Skocz do zawartości

Problem z auktualizacją 1.23.2

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Witam , po problemach innych użytkowników z aktualizacją do 1.23.2 obawiałem się i wstrzymałem. W tej chwili jestem po aktualizacji i niestety w momencie aktualizacji przez nowe Sello wersji bazy bardzo długo nic komputer przywieszony , Sello brak odpowiedzi i pojawia się komunikat o niepowodzeniu i informacji zapisanej w Log. Przez wiele lat nigdy nie miałem problemu z błędami w aktualizacji a tu niestety u nas też padło Sello. Odinstalowalem wersje 1.23.2 i wrzuciłem 1.23.1 i program działa na kopii bazy danych jednak co mamy robić dalej. U nas komunikat z loga wygląda następująco..

 

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: SELLO z wersji: 1.210 do wersji: 1.22.0.2359 dnia: 2016-12-27

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.210_1.219.enc

Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.210 na 1.219

Wartość wersji została zmodyfikowana

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.219_1.220.enc

Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.219 na 1.220

Wartość wersji została zmodyfikowana

Aktualizacja danych wzorcowych...Zakończono

Aktualizacja identyfikatorów...Zakończono

Aktualizacja szablonów opisów...Zakończono

Aktualizacja rodzajów aukcji...Zakończono

Aktualizacja słownika ubezpieczeń wysyłki...Zakończono

Aktualizacja wzorców wydruków...Zakończono

Aktualizacja typów eksportów...Zakończono

Aktualizacja identyfikatora podmiotu...Zakończono

Aktualizacja parametrów InsTYNKT-u...Zakończono

Ustawianie strony nowości jako startowej...Zakończono

Kompaktowanie bazy danych...Zakończono

Aktualizacja szyfrowania emaili...Zakończono

Wartość wersji została zmodyfikowana

Odtworzono obiekty użytkownika

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: SELLO z wersji: 1.220 do wersji: 1.23.0.2424 dnia: 2017-05-20

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.220_1.221.enc

Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.220 na 1.221

Wartość wersji została zmodyfikowana

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.221_1.229.enc

Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.221 na 1.229

Wartość wersji została zmodyfikowana

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.229_1.230.enc

Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.229 na 1.230

Wartość wersji została zmodyfikowana

Aktualizacja danych wzorcowych...Zakończono

Aktualizacja identyfikatorów...Zakończono

Aktualizacja szablonów opisów...Zakończono

Aktualizacja rodzajów aukcji...Zakończono

Aktualizacja słownika ubezpieczeń wysyłki...Zakończono

Aktualizacja wzorców wydruków...Zakończono

Aktualizacja typów eksportów...Zakończono

Aktualizacja identyfikatora podmiotu...Zakończono

Aktualizacja parametrów InsTYNKT-u...Zakończono

Ustawianie strony nowości jako startowej...Zakończono

Kompaktowanie bazy danych...Zakończono

Wartość wersji została zmodyfikowana

Odtworzono obiekty użytkownika

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: SELLO z wersji: 1.230 do wersji: 1.23.2.2434 dnia: 2017-07-08

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.230_1.232.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

IF EXISTS (SELECT * FROM au_Allegro )

 

EXEC('INSERT INTO Tmp_au_Allegro (  aal_Id, aal_AuctionId, aal_Description, aal_ShippingPayment, aal_AdditionalInfo, aal_Unit, aal_BankAccount1, aal_BankAccount2, aal_FulfillmentTime)

 

SELECT  aal_Id, aal_AuctionId, aal_Description, aal_ShippingPayment, aal_AdditionalInfo, aal_Unit, aal_BankAccount1, aal_BankAccount2, aal_FulfillmentTime FROM au_Allegro TABLOCKX')

 

 

Błąd 80040E14: Could not allocate space for object 'dbo.Tmp_au_Allegro' in database 'SELLO' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate space for object 'dbo.Tmp_au_Allegro' in database 'SELLO' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Przywrócenie podmiotu nie udało się.

 

Link to postu

Własnie z miejscem jest wszystko OK... Na dysku systemowym wolne 23gb na dysku z plikami baz 25 gb wolnego. Wielkość bazy Sello to 7,8 GB  Jednak ciekawostka - Sello po zrobieniu kopii bazy robi konwersje i długo działa bez odpowiedzi i komunikat o niepowodzeniu po czym wchodze do folderu z bazą Sello a ona zamiast 7,8gb zajmuje nagle 10 gb. Mam wrażenie iż w momencie konwertowania baza się bardzo powiększa i dochodzi do limitu 10 gb i program Sello się wywala nie mogąc skończyć pracy. Nigdy przecież tak nie było. I po nieudanej aktualizacji baza która miała 7,8gb nagle posiada wielkość 10 gb. Regularnie kontroluje wielkosc bazy i nigdy nie miała więcej niż wspomniane 7,8 także nie jest to efekt shringa że powraca na duża wielkość po jej scięciu. Na tą chwile działam z kopii z poprzedniej wersji i czekamy co się stanie z nową wersją Sello

Link to postu

Mi to wygląda zatem na przekroczenie licencyjnego 10GB, ale może jeszcze ktoś z forumowiczów potwierdzi.

 

Podsumowując licencyjne 10 GB nie jest przekroczone standardowo przy pracy SELLO, ale w momencie konwertowania bazy do aktualizacji nowej wersji Sello konwersja magicznie najwidoczniej powiększa ta bazę i wyskakuje ten błąd co wkleiłem w logach. Czyli tak jakby to konwertowanie bazy dublowało ją przekraczając 10 GB poprzez co wyskakuje błąd a tak nigdy wcześnie nie było. Rozumując tym tropem jedynie osoby mające zajęta bazę max do 4,9 GB mogą dokonać konwersji i przełączenia na nową wersje SELLO bo jak im zdubluje w locie bazę to nie przekroczy 10 GB i będą mogli zaktualizować program, dlatego uważam że nie jest to problem z licencyjnym 10GB skoro baza nie jest przekraczana ale pewnie z jakimś zapisem i dublem który tworzy się podczas konwersji bazy.

Link to postu

W trakcie konwersji są tworzone tabele tymczasowe, do których kopiowane są dane wymagające konwersji - zależnie od tego jakie to są tabele i jakie zmiany konwersja może wymagać mniej lub więcej wolnej przestrzeni w bazie.

 

W tym wypadku stworzona została tymczasowa tabela Tmp_au_Allegro (kopia au_Allegro), która najwyraźniej w tej bazie ma więcej niż 2,2 GB.

Tabela ta może być duża, przez wzgląd na opisy aukcji, które się w niej znajdują. Można spróbować najpierw oczyścić bazę ze starszych opisów za pomocą skryptu podanego tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.0 - oczywiście po wykonaniu kopii zapasowej i przed wykonaniem aktualizacji.

 

 

Link to postu

Zgadzam się że taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Po nieudanej konwersji dostałem komunikat iż nie udała się konwersja bazy jak również nie udało się odzyskać podmiotu z przed konwersji. Szczeka mi opadła a na  plecach poczułem zimny pot. Po ponownym uruchomieniu Sello nie miałem do wyboru żadnej bazy Sello. Ani kopii ani nowej działającej. Dobrze że miałem kopię która podłączyłem do SQL za pomocą  SQL management studio. Program Sello przed konwersją powinien sprawdzić czy tabela która będzie powielana zmieści się wraz z obecną baza w limicie 10gb i poinformować użytkownika że wymaga płatnego SQL bez limitu 10gb.. w tej chwili nikt z nas nie wie czy nie zostanie na lodzie. Jakbym wiedział to  wcześniej to sprawdził bym wagę tabeli która duplikuje konwersją i sam policzył czy zmieszczę się w 10gb a tak gra w ciemno 

 

Link to postu

Dlatego też zawsze o tym przypominam przy informacji o nowej wersji. W teorii Sello robi samoczynnie kopię bazy przed wykonaniem aktualizacji ale  to jest nadal część procesu aktualizacji - jeśli coś pójdzie nie tak (patrz prawa Murphiego), to lepiej mieć jednak na boku bezpieczną i nietkniętą przez proces aktualizacji kopię zapasową.

 

Link to postu

Witam.

Wygląda na to, że mam podobny problem.

 

Chciałbym szybko wrócić do starej wersji Sello, żeby przywrócić funkcjonowanie firmy, ale nigdzie nie mogę znaleźć do pobrania wersji 1.20.

 

Będę bardzo wdzięczny za jakiś link.

 

Pozdrawiam

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8929.0

Link to postu

W poniedziałek prawdopodobnie wypuścimy wersję 1.23.3, w której będą poprawione skrypty konwertujące tak aby nie tworzyły kopii tej tabeli (notabene jest to statystycznie największa tabela w bazie Sello). Wersji tej należy użyć zamiast 1.23.2. Jeśli baza została już skonwertowana do 1.23.2 to ta poprawka nic nie wniesie w kwestii aktualizacji bazy - ma jedynie wyeliminować problem z aktualizacją bazy bo zapewne problem ten się nasili kiedy więcej osób będzie aktualizować bazę powyżej 1.23.0.

Link to postu

No to się zdziwiłem, moja baza ma 8,71GB, na szczęście  DBCC CHECKDB - ok

Bazę czyściłem już miesiąc temu według instrukcji https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.0

Jest jeszcze coś co mogę bezpośrednio zrobić w SQL Management Studio aby uzyskać więcej miejsca i nie rozwalić bazy?

Ewentualnie jak sprawdzić w SMSS co najwięcej zajmuje miejsca?

Link to postu

Po dzisiejszym dniu czekam z utęsknieniem na aktualizację, bo to co mi sello wyprawia to masakra. Najpierw od rana się zawiesza co 5-6 zbiorczych zmian przy wystawianych aukcjach, później coś mnie pokusiło, żeby zaktualizować do 1.23.2 i było tylko gorzej. Po powrocie do 1.23.1 znów wiesza się co 2-3 zmiany zbiorcze. Normalnie wystawiłbym w tym czasie ze 400 aukcji, dziś obrobiłem ledwie 80 :/

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...