę "doła", ale generalnie staram się nadążyć za rynkiem. Zmiany były, są i będą zawsze. Pozostaje kwestia dostosowania się do nieuniknionego.

 

Pisałem już w innym temacie, że ten rok poświęcamy na uniezależnienie się od Allegro (plan min, to udział sprzedaży przez allegro nie większy niż 60%), ale to nie znaczy że z nich rezygnujemy, wręcz przeciwnie. Dostosowaliśmy się do ich wymogów, robimy za nich pracę, uzupełniamy parametry i nawet chciałbym, żeby wprowadzili w naszej branży więcej parametrów, bardziej precyzyjnych. To pozwoli ściągnąć zdecydowanych klientów, z określonymi wymaganiami.

 

Co do Allegro - nie zmieniam zdania, że mają nas, sprzedawców głęboko w ... Biznesowo trzeba jednak im przyznać, że genialnie to rozgrywają. Ściągają kupujących, nie muszą dbać o sprzedawców, choć to na nas zarabiają. My (sprzedawcy) będziemy u nich handlować tak długo, jak długo będzie miał kto u nich kupować, a póki co ilość użytkowników im rośnie i to widać też w naszej branży.

 

Jako ich klient - nienawidzę Allegro

Jako przedsiębiorca - podziwiam ich i im zazdroszczę

 

 

Koleżanki/koledzy, głowa do góry :)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Już od jakiegoś czasu śledzę Amazona i naprawdę obecne wymagania Allegro w stosunku do Amazona to pikuś. Oczywiście Allegro zmierza w tą samą stronę więc za chwilę z tego pikusia i tak nic nie zostanie ;)

 

Ale Amazon ma też masę narzędzi i opcji współpracy dla sprzedawców/dostawców plus programy afiliacyjne dzięki którym się tak mocno reklamuje.

 

A to, że Amazon nie ma zysków to myślenie przyszłościowe - cała kasa na rozwój i stąd mają swoje unikalne produkty, serwery, usługi, itd.

Link to postu

Taki stary filmik

 

Ale warto obejrzeć, bo parę cennych słów każdy dla siebie też znajdzie :)

 

 

15% marży na Amazonie nazwane:

 

"razor-thin margins"

 

Ballmer raczej odnosił się do całości, to że kroją ludzi 15% nie oznacza, że coś im z tego zostaje :)

 

Popatrzcie na wyniki na 31.03.2017

http://phx.corporate-ir.net/External.File?item=UGFyZW50SUQ9NjY4MDE1fENoaWxkSUQ9Mzc1OTYyfFR5cGU9MQ==&t=1

 

Z 35 mld przychodu zostało im na czysto 724 mln, czyli 2%.

Oczywiście to jest na czysto, do dalszej inwestycji, jednak wydaje się to mało przy tej skali produkcji.

 

Tak więc cieszcie się, jeżeli zarabiacie te 15 czy 20%, bo inni mają gorzej  :D :D :D

Link to postu

 

Tak więc cieszcie się, jeżeli zarabiacie te 15 czy 20%, bo inni mają gorzej  :D :D :D

 

Efekt skali się kłania. Oczywistym jest, że przy wzroście przychodów spada marża. Jak zaczynałem w 2008 roku to przy pracy na etacie i dodatkowo handlu w necie miałem niemal tyle ile teraz, mając 20 razy większy przychód.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Ja trochę nie rozumiem polityki Allegro. Jeszcze niedawno wystawianie oferty promowanej to był koszt 6zł, wystawiałem około 30 aukcji dziennie. Potem zmienili wymagania standardu allegro, potem podwyższyli opłaty, następnie zmienili zasady działania SA.

Pomijam fakt, że jeszcze 2 lata temu noc po wystawieniu aukcji było ponad 100 wyświetleń.

Teraz nawet po 14 dniach tylu nie ma.

W każdym razie pamiętam, że w mojej kategorii (Antyki i Sztuka) było ponad 200 aukcji dziennie promowanych co dawało w przybliżeniu 1200 zł. Teraz patrzę w ciągu 3 dni wystawionych 10 aukcji:) Przecież to są dla nich olbrzymie straty.

Link to postu

Tak. I zobaczcie jak bardzo Allegro zależy aby nikt nie miał SA. W tych nowych komentarzach przy gwiazdkach za koszt wysyłki 5 gwiazdek to "Bardzo niski", a 4 to "Akceptowalny".

Więc 5 można dać tylko gdy wysyłka jest za darmo. Kto może dawać wysyłkę za darmo przy przedmiocie za 10 zł?

 

Albo celują aby Sa mieli tylko ci którzy sprzedają drogie towary, albo chcą aby nikt Sa nie miał.

Link to postu

Co do SA, to właśnie takie miało być założenie. Zabrać standard jak największej liczbie osób. Ale współwinni są także sami sprzedawcy, którzy SA traktowali jako naturalną rzecz i rabaty za promowanie wliczali do rachunku kosztów, zamiast traktować je jako swoisty bonus, dodatkowy zysk.

Link to postu

Ja siedzę w branży elektroniki, tutaj system oceniania to się mija z celem. Żeby wyrobić SA musiałbym mieć chyba samych Klientów informatyków, zawsze Klienci nie wiedzą co i jak włączyć, a zdarzają się tacy, co się podają za znawców komputerów, zaś przy próbie pomocy im widzę, że ledwo obsługują PC. Ja nie wiem, chyba bym musiał mieć jeszcze jednego pracownika na Infolinii który by tłumaczył co i jak - czyli ceny w górę. Nie ma bezobsługowych urządzeń elektronicznych, już napisałem takie instrukcje obsługi dla początkujących, a dziś miałem informatyka, który nawet jej nie przeczytał, tylko od razu dzwoni. Żegnaj SA.

 

Przecież niektóre urządzenia to nawet ja się muszę zastanowić jak działają, a to w sytuacji, gdy wszystko się instaluje gładko. Zaś jak się pojawiają jakieś konflikty sterowników, czy oprogramowania to sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje...

 

Jeszcze jeden powód aby założyć swój własny sklep.

 

Oczywiście są odstępstwa od normy, jednak ja najlepszą obsługę mam malutkich w sklepikach, które zwykle nie wyrabiają SA :(

 

Dodam jeszcze, że widziałem porównanie jak na tle obsługi Kienta wypadają inne kraje w obsłudze e-commerce i Polska jest bardzo wysoko, znacznie wyżej niż np Włochy, tłumaczono to zaimplementowaniem prawa konsumenckiego w wersji EU, gdzie zachodnie kraje jeszcze tego nie mają. No i problemy w terminowości dostawy to są wszędzie w całej Europie :( :( :(

Link to postu

System motywujący - zakładam, że SA jest systemem motywującym - ma za zadanie podnieść wyniki (np w jakości), poprzez zaproponowanie możliwego do osiągnięcie targetu.

Ten SA nie jest dla mnie możliwy do osiągnięcia, spodziewam się, w najbliższym czasie demotywacji kolejnych Sprzedawców, w konsekwencji obniżenie jakości obsługi, a dalej przy wyższych kosztach obsługi Klienta wzrost cen na Allegro. Zatem w takiej sytuacji Allegro wygra podwójnie (wyższa marża od Sprzedawcy bez SA + wyższa cena za produkt), zaś Klient podwójnie straci (wyższe ceny + gorsza obsługa).

 

Ja zacząłem już nawet odrzucać reklamacje, jeśli jest jasna wina Klienta (typu otwarcie urządzenia i zdewastowanie płytki elektronicznej), nie będę chyba więcej proponował naprawy na mój koszt, bo i tak nie mam SA, więc ewentualny negatyw, który zniknie za 12 miesięcy wiele mi nie zmienia, koszt wymiany płytki to 111,55 zł + odsyłka. Chrzanię to. W czerwcu znika mi pierwszy negatyw.

 

 

 

 

 

Oczywiście, aby nie zostać uznanym za niezadowolonego hejtera, skoro już taki musi być ten nowy system SA, to kochane Allegro pozytywna propozycja dla Was:

 

Zróbcie kilkustopniowy system SA, z kilkoma stopniami "kar" za kiepską obsługę, bo ten co teraz jest SA, to jest nie do wyrobienia dla mnie.

 

A po staremu oceny miałem raczej jedne z najwyższych w mojej branży, czasem przewyższające ten słynny sklep iks.komi więc o co kaman ?

Link to postu

SA ma obecnie znaczenie jedynie rabatowe względem Allegro.

 

 

Chyba tak trzeba będzie z tym pracować. Ja mam zupełnie wrażenie, że nawet obecnie negatywy wiele nie zmieniają, bo większość Sklepów mam już rozdziewiczonych, najgorsza konkurencja podobnie (też mieli niegdyś 100%).

 

 

Tu - jak moje sklepiki zdobywają NOWY SA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tu jak SA zdobywa Sklep Allegro (wiadomo - duży może więcej):

;D ;D ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednak kilka razy udało się zdobyć NOWY SA i choć możliwe, że Allegro wtedy płacze, to my, Sprzedawcy, się wówczas tak radujemy:

 

 

 

 

UDANEGO WEEKENDU

 

Wszyscy którzy myślą o ucieczce na niemiecki Amazon i EBAY - pamiętajcie:

 

"Qualität sichert unsere Arbeitsplätze" - "Jakość zapewnia nam miejsca pracy"  ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

Bez_nazwy.png.a993b17dc7ec2244992385f0e0661cc1.png

Link to postu

ja w niedługiej perspektywie też mam zamiar zmnniejszyć sprzedaż na allegro kosztem mojego sklepu, co allegro mi ułatwiło podnosząc sobie marżę w mojej kategorii do 10%, więc mogę dać w sklepie jeszcze więcej rabatu - np 7% na wstęp co na pewno klientów zachęci.

 

A od pewnego czasu obserwuję nowy trend. Klienci sami wychodzą[znacznie częściej niż kiedyś] z propozycją sprzedaży poza allegro bo wiedzą jak drakońskie mają prowizje i liczą na większy procent niż kiedyś. Teraz mam to w nosie i sprzedaję poza allegro jak leci - mam transakcje na luzie bo bez tych chorych gwiazdek i z większą marżą. Jest taka zasada, że im większe są opłaty, podatki akcyzy tym bardziej rozrasta się szara strefa - po raz kolejny się to sprawdza.

 

Allegro robi co może - bo praktycznie już wcale nie oddają prowizji i można z tymi przygłupami pisać e-maile tygodniami i nic z tego nie wynika. Prowizji i tak nie dostaniesz. Liczę, że przez pazerność ped.ałów w rurkach wzięli kurs wprost na górę lodową.

czas pokaże.

Link to postu

 

Allegro robi co może - bo praktycznie już wcale nie oddają prowizji i można z tymi przygłupami pisać e-maile tygodniami i nic z tego nie wynika. Prowizji i tak nie dostaniesz. Liczę, że przez pazerność ped.ałów w rurkach wzięli kurs wprost na górę lodową.

czas pokaże.

 

Z tą prowizją nie jest aż tak źle, bo ja ostatnio miałem jeden odrzucony wniosek od którego się odwołałem, reszta poszła płynnie. Gorzej, że te "części napędowe roweru w rurkach" na górę lodową ciągną także wielu z nas, czyli mikrofirmy z 2-4 osobową załogą. Ten rok, pomimo przyrostu przychodu o niemal 25% jest dla mnie tragiczny, zastój w branży + jazdy z allegro oraz dłużnicy ciągną mnie na dno a złośliwość jednego z dostawców doprowadza mnie do szewskiej pasji :/

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...