Skocz do zawartości

Linki do allegro / przeglądarka Firerox 64bity

Polecane posty

Od czasu do czasu przestają działać linki z sello do allegro - domyślna "oglądarka" to firefox 55.0.3 (64 bity). Pomaga wyłączenie firefoxa. Czy trzeba coś poprawić w sello, czy w firefoxie?

 

"Zjawisko" występuje sporadycznie, raczej po dłuższej pracy sello. Tak z 5 - 10 razy tygodniowo... Przeszkadza tak sobie, ale występuje. Może to zależy od mojego komputera... Pojawiło się kilka tygodni temu...

Link to postu

Wczoraj miałem coś podobnego na firefoxie. Zobacz czy to nie jest kwestia używanych w ff rozszerzeń. Np. otwieranie linków skądkolwiek jeśli aktualnie na zakładce w ff mam uruchomioną stronę Allegro/webapi trwa u mnie 15 sekund, bo któreś z rozszerzeń coś tam przetwarza w międzyczasie blokując firefoxa :).

Link to postu

Że klikasz link i się nic nie otwiera ?

 

Tak właśnie. A też masz 64b? Bo wydaje mi się, że na 32 działało...

 

Zobacz czy to nie jest kwestia używanych w ff rozszerzeń.

 

Rozszerzeń mam w ilości 1 (słownie: jedno), przelewy24. Nie było dzisiaj używane. Poobserwuję.

 

Swoją drogą tak mało jest użytkowników firefoxa, a tu się jednak znaleźli...

 

PS

W Notepadd++ link do otwarcia html w ff też nie działa... Działał w 32 bity...

Link to postu

To, że jesteśmy śledzeni nie powinno nikogo dziwić, tak po prostu jest i już. W marketach, w podróży, w drodze do pracy, w domu. O podsłuchiwaniu użytkowników przez aplikacje i inne telewizory nawet nie wspomnę ;).

 

Nie zawsze ma to jednak negatywne cechy. Przykładowo śledzenie zachowań użytkownika aplikacji jest bardzo przydatnym i wręcz nieocenionym narzędziem. Użytkownik jest tylko jednym z numerków w bazie ale dzięki zbieraniu danych o wykorzystaniu programu można podjąć bardziej trafne decyzje, usprawnić aplikację, usunąć dokuczliwe błędy czy uprościć powtarzające się czynności. To jest tak, jakby programista usiadł przy użytkowniku i oglądał jak sobie radzi z obsługą programu i co mu przeszkadza, z tym, że jest w stanie dotrzeć do niemal wszystkich użytkowników a nie do 5 reprezentantów.

 

Różne gazety, blogi czy jutuberzy próbują z tego robić wielki problem, że np. Microsoft i Windows 10 szpieguje użytkowników. Nie wiem do czego wykorzystuje te dane Microsoft, ale z punktu widzenia twórcy oprogramowania jest to idealne narzędzie wspomagające rozwój aplikacji. Przecież, umówmy się, po drugiej stronie ekranu nie siedzi żaden pracownik i nie patrzy nikomu na ręce czy twarz :). Zbierane są zazwyczaj informacje o tym jak często użytkownik korzysta z takiej czy innej funkcji, jakimi ilościami danych się posługuje czy jakie napotyka po drodze błędy. Informacje te są bardziej statystyką niż faktycznym śledzeniem konkretnej osoby.

Dokładnie to samo robią od początku istnienia sieci komórkowe, zbierają bilingi, smsy, lokalizację użytkownika itp. i nikt w tym problemu nie widzi :).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...