Skocz do zawartości

Błędne logowanie na konto Allegro

Polecane posty

Mam w sello wpięte 3 konta z Allegro, ale notorycznie (niemal co drugi dzień) allegro blokuje mi zawsze to samo konto przez duża ilość błędnych logowań. Jednego dnia działa prawidłowo, drugiego są transakcje nie pobrane, wtedy wiem, że muszę wejśc ręcznie na konto, żeby zostało odblokowane i transakcje mogły się pobrać.

 

Poniżej komunikat z raportu:

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Dostęp przez API dla użytkownika został zablokowany z powodu zbyt dużej liczby błędnych logowań na konto. Odblokowanie dostępu nastąpi dopiero po poprawnym zalogowaniu się wskazanego Użytkownika z poziomu serwisu WWW: https://ssl.allegro.pl/enter_login.php?captcha=1."

 

 

Ktoś może wie, skąd to się bierze i dlaczego zawsze tj dla tego samegokonta?

Link to postu

Mam w sello wpięte 3 konta z Allegro, ale notorycznie (niemal co drugi dzień) allegro blokuje mi zawsze to samo konto przez duża ilość błędnych logowań. Jednego dnia działa prawidłowo, drugiego są transakcje nie pobrane, wtedy wiem, że muszę wejśc ręcznie na konto, żeby zostało odblokowane i transakcje mogły się pobrać.

 

Poniżej komunikat z raportu:

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Dostęp przez API dla użytkownika został zablokowany z powodu zbyt dużej liczby błędnych logowań na konto. Odblokowanie dostępu nastąpi dopiero po poprawnym zalogowaniu się wskazanego Użytkownika z poziomu serwisu WWW: https://ssl.allegro.pl/enter_login.php?captcha=1."

 

 

Ktoś może wie, skąd to się bierze i dlaczego zawsze tj dla tego samegokonta?

 

Może w jakimś innym miejscu sieci miałeś integrację z allegro i tam pozostało stare hasło a system (np. stary sklep internetowy, lub soft do wysyłek...) automatycznie próbuje się logować codziennie? Miałem tak, więc może to być jakiś trop...

Link to postu

Mam w sello wpięte 3 konta z Allegro, ale notorycznie (niemal co drugi dzień) allegro blokuje mi zawsze to samo konto przez duża ilość błędnych logowań. Jednego dnia działa prawidłowo, drugiego są transakcje nie pobrane, wtedy wiem, że muszę wejśc ręcznie na konto, żeby zostało odblokowane i transakcje mogły się pobrać.

 

Poniżej komunikat z raportu:

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Dostęp przez API dla użytkownika został zablokowany z powodu zbyt dużej liczby błędnych logowań na konto. Odblokowanie dostępu nastąpi dopiero po poprawnym zalogowaniu się wskazanego Użytkownika z poziomu serwisu WWW: https://ssl.allegro.pl/enter_login.php?captcha=1."

 

 

Ktoś może wie, skąd to się bierze i dlaczego zawsze tj dla tego samegokonta?

 

Może w jakimś innym miejscu sieci miałeś integrację z allegro i tam pozostało stare hasło a system (np. stary sklep internetowy, lub soft do wysyłek...) automatycznie próbuje się logować codziennie? Miałem tak, więc może to być jakiś trop...

 

 

Teoretycznie jest to możliwe, konto ma już 8 lat, więc w przeciągu tego czasu różne rzeczy z nim robiłem :)

 

Nie kojarzę jednak, żebym cos takiego zostawił. Myślę, że to jednak sello coś robi. Na sello pracuję od około miesiąca i dopiero teraz wychodzą problemy z tym kontem. gdyby cos takiego jak piszesz miało miejsce to juz przed uruchomieniem sello, wielokrotnie allegro informowałoby mnie o tym.

Link to postu

Ja nie zostawiałem świadomie, ale po usunięciu jednego ze sklepów (na pewnej znanej platformie) admini nie skasowali wszystkich danych, i jak ja zmieniłem hasło do allegro to dopiero wyszło, że tam się automatem logowało. Objaw jak u Ciebie.

 

Pamiętam, że tak kiedyś miałem z pocztą w komórce.

Zmieniłem hasło, a w telefonie zapomniałem.

 

I mi co chwilę blokowało.

 

Dopiero podanie przez adminów adresów IP które się logowały na pocztę, i zobaczenie, że większość logowań jest z jednej sieci komórkowej, dało mi do myślenia.

 

Ale to były jeszcze czasy przed ustawą inwigilacyjną, teraz można podejsć na komisariat i za flaszkę podadzą dane osoby, która się logowała ;D ;D ;D

Link to postu

Nie mamy zgłoszeń od innych użytkowników aby takie problemy występowały, więc jest duże prawdopodobieństwo, że to jednak nie Sello samo w sobie powoduje problem.

 

Proszę sprawdzić, czy np. na serwerze nie są utworzone jakieś testowe bazy danych, w których było dodane konto z innym hasłem i omyłkowo ktoś nie uruchamia Sello na tych nieprawidłowych bazach. Jeśli są włączone na nich jakieś automatyczne synchronizacje, to uruchomienie takiej bazy nawet na 5 sekund może spowodować, że Sello zdąży wykonać logowanie do Allegro w celu pobrania danych - blokując tym samym dostęp.

 

Ewentualnie skontaktować się z Allegro, być może będą w stanie podać IP lub inne dane umożliwiające namierzenie źródła błędnych logowań.

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Witam

wprowadzona dziś u nas dwustopniowe logowanie na allegro. Od rana wyskakuje ten błąd

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Dostęp przez API dla użytkownika został zablokowany z powodu zbyt dużej liczby błędnych logowań na konto. Odblokowanie dostępu nastąpi dopiero po poprawnym zalogowaniu się wskazanego Użytkownika z poziomu serwisu WWW: https://allegro.pl/enter_login.php?captcha=1.

 

co zrobić krok po kroku aby wszystko działało.

 

Link to postu

Po pierwsze, wygenerować hasło dla aplikacji korzystającej z API - w Allegro na zakładce API jest odpowiedni przycisk.

To hasło należy podać w Sello w oknie edycji konta w zarządzaniu kontami i licencjami.

Istotne jest aby nie podawać tego hasła przy autoryzacji, bo wtedy logujemy się do Allegro i należy podać hasło do Allegro.

No i na koniec odwiedzić stronę podaną w błędzie i wpisać "kapczę".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...