Skocz do zawartości

Wrzucanie transakcji klienta do jednego "wora"

Polecane posty

Stworzyłem cennik, zaktualizowałem, wysłałem do allegro. Wchodzę w edytor aukcji z poziomu allegro i widzę że żaden cennik który ustawiłem na allegro nie jest przypisany. W razie masowej zmiany cen przesyłek, muszę robić to tylko z poziomu sello?

 

Tak. Zmieniasz cennik(i) (w słownikach) i w aukcjach trwających wybierasz zmiany zbiorcze "(aktualizuj bieżący)" - sello przygotuje zmiany do wysłania na allegro.

Link to postu

Okay, kumam. W razie zmiany cen zrobię to tylko z poziomu programu. Bardzo bym tego nie chciał, bo kiedyś może być tak że będę chciał zmienić program lub nie będę z niego korzystał i będę musiał każdą aukcję na allegro od nowa wiązać z allegrowymi cennikami (kupa czasu i roboty). Zatem czy można w programie ustalić i przypisać te cenniki do każdej z aukcji, ale nie wysyłać je na serwer allegro?

Link to postu

Jeżeli w aukcjach trwających w sello będziesz mieć IDENTYCZNE dane cenników jak w 'Cennikach allegro' (podpiętych pod aukcje), to sello nie będzie zgłaszało tej aukcji do edycji. Więc tak, można.

 

Jeśli jednak zmienisz cennik na allegro to - żeby program nie zanaczał zmian do wysłania - w sello powinienieś zaktualizować ręcznie cennik w słownikach i w aukcjach trwających.

 

PS

nie sądzę, że po wdrożeniu sello będzie wielka ochota na zmianę programu...

Link to postu

Muszę tak zrobić aby nie wysyłało tych cenników bo tak jak napisałem wybija mi cennik z samej aukcji i jak potem edytuję aukcję z poziomu przeglądarki to mam w polu wyboru cennika (wybierz), czyli po prostu żaden cennik nie jest przypisany.

 

Mam kolejny problem - klient chce zapłacić za fakturę 7 dni po jej wystawieniu. Nie mogę sobie z tym poradzić. Przekopałem internet i nic o tym nie ma. Wstawiam screena z programu.

 

Przepraszam że akurat tutaj wstawiam subiekta nexo ale jak już kontynuuje tutaj wątek to i go już wkrótce zakończę bo jest bardzo blisko osiągnięcia tego co mnie interesuje.

sello_ftp.PNG.3cee6c9ba6b0a0d6b889f61625b55d57.PNG

Link to postu

Muszę tak zrobić aby nie wysyłało tych cenników bo tak jak napisałem wybija mi cennik z samej aukcji i jak potem edytuję aukcję z poziomu przeglądarki to mam w polu wyboru cennika (wybierz), czyli po prostu żaden cennik nie jest przypisany.

 

Mam kolejny problem - klient chce zapłacić za fakturę 7 dni po jej wystawieniu. Nie mogę sobie z tym poradzić. Przekopałem internet i nic o tym nie ma. Wstawiam screena z programu.

 

Przepraszam że akurat tutaj wstawiam subiekta nexo ale jak już kontynuuje tutaj wątek to i go już wkrótce zakończę bo jest bardzo blisko osiągnięcia tego co mnie interesuje.

[attachment=2]

 

Chcesz wystawić fv z terminem płatności 7 dni?

 

Jeśli tak, to tam gdzie masz 'wybierz płatność gotówka' zmieniasz na przelew 7 dni (jeśli nie masz takiej opcji to skonfiguruj sobie w ustawieniach nexo - wyszukaj "formy płatności").

Link to postu

Przerobiłem kilka programów do faktur i z takimi cudami to się jeszcze nie spotkałem. Nie mogę pojąć dlaczego taka opcja nie jest uruchomiona od razu - przecież ogrom firm wystawia takie faktury. A tu trzeba konfigurować milion rzeczy które są oczywiste... Poddaję się i jutro dzwonię na infolinię - zrobili taki program to niech teraz pomagają.

 

Dzięki za sugestie.

Link to postu

Przerobiłem kilka programów do faktur i z takimi cudami to się jeszcze nie spotkałem. Nie mogę pojąć dlaczego taka opcja nie jest uruchomiona od razu - przecież ogrom firm wystawia takie faktury. A tu trzeba konfigurować milion rzeczy które są oczywiste... Poddaję się i jutro dzwonię na infolinię - zrobili taki program to niech teraz pomagają.

 

Dzięki za sugestie.

 

Też się dziwiłem, nexo to inna bajka. Np. dla każdego banku musisz ustawić swoją płatość (np. "zapłacono przelewem (ING)". Nexo ma forum i też szybko odpwiadają*: https://forum.insert.com.pl/

 

* nie, żeby od razu tak szybko i zaawansowanie jak na forum sello, ale jeszcze nie zadałem pytania bez odpowiedzi...

Link to postu

 

 

* nie, żeby od razu tak szybko i zaawansowanie jak na forum sello, ale jeszcze nie zadałem pytania bez odpowiedzi...

 

 

A odpowiedzieli kiedy będzie można zobaczyć okienko paragonu w Sello ?  :D

 

Tak. Odesłali do forum Sello...  ;D

Link to postu

U nas okienka już są ;), ale spokojnie, do pełnej implementacji nowego konektora jeszcze trochę pozostało :).

 

Co do nexo, to polecam skorzystanie z wyszukiwarki pomocy w programie. Od wersji 17 potrafi ona też przeszukiwać zasoby na forum nexo, w tym również filmy szkoleniowe.

Link to postu

Powracam z kolejnym problemem. Zanim go zauważyłem zrobiłem:

 

- pobrałem same aukcje bez transakcji

- przypisałem cenniki dostawy do każdego produktu i wysłałem do serwisu

- przypisałem produkty z nexo do produktów z sello

 

Po tym wszystko pobrałem transakcje i się zdziwiłem, zobaczcie: https://youtu.be/bIIbKwpB5o8

 

Cenniki ładnie po aktualizowane. Problem występuje również z paczkomatami i mini paczką.

Program oczywiście aktualny. Listy polecone i inne ładnie przypisuje. Co sądzicie?

Link to postu

Powracam z kolejnym problemem. Zanim go zauważyłem zrobiłem:

 

- pobrałem same aukcje bez transakcji

- przypisałem cenniki dostawy do każdego produktu i wysłałem do serwisu

- przypisałem produkty z nexo do produktów z sello

 

Po tym wszystko pobrałem transakcje i się zdziwiłem, zobaczcie: https://youtu.be/bIIbKwpB5o8

 

Cenniki ładnie po aktualizowane. Problem występuje również z paczkomatami i mini paczką.

Program oczywiście aktualny. Listy polecone i inne ładnie przypisuje. Co sądzicie?

 

To się nie dzieje z automatu. Zapewne w sposobach wysyłki w słownikach sello musisz powiązać dostawy z serwisu z dostawami w Sello. A jeśli nie masz włączonego automatu do przepisywania FOD-u w Sello to i tak będziesz musiał przeklikiwać FOD.

 

W parametrach transakcji możesz ustawić najczęściej wybierane wysyłki, wtedy od razu będzie się zgadzało bez klikania (lub automatu).

Link to postu

Nie rozumiem do końca.

Wszystkie cenniki dostawy z sello zrobiłem identycznie jak te na allegro. W transakcjach zatwierdzają się tylko:

- list ekonomiczny

- list priorytetowy

- list polecony ekonomik

- list polecony priorytet

 

nie zatwierdzają się:

- wszystkie związane z inpost

- wszystko co z kurierem

- kurier wieczór

 

Czy może pokombinować w ustawieniach "wysylka towarów - sposoby wysyłki"??

 

 

Link to postu

Zrobiłem dokładnie tak jak pokazywałeś. Dzięki :)

 

Jestem już znacznie bliżej jak dalej końca.

 

Małe pytanie. Grupuję sobie transakcje po tym kiedy są utworzone. Można by jeszcze dodać ewentualnie godzinę utworzenia?

 

Hmm... Transakcje można grupować po kliencie lub po formularzu. Nie wiem, jak to robisz, ale ważne, że skutecznie :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...