Skocz do zawartości

od Kwietnia Allegro przekształci się w Amazon :)

Polecane posty

Nie wejdą tak prędko. Polski rynek ich nie interesuje obecnie - jestem tego pewien. Moim zdaniem gdy Ebay w Niemczech generuje 80 mld EUR obrotu / rok, a Allegro 2-3 mld EUR/ rok obrotu, nie jesteśmy dla nich interesujący.

Zgadza się ale oni w Niemczech już są więc to nie jest dyskusja czy wejdą do Polski czy do Niemiec ;)

 

Realnie patrząc to ile czasu dajesz Amazonowi na wejście do Polski?

Wg mnie do 2020 roku max czyli jeszcze 3 lata. Nie mogą czekać w nieskończoność i dać umacniać się Allegro. Zresztą dla Allegro wejście do Niemiec czy Amazona wejście do Polski to tylko kopiuj/przetłumacz/wklej. Przecież dla ich programistów to żaden problem otworzyć kolejną wersję serwisu.

 

A nawet gdyby to było jeszcze 10 lat to jak rozwiną się nasze małe firemki za te 10 lat, a jak rozwiną się Allegro, Amazon itd ;) Nawet gdyby nasze firmy rozwijały się w tempie 1000% rocznie, a molochy po 1% rocznie to kwotowo ten ich 1% jest miliony razy większy od naszego 1000% wzrostu ;)

 

 

Zawsze w takiej sytuacji przypomina mi się gdy kilka lat temu wchodziłem na Allegro, a niezadowoleni sprzedawcy na Cafe Allegro pisali dokąd zmierza Allegro i że lepiej skupić się na własnym sklepie internetowym - to nie zwracałem na to uwagi. A dziś mogę powiedzieć - mieli rację ;) To nie jest pytanie czy? tylko kiedy? te duże firmy przejmą większość małych firm :( Oczywiście nawet gdy my będziemy uciekać z Allegro to na nasze miejsce wejdą kolejne firemki myśląc, że jeszcze coś uda im się ugrać ;) Zresztą nawet własne sklepy internetowe nie dają teraz żadnej gwarancji bo te co mega sklepy co już są, to toczą ze sobą takie wojny cenowe, że porównywarki nie nadążają z odświeżaniem obniżek cen ;)

Link to postu

Nie wejdą tak prędko. Polski rynek ich nie interesuje obecnie - jestem tego pewien. Moim zdaniem gdy Ebay w Niemczech generuje 80 mld EUR obrotu / rok, a Allegro 2-3 mld EUR/ rok obrotu, nie jesteśmy dla nich interesujący.

Zgadza się ale oni w Niemczech już są więc to nie jest dyskusja czy wejdą do Polski czy do Niemiec ;)

 

Realnie patrząc to ile czasu dajesz Amazonowi na wejście do Polski?

Wg mnie do 2020 roku max czyli jeszcze 3 lata. Nie mogą czekać w nieskończoność i dać umacniać się Allegro. Zresztą dla Allegro wejście do Niemiec czy Amazona wejście do Polski to tylko kopiuj/przetłumacz/wklej. Przecież dla ich programistów to żaden problem otworzyć kolejną wersję serwisu.

 

W dobie globalizacji ciężko powiedzieć co to znaczy wejście do jakiegoś kraju. Mamy już centra wysyłkowe Amazonu, mamy spolszczoną stronkę, mamy domenę www.amazon.pl. Jednak mówimy, że Amazon dopiero wejdzie do Polski. Ja zatem będę mówił o wejściu jako o pojawieniu się u nich istotnej sprzedaży. Będzie małymi kroczkami raczej: 7-10 lat zanim coś się pojawi zauważalnego. Allegro jest dla nich małym pionkiem. Mają potężne serwisy w US, UK, Indiach, pewnie o Allegro za dużo nie wiedzą obecnie. No i jak wejdą do Polski? Kupią Allegro? Wejdą obok Allegro? Tego nie wiemy, aczkolwiek nadchodzące lata to może być "zanęcanie" ew. kupców z zachodu - serwisem Allegro.de i podbijanie wartości Grupy w ten sposób.

 

A nawet gdyby to było jeszcze 10 lat to jak rozwiną się nasze małe firemki za te 10 lat, a jak rozwiną się Allegro, Amazon itd ;) Nawet gdyby nasze firmy rozwijały się w tempie 1000% rocznie, a molochy po 1% rocznie to kwotowo ten ich 1% jest miliony razy większy od naszego 1000% wzrostu ;)

 

 

Zawsze w takiej sytuacji przypomina mi się gdy kilka lat temu wchodziłem na Allegro, a niezadowoleni sprzedawcy na Cafe Allegro pisali dokąd zmierza Allegro i że lepiej skupić się na własnym sklepie internetowym - to nie zwracałem na to uwagi. A dziś mogę powiedzieć - mieli rację ;) To nie jest pytanie czy? tylko kiedy? te duże firmy przejmą większość małych firm :( Oczywiście nawet gdy my będziemy uciekać z Allegro to na nasze miejsce wejdą kolejne firemki myśląc, że jeszcze coś uda im się ugrać ;) Zresztą nawet własne sklepy internetowe nie dają teraz żadnej gwarancji bo te co mega sklepy co już są, to toczą ze sobą takie wojny cenowe, że porównywarki nie nadążają z odświeżaniem obniżek cen ;)

 

 

Obserwując rynek zachodniej Europy założenie własnego Sklepu to jak najbardziej poprawny krok. Historycznie udział Allegro w rynku on-line (w kraju) spadł z ponad 90% do chyba obecnie 49% (rok temu). Moim zdaniem ta cała walka z miniaturkami to po prostu próba rozprawienia się z reklamowaniem zewnętrznych sklepów na Allegro (a przez to i systemie wyszukiwarkowym Googla) i zatrzymania ucieczki Userów do sklepów poza Allegro (gdzie jest taniej). Allegro daje sygnał, że jak chcecie sprzedawać poza Allegro, to zobaczcie ile kosztują Adwordsy i je sobie opłaćcie.

 

Tak sądzę, gdyż trend udziału Allegro w Polsce On-line jest dla nich niekorzystny i niezachwiany od wielu lat (spada), przy czym sam rynek rośnie. Za chwilę zabronią nam umieszczać do siebie numeru telefonu, logo własnej firmy itd. Tak podejrzewam - tym bardziej, że już kiedyś stworzyli zakładkę - gdzie proponują umieszczać dane firmy, zamiast w szablonie ... - może ta stronka za jakiś czas też zniknąć (z danymi kontaktowymi do Sklepiku) - to się układa w całość z akcją miniaturkową (usunięcie loga sklepów z miniaturek) i przypomina wizualnie Amazona.

To tytułem wstępu.

 

 

 

 

 

Na Amazon nie czekam prędzej w Polsce jak za 7 lat - 10 lat. To kupę czasu. Może stopniowo będą raczej dodawali obsługę i serwis dla konsumentów w tym czasie jedynie - nic innego się nie spodziewam po nich. Serio. Zobaczymy o ile się pomyliłem. Raczej to my pakujmy się do Niemiec i UK z naszą sprzedażą przez EBAY.DE i AMAZON.CO.UK. Języczkiem uwagi może być tutaj ALIEXPRESS który mówi się, że szuka przyczółka w Europie, stąd Allegro próbuje się w tym wszystkim rozepchnąć, wypromować, a jak się uda to się dobrze... sprzedać. Z Allegro jakiś fundusz zapłacił obecnie chyba jakieś rekordowe jak na Polskę ok 12 mld PLN to ogromna suma, stąd inwestor jest niemal pewien, że co najmniej Allegro nie wyparuje, a i chętnie na Allegro zarobi. Tyle.

 

 

 

Historycznie Polska miała zawsze "pecha" z dużymi inwestycjami (Hankook, VW) - stąd - może raczej wejdą gdzieś typu Węgry, Czechy, żeby stamtąd obsługiwać całą Europę Centralną i Wschodnią w tym Polskę. Należy się z tym liczyć, zobaczymy. Amazon ma u nas centra logistyczne (tylko wysyłkowe) - wynika to z biedy w Polsce - pracownicy pracują im taniej niż Niemcy, no i łatwiej tu podkręcić normę pracownikowi (strajki w Amazonie w DE), a rynek konsumencki jest nieporównywalnie słabszy niż na zachodzie (powtórzę: wynika to z biedy w Polsce). Co do przeniesienia do nas ich oddziału to zamieściłem luźne rozważania, ale deklaracji terminu tzw. zaistnienia na rynku w Polsce Amazona - czy szerzej uzyskania przez Amazon jakiejś zauważalnej kilkunastoprocentowej pozycji w sprzedaży on-line na rynku w Polsce - będę bronił: nie będzie 7-10 lat - do tego czasu Allegro złoi nam skórę zmianami i "Standardami Allegro" (czyt. podwyżkami). A centra wysyłkowe do Niemiec przy niemieckiej granicy to niech sobie Amazon stawia. Allegro "ma Inpost" :P :P :P :P :P :P :P

 

Co o tym sądzicie?

 

 

P.S.

Dodam jeszcze, że kto jak kto, ale Alegro doskonale zna sytuację w tej części Europy, w ostatnich miesiącach zrezygnowali z Rosji, Ukrainy i chyba w Czechach też coś odsprzedali, więc tutaj po prostu nie jest łatwo. Poprawcie mnie, jeśli w danych się pomyliłem.

P.S2. Allegro ma bazę kilkunastu milionów userów (+OLX i inne ich serwisy OTOMOTO itd), takiej bazy nie stworzy nikt w rok.

Link to postu

A ja myślę, podobnie jak PBB, że 3 lata to i tak moim zdaniem za długo.

 

Wejście na rynek to prawie zerowe koszty.

 

Może na kampanię reklamową trochę wydadzą. Ale resztę mają.

 

I nieważne, że będą zarabiali mniej niż w Niemczech czy w USA.

Zawsze coś zarobią. Jak wejdą do 10 takich bieda krajów jak my, to będą mieli dodatkowo tyle co w Niemczech.

 

A magazyny Amazona brzmią bardzo złowrogo.

Bo to nie są magazyny po to, aby stały puste, tylko po to, aby jeszcze bardziej zagarnąć kolejne kategorie towarów dla Amazona.

 

Co do właścicieli Allegro i zakładanych zysków ?

Myślę, że obecni właściciele myślą tak samo jak Murzyny.

Kupić, a potem odsprzedać.

Komu ?

Amazonowi.

 

Murzyny pewnie myślały, że Amazon wcześniej wejdzie na rynek PL i odkupi od nich. Nie doczekali się, ale znalazł się inny kupiec.

 

Tak samo będzie teraz.

Zwróćcie uwagę, że Allegro kupują jakieś fundusze, a nie firmy zajmujące się sprzedażą.

Ich celem jest tylko zarobek na odsprzedaży, bo tych miliardów nie odzyskają z normalnej działalności Allegro.

 

A być może właśnie po to są te wszystkie zmiany w kierunku Amazona, aby łatwiej było mu podjąć decyzję o zakupie  :D

Link to postu

A ja myślę, podobnie jak PBB, że 3 lata to i tak moim zdaniem za długo.

 

Wejście na rynek to prawie zerowe koszty.

 

Może na kampanię reklamową trochę wydadzą. Ale resztę mają.

 

I nieważne, że będą zarabiali mniej niż w Niemczech czy w USA.

Zawsze coś zarobią. Jak wejdą do 10 takich bieda krajów jak my, to będą mieli dodatkowo tyle co w Niemczech.

 

A magazyny Amazona brzmią bardzo złowrogo.

Bo to nie są magazyny po to, aby stały puste, tylko po to, aby jeszcze bardziej zagarnąć kolejne kategorie towarów dla Amazona.

 

Co do właścicieli Allegro i zakładanych zysków ?

Myślę, że obecni właściciele myślą tak samo jak Murzyny.

Kupić, a potem odsprzedać.

Komu ?

Amazonowi.

 

Murzyny pewnie myślały, że Amazon wcześniej wejdzie na rynek PL i odkupi od nich. Nie doczekali się, ale znalazł się inny kupiec.

 

Tak samo będzie teraz.

Zwróćcie uwagę, że Allegro kupują jakieś fundusze, a nie firmy zajmujące się sprzedażą.

Ich celem jest tylko zarobek na odsprzedaży, bo tych miliardów nie odzyskają z normalnej działalności Allegro.

 

A być może właśnie po to są te wszystkie zmiany w kierunku Amazona, aby łatwiej było mu podjąć decyzję o zakupie  :D

 

 

Za 10 lat mnie rozliczycie z tego co napisałem ;D Allegro można sprzedać, a może ono się spłacać też z dywidendy dla funduszu (może to oznaczać podwyżkę cen dla Sprzedawców). Wejście na rynek to nie zerowe koszty, to potężne koszty, a porażka nie wchodzi w grę (tak myślał kiedyś ebay.pl i poległ). Jest wiele lepszych rynków do spenetrowania przez Amazon, gdzie będzie im łatwiej - nie wiem strzelam: Turcja, Brazylia itd.

Link to postu

Jako że nie mogę się doczekać ogłoszenia, to czy Ci z Was co widzieli tą prezentację mogą powiedzieć coś więcej na temat opisu tekstowego?

 

Czy będzie można wpisywać w nim coś więcej niż sam opis przedmiotu, np. teksty w stylu: dlaczego u nas, nasze towary są najlepsze, itd. czy ma to być tylko sama charakterystyka przedmiotu? No i czy będzie można wstawiać gdziekolwiek panele aukcji?

 

Jak nie będzie szablonów aukcji i paneli aukcji to też padnie cała branża szablonowo-panelowa :(

Link to postu

 

Realnie patrząc to ile czasu dajesz Amazonowi na wejście do Polski?

Wg mnie do 2020 roku max czyli jeszcze 3 lata. Nie mogą czekać w nieskończoność i dać umacniać się Allegro. Zresztą dla Allegro wejście do Niemiec czy Amazona wejście do Polski to tylko kopiuj/przetłumacz/wklej. Przecież dla ich programistów to żaden problem otworzyć kolejną wersję serwisu.

 

 

 

https://www.crn.pl/aktualnosci/allegro-ostatecznie-sprzedane

 

 

Celem inwestycji jest odsprzedaż biznesu z zyskiem. Zdaniem analityków może to nastąpić za kilka lat. Fundusze liczą na zwiększenie wartości Allegro dzięki wzrostowi sprzedaży na całym polskim rynku handlu internetowego. Grupa jest zdecydowanym liderem polskiego e-handlu. Według Naspersa Allegro ma ponad 20 mln użytkowników i sprzedaje ponad 850 tys. przedmiotów dziennie.
Link to postu

no to już pewno, właśnie przyszła na e-mail taka inf

 

"Dzień dobry

 

 

 

Poniżej przesyłam bardzo ważną zmianą. Proszę dokładnie zapoznać się z kompletem informacji.

 

 

Opublikowaliśmy dziś stronę, na której zapowiadamy jak w ciągu najbliższego roku będziemy zmieniać oferty. Zmiany są rozłożone w czasie, ich wprowadzanie chcemy zakończyć w lutym 2018 r. Najważniejsze to:

 

opis przedmiotu oddzielimy od warunków oferty

 

nie będzie można korzystać z HTML

 

wprowadzimy standard dla wszystkich zdjęć

 

przygotujemy więcej, lepszych parametrów, które pozwolą rzetelnie opisać przedmiot i ułatwią znalezienie oferty.

 

 

 

 

Jak wyróżnię swoją ofertę?

 

 

 

Dla sprzedających VIP przygotowaliśmy opcje wyróżniające Twoją ofertę – będziemy wyświetlać Twoje logo na stronie oferty – w dwóch miejscach: przy galerii zdjęć i w sekcji O sprzedającym:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego wprowadzamy zmiany?

 

 

Zmiany wprowadzamy przede wszystkim dla kupujących, chcemy rozwiązać ich problemy:

 

89% konsumentów w Polsce deklaruje, że kupując w Internecie zwracają uwagę na warunki zakupu, m.in. termin dostawy, zwroty, reklamacje i porównują oferty (źródło: Mobile Institute).

 

35% naszych użytkowników chciałoby znaleźć więcej istotnych informacji na temat warunków oferty (źródło: Badania użytkowników Allegro, styczeń 2017)

 

37% internautów robi zakupy korzystając z tabletu lub smartfona (źródło: mShopper 2.0, Mobile Institute).

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdziesz na specjalnej stronie.

 

Link to postu

no to już pewno, właśnie przyszła na e-mail taka inf

 

"Dzień dobry

 

 

 

Poniżej przesyłam bardzo ważną zmianą. Proszę dokładnie zapoznać się z kompletem informacji.

 

 

Opublikowaliśmy dziś stronę, na której zapowiadamy jak w ciągu najbliższego roku będziemy zmieniać oferty. Zmiany są rozłożone w czasie, ich wprowadzanie chcemy zakończyć w lutym 2018 r. Najważniejsze to:

 

opis przedmiotu oddzielimy od warunków oferty

 

nie będzie można korzystać z HTML

 

wprowadzimy standard dla wszystkich zdjęć

 

przygotujemy więcej, lepszych parametrów, które pozwolą rzetelnie opisać przedmiot i ułatwią znalezienie oferty.

 

 

 

 

Jak wyróżnię swoją ofertę?

 

 

 

Dla sprzedających VIP przygotowaliśmy opcje wyróżniające Twoją ofertę – będziemy wyświetlać Twoje logo na stronie oferty – w dwóch miejscach: przy galerii zdjęć i w sekcji O sprzedającym:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego wprowadzamy zmiany?

 

 

Zmiany wprowadzamy przede wszystkim dla kupujących, chcemy rozwiązać ich problemy:

 

89% konsumentów w Polsce deklaruje, że kupując w Internecie zwracają uwagę na warunki zakupu, m.in. termin dostawy, zwroty, reklamacje i porównują oferty (źródło: Mobile Institute).

 

35% naszych użytkowników chciałoby znaleźć więcej istotnych informacji na temat warunków oferty (źródło: Badania użytkowników Allegro, styczeń 2017)

 

37% internautów robi zakupy korzystając z tabletu lub smartfona (źródło: mShopper 2.0, Mobile Institute).

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdziesz na specjalnej stronie.

 

 

 

Dostałeś to na maila? Ja nic nie mam.

Próbuję śledzić nowości, problemem jest, że nie znałem tej stronki:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/

 

 

 

Link to postu

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam sił.

 

Czy sprzedaż na Allegro ma polegać na ciągłym wykonywaniu durnych rozkazów Allegro ?

 

Do czego oni dążą ?

Aby nie było innych sprzedawców niż Allegro ?

 

Jak oni sobie wyobrażają brak HTML !!??

 

Jak zrobić tabelkę z podsumowaniem cech produktu ?

 

Przecież nawet oni to stosują

http://allegro.pl/vileda-obrotowy-mop-plaski-ultramat-easy-wring-i5931387596.html

 

Tak samo jak zdjęcia w opisie.

 

Teraz piszą, że zdjęcia dodatkowe mogą być na dowolnym tle.

Nie wierzcie w to.

Za 2 miesiące będzie, że mają być na białym.

 

Wszyscy zrobią na białym ?

No to za 4 miesiące będzie, że na różowym.

Bo 63% klientów uważa, że różowe tło jest najlepsze i na innym nie kupią.

 

Zaraz będzie, że macie dawać tak jak oni - darmowy zwrot i to przez 30 dni.

To wszystko przypomina taktykę chińską.

Narzucić niemożliwe do spełnienia przez innych warunki, przeczekać aż upadną i kosić zyski.

:-X

Link to postu

Aby nie było innych sprzedawców niż Allegro ?

Tak, dokładnie do tego dążą.

Dadzą nam wystawianie ofert za darmo więc każdy będzie próbował coś tam wystawiać mimo iż nic nie będzie sprzedawał ;)

Ale za to Allegro będzie miało gotowe opisy i zdjęcia przedmiotów do swojego sklepu ;)

 

Tak samo jak zdjęcia w opisie.

To są moduły w postaci wierszy.

1. Kliknij dodaj kolejny wiersz do opisu.

2. Wybierz jego rodzaj:

Masz do wyboru 5 układów:

tekst na całą szerokość ekranu

zdjęcie na całą szerokość ekranu

tekst z lewej i zdjęcie z prawej strony (na telefonach komórkowych zdjęcie pod tekstem)

zdjęcie z lewej i tekst z prawej strony (na telefonach komórkowych zdjęcie pod tekstem)

dwie kolumny ze zdjęciem

I w zależności jaki wiersz wybierasz to takie dane możesz dodać - tekst to tekst, a zdjęcie to wyślij zdjęcie z Windowsa. Oni zrobią wszystko, żebyśmy już nic innego nie wykombinowali ;)

 

Teraz piszą, że zdjęcia dodatkowe mogą być na dowolnym tle.

Nie wierzcie w to.

Za 2 miesiące będzie, że mają być na białym.

 

Wszyscy zrobią na białym ?

No to za 4 miesiące będzie, że na różowym.

Bo 63% klientów uważa, że różowe tło jest najlepsze i na innym nie kupią.

 

Zaraz będzie, że macie dawać tak jak oni - darmowy zwrot i to przez 30 dni.

To wszystko przypomina taktykę chińską.

Narzucić niemożliwe do spełnienia przez innych warunki, przeczekać aż upadną i kosić zyski.

:-X

Święte słowa.

Zmiany będą ciągnięte na maxa, aż do pełnego zadowolenia nowych właścicieli Allegro ;)

A sprzedawcami kto by się tam przejmował :(

Link to postu

a ja sobie pomyślałem, że skoro już zmiany to sobie zmienię szablon i wydałem na to parę szelestów....

 

 

 

 

HiHi ;D ;D ;D

 

 

Tam w tym nowym formularzu jest, że można umieszczać 8 zdjęć a dla aut - 16 zdjęć, czy zrozumieliście, czy to dotyczy tylko galerii, czy treści oferty? Ja znam oferty gdzie jest po 100 zdjęć.

Link to postu

Tam w tym nowym formularzu jest, że można umieszczać 8 zdjęć a dla aut - 16 zdjęć, czy zrozumieliście, czy to dotyczy tylko galerii, czy treści oferty? Ja znam oferty gdzie jest po 100 zdjęć.

 

Strzelam, zdjęcia umieszczasz w galerii, a w opisie odwołujesz się do nich tagami.

 

- wszystkie zdjęcia w galerii i w opisie muszą być przechowywane na serwerach Allegro

- nie będziesz mógł linkować z ofert do zewnętrznych stron

Link to postu

a ja sobie pomyślałem, że skoro już zmiany to sobie zmienię szablon i wydałem na to parę szelestów.... i jak się okazuje zupełnie zbędnie. He He jaja z nimi jak berety. Szybko trzeba szykować sklep, który powoli mam na ukończeniu i dość tego grzecznego wykonywania rozkazów.

 

Nie jesteś sam :)

Link to postu

Cóż, trzeba dokładnie dopytać swoich opiekunów (może dadzą rzetelną odpowiedź), bo może się okazać jak z miniaturkami. Macie czas do lutego do przyszłego roku, ale za miesiąc oferty, które nie będą miały miniaturek w nowym standardzie, nie będą brane pod uwagę po sortowaniu według trafności.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...