Skocz do zawartości

Sello dodaje do maili nagłówek przez który trafiają one do spamu

Polecane posty

Witam,

 

Od kilku miesięcy wysyłamy wiadomości z nowej domeny, nigdy nie była wykorzystywana w jakiejkolwiek kampanii mailingowej, jedynie komunikacja z Klientami i tylko jedno powiadomienie (o wysyłce paczki) po zakupie. Od niedawana Gmail zaczął traktować nasze maile jako spam.

Skąd podejrzenie, że przyczyna jest Sello? Maile wysłane z Sello i np. Outlook'a różnią się nagłówkiem, ten z sello ma tam takie coś:

"SELLO-XXXYYY-7E8A97E8-CB88-4D9A-B600-873264372462@sello.pl", mail wysłany z Outlooka (oczywiście z tego samego adresu co ten z Sello) nie jest już klasyfikowany jako spam. Podobnie maile zaczął traktować Hotmail.

 

Rozumiem kryptoreklamę Sello ale nie jeśli szkodzi ona komunikacji z Klientami i zaniżają nam przez to ocenę za obsługę (bo "nie odpisujemy na maile").

 

Temat bardzo pilny, jak wyłączyć wstawienie domeny sello.pl w nagłówku?

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Link to postu

dns'y ustawione (PASS).

 

To nie jest też kwestia czarnej listy (ale też sprawdzone - nie jest), wystarczy bowiem tę samą skrzynkę co w Sello dodać do programu pocztowego i wówczas z niej maile docierają już nie jako spam, jedyna różnica to ów nagłówek dodawany przez Sello z "obcą" domeną sello.pl

 

 

Link to postu

U nas problem też nie występował, jak się okazało do czasu, kilka dni temu zaczęły się pretensje "czemu nie odpisujemy" i szybko wyszło na jaw co zaczęło się dziać z mailami wysłanymi z Sello.

 

Jeszcze raz przypomnę - maile wysyłane z tej samej skrzynki z innych programów są klasyfikowane prawidłowo. I jedyna różnica dla serwerów to ów nagłówek z "obcą" domeną.

Link to postu

Ja potwierdzę. Nie znam przyczyny trafiania do SPAMu, ale przy wysyłce na WP ONET GMAIL nasze maile wogóle nie docierają. Nie wpadają nawet do folderu SPAM, po prostu są całkowicie ubijane na SPAM. Muszę się za to zabrać.

DNSy mamy poustawiane poprawnie SPFy i wszystkie inne Rev DNS także.

To raczej chyba kwestia treści jaką zawierają maile. Będę się za to brał niebawem.

Link to postu

Bardzo ciekawy temat.

 

Wysłałem do siebie maila z Sello na onet i doszedł normalnie.

 

Jednakże w internecie można znaleźć wiele poradników jak identyfikować spam, jak zrobić reguły na serwerze itp....

i tam są rady aby badać domenę w Message-Id.

 

Stąd proponuję, aby Sello w Message-Id wpisywało domenę z ustawionego przez użytkownika adresu mailowego nadawcy.

 

 

Link to postu

Pytanie czy z outlooka wysyłasz też taką ilość maili co z Sello. Bo to też może wyzwolić filtr antyspamowy.

 

Temat jest chyba głebszy, bo u mnie od jakichś 2-óch miesięcy wszystkie powiadomienia z forum sello trafiają do spamu (w gmailu).

Link to postu

Pytanie czy z outlooka wysyłasz też taką ilość maili co z Sello. Bo to też może wyzwolić filtr antyspamowy.

Wysyłam mniej ale mając świadomość istnienia owych filtrów i nie chcąc denerwować odbiorców ilością powiadomień do każdej transakcji wysyłamy tylko jedno powiadomienie o wysyłce towaru.

 

Bartku - po co Sello wrzuca swoja domenę w nagłówek? Wystarczyłoby zrobić test i wszystko będzie jasne - niech tam wrzuci domenę adresu wysyłkowego - tylko jak to przestawić?

Link to postu

popieram o usunięciu wszelkich "obcych" domen, gdyż systemy antyspamowe nie lubią takich maili, więc lepiej dmuchać na zimne.

 

Moje maile kiedyś może i obecnie wg. twierdzeń klientów nie docierały na skrzynki wp.pl

Co dziwne jak robiłem test na własną skrzynkę wszystko było w normie, więc tak czy inaczej aby problem całkowicie wyeliminować optuję za jak najszybszym wprowadzeniem możliwości wpisywania numeru listu przewozowego bezpośrednio do formularza pozakupowego.

Link to postu

Co dziwne jak robiłem test na własną skrzynkę wszystko było w normie, więc tak czy inaczej aby problem całkowicie wyeliminować optuję za jak najszybszym wprowadzeniem możliwości wpisywania numeru listu przewozowego bezpośrednio do formularza pozakupowego.

 

;D ;D

Ja też korzystając z okazji pozdrawiam ciotkę Jadzię ze Stanisławic koło Malichowa.

:D

 

A co do formularzy pozakupowych to oczywiście popieram, jednak nie rozwiąże to problemu korespondencji z klientami przez Sello.

Link to postu
Bartku - po co Sello wrzuca swoja domenę w nagłówek? Wystarczyłoby zrobić test i wszystko będzie jasne - niech tam wrzuci domenę adresu wysyłkowego - tylko jak to przestawić?

 

Tak to zaimplementowano 10 lat temu. Pewnie wtedy nikt nie brał pod uwagę, że dzisiejsze filtry antyspamowe będą na to zwracać uwagę :). Poprawka wstępnie przewidziana do najbliższej wersji.

Link to postu

A co do formularzy pozakupowych to oczywiście popieram, jednak nie rozwiąże to problemu korespondencji z klientami przez Sello.

 

Moja korespondencja zaczyna i kończy sie na wysłaniu informacji o wysyłce.

 

Ostatnio nawet zauważyłem, ze allegro wysyła przypomnienia o nie dokonczonych zakupach.  ;)

Link to postu

popieram o usunięciu wszelkich "obcych" domen, gdyż systemy antyspamowe nie lubią takich maili, więc lepiej dmuchać na zimne.

 

Moje maile kiedyś może i obecnie wg. twierdzeń klientów nie docierały na skrzynki wp.pl

Co dziwne jak robiłem test na własną skrzynkę wszystko było w normie, więc tak czy inaczej aby problem całkowicie wyeliminować optuję za jak najszybszym wprowadzeniem możliwości wpisywania numeru listu przewozowego bezpośrednio do formularza pozakupowego.

 

Faktycznie, jeśli filtry antyspamowe sklasyfikowały domenę Sello jako domenę niskiej reputacji np na skutek nadużywania jej przez niektórych użytkowników, to użytkownicy którzy używają jej poprawnie będą cierpieć przez tych "gorszych" użytkowników. Lepiej faktycznie niech każdy odpowiada za swoją domenę i sam dba o jej reputację, oraz czy treści wysyłane są wysokiej czy niskiej reputacji. O reputację na listach antyspamowych jak najbardziej trzeba dbać.

 

Przykładwo:

z adresów IP userów Sello którzy nie mają nawet programów antywirusowych może być wysyłane mnóstwo SPAMu (wirusy) i wówczas ich domena (Sello) będzie niskiej reputacji na listach antyspamowych. Zaś jeśli ja nie mogę w mailingu podać mojej domeny, to przez takich userów będę właśnie karany niską reputacją ich domeny (Sello). Gdybym mógł podać swoją wówczas sam od początku do końca bym za nią odpowiadał i miałbym wpływ jak moja sieć i moje adresy IP i serwery mailowe są oceniane przez SPAMCOP i setki innych serwisów anyspamowych gdzie czasami trzeba się nieźle natrudzić, aby spełnić wszystkie ich wymagania co do "czystości" maili, m.in.

 

- mieć "czysty" adres IP

- "czystą" domenę

- kompletne DNSy, Rev, PTR, TXT i SPF

- odpowiednią treść

- porejestrować serwer w serwisach antyspamowych tj Spamcom i setki innych

- właściwie ustawione timery wysyłania maili w serwerach aby nie trafić na greylisty antyspamowe

- obecność adresów email technicznych tj: root@sello.pl oraz administrator@sello.pl

 

nie mówiąc już o nagłówkach email, gdzie technologia cały czas się zmienia, a ja podałem stan na ok 3-4 lata wstecz.

 

 

 

Mam wiele lat doświadczenia z serwerami mailowymi, widzę, że en35k4 też ma dużą wiedzę, myśle, że potwierdzi to co ja piszę.

 

Jeśli jakiś user neostrady śle mnóstwo spamu przez swoje wirusy, a za chwilę jakiś inny user Sello dostanie jego adres IP i chce z tego adresu IP słać mailing, to ja dziękuję za reputację dołączonej mojej domeny Sello w nagłówku ;D ;D ;D

Link to postu

 

 

Moja korespondencja zaczyna i kończy sie na wysłaniu informacji o wysyłce.

 

Ostatnio nawet zauważyłem, ze allegro wysyła przypomnienia o nie dokonczonych zakupach.  ;)

 

 

A jak pan klient się o coś zapyta ?

 

Ja akurat nie odpowiadam przez Sello, bo ma utrudnione formatowanie wiadomości pisanej ręcznie, ale wielu użytkowników z pewnością korzysta z tej możliwości.

 

Tak czy inaczej, dobrze, że Bartek włączy tą poprawkę do kolejnej wersji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...